Kayınvalidemin kıyafet takıntısı

Evet ama misafirler o an içeri girdiği için bişey diyemedin gittiklerinde söyledim . Eşime mesaj atmıştım o da içeri git yat boşver rahatsız olduysan ben annemi tekrar uyarırım demişti ben yine ayıp olmasın diye oturdum . Keşke diğer odaya geçip uzansaydım

Kocanız üzülsün istemiyorsunuz ama kocanız 9 aylık hamile karısı üzülürken umru olmuyor.. olayın özü bu

Siz eşinizi uzmek istemiyosunuz amma eşiniz size vuruyor ?Ne hali varsa görsün goruşmek istemiyorum de ve bitti yoksa böyle kavgalariniz çok olur .
Yok bana vurmadı ben ve kaynanam sakinleşmeyince o da beni ailemdeki olumsuz özellikleri örnek vererek ben kavga etmiyorum onlarla diyerek beni oradan vurdu

Neden
Aynen

yok o da benim ailemin olumsuz özelliklerinden beni vurdu
Sizde eşinize yapiyorsunuz ,sürekli annesinden vuruyorsunuz .
Hak etmişsiniz

Ben de sizin gibi anladım. Ailemden vurdu demiş o şekilde yorumladım.

Size bel altı vuran eşi üzmek istememeniz de bi garip konu sahibi.
Çünkü Allah var başta bana mesaj attı işten gelmeden ben ona söyledim bu durumu . Hayatım içeri git yat dinlen ben gelince halledicem dedi . Geldi konuyu açma dedi . Ben halledicem dedi ki annesini de tanımaz kızar eder . Ben bu kez ona bırakmadan kendim konuşmak istedim . Bu kez de gerildik kaynanamla . Eşim geldi bana sarıldı gel bahçeye çıkalım uzatmayın dedi ama benim gözüm görmesi olay uzayınca da o da benim ailemden örnekler vererek beni oradan vurdu

Ailesinin yaptığını yüzüne vurmuş olarak anladım ben fiziksel şiddet mi gosterdi eşiniz size konu sahibi?
Hayır eşim beni sakinleştirmeye çalıştı ben ve kaynanam gerilince . Sakinleşmedik . Olaynuzayınca o da benim ailemin olumsuz özelliklerini örnek verip ben kavga ediyor muyum onlarla bu sebepten annemle odada özel konuşsaydın benı aranıza sokmasaydınız madem felan diyerek benim ailemin olumsuz özelliklerini o da ortalıkta yani annem ben görümcem varken dökmüş oldu

Kulağınızı tıkayın vereceğim tavsiye bu.
Benim kayınvalidemler de bu yapıdalar bana direkt söylemeseler de nişan düğün zamanı vs. eşim annemler elbisesini şöyle seçsin çok açık olmasın diyorlar falan diyordu bana ama ben dinlemedim nişan düğün başkasının düğünü bayram seyran ne istiyorsam onu giydim onlar da alıştılar valla bir kere tamam dersen önünü alamazsın. Şimdi hamileyim ben de karnım çıkmaya başladı yine ne istersem giyiyorum gidiyorum yanlarına.

Bence de haklısınız eşim diyor zaten uzak durabilirsin saygı duyuyorum dedi yeterki ortalıkta kavga etme benle dedi . Ben senin yanındayım felan diyor .

Ben her onlara gittiğimde her davete gittiğimde dinledim başıma bu geldi işte .

Fiili şiddet yok ben öyle bişey yazmadım ki ailem konularından beni vurdu diyorum yani o da ben sakimleşöeyince senin de ailen şöyle şöyle ben kavga etmiyorum felan diyerek özeli döktü orda

Valla ben kapalı bir insan değilim eşimin ailesi kapalı yıllardır onların memleketine giderken giyim tarzımdan vazgeçmedim laf söylemedilermi söylediler şort giyme yok etek giyme vs. Ama bunu 1dediler 2dediler baktılar ben onları sallamıyorum onlarda artık beni sallamıyor ben sizi kapalı halinizle kabul ettim sizde beni açık halimle ettiniz kimse için kimse kıyafetini değiştiremez dedim.
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar laf söyleyen kadının evine gitmem kalmaya gidip uğrayıp geri dönün aranızada mesafe koyun. Çünkü belliki kadın değişmeyecek.

Evet eşime telefonda söyledim ben eve gelmeden dedikş sen he de geç odaya geç yat uzak ayaklarını dinlen boşver ben gelince hallederim dedi ama bu kez 1 buçuk yıldır kadın susmadığu için eşim defalarca kavga etmesine rağmen hala bana karıştığı kalbimi kırdığı için gerildim .

Evet değişmeyecek biri çok kapalı fikirli

Kocanız üzülsün istemiyorsunuz ama kocanız 9 aylık hamile karısı üzülürken umru olmuyor.. olayın özü bu
Hayır bana dediği içeri git yat dinlen sen boşver misafirleri ben gelince halledicem bu meseleyi dedi . Ben gitmedim . Bekledim . Eşim geldi . Açma konuyu sen dedi ben yine dinlemeyip bu kez açtım . Normalde hep oluyor bu hiç bir zaman saygısızlık etmemiştim ama artık yeter dedim. Eşim beni sakinleştirmeye çalıştı sarıldı etti gel bahçeye çıkalımm dedi ama kaynanam öyle olayları çarpıttı ki kafam durdu .eşimi de ittim . Bu kez hepimiz tartıştık.

Sen nasıl eşinin ailesinin senden farklı düzenleri varken evlendiysen, onlarda senin farklı düzenin anlayışın olduğunu biliyorlar. İki tarafında böyle durumlarda birbirini idare etmesi gerekir. Ömür boyu görüşecek insanlarsınız. Düzenlerinden, anlayışlarından şikayet edip onlarla yalnız görüşmek varken misafirleri varken evlerine gitmen garip olmuş. Mesafeli davranman gerekir bu insanları kendinden farklı buluyorsan.

Kocanda senin tarafını tutmuş. Adam demiş ben annemle konuşurum diye. Sen kavga çıkarmışsın. Sonra olay büyümüş. Keşke konuyu kocana bırakıp, daha mesafeli görüşmeyi seçseydin. Bak eşininde senin ailenle ilgili rahatsız olduğu şeyler varmış, o kavgasını etmiyormuş.

Bundan sonra ikinizde birbirinizin ailesine bayram hariç gelip gitmeyin. Mesafe koyun. Yoksa çok kavga edersiniz. Sen kendi ailenle o da kendi annesiyle yalnız görüşsün.

Zaten bol giyinmişsiniz, tesettürlüsünüz. Nefret ederim hamileliği ayıp gören zihniyetten, bitmiyorlar da, hala varlar. Sizin de biraz kendinize saygınız olsun. Eşiniz kavga sonrası milletin içinde sizi ailenizle ilgili zayıf noktanızdan vuruyor, yanınızda durmuyor. Siz de hala kocişim üzülmesin derdindesiniz. O üzülmesin diye siz tükürdüğünüzü yalayacaksanız buyrun.

Bırakın kendi gidiyorsa gitsin, annesi sonuçta, ama sizi muhatap etmesin öyle bir kadınla.

Sürekli kavga edilmesine rağmen neden ısrarla kalıyorsunuz ki, işinizi halledin evinize dönün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…