Kayinpeder..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zehracaner

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2024
69
9
30
Merhaba arkadaşlar. Ben 7 senedir kpssye giriyorum. Bolumumun ataması gerçekten çok zor ama yinede ben ümidimi kaybetmedim hiç. Çok emek verdim. Geçen sene de evlendim şuan hamileyim. Hamile kalmadan önce kpssye calisiyordum ortalama 3 ay falan çalıştım gerisine çalışamadım hamileligim çok zor geçti bulantilar kusmalar hatta bazen yataktan cikamiyordum bile o yüzden bu sene çok boşladım dersi. Sınava yinede girmek istedim bu sene Bi şansımı denemek istedim o yüzden de başvurumu yaptım. Belki biliyorsunuzdur yarın kpss sinavi var. Gel gelelim konuya. Kayinpederim ikidir yüzüme vuruyor. Gireceksin ama boşuna giriyorsun sen yapamazsın sende o potansiyeli görüyorum dedi. Bu sabah da oturuyorduk hepimiz konu açıldı eşim ben yarın izin alacağım calismayacagim sınava goturecgim seni dedi. Baktım tekrar kayinpederim aynı şeyi söyledi giriyorsun da boşa gibi cümleler kullandı. Gerçekten çok kırıldım. O an o kadr üzüldüm ki tüm hevesimi yerle bir etti. Şuan heves falan kalmadı girsem mi girmesem mi kararsizim. Çok sinirlendim kendime bunca sene yapamadın tabi böyle elalemin diline düşersin diye söylendim kendime. Bilmiyorum ne yapsam şuan. Arkadaşlar siz olsanız benim yerime ne yapardınız. Sınava girip ya tekrar olmasa diye çok korkuyorum. Kayinpederi haklı çıkartmak istemiyorum.bir yandan da girmeyi çok istiyorum. Çünkü yarın girmesem 2 sene daha beklemiş olcm 2 senem boşa gidecek. Siz olsanız ne yapardiniz

Merhaba arkadaşlar. Ben 7 senedir kpssye giriyorum. Bolumumun ataması gerçekten çok zor ama yinede ben ümidimi kaybetmedim hiç. Çok emek verdim. Geçen sene de evlendim şuan hamileyim. Hamile kalmadan önce kpssye calisiyordum ortalama 3 ay falan çalıştım gerisine çalışamadım hamileligim çok zor geçti bulantilar kusmalar hatta bazen yataktan cikamiyordum bile o yüzden bu sene çok boşladım dersi. Sınava yinede girmek istedim bu sene Bi şansımı denemek istedim o yüzden de başvurumu yaptım. Belki biliyorsunuzdur yarın kpss sinavi var. Gel gelelim konuya. Kayinpederim ikidir yüzüme vuruyor. Gireceksin ama boşuna giriyorsun sen yapamazsın sende o potansiyeli görüyorum dedi. Bu sabah da oturuyorduk hepimiz konu açıldı eşim ben yarın izin alacağım calismayacagim sınava goturecgim seni dedi. Baktım tekrar kayinpederim aynı şeyi söyledi giriyorsun da boşa gibi cümleler kullandı. Gerçekten çok kırıldım. O an o kadr üzüldüm ki tüm hevesimi yerle bir etti. Şuan heves falan kalmadı girsem mi girmesem mi kararsizim. Çok sinirlendim kendime bunca sene yapamadın tabi böyle elalemin diline düşersin diye söylendim kendime. Bilmiyorum ne yapsam şuan. Arkadaşlar siz olsanız benim yerime ne yapardınız. Sınava girip ya tekrar olmasa diye çok korkuyorum. Kayinpederi haklı çıkartmak istemiyorum.bir yandan da girmeyi çok istiyorum. Çünkü yarın girmesem 2 sene daha beklemiş olcm 2 senem boşa gidecek. Siz olsanız ne yapardiniz
İşte ekonomik özgürlüğünüz olmadan evlenip bir de üstüne hamile kalırsanız olacağı bu , herkes böyle dil uzatır , hamile kalıp kpss çalışıyorum diyenler kendisini oyalıyor o iş öyle kolay değil artık...

Çalışmadıysanız olmayacaktır zaten çalıştığınızda bile olmadıysa. Kendimi denemek istiyorum demişsiniz, deneyin bir zarar gelmez.

Ancak bir insanın hayatını 7 sene boyunca bir sınava adamasını aklım almıyor. 7 senede iş bulup çalışabilirdiniz. Herkes devlet memuru olmak zorunda değil.

neden böyle insanların moralinizi motivasyonunuzu bozmasına izin veriyorsunuz? ne diyecek kendi bir halt beceremedi bu yaşa kadar çevresindekiler de beceremesin istiyor hepsi bu. bırakın Allah aşkına dikkate almayın siz motivasyonunuzu kaybetmeyin ve o sınava girin.

