Kayınbabamla tartıştım

Bey-zaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
76
11
22
Cumartesi günü kayınbabamla tartıştım eşim filan da yanımdaydı. Sebepte oğlumun saçı uzun bağladım diye aslında kız olacakmıştı ters olmuş dedi bende her saçını bağlayan erkek kız mı oluyor kulak deldiren erkeklerde var dedim onlar erkek değil dedi bende bakmam da yardımcı olmuyorsanız karışmayın nasıl baktığıma dedim baya bağırıştık karşılıklı sonra eşimi kaynım aramış bizimle konuşmayın özür dileyin demiş ben özür dilemek istemiyorum gerçekten üzerimizde hiç emekleri yok ortada sebep bile yok

Eşiniz napiyordu sizler öyle bağırıp çağırırken?

Büyüklerin bazıları malesef eski kafalı, o sebeple soyledikleri beni çok rahatsız etmedikçe he deyip geçiyorum yine bildiğimi yapiyorum. Ha içinizde kalmamış söylemişsiniz
-özür dileyecek bişey yok.

Cumartesi günü kayınbabamla tartıştım eşim filan da yanımdaydı. Sebepte oğlumun saçı uzun bağladım diye aslında kız olacakmıştı ters olmuş dedi bende her saçını bağlayan erkek kız mı oluyor kulak deldiren erkeklerde var dedim onlar erkek değil dedi bende bakmam da yardımcı olmuyorsanız karışmayın nasıl baktığıma dedim baya bağırıştık karşılıklı sonra eşimi kaynım aramış bizimle konuşmayın özür dileyin demiş ben özür dilemek istemiyorum gerçekten üzerimizde hiç emekleri yok ortada sebep bile yok
Sakin özür dileme. Dilediğinle kalacaksın yine aynı olacak bana böyle dedi diye. İyi yapmışsınız büyüttüğünuz çocuğa her gelen ağzına geleni söyleyemez. Helal olsun bacım ezdirmemişsin kendini.

Hey Allahım ya gerçekten insanlar hiç yerinde durmasını bilmiyor ayıp etmiş kendi torunu canı ama sizde keşke bağırmasaydınız sakin tonla cevabı gıydırseydiniz onu o şekilde sustursaydınız aynı üslupla neye varıldı şimdi sizin ne farkınız kaldı o insanlardan herkesin seviyesine inmeye gerek yok herşeye bi reaksiyon vermek zorunda gibi hissetmeyin kendinizi kızlar gülün geçin ya şimdi kayınbaban senin çocuğuna öyle dedi diye öyle mi oldu ? Yoo hayır ben olsam benim oğlum çok yakışıklı kıskanmayın kafasında saçı olmayan düşünsün felan gırgır şamata bağlardım :) yani polemiğe girmeyin kaç küsür yaşında insanlar kafa böyle gelmiş böyle gidecek siz insanları eğitemezsiniz imkansız bişey bu. Ben daha kv’min doğurduğunu eğitmiyorum bırak kp eğitmeyi 🤣 takmayın k*cınıza ya her insanın laflarını keyfinize bakın kayınbiraderi de kaşınmasın onunla bi ilgisi olmayan olaya hemen maydonoz olmasın akılsız kuş

Kayinbabana ne.Cocuk senin sizin.Doguran sen altını alan sen karnını doyuran sen yükünü çeken endişelenen sen.O sadece buyukbabalik yapsın sevsin oynasın arada harçlık versin.Bu nedir ya artık bitsin bı.Sacini uzatır isterse tek küpe takar büyüyünce dövme yaptirir yaptirmaz saçını mavi boyar boyamaz.Erkek Kadın ayrımından sekilcilikten ne çekti bu ülke.Cidden ya küçük çocukları rahat insanları özgür bırakmalı herkes işine gücüne bakmalı.Kimse bilirkisilige soyunmamali kime ne yani Kime ne zararı var.İste işi olmayan insanların kendine iş yaratma çabası onun dediği olacak çünkü o hükümdar neyse .Konu sahibi özür falan dilemeyin polemiğe girmeyin ne çenenizi ne beyninizi yorun.Cokbilmislerle ugrasilmaz herşeyi yanlış bilselerde.

