Kayınvalidem neden böyle yapıyor anlamış değilim?

hala evlenirsen sakin gelip konu acma, esine dostuna da aglayip insanlarin canini sikma
her sey goz gore gore gelmis, sen de kabul etmissin.
hala firsat varken ayril bence. yoksa omrun ziyan olur su evde, aileni ağırlamana bole laf ederler firin elektrik yakiyor vs diye. köprüyü geçtikten sonra eş destegi de bulamazsin. allah akil vermis, lutfen biraz mukayese yeteneğini kullan

Bir erkek nasıl bu kadar kıymetli olabilir ya? Ya da bu kadar mı önemli koca, başınıza vurmuş gibi, yeter ki evleneyim diyorsunuz. Bu kadar mı saygınız yok kendinize? Elalemin evinde sığıntı gibi yaşamayı nasıl kabul edebiliyorsunuz? Anne babanız hayatta mı, onlar nasıl izin veriyor böyle bir saçmalığa?

Nişanlımla düğünümüze 40 gün kaldı benmi stres yapıyorum abartıyorum bilmiyorum ama evlenip evlenmeme konusunda bile ikileme düştüm şimdi şöyle madem kabul ettin ne halin varsa gör diyeceksiniz ama ben evlenince kayınvalimdele oturucam eşi olmadığı için nişanlımın gönlü yanlız kalmasına el vermemişti kendısı sıkçada hastalanan biri bende baştan beri kabul ettim ama şöyle bazen kahveye çağırıyor gidiyorum sürekli karanlıkta oturuyor hiç ışık açmıyor çok para yazıyor diye bende nişanlıma söyledim ben ışıksız tümgün oturamam diye ben açıyorum o arkama kapıyor bak ikimiz öderiz ışık olsun yeterki dedim nafile yani , odamıza klima aldık aşırı sıcak biz açıyoruz o ben rahatsız oluyorum diyip kapıyor klima benim odamda o nasıl rahatsız oluyor anlamıyorum gerçekten ben açıyorum o kapıyor en son odams girip benim yeni dolabıma elbisesini koymuş bana söylemedi bile insan en azından nezaketen sorar yerim yoktu dedi e tamamda niye sormuyorsun ki hepsini nişanlıma anlattım biz kiraya geçeriz dedi benmi abartıyorum kızlar yoksa böyle bir evde yaşamak zulüm olmazmı evlenip evlenmeme arasındada ikilemde kaldım doğrusu 40 gün kaldı şunun şurasında herşey hazır yazım hatası varsa kusura bakmayın işteyim hızlıca yazdım çok dert ettim çünkü hepsini okuyup cevaplıycam işten sonra şimdiden sağolun :)

Şunları kendi anneniz yapsa demediğiniz kalmaz. Ne meraklısınız elalemin annesine katlanmaya. Yazık değil mi ailenize. Ah bu insanlar

Nişanlımla düğünümüze 40 gün kaldı benmi stres yapıyorum abartıyorum bilmiyorum ama evlenip evlenmeme konusunda bile ikileme düştüm şimdi şöyle madem kabul ettin ne halin varsa gör diyeceksiniz ama ben evlenince kayınvalimdele oturucam eşi olmadığı için nişanlımın gönlü yanlız kalmasına el vermemişti kendısı sıkçada hastalanan biri bende baştan beri kabul ettim ama şöyle bazen kahveye çağırıyor gidiyorum sürekli karanlıkta oturuyor hiç ışık açmıyor çok para yazıyor diye bende nişanlıma söyledim ben ışıksız tümgün oturamam diye ben açıyorum o arkama kapıyor bak ikimiz öderiz ışık olsun yeterki dedim nafile yani , odamıza klima aldık aşırı sıcak biz açıyoruz o ben rahatsız oluyorum diyip kapıyor klima benim odamda o nasıl rahatsız oluyor anlamıyorum gerçekten ben açıyorum o kapıyor en son odams girip benim yeni dolabıma elbisesini koymuş bana söylemedi bile insan en azından nezaketen sorar yerim yoktu dedi e tamamda niye sormuyorsun ki hepsini nişanlıma anlattım biz kiraya geçeriz dedi benmi abartıyorum kızlar yoksa böyle bir evde yaşamak zulüm olmazmı evlenip evlenmeme arasındada ikilemde kaldım doğrusu 40 gün kaldı şunun şurasında herşey hazır yazım hatası varsa kusura bakmayın işteyim hızlıca yazdım çok dert ettim çünkü hepsini okuyup cevaplıycam işten sonra şimdiden sağolun :)

Kiraya çıksan ne olacak daha siz balayındayken hastalanıp çağırmayacak sanki de 😏

Kaynana ile oturmayı kabul eden koca yürekli gelin heyt be :) aklını peynir ekmekle mi yedin canım sen saçmalama istersen :) insan yeri geliyor öz annesi ile didişiyor kv ile daha oturmadan darlanmamışsın 🤣 ya ayrıl ya yan yana oturma delirdin mi sen bacım
Hazırlık tamam ney, tamamsa tamam hiç bir hazırlık mutsuz evlilik ve boşanmadan önemli olamaz heralde

Aynı evde yaşıycaz dedikten sonrasının hiçbir anlamı yok. Aynı evde yaşaman hayatının hatası olur, ev ev üstüne olmaz. Hangi akla hizmet böyle bir şeyi kabul edersin?

