Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Siz çalışmıyorsunuz herhalde

Dümdüz irtibatı kesemezdiniz kavga patlaması iyi olmuş irtibatı kesmek için bahane olur işte ne güzel. Hem içinizde kalanları söylemişsiniz oda iyi olmuş. Ama neden özür dilediniz anlamadım keza eşiniz bi dünya laf saymış size onun sizden özür dilemesi lazımdı. Birşey yapıyorsanız ya özür dilemeyin yada o işi yapmayın.

Senin evliliğin benim iki dudağımın arasında diyen görümce sizi boşatırsa elini ayağını öpünde teşekkür edin, sizin kendinize yapmadığınız iyiliği o size yaptı diye bi ömür başınıza taç edin kadını

Karşilamasinlar masraflari, otobus masraflarini, gorumcenin telefonunu...
Başina silah dayamiyorlar ya. O masraflar karşilaniyorsa eşinin suçu bu eşiyle tartisacak o konuyu.
Dayak, hakarette eşiyle alakali ve bunlar zaten boşanma nedeni kendi başina. Evli kaliyorsa kimin suçu?

Ev alinmiş olsaydi dayak yemeyecek miydi? Ya da dayak yiyor ama en azindan ev alindi mi olacakti?

Siz çalışmıyorsunuz herhalde
İlk başlarda ben çalışıyordum eşim evdeydi, çocuktan sonra işi bıraktım. Bu bakış açımın çalışmamamla ilgisi yok eğer değindiğiniz nokta buysa. Bizim eve giren para bizim paramızdır. Maaş bile ortak hesaba yatar, paranın tüm tasarrufu bendedir. Harcanacaksa ben harcarım, biriktirilecekse ben biriktiririm. Eşimin ağzından bir kere bile ben çalışıyorum, istersem aileme veririm tarzı birşey çıkmadı. Onun ailesine bir kere istedikleri halde yardım etmedik, kayınvalidem kalbimi kırmıştı, bana yaptığı herşeyi sineye çekemeyiz, sonuçları oluyor görsün diye.

O zman siz çok iyisiniz. Ben çalışsam da çalışmasam da eşimin ailesine keyfi para gitmesine izin vermem veremem. Banane yapmasalardı kredi/kredi kartı borcu.bir kere versem hep istenecek onu da biliyorum. Sağlık sorunu olmadığı sürece 5 kuruş vermem.

benim diğer yorumlarıma bakarsanız zaten nasıl evli kaldığını anlamadığımı hem maddi hem manevi sömürüldüğü bir evlilik içerisinde olduğunu belirttim ama hem birşey yapmayıp hemde kimse kimsenin yaptığı nişana veya başka bir şeye laf edemez yapsa da laf edemez
yapmayıp birde konuşurlarsa herkes de senin ne katkın oldu da konuşuyorsun der
ben ev almaları gerekiyor da demedim yorumumda hem diğer çocuklara para aktarılan hem evden para alınan üstüne üstlük yapıılan nişana kadar ağzını açan bir aile var ortada

ayrıca başına silah dayamasalarda baya şiddet gören bir kadın var ilk defa ağzını açmış ona da kocası küfür etmiş
hala niye evli ve derdi neden görümce kaynanası bilmiyorum onlara gelene kadar çok daha büyük sorunları var

İşte ama şiddet gormesinin evle, corapla vs alakasi yok ev alinsaydi da gorurdu muhtemelen o başka bir konu. Agzini ilk defa açmiş onda da yanlış yerde açmış.

Siz eşinizin ailesinin maddi anlamda isteklerini yaparken, anneniz çocuğunuza bakması yanında mutfak masrafınızı bile karşılıyormuş. İnsanın gönlü buna nasıl razı olur? Resmen ailece herşeyi feda eder hale gelmişsiniz. Kendinize acımıyorsunuz bari annenizi bu saçmalığa dahil edip, para falan harcatmayın bundan sonra.

