kayınvalidemi seviyorum ama ama ama

E

EU1

Ziyaretçi
kayınvalidemi seviyorum ama zaman zaman eşimi benden kıskanıyor.bazen evliliğimize eşimle hayatımıza saygı duymuyor.aslında iyi birisi sadece hala oğlunun yeni bi hayatı olduğunu görmek istemiyor sanırım ve bu davranışı maddi manevi istekleri eşimle ilişkimi olumsuz etkiliyor hemen hemen her olayda tartışıyoruz ama eşim çok anlayışlı elinden geldiği kadar benim istediğim şekilde davranmaya çalışıyor.umarım bu davranışlarından kayınvalidem ve bazı kişiler eşimin verdiği mesajı alır.sizinde böyle problemleriniz varsa paylaşalım:çok üzgünüm:

Merhaba canım Allah yardımcın olsun...

Bende geçen gün birşeye şahit oldum daha doğrusu bi kaynanaya onu anlatayım..

Akrabamızın gelini doğum yapmış, bizde görmeye gittik işte hediyemizi götürdük neyse...

Bebek ilk sarılık olmuş yavrum bir kez çıkmışlar hastaneden sonra tekrar yükselince bizim giitiğimiz gün yani dün hastaneye yatmış anneyle bebek..

Kayınvalide açtı kapıyı, bende çok severim bu akrabamızı anlayışlı akıllı bir insan ve kadın sanırdım...

Ama ağzım açık kaldı kulaklarımla duyduklarıma inanamadım. Kadın tam bir kaynana olmuş..

Efendim şerbet yapmışlar gelin içmemiş ondan çocuğun sarılığı geçmemiş bir daha hastanelere düşmüşler... Saçını kurutmazmış o kurut bağla dermiş grip olmuş..Hiç laf dinlemiyo hiç 56 kiloyla doğum yaptı birşey yemezmiş Giydiği yakışmıyormuş...
En son bunuda dediye resmen dumur oldum.Ummadık taş kafamı yardı....

Annelerin gözünde evlatları hiç büyümez....
Evlensede 50li yaşlara gelsede onlar koca bebekleridir anneler için..
Ve bunun için hep hala yanındaymış gibi koruma karışma dediklerini yaptırma gibi davranışlarda bulunmaya çalışırlar..(Ha bu doğru değil tabi ki...)
Eşiniz ile kayınvalideniz arasındaki dengeyi korumaya bakın... Huzurunuz için... Bellki zor olucak ama...

zaman zaman olur boyle seyler,takma kafana....zamanla oda alisir.....

Düs'e katiliyorum.
Eger seviyorsaniz kaynananizi demekki iyi biri. Genelde kaynanalar sevilmez cünkü.
Beterin beteri vardir unutmayin.
Kötü niyetle birsey yapmiyorsa sadece annelik ic güdülerinden kaynaklanan sebeblerden dolayidir ogluna olan düskünlügü ve ona ait baska bir hayatin var oldugunu henüz kavrayamamis olmasi.
Bencede dengeyi korumaya siz calisin, sonucta esinizin annesi.

Merhaba canım Allah yardımcın olsun...

Bende geçen gün birşeye şahit oldum daha doğrusu bi kaynanaya onu anlatayım..

Akrabamızın gelini doğum yapmış, bizde görmeye gittik işte hediyemizi götürdük neyse...

Bebek ilk sarılık olmuş yavrum bir kez çıkmışlar hastaneden sonra tekrar yükselince bizim giitiğimiz gün yani dün hastaneye yatmış anneyle bebek..

Kayınvalide açtı kapıyı, bende çok severim bu akrabamızı anlayışlı akıllı bir insan ve kadın sanırdım...

Ama ağzım açık kaldı kulaklarımla duyduklarıma inanamadım. Kadın tam bir kaynana olmuş..

Efendim şerbet yapmışlar gelin içmemiş ondan çocuğun sarılığı geçmemiş bir daha hastanelere düşmüşler... Saçını kurutmazmış o kurut bağla dermiş grip olmuş..Hiç laf dinlemiyo hiç 56 kiloyla doğum yaptı birşey yemezmiş Giydiği yakışmıyormuş...
En son bunuda dediye resmen dumur oldum.Ummadık taş kafamı yardı....

benimkindende beterleri varmış desene,benim kayınvalidemde bazen arkamdan konuşur ama eşime başkasına konuşmaz.sadece eltim için laf dinliyor demesine deli oluyorum. sana söylüyorum kızım sen anla gelinim

