Kayınvalidemin Toprak Aşkı

merhaba hanımlar

daha önce bir konu açmıştım özetleyecek olursam; eşim memeleketten 110 bine arsa almştı 150bine alıcı bulmasına rağmen kv baskısıyla yarısını 75bine abisine sattı ve abiside bir süre sonra paramı istiyorum yoksa kendimi öldürcem diye tutturmuştu eşim abisine 10bin lirasını geri gönderince abisi susmuştu

bizde bu sırada ani bir kararla arabamızı satıp oturduğumuz evi aldık haliyle yüklüce bir borcun altına girdik faiziyle beraber 300 bini bulan bir borç.eşim ödeme konusunda güveniyor kendine.fakat kalan arsanın yarısı satılırsa bize ilaç gibi olur

bu kalan arsaya kayınvalidem göz koymuş durumunda.eşimde 55bin verirse anneme satarım demişti bende tamam demiştim geçtiğimiz anneler gününde eşim telefonda kv ile konuşuyordu.(memlekette aylık kirası 500 lira olan kv ile aynı apartmanda bir dairemiz var kirayı alıp bize gönderir) işte bir anda eşime"kurbandan sonra size kirada dahil her ay1000 tl yollayacam borcun var sana kolaylık olur arsayıda yabancıya satmazsın bizde kalmış olur hatta tapusuda gene senin adına olsun oğlum" falan dedi eşimde evet doğru söylüyorsun falan diyip telefunu kapadılar.bu konuşmadan benim saf eşim annesinin kendisine birkaç ay 500 lira destek olacağını anladı ve gururla bana dönüp annem 500ü nasıl göndercek dedi bende kv yi çok iyi tanıdığımdan dedim ki ne diyosun annen senden aylık 500liraya arsayı istiyor sen tamam diyorsun. eşim kabullenmedi yanliş anladığımı annesinin öyle bişey demediğini söyledi konuyu kapattı ama benim içime dert oldu çünkü kv bize maddi yönden hiçbir zaman destek olmayan bir kadın.bu konuyu eşime sakin bir zamanda tekrar açtım aylık 500 lira arsa mı satılır annenin bu arsaya ihtiyacı bile yok dedim eşim yok öyle bişey dedi annemi sevmiyorsun diye böyle yapıyorsun yarın annemle konuşcam görürsün dedi bende konuş yanlış anlayıp utanan ben olayım dedim .ertesi gün işten gelince direk sen haklıymışsın annem arsayı o şekilde almak istiyormuş dedi.annesine "ben kabul etmem borcum var olmaz öyle .ama annemsin seni kırmam istersen 1 yıl daha (kv nin ineklerin büyüyüp satana kadar) paran çıkana kadar beklerim"demiş.inşallah kabul etme gibi bir aptallık yapmaz

kızlar kv nin,6 tane minnak ineği, kirada 2 dükkanı,kirada dairesi ,250bin civarında bir arazisi var bekar çocuğu yok yani bizim arsaya ihtiyacı yok ama sırf başkasına satmayalım diye aylık 500 liraya ona satmamızı istiyor kadın toprağğ toprağğ diye diye ölecek :işsiz:
küçük kaynımın kv ile aynı apartmanda dairesi var ama eltimle anlaşamayınca kaynıma 50bin tlye derme çatma olsada bir ev aldı kira ödemesinler diye.
eşim annesine 1700 tlfn almştı burda konu açmıştım borcumuz varken benden habersiz telefon aldı annesine diye bana annesine bir telefon da alamıyacakmı diyenler olmuştu.ama kv sonrasında memlekete giden eşimle beraber kızıma eskipüskü yüzü boya içinde bir oyuncak bebek oğluma eski ayakkabılar banada eski ve kirli bir yorgan gönderdi benim kv den gördüğüm değer bu.

