kayınvalide sendromu

bayramlardan bende nefret ediyorum artık,laf sokulmasından sıkıldım sevgili eşimi çok seviyorum ama günden güne bu durum beni sessizliğe itiyor..yalnız değilsiniz yani..

valla arkadaşlar halimiz harap bu kaynanalarla nolucaz bilmem allah hepimize sabır versin çünkü yakında bende akıl falan kalmıcak bu kadının yüzünden:1no2:

cehennemin ..... yolları var beni sonunda delirtiler allah bunları bize sınav olalım diye yolladı ya kesin yoksa böyle bi musibet niye başıma bela olsun ki dimi?

ayyy kızlar beni dde unutmayın bende sizlerdenim. Bende nefret ediyorum, Herşeyi birtek o biliyor, hep o gözönünde olmak istiyor, bana gelen misafirleri bile kıskanıyor. Nedir bizim bu kaynanalardan çektiğimiz çile. Acaba bizde mi ilerde böyle kaynana olacaz ALLAH KORUSUN

Kaynanaların hepsini kaynar kazana atmalı:eek:klava::eek:klava::eek:klava:Kötü KazenKötü Kazen

:eek:klava:katılıyorum sibelcim sana hepsi kaynar kazana cehennemin dibine..off off bazen çok kızıyorum kendime böyle konuştuğum için iyimser olmaya çalışıyorum ama yine yapıcağını yapıp beni çileden çıkarıyor sonra yine kızıyorum kendime ama bu sefer ona adım attığım ve yine karşılıksız kaldığı için ve artık anladım ki o kadın sadece kocamın annesi hepsi bu başka hiç bir değeri yok bende hepsinin canı cehenneme:hooray:

ben 4 yıılık evliyim ve ilk 2 yıl kayınvaldemlerle oturdum ve çok pişman oldum tam bir cehennemdeydim biraz daha otursaydım kafayı yemek üzereydim sürekli kavga ediyorduk ve bu yüzden eşimle de tartışıyorduk ayrı eve çıktık ve şuan da o kadar rahatım ki tabiki arada anlaşmazlıklar oluyor ama hiç umursamıyorum onu

kayınvalidesinden şikayetçi olupta dengesi bozulan bir tek benim herhalde benimle paylaşacak kimse yok peki öyle olsunn:dilcikar:
canım yazını daha yeni okudum.kelin merhemi olsa başına sürermiş derler ya işte öyle bi tanem.allah onu ve benim kayınvalidemi ıslah etsin.ben senin olayından bi tabaka fazlayım.yazdıkların sanki benim kalemimden dökülmüş.ben de bi tek bende mi böyle kaynana diyordum neyseki her evde bi tane var bu ayrık otlarından.ben kayınvalide ve kocam yüzünden ayrılmak üzereyim.çocuğum 14 aylık ve 26 günlük olduğundan beri ben baba evindeyim.sadece evliliğimi kurtarmak adına kendimi son kez ateşe attım.kızım 6 aylık olduğunda eşim beni aldı ve götürdü evimize.kaynana 2 ay sonra yaptı yine yapacağını ve beni yine attırdı babamın evine.ya öküz kocaya ne demeli 41 yaşında ama annesinin kapısına kıstırmış kuyruğunu.kaynana fişfikledi eşim geldi bana karşı tutumunu değiştirdi.sonra da seni burda görmek istemiyorum sinir oluyorum seni görünce dedi ve geldim işte ben de baba evine.şimdi de kaynana aldı oğlunu koynuna azıcık aşım kaygısız başım deyip oturup yiyip içip yatıyolar.şimdi eşim ayrılmak istiyo.inat bu ya ben de ayrılmıcam diyorum.çocuğu göstermiyorum.o da çocuğu görmüyosam nafaka da vermem diyo.sanki çok ihtiyacım varmış gibi.kocam bana ayrılalım ben evlencem çocuk sahibi olcam diyo.güya ben çocuğu ondan kaçırmışım gibi.halbuki hatanın annesi ve kendinde olduğunu çok iyi biliyo da zeytinyağı ya işte bunlar .bana çektirirler ederler sonra da sen gittin sana burda bişey yapan mı vardı derler.herneyse sen kocana aşıksın peki kocan da sana aşık ve seni kaynana karşı savunuyo mu?yani senden yana mı?eğer öyle değilse bırak gitsin.

