Kaygı, korku, bebek isteği

Druk Elephant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2023
726
1.440
34
Merhaba arkadaşlar, 5 yıldır evliyim yaşım 33. Eşimle cocuk sahibi olmak istiyoruz lakin ben buna hazır mıyım hiç bilmiyorum. Hamile olma fikri aklıma gelince cok korkuyorum, daralıyorum karnımda bi canlı taşıma düşüncesi cok ürkütüyor beni. Bu durumu yaşayanlar varsa cevap verirse cok mutlu olurum. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum artk.

Sigara da içiyorum malesef 😞 bunun için de hipno terapi düşünüyorum. Kendi irademle bırakamıyorum malesef yani tamamen s.çmış gibi hissediyorum 😔

Ben de çocuk sahibi olmaktan çok korkuyordum. Nasıl yetiştiririm acaba yetebilir miyim isteklerini karşılayabilir miyim diye. O yüzden yaklaşık 3buçuk yılı aşkın erteledim. Geçen başka bir konuya da yazmıştım size de yazayım 32 yaşında doğum yaptım. Cidden bu yaşta vücudum kaldırmıyor bebekle uğraşmak çok yoruyor. İstiyorsanız yapılması gerekenleri yapıp hemen harekete geçin derim.

Ben de çocuk sahibi olmaktan çok korkuyordum. Nasıl yetiştiririm acaba yetebilir miyim isteklerini karşılayabilir miyim diye. O yüzden yaklaşık 3buçuk yılı aşkın erteledim. Geçen başka bir konuya da yazmıştım size de yazayım 32 yaşında doğum yaptım. Cidden bu yaşta vücudum kaldırmıyor bebekle uğraşmak çok yoruyor. İstiyorsanız yapılması gerekenleri yapıp hemen harekete geçin derim.

+1 . Ben de 6 yıl erteledim. 34 yaşında kucağıma aldım bebeğimi. 15 aylık şu an. Bi kere daha bebek sahibi olmak istemiyorum. 1 tane yetti şükür 😂 ki maşallah çok çok uyumlu bir bebek olmasına rağmen

Uzun senelerdir evliyim ilk senelerde cok istedim hazir degildik son senelede ben istemiyorum asla gucum yok enerjim yok insan dahi seven biri degilim hizmeti gel goturu seven bir tipim yok kaldiki dunya sartlari cok kotu dogurasim yok.ama ilerleyen zamanda yas gecerde pismanlik duyarsam diye korkmuyor degilim yanliz rabbim isteyeen herkese versin diuorum.ama bir cok kronik rahatsizligim var uykusuz kalsam migrenim tavan biraz kucagima agir bisey alsam bel fitigi had safhada. Baska onemli rahatsizliklarimda var. Ama bakildigi zaman tipime sanki miss turkey😂 hicbirsey yok sanirsin.yasiniz daha genc benden kucuksunuz eger icinizde varda cokta gec kalmayin derim.esinizin desteginide unutmayin.tek basina zor bence

Merhaba arkadaşlar, 5 yıldır evliyim yaşım 33. Eşimle cocuk sahibi olmak istiyoruz lakin ben buna hazır mıyım hiç bilmiyorum. Hamile olma fikri aklıma gelince cok korkuyorum, daralıyorum karnımda bi canlı taşıma düşüncesi cok ürkütüyor beni. Bu durumu yaşayanlar varsa cevap verirse cok mutlu olurum. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum artk.
Zaten yaşınız 33.5 sene de az değil.Siz bir çocuğa bakamam annelik yapamam diyorsanız doğurmayin.

Cok anaç bir insanım gül gibi bakar büyütürüm sadece hamilelikten cok korkuyorum 9 ay cok uzun gibi geliyor. Cok iyi ifade edemedim sanırım kendimi.

Anlamadım hamilelikten mi korkuyorsun yoksa çocuk büyümekten mi? Sanki korktuğun hamilelik gibi geldi. Valla ne hamilelik ne doğum zor bir şey değil. Bu kişiye göre de değişir. İki hamileliğimde de mide bulantısı bile yaşamadım. Normalde yapabildiğim herşeyi yaptım. Normal hayatına devam ediyorsun yani çok gözde büyütülecek bir şey yok. Bence çok güzel Bi duygu karnında Bi bebek olması hareket etmesi. 😂

Sigara da içiyorum malesef 😞 bunun için de hipno terapi düşünüyorum. Kendi irademle bırakamıyorum malesef yani tamamen s.çmış gibi hissediyorum 😔
Kardeşim de sigara içiyordu hamile kaldığı gibi bıraktı hamilelik farklı bir şey içmezsiniz inanın ama destek alın yani 5 yıllık evliymişsiniz yaşınız da 33 tam zamanı aslında

Bilmediğin, yaşamadığın bir süreçten korkman çok doğal. Sonuçta hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak bu süreçte bir değişime uğrayacaksın. Bu değişim hayatını etkileyecek, eşinle beraber paylaşacağınız ortak, önemli bir sorumluluğunuz olacak artık. Her çocuk birbirinden farklı. 😄 Sen üç çocuklu anne de olsan, dördüncü hamileliğin, çocuğun seni farklı zorlayacak, farklı etkileyecek.