Kıza benzetirmek sizin için utanç verici mi ki bu kadar yükseldiniz? Her eleştirildiğinizde bu kadar çok kavga mı çıkartıyorsunuz? Bence yanlış yapmışsınız. Kızmış ters olmuş demiş adam kötü bir şey dememiş ki ! Sizde kız gibi güzel oğlum var oh yerim ben oğluşumu deyip gülüp geçseydiniz. Bence idare etmeyi bilmiyorsunuz

Kıza benzetirmek sizin için utanç verici mi ki bu kadar yükseldiniz? Her eleştirildiğinizde bu kadar çok kavga mı çıkartıyorsunuz? Bence yanlış yapmışsınız. Kızmış ters olmuş demiş adam kötü bir şey dememiş ki ! Sizde kız gibi güzel oğlum var oh yerim ben oğluşumu deyip gülüp geçseydiniz. Bence idare etmeyi bilmiyorsunuz
Kıza benzemek utanç verici değil ama neden oğlan çocuğuna kız gibi kız çocuğuna erkek gibi denilir ki rahatsız edici bir cümle.

Bende karıştırtmadım. Asla laf ettirmem

Haklısınız ama bağırmanıza gerek yokmuş...
Sakin bir şekilde "Gayette yakıştı benim oğluma, maşallah annesinin güzeline" filan fistan ile konuyu geçiştirebilirdiniz. Hala uzatıyorsa da "biz böyle seviyoruz, bizim için mahsuru yok" derdiniz.
Her şeye çok mu müdahale ediyor normalde de? Siz sanki bir şeylere patlamışsınız artık gibi hissettim.
Yine diyorum haklısınız, ben anne değilim fakat ileride nasip olursa eğer asla bir başkası (en yakınlarımız dahil) çocuğuma böyle yorumlarda bulunsun istemem.
Çok büyük bir olay olmadıkça ama kalkıp bağıra çağıra kavga etmem, yüz göz olmam.

Haklısınız ama bağırmanıza gerek yokmuş...
Sakin bir şekilde "Gayette yakıştı benim oğluma, maşallah annesinin güzeline" filan fistan ile konuyu geçiştirebilirdiniz. Hala uzatıyorsa da "biz böyle seviyoruz, bizim için mahsuru yok" derdiniz.
Her şeye çok mu müdahale ediyor normalde de? Siz sanki bir şeylere patlamışsınız artık gibi hissettim.
Yine diyorum haklısınız, ben anne değilim fakat ileride nasip olursa eğer asla bir başkası (en yakınlarımız dahil) çocuğuma böyle yorumlarda bulunsun istemem.
Çok büyük bir olay olmadıkça ama kalkıp bağıra çağıra kavga etmem, yüz göz olmam.
Bence de yardım almadığı için konu sahibi dolmuş dolmuş bu lafa patlamış ben de hiç yardım görmeyen bir hamile olarak kendim patlamış gibi sevindim bu duruma

Özür falan dileme hic bence de. Bana da patlama gibi geldi sanki öncesinden de sacma sapan konuşmaları vardi da dolmuşsun gibi.

Kusura bakmayın ama durduk yere kavga ettiğinizi düşünüyorum ben. Çok saçma bir sebep kavga için
Daha öncesinden bir şeyler olduysa ve en son buna patladıysanız o zaman anlarım ama salt bu meseleden kavga etmek bence çok gereksiz olmuş

Kayınbabanıza gıcık oluyordunuz heralde buda son damla gibi bi şey olmuş gibi geldi.. bana göre bağır çağır kavga sebebi değil ama rahatsız olduğunuzu bile bile yaptıysa özür dilemenize de gerek yok..

X