Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

çocuğum yok, davulun sesi uzaktan hoşgelir diyebilirsiniz ama
çocuğunuzun ağlamasıyla çok ilgilenmemeyi deneyin bir de.

Aslına bakarsan çocuğun ağlamasından çok kaynanamın yaptığı benim sinirimi bozan...

Pazar günü yine beraber misafirlikten geliirken 1 saat önceden hatta misafir olduğumuz evde başladı kızıma duyurmaya.

Birazda n dedenin yanına gitcez.Dede bizi evde bekliyor.Biz de onun yanına gitcez.

Kızlar benim kaynanamın ikna kabiliyeti çok gelişmiştir.
Diliyle yapamayaağı yoktur.
Onun konuşmasıyla haklıyken haksız duruma düşüverilir maazallah

bence de egosu için ağlatıyor çocugu,madem yumusaklıktan anlamıyor sert bir dille uyarın, siz yapamıyorsanız eşiniz yapsın.
dısarı çıkarmak guzel olurdu ama gece gidiyormus, siz de cocugunuza o gidince çok sevdiği bir aktiviteyi yaptıracagınızı soyleyin, belki babaanne sen dit hadi der:KK53:

bence de egosu için ağlatıyor çocugu,madem yumusaklıktan anlamıyor sert bir dille uyarın, siz yapamıyorsanız eşiniz yapsın.
dısarı çıkarmak guzel olurdu ama gece gidiyormus, siz de cocugunuza o gidince çok sevdiği bir aktiviteyi yaptıracagınızı soyleyin, belki babaanne sen dit hadi der:KK53:

Bence de canım..

Kızıyorum zaten.
Ama şimdiye kadar benden tek kelime laf duymadığı, bir saygısızlığımı görmediği için zoruna gidiyor sözlerim.

Kızım söz konusu olunca da dayanamıyorum.

Aramızda ssoğuk yeller esiyor.....

Öyle rahatsız olmuyorum genelde gelmesinden.
Geldiği zaman da zaten akşam gelir.
Biz evde oluruz.Kızımla çokm eğleniyoruz.Parka da giderizz, beraber sıkça vakit geçiririz.
Ama benim 1 yaşında bir kızım daha var.Onla da ilgilendiğim için kızım bazen yalnız hissediyor galiba kendini.Anneanne babaanne dedelerden ilgi görmek çook hoşuna gidiyor.
Kızımın babannesine gitmesinden yana bir sıkıntım yok.
Ama kaynanam dediğim gibi sınır tanımıyor.Mesela çocuk kola mı istedi.Hemen verir öylece ağlamasın diye.
Hani biraz bekltiyim bardakta ya da başka bir şey verip oyalamak gibi bir düşüncesi yok.
Kızımın da işine geliyor tabi.Her istediği oluyor.

:KK50::KK50::KK50::KK50:
Şimdi çocuqun yönnden bakarsak ilqi görmek hoşuna gidiyor kola konusunada gelince onda yapcaqınbişi yok gizliden veriyorsa verir benm annem çayı bize vermezdi babanemde kaldıqımızda alın için kızım bol bol anneniz vermio bari burdan için derdi:KK70: onun için babanm hatırımda hep ii kalır ne istersek yapar dı bide küçük kardeşlerim olduqu için annem bizle pek ilqilenemzdi ii gelirdi yani babanem eski kadınlar pek laftan anlamıo niyetleride kkötü olmuo ama napcan işte boşver :)

X