Kayınvalidem neden böyle yapıyor anlamış değilim?

Bakın şimdi siz farklı evlerde yaşadığınız için şu an olayın farkında değilsiniz.
Bundan sonraki hayatınız boyunca istediğiniz çoğu şey olmayacak çünkü kaynananız istemeyecek. İşten yorgun geleceksiniz evinizde belki de temizlik yapmadan yemek yapmadan oturmak isteyeceksiniz ama söyleneceği için kalkıp yapacaksınız. Evde yalnız kalıp kafa dinleyemeyeceksiniz, yeri geliyor çamaşır katlanmak için bekliyor ama insanın canı dizi izlemek istiyor ama siz yapamayacaksınız. Evinizde "gitmeyen bir misafir" olacak.
Kendi evinizde giyinip soyunurken bile illa mahremiyet gözeteceksiniz, konuşurken filtreleyip konuşmak zorunda kalacaksınız. Gezmeye gitseniz tatile gitseniz yalnız bırakamayacağınıza göre o da sizinle gelecek. Anneniz arkadaşınız gelecek hep başınızda. Bir de hastayım hastayım çok diyorsa.. Böyle bir hayat çekmek istiyorsanız sizin kararınız.

Nişanlımla düğünümüze 40 gün kaldı benmi stres yapıyorum abartıyorum bilmiyorum ama evlenip evlenmeme konusunda bile ikileme düştüm şimdi şöyle madem kabul ettin ne halin varsa gör diyeceksiniz ama ben evlenince kayınvalimdele oturucam eşi olmadığı için nişanlımın gönlü yanlız kalmasına el vermemişti kendısı sıkçada hastalanan biri bende baştan beri kabul ettim ama şöyle bazen kahveye çağırıyor gidiyorum sürekli karanlıkta oturuyor hiç ışık açmıyor çok para yazıyor diye bende nişanlıma söyledim ben ışıksız tümgün oturamam diye ben açıyorum o arkama kapıyor bak ikimiz öderiz ışık olsun yeterki dedim nafile yani , odamıza klima aldık aşırı sıcak biz açıyoruz o ben rahatsız oluyorum diyip kapıyor klima benim odamda o nasıl rahatsız oluyor anlamıyorum gerçekten ben açıyorum o kapıyor en son odams girip benim yeni dolabıma elbisesini koymuş bana söylemedi bile insan en azından nezaketen sorar yerim yoktu dedi e tamamda niye sormuyorsun ki hepsini nişanlıma anlattım biz kiraya geçeriz dedi benmi abartıyorum kızlar yoksa böyle bir evde yaşamak zulüm olmazmı evlenip evlenmeme arasındada ikilemde kaldım doğrusu 40 gün kaldı şunun şurasında herşey hazır yazım hatası varsa kusura bakmayın işteyim hızlıca yazdım çok dert ettim çünkü hepsini okuyup cevaplıycam işten sonra şimdiden sağolun :)
Allah akıl fikir versin, bu evlilikten hiçbirsey bekleme, bile bile lades...

Nişanlımla düğünümüze 40 gün kaldı benmi stres yapıyorum abartıyorum bilmiyorum ama evlenip evlenmeme konusunda bile ikileme düştüm şimdi şöyle madem kabul ettin ne halin varsa gör diyeceksiniz ama ben evlenince kayınvalimdele oturucam eşi olmadığı için nişanlımın gönlü yanlız kalmasına el vermemişti kendısı sıkçada hastalanan biri bende baştan beri kabul ettim ama şöyle bazen kahveye çağırıyor gidiyorum sürekli karanlıkta oturuyor hiç ışık açmıyor çok para yazıyor diye bende nişanlıma söyledim ben ışıksız tümgün oturamam diye ben açıyorum o arkama kapıyor bak ikimiz öderiz ışık olsun yeterki dedim nafile yani , odamıza klima aldık aşırı sıcak biz açıyoruz o ben rahatsız oluyorum diyip kapıyor klima benim odamda o nasıl rahatsız oluyor anlamıyorum gerçekten ben açıyorum o kapıyor en son odams girip benim yeni dolabıma elbisesini koymuş bana söylemedi bile insan en azından nezaketen sorar yerim yoktu dedi e tamamda niye sormuyorsun ki hepsini nişanlıma anlattım biz kiraya geçeriz dedi benmi abartıyorum kızlar yoksa böyle bir evde yaşamak zulüm olmazmı evlenip evlenmeme arasındada ikilemde kaldım doğrusu 40 gün kaldı şunun şurasında herşey hazır yazım hatası varsa kusura bakmayın işteyim hızlıca yazdım çok dert ettim çünkü hepsini okuyup cevaplıycam işten sonra şimdiden sağolun :)
Ev ev üstüne olmaz. Çok sıkkntı yaşarsınız. Evlenmeden önce çözün evlendikten sonra sorun olacak belli

