Kayınvalidem eve bombayı attı gitti

Ben doğum ve sonrasında şunu anladım ki kadınlar geçmişlerinde çektikleri sıkıntıları şimdiyle kıyaslıyor ve acısını da çevrelerinden çıkarıyorlar.
Evet 30-40 sene önce anne olmak bence de daha zormuş. Çamaşır, bulaşık vs her şey eline bakıyor cocukla ilgilenecek vakit yok, toplum daha ataerkil. Ama herkes kaderini yaşıyor, bazı insanlar ben çektim onlar çekmesin der, bazıları da ben çektim onlar neden çekmiyor, der.
Kısacası sizin daha rahat olduğunuzu düşünmüş ve bilenmiştir.

Maalesef haklısınız

Evet hatta bunu bıgun telefonda konuşurken dile de getirdi pandemi girdi şansına dua et diye

Ne kadar güzel anlatmışsınız . Ben de tam olarak böyle düşünüyorum huzursuzluk çıkarmaya çalışan kayınvalideler için. Konunun oğullarını kıskanmaktan çok öte olduğunu düşünüyorum

Baba gözdağı vermişti anne oğul arasında kavga olabilir ama nihayetinde anne oguluz herşey geçer annelik evlatlık bitmez gibi

+1. Bu kadar güzel anlatılır.

Tamam işte orada bırakın meseleyi. Kendi kendini bitirmiş resmen. Nolursunuz üzülmeyin, minik bebeğiniz de var. Sizin icin guzel bir sey oldu aslinda. Şekli değil ama sonucu öyle.
Eşim kara kara düşünüyor çökmüş durumda her akşam çay içer oturur güler konuşurduk bebeğimi uyutur ilk fırsatta yanına gider vakit geçirirdik şimdi ayrı odalarda ayrı düşünceler içindeyiz . Konuşmuyor canı sıkkın belli ben de üzerine gitmek istemiyorum

Sen sakın uzak kalma eşine aman dıyeyım. Yınede ıcten ıce uzulmus olabılırde annedır sonucta hoşgör. Valla helal olsun.Genel olarak erkekler anneci olur. Ve bu tür kötü genellerin ıcınde kendını ıyı aksi yonde muazzam aşmış ınsanlara sonsuz saygım var.onun kıymetını bıl.. Kv bosver konussun dursun. Sen kendını sakın bozma.

Onu çok seviyorum şimdiye kadar her yaptığına boyun egdiysem kayınvalidemin eşime olan sevgimden . Eşim de biliyor bunu ben söylemesem de annesinin insan kullandığını

Ne isteyecek kıskançlık krizine girmis.Suan savaştığı sen değilsin ama geçmişi.Neden benim eşim şunu yapmadı?Neden ben buna karşı çıkmadım??Sen saygının hiç bozma ek elinden geleni yap gerisini boşver.En önemlisi de şimdi eşin seni korudu diye sakın eşinle oturup kv hakkında konuşma.Ben elinden geleni yaptım de çekil.Yarin iyi olurlar sen kötü olursunn.Annesinin sana kötü sözünü, yaptığını unutur ama senin dediklerini unutmaz

Onu çok seviyorum şimdiye kadar her yaptığına boyun egdiysem kayınvalidemin eşime olan sevgimden . Eşim de biliyor bunu ben söylemesem de annesinin insan kullandığını
Maşallah. Rabbım dirliğinizi bozmasın inşallah hiçAMİNBak bazılarımızın kocaları oturur annesıyle avrat gıbı dedıkodu eder. Hemde lafa bile gelmeyecek ufacık seylerı yetiştirir evın ıcınde olaaan bıten ne varsa hemde. Hergun ne yedıgıne kadar hesap verir. Hemde gercekten hıc masumca sorulmadıgı halde. Ne kadar saygı duysanda ailesine değmez.. Ama senın oyle degıl. Arkanda dağ gibi kocan var. Kaynında özur dılemıs. O kadın zaten sıkıntılı bunun herkes farkında.

Bunun farkındayım şimdi oturup kara kara dusunmesinden anlayabiliyorum zaten . Şimdiye kadar her zaman eşimi sakinleştirdim annesinin tepkilerine karşı

Evet diğer oğlu tamamen ipleri kopardı sadece anne babadır der bayramda seyranda arar sorar o kadar evini bilmezler kaynimin daha eltim onlari kabul etmiyor çünkü

Bunun farkındayım şimdi oturup kara kara dusunmesinden anlayabiliyorum zaten . Şimdiye kadar her zaman eşimi sakinleştirdim annesinin tepkilerine karşı
Boşver sen hiç karışma dediğim gibi onlar unutur bal kaymak olurlar senin dediğin kalır akılda.

Ya bu eskilerin biz öyle çocuk büyüttük böyle doğurduk şöyle yedirdik demelerinden gına geldi.

Ayy eşinize bayıldım valla ne güzel bir insan huzuru için ailesini karşısına alabilmiş . Allah sizi çok mutlu etsin inşallah minik bebişinizle beraber

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…