belki haklısınız kızlar onlara birer şans vermek gerek ama ben tam 1 yıldır defalarca şans verdim hanımefendiye ama nafile eski tas eski hamam insan yedisinde neyse yetmişindede odur .Kusura bakmayında beni insan yerine koymayan birine eşimin annnesi diye saygı gösteremem o niye bana evladının hayat yoldaşımıyım diye saygı gösterip evladına duyduğu sevginin 4 te birini duymuyor????????
ben çok şans verdim verdikçe de ezildim.aynen dediğin gibi biinsan 7 sinde neyse yetmişinde odur.benim kaynana 7 sinde buymuş şimdi 70 inde ama 70 inde kafayı yeme durumlarından dolayı bi tabaka daha fazla oluyolar.:kızgın:

sizin kaynanalarda sadece 1 veya enfazla 2 özellik var.ya benimkinde?hem kıskanç hem dangalak hem bunak hem sinsi hem sinirli.bi günü bi gününü tutmuyo.kocamla ikimizi birbirimize düşürüyo sonrada yaptıklarından haz duyar gibi bizim birbirimizle didişmemizi izliyo bi de ben sizin iyi geçinmenizi istiyorum kızım diyo.hem de ne sinsi oynuyo.sen ortalığı karıştır et sonra da gec karşımıza bize iyi melek rolü oyna.zaten bütün dul kaynanalar böyle gelinlerle uğraşmaktan zevk alırlar.kocaları başında olan kaynanalar da gelinlerle uğraşacak zaman bulamazlar.bunlar kocasızlıktan böyle yapıyo.allah bütün dul ve gecimsiz kaynanalara bir an önce koca versin de biz de kocalarımızla başbaşa kalalım.

ben şuan psikolojik tedavi görüyorum ve ilaç kullanıyorum...en büyük sebep:KAYINVALİDEM..
beni öyle bi duruma getirdiki..ama evime geldiğinde yada biz onlara gittiğimizde ona hep iyi davranıyorum yinede...içimden zerre kadar yakınlık gelmiyo...çünkü benim hayatımı onlar mahvetti..
kırk yıl görmesem nerde bu insan demem...
ama allah var hiç oğlunu benden kıskanmadı..beni kıskandırmaya çalıştı oğlunun eskileriyle...en sonunda bozdu psilojimi..bence git bi doktora..
belki daha sakin bakmanı,takmamanı sağlayabilir.....

bir kaynana mağduruda benim tabi eş mağduruda eşimi fitleye fitleye bizi mahvettiler eşimde hiç benden yana olmadı varsa yoksa ailesi ve sonunda dayanamadım ayrıldım 3hafta oldu mutlularmı acaba benim yuvamı kınca huzurlularmı şimdi allaha havale ediyorum

Benim sorunum küçük gibi görünsede tam bir saplantı oldu bende kayinvalidemden resmen nefret ediyorum çok cahil kendini bilmez dengesiz bir kadın bana napıyormu aslında öyle çok büyük bişi değil ama laf sokuyor sürekli huzurumu kaçırıyor kocamla iyi geçinmemi kıskanıyor ve ben onu görmek bile istemiyorum artık dayanılmaz bir hal aldı bu durum uykularım kaçıyor nolur bana bir akıl verin kocamdanda uzaklaşıyorum onun yüzünden oysa kocama aşığım nolucak benim bu halim acaba bunun bir adı bir tedavisi varmıdır ki psikolojide yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederimsenağlamasenağlama
eger esini seviyorsan annesinede katlanmak zorundasın cahılse sen ona yol göster sevgini paylaş senin annen kocana böyle tavransaydı anneni bir kenara atabilirmiydin .hayatda arkadaşımızı seçebiliriz dostumuzu komşumuzu seçebilir ama ailemizi seçemeyiz buyüzden onuda annen gibi görmeye çalısabılırsen bence sorun ortadan kalkar herseye karışıyo diyorsun tamam de geç gönlü olsun.bence birde birde böyle dene cünkü ben yaptım işe yarıyo inan.kocanla huzurun kacar yoksa önemli olan sizsiniz.

