Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

abartiyorsunuz.

kadincagiz sevgisinden oluyor belli sizse burada fesatlik ariyorsunuz..
cahil dusunemiyor olabilir biseyleri ama aralarinda cok yakin bag oldugubsevgi oldugu belli, kasitli birsey yapacakninsan cocugu aglatmaz,bagimli yapmaz.l, cocugq bak diye birakacaginda kendi cocuguna kendin bak der.nsirinlik yapmaz sevip opup koklayip durmaz.

Kızlar sakince konuşmaktan anlayacak birisi değil.
Ben anne yapma yine ağlayacak dediğimde gülüyorrr

Sinir oluyorum yaa.
Kızımın peşinden ağlamasıyla egosunu tatmin ediyor..

bırakın da torunuyla egosunu tatmın etsın .ne olacak kı sankı .
onlar için torun askı bambaska paha bıcılemez bır durum gercekten .
kendı annemden bılırım .o da babannedır .torununu cok ama cok sever .
torunu da onu .torunu annemı telefonla aradıgın da annem ayaklanır ucar adeta .
hele torunu anneme "babanne senı cok ozledım gel buraya" desın annemı hıc bır kuvvet durduramaz
kosa kosa gıder .torununun anneme bu kadar duskun olmasıyla da ılla kı ovunur mutlu olur .
hadı sızın deyımınızle egosunu tatmın edıyor olsun .
yengem bu durumdan hıc rahatsız degıldır aksıne bu durum ısıne bıle gelıyor .
cocugu guvenerek anneme bırakır .yengemın hıc boyle rahatsızlıgı olmadı .
cunku yengem de oldukca sosyal bırıdır .kolu komsu olsun alısverıs olsun cocukla gıdılmıyor .
oyle durumlar da hemen annemı arar kı cocuga baksın dıe .
ee cocuk mutlu annem mutlu yengem de mutlu sorun yok yanı

Son düzenleme:
bazı babanneler her zaman anneden daha ön planda olmak istiyor
cocuk onun için yansın tutussun istiyor
hiç hos bir durum değil

konunuzu okuyunca kayinvalidem geldi aklima. 3 assagi 5 yukari ayni tavirlari. sansliyim ki ayni sehirde yasamiyoruz. benim kizim da 2.5 yasinda. kayinvalidem geldiginde (sukur ki bizim evde kalmio, kendi evleri var bizim sehrimizde) ben calistigimdan dolayi kizimla onlar (kayinpederle birlikte ) ilgilenirler. normalde kendi annem bakiyo kizima. ama kadin baktiginda abartmiyorum sabahtan aksama kadar kizimin odasinda yerde oturur ve oyuncaklarla oynar. baska yaptigi hic bir sey olmaz gun icinde. sizinki gibi kizim ben simdi gidicem, gitmim mi der. kizim en cok babaannesini seviyo der. kiizm baska bir seyden bahsedince lafi yine kendine cevirir kizim biz gitmeyelim mi memleketimize sen istemiyo musun der ben isten gelince haliyle kizima sarilmak istedigim icin ben iceri girer girmez kizimi kucagina alir bana bakar ve kizimi oper..anlatsam yaptiklarini siz sukredersiniz belki ama psikolojisine bagliyorum ben artik guluyorum yaptiklarina... siz de oyle yapin

Olabilir canım.
Ama o sesini duyurmayı başarır zannımca..:26:
Kaynanam...

sesini duyurmak istemese zaten bu anlattklarınızı yapmazdı şimdiye kadar,ne kadarda çocuğu odada tutsanız bu sefer odaya gelicek çünkü istediği çocuğu ağlatmak diildir,ası sebebi;size karşı kızınızın onu ne kadar sevdiğini hissettirmeye çalışması,kendine bağlamak istemesi vs...eşinizle konuşun belki o uyarırsa bu hareketlerden vazgeçer,bu insanları anlamak mümkün diil :100:

sizin anneniz kötü niyetli bakmıyor bu işe demekki çünkü bazı babaanneler çocuğu anneden soğutma eğilimine giriyolar ve sanıyorum mutlu oluyolar bu durumdan,çocuğun kendilerine düşkün olmasını bir koz gibi kullanıyor sanki...evet bunun tamda adı egolarını tatmin etmek oluyor....ne mutluki yengenize ne güzel bir babaanne keşke herkes böyle olabilse...

Mutlulukları daim olsun yengenizin, annenizin.

Ama herkes aynı değil ki.

Bırakın egosunu tatmin etsin demişsiniz,Ama onun egosu tavan yapacak diye kızım bazen saatlerce ağlyor.
Reva mı bu.
Sevdiğine eminim kızımı ama hudut yok.
Buna bitr noktadan sonra sıkıntıya sebep...