Düs'e katiliyorum.
Eger seviyorsaniz kaynananizi demekki iyi biri. Genelde kaynanalar sevilmez cünkü.
Beterin beteri vardir unutmayin.
Kötü niyetle birsey yapmiyorsa sadece annelik ic güdülerinden kaynaklanan sebeblerden dolayidir ogluna olan düskünlügü ve ona ait baska bir hayatin var oldugunu henüz kavrayamamis olmasi.
Bencede dengeyi korumaya siz calisin, sonucta esinizin annesi.

ama olan hep bana oluyor sinirlerim çok bozuluyor.bu benim hayatım kimse karışmasın emir vermeden rica ederek bişey istese olmazmı

şanslısın! bu kadarıyla demek mümkün aslına bakarsak.. en büyük şansında eşinin bu durumda annesi ve senin aranda köprü vazifesini iyi bir şekilde üstlenebilmesi...eğer ki eşin,annesinden yana ve seni suçlayıcı davransa idi,daha kötü ve tırnaklarını çıkarmış bir kayınvalide ile uğraşman kaçınılmaz olacaktı.iyi bir insan olması ile bile yetin bence arkadaşım..annelerimiz içinde bizler hiç büyümeyen çocuklarıyız... hoş görmeye çalış.. mutluluklar..

ama olan hep bana oluyor sinirlerim çok bozuluyor.bu benim hayatım kimse karışmasın emir vermeden rica ederek bişey istese olmazmı

Haklisin canimda söyle düsün.
Simdi sen kayinvalidenden böyle birsey istesen muhtemelen alinacaktir.
Cünkü o sizin hayatiniza karistigini bilmez. Normal gelir ona.
Eger asiri boyuttaysa elbette dur demelisin.
Ama eger ben kaynanami sevseydim ve hayatimin HER alanina karismasaydi (ki sevme nedenlerinden biride bu olurdu zaten) ozaman büyütmezdim.
Simdi sen birsey desen yanlis anlayacak, tatsizlik cikacak huzurunuz kacacak belki.

Bak nasil kaynanalar var. Arkadasin anlattigi bile hic birsey aslinda. Öyle cadilari var ki, Allah onlari islah etsin ve bizlerden uzak tutsun.
Kendi annen gibi görmeye calis, her ne kadar zor olsada.
Öz annen acaba hayatiniza kaynananin karistigi kadar karissaydi rahatsiz olurmuydun?
Bu kadar olmazdin herhalde.
Biliyorum hos birsey degil ama canini yakmadikca, damarina basmadikca, kücüklügümüzü bilip saygi göstermek lazim diye düsünüyorum.

Annelerin gözünde evlatları hiç büyümez....
Evlensede 50li yaşlara gelsede onlar koca bebekleridir anneler için..
Ve bunun için hep hala yanındaymış gibi koruma karışma dediklerini yaptırma gibi davranışlarda bulunmaya çalışırlar..(Ha bu doğru değil tabi ki...)
Eşiniz ile kayınvalideniz arasındaki dengeyi korumaya bakın... Huzurunuz için... Bellki zor olucak ama...
ama çoğu konuda kayınvalidem haksız eşimde bunu görüyor ve hayret ediyor

şanslısın! bu kadarıyla demek mümkün aslına bakarsak.. en büyük şansında eşinin bu durumda annesi ve senin aranda köprü vazifesini iyi bir şekilde üstlenebilmesi...eğer ki eşin,annesinden yana ve seni suçlayıcı davransa idi,daha kötü ve tırnaklarını çıkarmış bir kayınvalide ile uğraşman kaçınılmaz olacaktı.iyi bir insan olması ile bile yetin bence arkadaşım..annelerimiz içinde bizler hiç büyümeyen çocuklarıyız... hoş görmeye çalış.. mutluluklar..

daha yeni evliyim bakalım zaman ne gösterecek umarım herşey daha iyi olur arkadaşım

canım ne istiyor ve ne bekliyorsun ki,eşin annesini tedahülden kaldırsın mı!dışlayıp ,soyutlasın mı! o bir şekilde senin için ve mutluluğunuz huzurunuz için çaba gösterip idare ediyor canım ya,neden bunları görmezden geliyorsun ki... artık kadın gelmiş kaç yaşına sen biliyorsun! değiştirmek,oğluna karşı içindeki sevgi,bağlılık ,koruma hatta tapınma iç güdüsünü hangi güç değiştirebilir!
senin annen senden vazgeçebilir mi,yada sen ondan...bizde biraz eşlerimiz ve mutluluğumuz için azcık sabırlı olup fedakarlık yapıp saygı gösterip,hoşgörsek çok fazla mı ki...sonuç ta ben şunu düşünürüm içimden'' bu kadın bir anne,ve benim eşimin annesi ve benim kocamı sevebilme ve yaşabilme nedenim bu kadın'' ve orada biter kızgınlık,hoşgörü başlar..