canım ben de bikaç aya bebek yapmaya başlamayı düşünüyorum 2 yıllık evliyim ben de mesela sağlıklı olur mu herşey yolunda gider mi diye endişe ediyorum . ama endişelenerek elimize bişey geçmez iyi düşünelim iyi olsun belki de çok keyif alacaksın belli olmaz istiyorsan yap daha fazla erteleme bence ömür su gibi geçiyor 9 ay mı geçmeyecek inan sıkılmaya vakit bile bulamazsın bence yine de senin kararın

Cok anaç bir insanım gül gibi bakar büyütürüm sadece hamilelikten cok korkuyorum 9 ay cok uzun gibi geliyor. Cok iyi ifade edemedim sanırım kendimi.
Yaşım 35, ben de sizin gibi 28 yasimda evlendim, Türkiye standartlarinda geç gorunen bir yaş. Tüp bebekle gebe kaldım.
Size gerçeklerden bahsedebilirim, evet 9 ay çok uzun bir süre, alkol alıyorsanız alamıyorsunuz, sigara içiyorsanız içemiyorsunuz, temizlik yapmayı seviyorsanız rahat rahat yapamıyorsunuz, kaliteli nefes alamıyorsunuz, fast food yiyemiyorsunuz, yatarken sağınızdan solunuza dönemiyorsunuz, kısacası sevdiginiz seyleri yapamayinca kalitesiz bir yaşam oluyor.
-Transfere girerken hastane kapisinin onunde yarim sigara ictim, en son oydu (Allah sabrini hakikaten veriyormuş.)
-Bira çok severim, alkolsüz bira buldum, arada kendime salatalik doğrayıp alkolsüz biramı içiyorum.
-Kaldır indir temizlik yapmaya bayılırım, canım tezdir, çıtkırıldım değilimdir, yapamiyorum bebeğe birsey olur diye.
-İşlenmiş gıda tavsiye edilmedigi icin, pizza hamburger falan diledigim gibi yiyemiyorum.
-Gebelik riniti diye lanet birsey var, burnum tıkanıyor, uykumdan uyanıyorum, sirf bebege zarari olur diye ilaç kullanmıyorum inadimdan.
-Göbeğim büyük 🤣

Anlamadım hamilelikten mi korkuyorsun yoksa çocuk büyümekten mi? Sanki korktuğun hamilelik gibi geldi. Valla ne hamilelik ne doğum zor bir şey değil. Bu kişiye göre de değişir. İki hamileliğimde de mide bulantısı bile yaşamadım. Normalde yapabildiğim herşeyi yaptım. Normal hayatına devam ediyorsun yani çok gözde büyütülecek bir şey yok. Bence çok güzel Bi duygu karnında Bi bebek olması hareket etmesi. 😂
Ağzın bal yesin ya ♥️ hamilelikten korkuyorum hem cok inşallah yenerim korkumu

Yaşım 35, ben de sizin gibi 28 yasimda evlendim, Türkiye standartlarinda geç gorunen bir yaş. Tüp bebekle gebe kaldım.
Size gerçeklerden bahsedebilirim, evet 9 ay çok uzun bir süre, alkol alıyorsanız alamıyorsunuz, sigara içiyorsanız içemiyorsunuz, temizlik yapmayı seviyorsanız rahat rahat yapamıyorsunuz, kaliteli nefes alamıyorsunuz, fast food yiyemiyorsunuz, yatarken sağınızdan solunuza dönemiyorsunuz, kısacası sevdiginiz seyleri yapamayinca kalitesiz bir yaşam oluyor.
-Transfere girerken hastane kapisinin onunde yarim sigara ictim, en son oydu (Allah sabrini hakikaten veriyormuş.)
-Bira çok severim, alkolsüz bira buldum, arada kendime salatalik doğrayıp alkolsüz biramı içiyorum.
-Kaldır indir temizlik yapmaya bayılırım, canım tezdir, çıtkırıldım değilimdir, yapamiyorum bebeğe birsey olur diye.
-İşlenmiş gıda tavsiye edilmedigi icin, pizza hamburger falan diledigim gibi yiyemiyorum.
-Gebelik riniti diye lanet birsey var, burnum tıkanıyor, uykumdan uyanıyorum, sirf bebege zarari olur diye ilaç kullanmıyorum inadimdan.
-Göbeğim büyük 🤣
Uzun uzun yazdığınız için cok teşekkür ederim. Benm sorunum psikolojik galiba karnımda bi canlı düşüncesi ürpertiyor beni. Onun dışında yatmayı cok severim yer içer yatarım yoga yaparım faln. Alkolsüz birayı demerim belki 😃

Bana da çok tuhaf geliyor biliyor musunuz 🤣 hamile insanların karnını elleyemezdim zaten, suan 7 ay bitti hamileyim, içimde kımır kımır edince bir tuhaf oluyorum (aha yine oynaştı 🤣), elim karnımda gezemiyorum mesela, saçma geliyor, tuhaf geliyor 🤣

X