Abartmıyorum malsef.
Bildiğin gururlanıyor ağlamasıyla.
Ama seviyor da sağolsun.İstediğim zaman bırakırım yanına.Hiç sorun değil.

komik olmayın allah aşkına;kolay mı çocuğu anneden soğutmak.

konu sahibi arkadaşım,
ortada büyütecek birşey yok.
madem çocuk babannenin peşinden ağlıyor,üzerini giydirin çocuğun babanneyle sizde çıkın evden,
o evine,siz de bir markete girip turlayın,

kimse bir çocuğu annesinden soğutamaz zaten,dikkat ederseniz soğutma eğilimine giriyorlar dedim ve bundan mutlu olan insanlarda var ne yazıkki..

Aslında bunu yapmayı düşündüm.
Ama kaynanam geldiğinde en erken 23.30 da gider evine.
Eeee bir tane de küçük kızım var.Anlayacağın bu fikir uymadı bana.

Benim derdim kesinlikle benden soğuması değil arkadaşlar, kızımın ağlaması zoruma giden ve bunu kaynanamın bile bile her geldiğinde yapması.

Çünkü biz onlara gittiğimize kızım asla kalmak istemez.
Kalıyım diye de ağlamaz.
Sorun sadece kaynanamın sokağa çıkması.
Kaynanamın da bunu kendi egosu için kullanması..

Son düzenleme:
Bunu tamamen seni üzmek için yaptığı kesin.Çocuğu düşünse ağlamasını istemez.Kayınvalidenin sana mesajı ''bak çocuk bana nasıl düşkün:)'' Bence hiç lafı geveleme şahsen ben olsam ''anne bunu yapma psikolojisi bozuluyor'' derdim.Bunda kırılacak birşey yok.Bende çalışan bir anneydim.Kızıma görünmeden evden çıkardım yoksa çok ağlardı.Çıkarken ısrarla çocuğa görünmenin bir anlamı yok.Babaannesi uyardığın halde bunu yapıyorsa , hasta olursa sorumlusu sensin de..Bakalım o zaman yapmaya devam edecek mi?

Asla lafı gevelemiyorum canım.
Açıkça söylüyorum.
Zorla ağlatıcan mı anne çocuğu diyorum.
Bozuluyor biraz.
Çekiyor kendini.
Bir daha ki sefere tekrar aynı...

Çok güzel yazmışsınız.Anneniz , yengeniz, çocuk mutlu..Konu sahibinde ise , konu sahibi mutsuz , çocuk mutsuz.Birtek babaanne mutlu.Sanırım bir sorun olduğu ortada.toruna düşkünlük başka birşey.Çıkarken çocuğun ağlayacağını bile bile ağlayana kadar bak ben gidiyorum , bak gittim demek başka birşey...

Aynen canım yaa.
Gidiyim mi diye soruyor çocuğa.
Kızm gitmeee diyor.
Ama gitmem lazım demeye başlıyor.
Tamambiraz daha oturayım diyor.
5 Dk sonra kalkıyor aynı muhabbet.

Gideceksen git da işte.

kayınvalideni bu huyundan vazgeçiremiyorsan bir iki yıl daha sabretmekten başka çaren yok canım.kızın 4-5 yaşına geldiğinde kimsenin arkasından ağlamaz.için rahat olsun

benim bebeğim daha 23 günlük ama kayınvalidem sanki kendi doğurmuş gibi sahiplenmek istiyor. bu her tavrından belli. doğum yaptım çocuğu kucağıma vermiyor alınca yatır da uyusun diyor falan. nasıl sinir oluyorum anlatamam. hamile olduğumu öğrenince İnşallah kız olur, kızlar babaanneleri çok sever çünkü demişti. hala ne zaman kucağıma alıp odaya girsem hemen alıyor kucağımdan. ilerde de olacağımız siznkiyle aynı durum bence. gideceği zaman kızınızı başka şeylerle oyalayın ve giderken ona gideceğini söylememesini sertçe belirtin. ben olsam niyetinin ne olduğunu da açıkça sorardım. zaten kendimi tutamadığım için aramız hiç iyi değil maalesef.

ayyyyyyyy canımm allah yardımcın olsun... yemin ederim okurken ben sinir oldum burada... allahım yaa evli falan değilim ama ilerde böyle bir kayınvalidem olsun istemem... sende tepkini bi şekilde belli et canım söyle yani... çok ayıp yaptığı..insan hiç böyle yapar mı ya... seversin falan tamam,görmek istersin gider görürsün ama sanki çocuğu kendine yakınlaştırmaya çalışıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…