Kaygı, korku, bebek isteği

Cok teşekkür ederim yazdığınız için. Siz de var mı hamilelik korkusu?

Alttaki yorumda da ondan bahsettim, içimde hareket etmesi hala tuhafima gidiyor
Yatmayı benden cok seven var midir acaba günde 18 saat uyuyabilirim lakin şuan belim ağrıyor, galiba hep negatif yonlerinden bahsettim ama bana kimse bunlardan bahsetmemisti, tüm arkadaslarim "ayyy dünyanin en güzel duygusu" dediler, ama ben öğrendigimde agladim birtek, ondan sonra hiç duygusallaşamadım, belki bu benim kendimi koruma içgüdüm bilemiyorum. Yoksa sevmiyor muyum, olur mu öyle şey, doğsa da hayatimiza dahil olsa diye dört gözle bekliyorum ama hamilelik tuhaf bir his.

Ağzın bal yesin ya hamilelikten korkuyorum hem cok inşallah yenerim korkumu
Hiç korkulacak bir şey değil emin ol. Bana arkadaşlarım ay sen hamile kalsan Çok pimpirikli olursun diyorlardı. Hiç öyle olmuyor ama karnında taşımak kucağında taşımaktan daha kolay bebek orda çok korunaklı Bi yerde. Riskli Bi hamilelik değilse herşeyi yapabilirsin. Hatta ben hamileyken biraz da yediğime içtiğime dikkat ettiğimden sanırım daha dinç daha sağlıklı oluyorum. Doğum da öyle. Biri sezeryan biri normal doğum yaptım özellikle normal doğum bambaşka Bi anı ve ikisi de çok özel. Anaç Bi yapım var diyorsun sırf hamilelik gözünü korkutmasın. Tek tavsiyem kafa olarak rahat ol. Güzel düşün güzel geçsin.

Çocuk büyütmek zor, mesaisi olmayan hayatını değiştiren bir iş. Hamilelikle birlikte vücut bambaşka boyuta geçiyor dişten saça karnından bacağına eskisi gibi olmuyor. Eşle ilişki bozuzluyor dönüşüyor yeniden zemine oturuyor. Hele yalnız bakacaksan aşırı güç. Uyku, duş, yemek, WC gibi temel ihtiyaçlar sekteye uğruyor. Büyüdükçe bŞka türlü. Ya ben soğurmak için 5 sene düşündüm, anaç biriyim istiyordum da ama zamanı kestirememiştim. İyi ki kendime vakit ayırmışım diyorum. Bazen de daha genç olsa daha kolay olurdu diyoum.
Karnında olması, emzirmek falan müthiş hisler ama çıktıktan sonra ben ne ettim diyor insan alışınca çok seviliyor, anne daha iyi anlaşılıyor. Hayatının ters düz olmasını istiyorsan hemen yap

Cok teşekkür ediyorum

Yok valla doğumdan sonra karında gaz hareketleri olur ya ben bi an tekme sanıp sonra üzülmüştüm artık karnımda değil diye. Ben de elleyip yerini anlamaya çalışıyordum nst ye girerken kalbi bu tarafta diye ebeye gösteriyordum.

Ters düz olacağından hiç şüphem yok zaten

Bizimkine şuan aşırı gıcığım, tekme atıyor yerimden sıçrıyorum resmen, anneme diyorum ki koş gel bak, elini koyuyor gözüyle takip ediyor, bizimki kıpırdamıyor kesin hihihiiii diye sinsi sinsi gülüyor içerde
İşte ben şuanda o hareketleri resmen hep gazım varmış gibi hissediyorum akhdjskak
Bir de tuvaletimin gelip durmasindan çok yoruldum

