Kayınvalide ve peşinat

Çalıştığını daha sonraki yorumlarda yazmış .
Yeni okudum.
Ama annesi de peşinat vermiş.

En iyisi böyle mülk alım işini evlendikten sonra yapmak. Çünkü su şartlarda konu sahibi hiç bir hak talep edemiyor.
Ama kredisi evlilik sürecinde devam eden bir ev. Evlenmeden önce alınmış olması problem olmamali ama tabii avukatlar daha iyi bilir.

Evlilikte 1. Kural: Eş tarafından kimseyi sosyal hesabına ekleme.

2. Ve en önemli Kural: Ev veya evliliğinizdeki hoşunuza gitmeyen kv'nin müdahale olduğu konularda asla kv ile münakaşaya girmeyin kocayı münakaşaya sokun siz oturup izleyin.
Kocanızın sizin aranızdaki sorun cümlesini sizin kurmanız gerekiyordu..

Ayrıca niye dert oldu kvnin çocuk olunca uzak kalacak olması.. Ohh uzaklaştım diye göbek atmanız gerekti bunca kin kusması sonucu..

Empati kurarsın belki diye yazıyorum Benim kv çöp yardım etmedi düğünüme ve evime 7 yıllık evliyim önce ilk evimi ödedim şimdi 9 sene daha yeni evi ödeyeceğim.. Şimdi gelinim ev al 10 tane bilezik al dese kusura bakma kendi evimi alacağım diye onca sene çalıştım bir de size mi çalışayım derim yani..

Bu arada kv den daha çok koca kişisinin borç yapması sorun.. Habersiz borç yapıyorsa yandı gülüm keten helvan..

Sadece pesinata destek olup evi ben aldım demek ne kadar doğru.Elaleme gösteriş için neler neler yapar çocuğunu görmez.Milşete evladımı borcsuz evlendirdim diye hava atıyordu bir de. biz onca borcun altında ezilirken

Kadin fazla boş bogaz olabilir, ama maddi sorumluluk yinede sizin ve esinizin üzerinde. 100000 Lira verdiginiz halde esiniz hala ev benim diyorsa o zaman simdiden gecmis olsun.

Ama kredisi evlilik sürecinde devam eden bir ev. Evlenmeden önce alınmış olması problem olmamali ama tabii avukatlar daha iyi bilir.
Tamamına ortak etmiyorsa bile bir kısmına ortak etmeli.
Rakamları örnek olarak yazıyorum.
Yüzde 40 konu sahibinin, yüzde 69 adamın gibi gibi..

Merak ettiğim satılan tarla aslında kimindi ? Mesela annemin bir evi benim üstüme ama ev annemin. Peşinat toplamda ne kadardı ve ne kadarını kayınvalideniz verdi? Ve eşinizin ne borçları çıktı ve miktar ne kadardı ne kadar siz verdiniz bu borçlar için

Evleniyorsaniz, ev borcuna girdiyseniz artık ev bütçesini tamamen kendinizin yönetmesi gerektiğini, borçlarınız ve yaşamı idame ettirme derdinizden ebeveynlerinizin sorumlu olmadığını, kv'nin geliri, görümcenin gezmeleri konusunun sizi zerre kadar ilgilendirmedigini, sosyal medyada atarlı giderli güya özlü sözler paylaşmanın yaş kaç olursa olsun ergence bir iş ve büyük saçmalık olduğunu kavramaniz gerekiyor. Ayrıca evden kovulacak kadar kavga ettiğiniz kv'ye ileride çocuk baktırma düşünceniz de çok tuhaf.
Son olarak eşiniz çok tehlikeli ve görgüsüz biri. Anasının danasinin ittirip kaktirmasiyla ev almış. Daha da 10 yıl borcu var ev benim havalarına girmiş. Halbuki kredi devam ediyor. Bu hasbelkader para bulsa ne tavırlar yakınır, işsiz kalsanız bir yudum suyu başınıza kakmadan vermez. Siz daha kv para vermiyor şöyle etmiyor diye dertlenin.

Siz calismiyor musunuz?
Esinizin hatalarini kvdeden cikarmayin oncelikle.Yapmayabilirdi.
Ben istemedigim halde dugun bi oglum var dugunsuz olmaz denildi,dugun sonu uzerimdeki paralarla salon parasi odendi.50 bin vermis en azindan.
Bir de sosyal.medyada esinizi kucuk dusurecek seyleri neden paylasiyorsunuz?İmali laflar falan?Okuyanlar kiza ev aldilar,kredisini odetiyorlar desinler diye mi?

Evlilikte 1. Kural: Eş tarafından kimseyi sosyal hesabına ekleme.

2. Ve en önemli Kural: Ev veya evliliğinizdeki hoşunuza gitmeyen kv'nin müdahale olduğu konularda asla kv ile münakaşaya girmeyin kocayı münakaşaya sokun siz oturup izleyin.
Kocanızın sizin aranızdaki sorun cümlesini sizin kurmanız gerekiyordu..

Ayrıca niye dert oldu kvnin çocuk olunca uzak kalacak olması.. Ohh uzaklaştım diye göbek atmanız gerekti bunca kin kusması sonucu..

Empati kurarsın belki diye yazıyorum Benim kv çöp yardım etmedi düğünüme ve evime 7 yıllık evliyim önce ilk evimi ödedim şimdi 9 sene daha yeni evi ödeyeceğim.. Şimdi gelinim ev al 10 tane bilezik al dese kusura bakma kendi evimi alacağım diye onca sene çalıştım bir de size mi çalışayım derim yani..