herkesin derdi aynı bir gün bizimde evladımız olcak bizdemi onlar gibi davrancaz acaba?bizdende nefret eden gelinlerimiz damatlarımız mı olcak?bana da resmen batıyo kayınvalide denen varlık fotoğrafını bile görmeye tahmüllüm yok benimkide acayip anneci ama yapılacak hiç bir şey yok inanın.bu dünya böyle gelmiş böyle de gitcek benim annemde anlşamıyordu kayınvalidesinle ben de:eek:klava:hiç görmesem çok sevincem çok.aylarca görmesem özlemem yabani şeyKötü Kazen:mymeka:

eger esini seviyorsan annesinede katlanmak zorundasın cahılse sen ona yol göster sevgini paylaş senin annen kocana böyle tavransaydı anneni bir kenara atabilirmiydin .hayatda arkadaşımızı seçebiliriz dostumuzu komşumuzu seçebilir ama ailemizi seçemeyiz buyüzden onuda annen gibi görmeye çalısabılırsen bence sorun ortadan kalkar herseye karışıyo diyorsun tamam de geç gönlü olsun.bence birde birde böyle dene cünkü ben yaptım işe yarıyo inan.kocanla huzurun kacar yoksa önemli olan sizsiniz.
ben de öyle yaptım canım.herşeyine tamam dedim ama daha çok üstüme geldi.saçmalıyo arasıra.benim kayınvalidemin hakikaten psikolojik sorunu var ama bunu eşim kabullenmiyo.onun etrafındakilerde kızım senin kaynana deli diyolar.ben de biliyorum ama bunu eşime anlatamıyorum diyorum.kadının çocukluğunda başından tifo hastalığı geçmiş beyni etkilemiş yani.hem troid hastası hem yüksek tansiyonu var.deliliği çocukluğundan hediye tifodan sebep,sinirliliği troid den kaynaklanıyo.azcık yoruldu mu sinirleniyo sonra saçma sapan şeyler söylüyo.o anda kimse yaklaşamıyo yanına.oğlu da bu huyunu biliyo ama bi türlü beni haklı bulmuyo.anne sen geç şuraya dinlen biraz uyu kendine gel diyo.yorulma sen diyo.biliyo çünkü yorulunca sinirlenip saçma sapan dangalakça konuşup insanları kıracağını.ama ona sorarsanız annesi her zaman haklı.söyler misin susup oturulur mu bu kadının karşısında?o senin bahsettiğin şy normal kaynanalar için geçerli bence.benimki gibi deliler için değil bi tanem.:a015:

bende yeni başladı bu nefret duygusu 7 yıllık evliyim önceleri bana karşı çok iyidi ama cıkarı için öyle davrandını gec anladım eşim hastaydı tanıştığımızda onula ilgilendim ve iyileşti düzeldikten sonra o hastalandı 2 yıl boyunca ona baktım o sorunuda atlattı şifa buldu ama her şey yoluna girince yani ilk olarak oğlu iyileşti sonra kendisi ve bana kötü davranmaya başladı resmen düşman gibi en sonunda kendisini evden yolladım ve birdağada bu eve giremez ha normal şartlarda görüşe bilirim ama asla evime almıycam bu arada eşim en büyük destekcim oldu ve diğerleride yani kaynımdan görümceme kadar bana destek verdiler inanın şimdi dağa mutluyum evimde demekki yeri gelince dur demeyi bilecekmişiz 7 yıl aynı evi onunla paylaştım ve inanın diğer eltilerimin evinde 3 günden fazla duramıyordu ben 7 yıl saygı duydum inciltmemeye calıştım ve okadar emek harcadım günlerce hastanelere taşındım kucağımda 4 aylık cocukla ve her zaman onun yanında oldum onu bukadar çok severken şimdi nekadar nefret ettiğimi inanın anlatamam şimdi 2 aydır yanımda yok evim çok rahat eşim dağa mutlu önceden eve gelmezdi şimdi evden cıkmıyor derler ya aynen öyle işten cıkıp doğru eve geliyor burdan şunu anladım ben bir yerlerde yeter deyip kafa tutmak işe yarıyor