İşte ama şiddet gormesinin evle, corapla vs alakasi yok ev alinsaydi da gorurdu muhtemelen o başka bir konu. Agzini ilk defa açmiş onda da yanlış yerde açmış.
niye yanlış yerde açmış ?
iyi çok güzel vallahi kimse bir çorap bile almasın ama sonra gelip benim yaptığım nişanla ilgili konuşsun
yok öyle bir dünya aileler birşey yapmak ZORUNDA değil ama yapmadıkları şeye de ağızları açamazlar kutsal değiller
bu eş ailesine onu şunu bunu diyemezsin diye birşey yok herkes haddini bilecek görümcesine düşmez konuşmak
konuştuğunda da ben ağzımı açmam diyene ben inanmıyorum samimi bulmuyorum
evet şiddet görmesinin tüm bunlarla veya eşinin ailesiyle zaten herhangi bir alakası yok

bir taraftanda eş ailesinin ihtiyaçlarını karşılıyor ne değerli kocaymış altından herhalde..

O an o görümceyi de KV evden kovar alın oğlunuzu defolun derdim gerekirse polisi arıtacak çıkın gidin oğlunuzla ne haliniz varsa görün hem annemin hem kv ve görümcenin yanı da bana öyle diyecek ve onlara hiç bir şey söylemeden gitçek öyle mi burnundan getirildim asla da özür dilemezdim kimseden

Konuyu okurken konu sahibinden çok annesine üzüldüm ben de. Yazık kadına maddi manevi sömürülüyor damat tarafından

Nişana laf edilmemiş ki hani nişaniniz ne kotuydu vs surasi da şöyle oldu vs dememiş Buyuk nişan degildi diye takmadik demiş yani takmamalarina bahane uydurmuş o an.
Tutup zaten bir şey yapmadiniz da ona yaptiniz bize yapmadiniz kiyaslamalari doğru degil.

Bilmiyorum bana kimse yaptigimiz seylerle ilgili yorumda bulunmadi ama bulunsaydi kendimiz yaptik, kimseyi ilgilendirmez sizden bir beklentimiz yoktu zaten der geçerdim.
Karşi tarafin kendi karakteridir, ben başkasinin parasi uzerinden bana almadiniz diye kavga edemezdim ben o yuzden doğru bulmadim.

eşinizden şiddet görmüş ve hakaret, küfür duymuşken derdiniz görümceniz ve kayınvalideniz nasıl olabilir ben şaştım kaldım. yazık kuçuk cocugunuz da var, yerinizde olsam bu evliliğe fazla şans vermezdim, eşinizde düzelme görünmüyor. sizin de hatanız var, ailesiyle ilgili maddi konulara karısmamanız gerekirdi ama o da ailesine karşı sizi savunmamış, iki tarafı da sakinleştirip orta yolu bulması gerekirdi. eşinizle ilişkinizi acil olarak gözden gecirmelisiniz

Yok canım iyilik değil bu, biz sıkışsak kayınpederim borç alır gerekirse yardım eder bize. Bizim verebileceğimiz tutarlar olduğu için sorun etmedik. Biraz kimde varsa o diğerine yardım eder ya aile içinde o. Ama hep bizde oldu, orada terazinin dengesi bozuldu. Benim ailem sıkışsa istese eşim onlarada tereddütsüz verir, o kadar büyük miktarlar olmasada verdiğide oldu. benim aileme böyle yaklaşan birinede ailene verme demek vicdansızlık gibi geliyor.

nişana laf edilmemiş mi :) konudaki görümceyi niye bu kadar savunuyorsunuz anlamadım ama kadın en son istersem seni boşatırım falan demiş onu da demek istememiştir de ne demek istemiştir mesela ?

benim karakterim el verir kimseden çok şükür bir şey istemem ama diğer çocuklara görev görüp yapan ailenin bana gerince o dilleri beş karış açılırsa o dili geri içine sokarım :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…