Anne olan kadının hayatı bitmiş gibi geliyor bana. Hayatım boyunca tek bir an istemedim anne olmayı her geçen gün de bundan daha da emin oluyorum. Birinin çocuğu olduğunu duyar duymaz içimde büyük bir acıma duygusu beliriyor o kadına karşı çok enteresan bir şekilde. Tutsakmış gibi sanki o kadın.
Mesela benim durumum da normal değil biliyorum çünkü insanoğlunun en temel iç güdüsü üremek ve benim mekanizma bir yerlerde hatalı çalışıyor ki bu şekilde düşünüyorum. Bunun sonucunda da gen havuzundan eleneceğim işte neslimi devam ettirmeyeceğim için.
Bence benim kadar uç değilseniz yapın gitsin

Bence bir süre bu konuda pskolojik destek alın. Benim teyzem de 31 yasında anne oldu ama.hep kendisini hazır hissetmediğini söylüyordu. Şimdi keşke önceden evlenip yapsaymışım diyor. Ve de hamilelikte sigara kokusu vs tiksiniliyormuş herhalde bende bilmşyorum tam

Ters düz olacağından hiç şüphem yok zaten
Çocuk gelmeden ne yaşayacağını bilemezsin. Hamilelikte de karnında hareket edebilmesi için 22 hafta bekliyorsun sonra da hareket etmediğinde panikliyorsun .hiç düşündüğün gibi kötü hissetmeyeceğinden eminim, müthiş bir duygu. Bir sürü komplikasyonu var aylarca mide bulanması sonra mide yanması sonra tuvalet beklemesi yok ayağın şişer yok nefes darlığı yok uykusuzluk sağdan sola dönemek hareket kısıtlanması vs derken geçip gidecek. İçindeyken kendini değil de onu düşünüp bir çok şeyden feragat edeceksin, emzirdiğini sürece doğum sonrası da feragat edeceksin. Çünkü başka türlüsü içine sinmeyecek. Canından kıymetli bir can. Bi kere gülünce hepsini unutacaksın sonra bağırmaya başladığında gebe kaldığın o anı tekrar tekrar sorgulayacaksın

Son haftalar o wc olayı artacak kaçıncı haftada sın bilmiyorum ama.
Bilmiyorum ben seviyorum ya hamileliği doğumu emzirmeyi. Hepsi özel şeyler. Tabi zorlukları da var ama. Kaç kere yaşayacaksın bu duyguyu keyfini çıkar.

Çok acayip bişy değil mi müthiş aslında cok fazla duygu karmaşası hakkımızda hayırlısı inşallah

Yok benmki öyle değil hamilelik korkusu 9 ay cok uzun vs. Yoksa cok isterim pamuklara sararım o bebek kokusunu içime çekmeyi

28 bitiyor yarın Allah nasip ederse, emzirmek inanilmaz korkuyor beni, daha doğrusu mastit olmak fobim herhalde ablamın tıkanmıştı göğsü oradan kalma bir korku var ya düzgün emziremezsem diye korkuyorum, uyur kalırsam diye korkuyorum, deliriyorum herhalde

sorun karnında olması değil. sorun çıktıktan sonrası :)
bana da içimde kıpırdayan bir canavar olacakmış gibi gelirdi ama işin en tatlı kısmı orasıymış

Ayy gerçekten mi ya en tatlı kısmı olsun lütfen ciddi bir korkum var çünkü. Cok teşekkür ederim
ben ilk 18 haftalık hamileyken hissettim ve ancak o zaman bağ kurabildim
önceki haftalar bana sadece eziyetti (mide bulantısını çok yoğun ve uzun süreli yaşadım)
ama o hareketlerden sonra kendisiyle çok iyi anlaştık. şu an size yazarken 5 yıl öncesine döndüm ve içimde o kıpırtıyı hissettim tekrar. o kadar tatlıydı ki.
ilk 4.5 ayı saymazsak benim hamileliğimin 2. yarısı ve doğum sürecim çok güzeldi. sağlık sorununuz olmadığı müddetçe hamilelik değişik bir süreç. zorluklarıyla beraber geliyor tabi (koku hassasiyeti, fazla terleme, bel ağrısı, mide yanması, kilo, uykusuzluk )
ben başka çocuk yapmayacağım 1 tane var bu süreci yaşadığım için pişman değilim
Ama bi daha da yapamam o mide bulantısı ile geçen 4.5 ayı unutamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…