haksız mıyım özellikle 500 liraya arsa satın almak istemesi abes değil mi? ne arsaymış ya yılan hikayesine döndü:halay:
Verdirmezdim arsayı ben olsam ,durumuda iyi kaynananizin derdi ne ölecek mal meraklısı çocuklarına destek olacağına köstek oluyor ,alacağınız o para hiç olur harcsnir gider öyle verirseniz, istediğinize satin diyecemde laftan anlamayan kocaya ne desen duymaz Allah kolaylık versin

arsanın parasına deli gibi ihtiyacı var o kadar salak olamayacağına inanmak istiyorum ben😢 ama bu arsayıda hiç edecek olursa hakkımı helal etmem eşime gitsin anasının dizinin dibinde otursun
500 500 e Bı sure sonra tamam dıyıp ıkı ay alıp sonra ustune yatılacak. Demisti dersin.

500 tl ye arsa mı Her Ay 500 verecek umarım yanlış anlamadım . Kirada evi dükkanı suyu buyu var çok almak istiyorsa birini satsın size peşin parasını versin. Abisine yarısını satıyor ama geri isterim diye araya çıkıyor neredeyiz biz ya satılan alınan şeyin geri parasını nasıl isteyebilir kardeşi ya ister tabi bide eşinizde kiyamiyorsa eger yesinler parayı saçmalığa bak ... Yer yer bitirirler bunlar senin kocanı canım
valla yaptıkları çok saçma :işsiz:
abisi benim fikrimce kayınvalidemden yüz buldu kendimi öldürcem diyip durdu kv de eşimi arayıp durdu .nasılsa benim eş onun sözünden çıkmayan oğluşuydu.hep böyle saçmalar. uyanıklıkta zirve yapan kv ve benim aileci eşim onu yola getirmeye çalışan ben :confused:

abisi benim fikrimce kayınvalidemden yüz buldu kendimi öldürcem diyip durdu kv de eşimi arayıp durdu .nasılsa benim eş onun sözünden çıkmayan oğluşuydu.hep böyle saçmalar. uyanıklıkta zirve yapan kv ve benim aileci eşim onu yola getirmeye çalışan ben :confused:

Ayyy bırak öldürsün diyeceksin o anda hepsi lafta neden böyle yapıyorlar ki ulan vermişsin parayı almışsin ... baska birinden alsan boyle diyebilir misin acaba öldürürüm ne ya :işsiz: :sinirli: :işsiz: :sinirli:

Verdirmezdim arsayı ben olsam ,durumuda iyi kaynananizin derdi ne ölecek mal meraklısı çocuklarına destek olacağına köstek oluyor ,alacağınız o para hiç olur harcsnir gider öyle verirseniz, istediğinize satin diyecemde laftan anlamayan kocaya ne desen duymaz Allah kolaylık versin
sağolun, inşallah ciddi bir alıcı bulurda başkasına satar kv kalakalır amin

Hahaha başlıktan eve balkona bahçeye saksıya çiçek sebze meyve ekiyor filan sandım off konu bambaşkaymış😂

Yok yok sana bu kötülüğü yapamayacağım:KK43: 650 tl anlaşalım aylık kv sende kalsın, maldali alırım :KK53:
ah bee kayınvalideyi mandalla beraber araya kaynatacaktım olmadı fazla uyanık çıktınız 😀 toprağınıza toprak katıp hanımağa olma sanatını öğrenebileceğiniz muazzam birini kaybettiniz😀

en basta arsaniza ortak sokmasaydiniz ailecek yanasamazlardi.. sarmasik bir g.t lük yer aç bana demis.. sonra sarmis kurutmus agaci.. o hesap..

Hayatımızdaki insanların hatalarının onların anası babası danası kayınçosu arkadaşı vs. yüzünden değilde kendi tercihlerinden dolayı olduğunu anladığımız gün başımız göğe erecek..

en basta arsaniza ortak sokmasaydiniz ailecek yanasamazlardi.. sarmasik bir g.t lük yer aç bana demis.. sonra sarmis kurutmus agaci.. o hesap..
haklısınız en başta yine istememiştim abisine satmasını ama kv yabancıya verme abine sat diyip durdu eşimde hayırlı evlat olcam diye yırtındığı için beni değil annesini dinledi malesef

X