Onlar susmaz. Asla söyleyecek lafları bitmez 😅 ben de iki sene girdim kpssye. Ciddi anlamda da çalıştım. Ki çevremde hırsıyla tanınan bir insanım. Ben atandıktan snr görümcemle eltim "ay biz çalışsak full çekerizzz" dedi. Bu bi kaç defa tekrarlanınca eşim de dönüp "çalışıp girin de full çekin ya kim tutuyor" dedi. O gün bugündür ses yok.
Not: daha snr girdikleri sınavda 1milyon küsürüncü oldular. Ve bunu da "ayy hiç çalışmadım bir de çalışsam neler yaparım" diye bayrak ettiler 😅

Sen 7 senedir hiç bir işte düzenlü çalışmadın? Başka bölüm okusan zaten ders saydırsan 2-3 yıla biterdi.

Çalışmadıysanız olmayacaktır zaten çalıştığınızda bile olmadıysa. Kendimi denemek istiyorum demişsiniz, deneyin bir zarar gelmez.

Ancak bir insanın hayatını 7 sene boyunca bir sınava adamasını aklım almıyor. 7 senede iş bulup çalışabilirdiniz. Herkes devlet memuru olmak zorunda değil.
onu bende anlamıyorum o ayrı bir konu tabi

Ya ben bile hiç çalışmadan öylesine giricem Eylül'de, siz ciddi ciddi atanmayı istiyorken nasıl kp laf etti diye girmemeyi düşünebiliyorsunuz? Sonraki sınava koskoca iki yıl var saçmalamayın lütfen. Hem atanamamak sizin suçunuz değil, devlet az alım yapıyor. Kp laf ederse devlete atın suçu siz de.

Ay o kim oluyomus ya haddini bildirseydiniz.mesela benim arkadaşım 10.senesinde atandı ama o sırada hep ücretli öğretmenlik yaptı.sizde keşke hem çalışıp öyle hazirlansaydiniz.bende evlenip çocuktan sonra atandım 4.yilimda ama evde oturmadim hem çalıştım hem de sınava hazırlandım.kendinizi üzmeyin ama kimseye de laf vermeyin

Sen 7 senedir hiç bir işte düzenlü çalışmadın? Başka bölüm okusan zaten ders saydırsan 2-3 yıla biterdi.
Başka işlerde de çalıştım. Ama insan atanmayı tabikide her şeyden daha çok ister. Başka işlerde az maaş veriyorlar. Açıktan iki yıllık bir bölüm okuyup on lisans uzeri sınava girmeyi çok istedim. Ama malesef devlett bize öyle bir hak tanımıyor. Lisans mezunu ise on lisans düzeyinde giremiyorsun. Ben neden tekrar gidip lisans okuyayım ki

Görümcem 10 yıldan fazladır atama bekliyor hem de çok çalıştığı halde atanamıyor, ısrarla dershanelerle anlaş diyor ailesi ama bir türlü yanaşmıyor, oturup kpss yi beklemek çok saçma bence de , özel sektörde tutunmak gerekli bir yere , beklemekle olacak gibi değil, kpss artık hayal gibi bişey evli ve hamileler için, hoş bekarlar için de öyle ama bunlarınki imkansız gibi bisey , hayal edip kendini avutuyorlar sadece ...

Benim de bir arkadaşım var üstelik erkek 10 senedir öğretmen olarak atanmayı bekliyor ve kpss çalıştığı da yok, 3 kuruşa dersanede 2 gün çalışıyor, para yetmiyor diye dert yanıyor ben de o zaman gir başka işe çalış mağazada çalışsan şimdiye mağazada şef olurdun dedim hayır ben yapamam o işleri dedi, onu yapmamam bunu yapamam kpss çalışamam e naprsan yap o zaman

Görümcem 10 yıldan fazladır atama bekliyor hem de çok çalıştığı halde atanamıyor, ısrarla dershanelerle anlaş diyor ailesi ama bir türlü yanaşmıyor, oturup kpss yi beklemek çok saçma bence de , özel sektörde tutunmak gerekli bir yere , beklemekle olacak gibi değil, kpss artık hayal gibi bişey evli ve hamileler için, hoş bekarlar için de öyle ama bunlarınki imkansız gibi bisey , hayal edip kendini avutuyorlar sadece ...

Benim de bir arkadaşım var üstelik erkek 10 senedir öğretmen olarak atanmayı bekliyor ve kpss çalıştığı da yok, 3 kuruşa dersanede 2 gün çalışıyor, para yetmiyor diye dert yanıyor ben de o zaman gir başka işe çalış mağazada çalışsan şimdiye mağazada şef olurdun dedim hayır ben yapamam o işleri dedi, onu yapmamam bunu yapamam kpss çalışamam e naprsan yap o zaman

Adamlar açık açık atama yok dedi millet hala kpss peşinde. Ben bazı insanların sırf çalışmamak için kpss diye çevrelerini oyaladıklarını düşünüyorum.

Ama şu bir gerçek bir öğretmen için kendi mesleğinin dışında çalışmak ölüm gibi bişey, çok zor , ücretli öğretmenlik yapan bir arkadaşım bana söyle demişti , ben şimdi seneye hamburgerci de veya bir pizzacı da çalışırken öğrencilerim beni öyle görecek ve bu benim çok zoruma gider demişti, söylediği şeyi öğretmen arkadaşlarım daha iyi anlar , çok zor gerçekten ama en azından etüt, dershane tarzı yerlerde çalışılabilir, her yerde de çalışır insan mecbur kalırsa o da ayrı bir konu ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X