Bu arada kv den daha çok koca kişisinin borç yapması sorun.. Habersiz borç yapıyorsa yandı gülüm keten helvan..
gorüşüyor musunuz

Ben herkeste hata buldum bu soruda ya.

Siz en başta eşinize güvenmemişsiniz. Güvence olsun tamam ama SİZE ait bir ev alınacakken "güvence olsun istedim hiç para vermedim" deyip sonra kayınvalidenin bolca katkı sağladığı bir ev üzerinden ona laf sokmaya çalışmışsınız. Belki aksi fikirler çok olabilir ama hiçbir ebeveyn size ev almak zorunda değil.

Takı konusu da bana garip geldi. Zaten katkısını ev üzerinden yapmış. Bunu içinizde tutup tutup bi tartışmada ama sen de bana takı takmadın demek yine bana hadsizlik gibi geldi biraz.

Maaşı iyi olabilir. Gezebilir. Bunlar da sizi ilgilendiren şeyler değil.

Eşiniz anasını savunsa dert sizi savunsa ayrı dert. Koca koca insanlarsınız sizin tartışmanızı size bırakmış yine.

Görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin size zorla görüş diyen bir eşiniz de yok. Niye dert ettiniz ki bu kadar?

Hepinize tesekkür ederim ama bilmediğiniz çok şey var ve yazsam asırı uzun olup kimse okumazdı.Detay vermeyince annemin verdiği paraya bile saçma sapan kulp bulunmuş.Emin olun paragoz falan değilim. karsımdaki kişilerin zihniyetini bilseydiniz böyle hakaretler de etmezdiniz ayrıca.

Bakin sizin insta paylasiminiz millet normal siradan adamlarla evlenip gecinip gidiyor, ben yalancinin biri ile evlenmisim evlendigim gunden beri onun borclarini oduyorum. Yalanciligi yetmezmis gibi evlenmeden ev aldi ki hak iddia etmeyeyim ama kredilerini de bana odetiyor olsaydi o zaman. Siz buraya gelip hala kv.2 bilezik takmadi, gorumceye taki takildi diyorsunuz. Sorunun kendisi sizin evinizde yani esinizde. Sizin derdiniz hala kv.gorumce ve takilar. Sizin buradan beklentiniz nedir? Kv.nizi gomelim mi istiyorsunuz? Esiniz cok iyi aman bosanmayin ama kv.ile mesafeli ol onerisi mi bekliyorsunuz?

Bu arada kayın pederimin durumu ciddi anlamda çok çok iyi. Eşimin anne baba ayrı. Eşim ilk eşinden tek çocuğu. Eşim ile aylık gelirimiz toplam 20 üstü. ( ben eşimden fazla kazanıyorum. Eşim babası ile çalışıyor). Kayın pederimin diğer iki çocuğunun senelik masrafı ile ( bir çocuk şimdiki eşinin ilk çocuğundan yani üvey çocuğu ama bebekken evlenmişler) bize güzel bir ev alabilir. Ama asla böyle bir talebimiz yok. Söylemeye bile utanırım. Siz önce sosyal medyada gönderme yapmışsınız sonda da kavga etmişsiniz. Olay çok çirkin. Arkadaşlar çevremiz falan eşime baban zengin alsın size bir ev kirada sürünmeyin diyor Biz herkesin bütçesi evi ayrı diyoruz

Tarla satıp düğün mü yaptınız 😳😳
Allah akıl fikir versin, iki göbek atacaksınız diye gayrimenkul mu satılır?
Kusura bakmayın sorumsuz bir çiftsiniz. Kadın niye size vermeye devam etsin? Borç içinde yüzüp anneye güvenip ev alan bir oğul, tarla satıp düğün yaptıran bir gelin. Ayaklarınız azıcık yere bassın

At sahibine göre kişner siye bir atasözümüz var. Siz nasıl davrandıysanız aynı şekilde karşılık görmüşsünüz. Çok şey yaşanmış olabilir arada ama şuraya yazdıklarınızdan bile görümceyle kendinizi kıyaslamayı hak gördüğünüz ve kayınvalidesinin maaşını laf ettiğiniz ortada. Bunları eşinize de söylüyorsanız eşiniz de bir yere kadar dayanır.

İki üç tarla satıldı bu süreçte.Tam takım çeyizim alındı benim almamam gereken şeyleri bile aldılar.Takı daha fazla takıldı.(gelinliğim dahil)
Ay ben şok.
Çıldırmışsınız siz.
Üç beş tarla sarıp evlenilir mi?
Benim de oğlum var ev için evet destek olurum. Ama düğün yapacaklarsa da ben öyle bir şey satmam. Sattırmam da. Düğün bir ihtiyaç değil. Yaparsın nikah geçersin durumun yoksa. Tarla satıp düğün yapmak ne?

borcu olduğunu saklayan eşinize kızsanız daha mantıklı olmaz mı ?
Borcu saklamış, evlenmeden ev almış, en ufak olayda "ev benim" diye hebele hübele yapıyor, anasıyla karısı birbirine girmiş, ortalığı sakinleştireyim ara yolu bulayım diyeceğine "bana ne" tipi davranıyor bir de.
Koca fena çakal.
Gelin kaynanayı, görümceyi göze almış ancak esas mesele koca.

X