Haklisin canimda söyle düsün.
Simdi sen kayinvalidenden böyle birsey istesen muhtemelen alinacaktir.
Cünkü o sizin hayatiniza karistigini bilmez. Normal gelir ona.
Eger asiri boyuttaysa elbette dur demelisin.
Ama eger ben kaynanami sevseydim ve hayatimin HER alanina karismasaydi (ki sevme nedenlerinden biride bu olurdu zaten) ozaman büyütmezdim.
Simdi sen birsey desen yanlis anlayacak, tatsizlik cikacak huzurunuz kacacak belki.

Bak nasil kaynanalar var. Arkadasin anlattigi bile hic birsey aslinda. Öyle cadilari var ki, Allah onlari islah etsin ve bizlerden uzak tutsun.
Kendi annen gibi görmeye calis, her ne kadar zor olsada.
Öz annen acaba hayatiniza kaynananin karistigi kadar karissaydi rahatsiz olurmuydun?
Bu kadar olmazdin herhalde.
Biliyorum hos birsey degil ama canini yakmadikca, damarina basmadikca, kücüklügümüzü bilip saygi göstermek lazim diye düsünüyorum.
geçenlerde eşimin teyzesi bizdeydi kayınvalimdemde geldi oturduk çay içtik neyse kalktı bunlar teyzenin annesi hastanede yatıyordu,hastanede bizim eve yakın ve kayınvalidem giderken biz hastaneye uğrayalım dönüşte teyzeni size bırakırız yatmaya demezmi,bunu kendi karar vermeden önce bana sorması gerekmezmiydi? bunun gibi bi dünya olay var

geçenlerde eşimin teyzesi bizdeydi kayınvalimdemde geldi oturduk çay içtik neyse kalktı bunlar teyzenin annesi hastanede yatıyordu,hastanede bizim eve yakın ve kayınvalidem giderken biz hastaneye uğrayalım dönüşte teyzeni size bırakırız yatmaya demezmi,bunu kendi karar vermeden önce bana sorması gerekmezmiydi? bunun gibi bi dünya olay var

Sizi bir evlat olarak gördügü icin böyle davraniyordur.
Belki yanlis, belki sormasi lazim ama bence bir gecelik misafir edeceginiz bir insan icin veya buna benzer seyler icin caninizi sIkmayin.
Eger bu durumda hayir deseydiniz ayip ederdiniz. Hayir denilecek yer var denilmeyecek yer var.
Size yarin alisverise cikin diyorsa, yarin isim var gidemem anne baska zaman giderim diyerek karsi tarafi kirmadan kendi hayatiniz oldugunu anlatabilirsiniz.
Bunu dogru yerde dogru zamanda yaptiginiz zaten zamanla sizinde size ait bir hayatiniz oldugunu anlayacaktir.

Bence fazla yakiniyorsunuz. Süphesiz ki biz sizin yasadiklarinizi bilemeyiz ama sizin yasadiginiz, bazi insanlarin yasadiklari yaninda kus tüyü gibi.
Yanlis anlamayin beni, sadece halinize sükredip olumlu düsünmenizi istiyorum.
2 yengem, ayni evin icinde yaklasIk 10 yila yakin hasta dedem ve babaanneme baktilar ve bir kere olsun of demediler. Evin yükü herseyi onlarin üzerineydi, ve bugün hayatta olsa dedemle babaannem eminim bugün yine ayni özveriyi gösterirler.
Allah binlerce kez razi olsun onlardan. Aile icinde el üstünde tutulur ikiside. Onlara saygi, sevgi sonsuz sinirsizdir. Verdikleri emeklerin, özverinin meyvelerini yiyorlar simdi. ¨
Anlatmasi benden, gerisini siz düsünün güzel arkadasim.

Üc günlük dünya icin kimseyi kirmaya, kafaya olur olmaz seyleri takmaya degmiyor...
Valla degmiyor...

Son düzenleme:

canım ne istiyor ve ne bekliyorsun ki,eşin annesini tedahülden kaldırsın mı!dışlayıp ,soyutlasın mı! o bir şekilde senin için ve mutluluğunuz huzurunuz için çaba gösterip idare ediyor canım ya,neden bunları görmezden geliyorsun ki... artık kadın gelmiş kaç yaşına sen biliyorsun! değiştirmek,oğluna karşı içindeki sevgi,bağlılık ,koruma hatta tapınma iç güdüsünü hangi güç değiştirebilir!
senin annen senden vazgeçebilir mi,yada sen ondan...bizde biraz eşlerimiz ve mutluluğumuz için azcık sabırlı olup fedakarlık yapıp saygı gösterip,hoşgörsek çok fazla mı ki...sonuç ta ben şunu düşünürüm içimden'' bu kadın bir anne,ve benim eşimin annesi ve benim kocamı sevebilme ve yaşabilme nedenim bu kadın'' ve orada biter kızgınlık,hoşgörü başlar..
daha yeni evliyim canım yeni bir hayat ve yeni insanlar üstelik burda ne akrabam nede ailem var tek başımayım.sadece eşimin akrabaları var.ben kaç kişiyi aynı anda tanımaya ve anlamaya çalışıyorum peki beni niçin anlamıyorlar?eşimin ailesini seviyorum ama bana karşı kızlarından çok gelinleri gibi davranıyorlar be canım