slm kızlaar bi kaynana demiyorum bende bi kaçtane var kaynananın kaynanasıda başımda kayınpeder de kaynana düşünün yani.
size kısaca söyleyim tam anlamıyla nefret ediyorum.
hiç görmek istemiyorum adlarını bile anmak istemiyorum ama altlı üstlü oturuyorum malesef...:eek:klava::eek:klava::kızgın:

arkadaşım sakın üzülme.evli olupta kaynana sendromu oolmayan kaç kişi varki.bana kaynanam sende kaynana olacaksın bakalım demişti.oğlum olacağını duyunca.bende göreceğiz nasıl kaynana olunurmuş dedim.bende kaynanamı sevmiyorum.onu yok sayıyorum artık.yaptıklarıda umrumda olmuyor.yeri geldikçe ona çok güzel lafta sokuyorum, cevapta veriyorum.eskiden cevap veremezdim sinir olurdum.şimdi cevap veriyorum ve onu sinir ediyorum.birde söylediklerinin karşılığını verince daha iyi oluyor.ben 9 senelik evliyim.bu sene cevap veriyorum ve kaynanam bana karşı daha iyi.saygımdan dolayı susuyordum ama susmuyorum.bana dergide bir bolere modeli gördüm.tam sana göre diye düşünüp ördüm dedi.demekki kötülük iyi birşey.

ben kesinlikle hakkımı helal etmiyorum benimle ugrasıyo basına gelmedik kalmadı ama halen akıllanmadı yazık günah ona bakmalarıma banyolara sokup yıkamalarıma hastayken basından ayrılmadan bakıp corbalarımı içmesine ragmen düzen denen huzur denen bişey bırakmadı dünyamı zindan etti halen ediyo asıl ona değil ogluna kızmam lazım canak tutan o neler cektiğimi anasının kişliğini cok iyi biliyo ama nafile ben aglamak için evlenmemiştim hayalimdi kaynanamla gecinmek ama kapımı o kapatttı iftiraları hakaretleri yettti ona ne bu dünyada nede ahirette hakkım helal değil

ben de öyle yaptım canım.herşeyine tamam dedim ama daha çok üstüme geldi.saçmalıyo arasıra.benim kayınvalidemin hakikaten psikolojik sorunu var ama bunu eşim kabullenmiyo.onun etrafındakilerde kızım senin kaynana deli diyolar.ben de biliyorum ama bunu eşime anlatamıyorum diyorum.kadının çocukluğunda başından tifo hastalığı geçmiş beyni etkilemiş yani.hem troid hastası hem yüksek tansiyonu var.deliliği çocukluğundan hediye tifodan sebep,sinirliliği troid den kaynaklanıyo.azcık yoruldu mu sinirleniyo sonra saçma sapan şeyler söylüyo.o anda kimse yaklaşamıyo yanına.oğlu da bu huyunu biliyo ama bi türlü beni haklı bulmuyo.anne sen geç şuraya dinlen biraz uyu kendine gel diyo.yorulma sen diyo.biliyo çünkü yorulunca sinirlenip saçma sapan dangalakça konuşup insanları kıracağını.ama ona sorarsanız annesi her zaman haklı.söyler misin susup oturulur mu bu kadının karşısında?o senin bahsettiğin şy normal kaynanalar için geçerli bence.benimki gibi deliler için değil bi tanem.:a015:
sıkma canını ya üzüldümbak şimdi

X