Bende onu anlamadım. Hala bunu kabul eden var mı ? Benim böyle bir şeyi kabul etmem için çok sağlam içmem lazım. Yani mazot, kolonya falan içmem lazım ki tamamen bilinç kaybı anında belki olur derim. 🙄

Kör kütük aşık değilsen evlenmek mantıklı değil. Eşin muhtemelen anneci annesinin sözünden ayrılmayan, her yere giderken annemi de götürelim bişey yaparken anneme soralim diyecektir. İlk zamanlar gönülleri hoş tutmak istersiniz sonra tahammül edilemeyecek hâl alir.

hala evlenirsen sakin gelip konu acma, esine dostuna da aglayip insanlarin canini sikma
her sey goz gore gore gelmis, sen de kabul etmissin.
hala firsat varken ayril bence. yoksa omrun ziyan olur su evde, aileni ağırlamana bole laf ederler firin elektrik yakiyor vs diye. köprüyü geçtikten sonra eş destegi de bulamazsin. allah akil vermis, lutfen biraz mukayese yeteneğini kullan
Cıks bence evlenir :KK70:
Bir cimri koca
İki cimri kv
Evlerden ırak

Sizin bu evliliği yapmanız şuna benziyor, uçurumdan atlarsam ölmem belki... Her şey o kadar net ki ya bosanacaksiniz ya da sabr ede ede genç yaşta ağır hastalık sahibi olacaksınız... çünkü sizin ayri eve cikma ihtimaliniz yok hiç bir umut ışığı göremiyorum ben. Ayrı evi şimdi tutmayan evlendikten sonra asla ama asla tutmaz...

Asla o ev kiralanmayacak, ayrı eve cikilmayacak. Hatta siz soylenmeye başladığınızda eşiniz " Ben sana yalan söylemedim, annemle oturmayı sen kabul ettin, yaşlı kadın alttan al, senin de dilin çok uzun, annem hasta, ..." Diye kavgalar başlayacak ve büyük ihtimalle de hemen hamile kalıp çıkmazda kalacaksın, "hamileyim , kocam ilgi göstermiyor." diye ağlayıp ;" ama çocuk var bosanamam." diye de kendini yiyeceksin.Yine de sen bilirsin.

Sen şu şeysin nişanlısıyla annesiyle oturma konusunda tartışan annesi hasta olan nişanlının annemle oturacağım diye diretmesi üzerine sen de ben senin için kariyerimi bıraktım diyen üye. Böyle anlatınca anlaşılmıyor mu sanki
O değil de Bihter ziyagil'den sonra en uzun cümle kuran kişi olabilirim😂

Kadın kendi evinde ne isterse onu yapar. Ev düzeni kuralı neyse o. İşinize geliyorsa sığıntı olursunuz size izin verilen kadarını yaparsınız, işinize gelmezse evlenmezsiniz olur biter. Kadın belki istemiyor evine klima takılmasını?

Karısına bir evi yuvayı çok gören, anasına hizmetçi bulan erkeklerle evlenince öyle oluyor. Bir de nişanlıma söyledim yapmasın etmesin diyorsunuz, ne hakla? Sizin eviniz mi orası? Çalışıp 3 kuruş para kazanın da kiranızı faturanızı ödeyin bi zahmet. Kimse milyoner bekleyin demiyor ama cebinde parası olmayan, anasının yanında yaşamaya mecbur eden sünepelerle de evlenmeyin. Aileniz anneniz nasıl kabul ediyor bunu?

Koca için sosyal hayat ve kariyeri bırakırsan o da anasının yanına tıkar işte :KK70:
Ay ben gezmeye bile gittiğimde sinir oluyorum. Geçen kahvaltıya gittik ne yaptı dersin, bana abisinin eski eşinin ismiyle seslendi kv. Yaşına verdim ama sinir bozucu.

Ay ben gezmeye bile gittiğimde sinir oluyorum. Geçen kahvaltıya gittik ne yaptı dersin, bana abisinin eski eşinin ismiyle seslendi kv. Yaşına verdim ama sinir bozucu.
Senin kayın aile ömür törpüsü :) hadi adını unuttu canım kızım bilmem ne de :KK70: neden isim neden

X