Birde birsey daha eklemek istiyorum cikmadan önce.
Esim anlayisli, söylediklerimi yapmaya calisiyor gibi birsey söylemistiniz ilk mesajinizda.
Bence böyle bir es icin herseye sabretmeye deger.

Rouge arkadasiminda dedigi gibi.. Sanslisiniz...

Mutluluklar arkadasim...

iyi geceler..

canım seni anlıyorum..hak ta veriyorum..yaşayan ,bilen sensin...ama söyle bana çözümü ne ..ne yapabiliriz..eşin gereken müdahaleyi yapıyormuş zaten! sana bunu anlatmak istiyorum..yineliyorum; sabır,hoşgörü,anlayış,fedakarlık bunlar çözüm...iyiliğin gücüne inan!hepimizin isteği bu,gelin muamelesi diil de evlat muamelesi görmek! ama ya bizler başarabiliyor muyuz ki,annemiz gibi mi yaklaşıyoruz,yoksa kayınvalidemiz gibi mi! kendimizi de sorgulamk gerek bazen...seni baz alarak yazmıyorum,genel olarak ...

Canım bu olayın aynısını bende yaşadım.. Ama sonra neden böyle yaptığını öğrenince hoşuma gitti.Kayınvalidem beni sabah arayıp kızım tyzenle sana gelcez gecede sende kalcaz dedi , ertesi günde görümceme aynısını yaptı ama eltimi ne aradı nede gitti bende sordum anne meral ablaya neden gitmediniz diye cevabı şöyle oldu.. merve (görümcem) benim kızım, sende benim kızımsın ama merale sizin kadar yakın olamıyorum dedi..O davet etmeden gitmem dedi... Tabi herkesin huyu farklıdır ama bence seni çok sevdiği ve yakın hissettiği için sormamış olabilir canım...Kıskançlık konusuda hemen hemen her annede var bazısı dozunu kaçırır, bazısı ayarını bilir...Ama çoğunluğu kıskanır....:1no2:

Sizi bir evlat olarak gördügü icin böyle davraniyordur.
Belki yanlis, belki sormasi lazim ama bence bir gecelik misafir edeceginiz bir insan icin veya buna benzer seyler icin caninizi sIkmayin.
Eger bu durumda hayir deseydiniz ayip ederdiniz. Hayir denilecek yer var denilmeyecek yer var.
Size yarin alisverise cikin diyorsa, yarin isim var gidemem anne baska zaman giderim diyerek karsi tarafi kirmadan kendi hayatiniz oldugunu anlatabilirsiniz.
Bunu dogru yerde dogru zamanda yaptiginiz zaten zamanla sizinde size ait bir hayatiniz oldugunu anlayacaktir.

Bence fazla yakiniyorsunuz. Süphesiz ki biz sizin yasadiklarinizi bilemeyiz ama sizin yasadiginiz, bazi insanlarin yasadiklari yaninda kus tüyü gibi.
Yanlis anlamayin beni, sadece halinize sükredip olumlu düsünmenizi istiyorum.
2 yengem, ayni evin icinde yaklasIk 10 yila yakin hasta dedem ve babaanneme baktilar ve bir kere olsun of demediler. Evin yükü herseyi onlarin üzerineydi, ve bugün hayatta olsa dedemle babaannem eminim bugün yine ayni özveriyi gösterirler.
Allah binlerce kez razi olsun onlardan. Aile icinde el üstünde tutulur ikiside. Onlara saygi, sevgi sonsuz sinirsizdir. Verdikleri emeklerin, özverinin meyvelerini yiyorlar simdi. ¨
Anlatmasi benden, gerisini siz düsünün güzel arkadasim.

Üc günlük dünya icin kimseyi kirmaya, kafaya olur olmaz seyleri takmaya degmiyor...
Valla degmiyor...
yazdıkların çok güzel şeyler inan şuan bana ihtiyacı olsa gider ve kayınvalideme severek bakarım.kendimi ifade edemedim galiba ben kayınvalideme asla saygısızlık yapmam hiç sevmesem bile eşimin annesi oldğu için saygszlk etmem kaldıki ben onu seviyorum. benim istediğim sadece beni gelin gibi değil kızları gibi görmeleri ve evliliğime saygı duymaları canım

X