Evlenmeden önce ayrı eve çıkın yada düğünü iptal edin böyle bir ay ağlarsınız en fazla diğer türlü bir ömür aglayacaksınız lütfen kendinize bu kötülüğü yapmayın. Sürekli hasta diyorsunuz evlendikten sonra daha da artacak üstelik sizinle her tartistiginda ya tansiyonu ya şekeri çıkacak. Günün sonunda eşiniz tarafindan da suçlanan kişi siz olacaksınız

Cok çok yakınım deşifre olmamak için kimim olduğunu söylemek istemiyorum
Aile apartmanın oğlanın evi hazırdı eşyalar da dahil kaynana görümce ayrı dairelerde düğüne 1 ay var iğneden ipliğe her şey hazır
Kızın babası çıktı dedi ki ben o binaya kız vermiyorum
Apar topar başka mahallede oturan diğer evli görümce o eve gecti yeni gelin kiraya çıktı o eve giren görümce erkek kardeşine kira yardımı yapıyor yoksa adam yapmıyorum düğünü gelin alın eşyalarınızı dedi yani demem o ki demokrasi de çareler tükenmiyor
Yavrum sizin anne babanız yok mu bir şey demiyorlar mı

Bakın şimdi siz farklı evlerde yaşadığınız için şu an olayın farkında değilsiniz.
Bundan sonraki hayatınız boyunca istediğiniz çoğu şey olmayacak çünkü kaynananız istemeyecek. İşten yorgun geleceksiniz evinizde belki de temizlik yapmadan yemek yapmadan oturmak isteyeceksiniz ama söyleneceği için kalkıp yapacaksınız. Evde yalnız kalıp kafa dinleyemeyeceksiniz, yeri geliyor çamaşır katlanmak için bekliyor ama insanın canı dizi izlemek istiyor ama siz yapamayacaksınız. Evinizde "gitmeyen bir misafir" olacak.
Kendi evinizde giyinip soyunurken bile illa mahremiyet gözeteceksiniz, konuşurken filtreleyip konuşmak zorunda kalacaksınız. Gezmeye gitseniz tatile gitseniz yalnız bırakamayacağınıza göre o da sizinle gelecek. Anneniz arkadaşınız gelecek hep başınızda. Bir de hastayım hastayım çok diyorsa.. Böyle bir hayat çekmek istiyorsanız sizin kararınız.

Evde "gitmeyen misafir" gelin kizimiz olucak yalniz..

Kör kütük aşık değilsen evlenmek mantıklı değil. Eşin muhtemelen anneci annesinin sözünden ayrılmayan, her yere giderken annemi de götürelim bişey yaparken anneme soralim diyecektir. İlk zamanlar gönülleri hoş tutmak istersiniz sonra tahammül edilemeyecek hâl alir.

Körkütük aşıksa bile EVLENMEMELİ.

Ay ben gezmeye bile gittiğimde sinir oluyorum. Geçen kahvaltıya gittik ne yaptı dersin, bana abisinin eski eşinin ismiyle seslendi kv. Yaşına verdim ama sinir bozucu.
Tam olarak aynı hissiyat.
Bayramdan bayrama gittiğimizde sinirden kurdeşen döken ben.
Benimki de çocukları yıkarken banyo kapısında beklerdi kovayla yıkıyım çok su harcamıyım diye.
Pinti insan çekilmez ve ev ev üstüne olmaz.
Aşkından ölsen uzak dur.

sancilibayaann sancilibayaann Boşanmak nasıl birşey merak ediyorsunuz demek.

Veya cehennemde yaşayabilir miyim challenge yapıyorsunuz.

Kendime saygımı nasıl bitiririm deneyi de olabilir.

Veya pişmanlığın dibine nasıl giderim diye turistik gezi yapacaksınız.

Şimdiden iyi eğlenceler. Bize arada yaz diyeceğim ama gerek yok. Bol bol konu açacaksınız zaten.

En kısa sürede görüşmek üzere...

X