Et Yemekleri Kavurma - Biber Turşusu Sponsorluğunda

Nana

🕊🕊🕊🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2015
28.230
82.848
Yeni bir yarışma ve yine ben karşınızdayım Katılan tüm dostlarıma başarılar dilerim

Malzemeler;
  • Kuşbaşı et
  • Yarım çay bardağı kaynamış su
  • Çaybardağının ⅓ kadar sıvıyağ
  • 1 tatlı kaşığı kadar tuz

Yapılışı;

Öncelikle tenceremizi ısıtıyoruz. Kuşbaşı doğranmış etimizi ısınmış olan tencereye ekleyip mühürlüyoruz. 5 dakika kadar yüksek ateşte etlerimizi karıştırarak mühürleme işlemine devam ediyoruz. Bu aşamada etimiz epey suyunu salıyor, ocagi en kısık ayara getirip 1 saat kadar arada kontrol ederek kendi suyu ile pişiriyoruz.
Sonra kaynar su, sıvıyağ ve tuzu ekleyip yarim saat kadar yine kısık olan ateşte pişirmeye devam ediyoruz. Yumuşacık kavurmamız hazır. Afiyet olsun

Not1: Ben eti dondurucuda kullandım. Sizde donmuş et kullanacaksanız bir gece önceden buzdolabının içine alarak çözülmesini sağlayınız. Bu daha sağlıklı.
Not2: Yağsız tavada etlerim yapışır kalır diye korkmayın asla yapışıp kalmıyor yüksek ısıda olduğu için. Ben çelik tencerede kavurdum hiçbir problem yaşamadım.
Not3: Ben sonradan sıvıyağ ekledim çok lezzetli oluyor böyle, siz kavurmada iç yağı kullanıyorsanız sıvıyağa gerek yok.

Ve sunum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Demekkk benden önce tarifimi isteyen sendin he Benimkide güzel olduğu için susayım yoksa seni kıtlardım cok güzel olmus bu arada bayıldım ellerine sağlık canım yarışmada başarılar diliyorum

Birde bugün yapmışşş hiç çaktırmıyor ben napim şimdi senii hııı yapma demedimmi. Ellerine sağlık bacımmm yapmayaydın iyidi amma neysem
Sen yazınca benim etler cızz cozzz ses çıkarıyordu
Teşekkür ederim kuzumm , seni yalnız bırakır mıyım hiç yarışmada? Tabiki bırakmam iyiki de yapmışım. Ne iyi arkadaşım ben yaa

Nevros bana sac mi? Normalmi dediginde ne dedim biliyor musun? Ben sebzeleri yakarim o yuzden kaptim mutluyum
Çok teşekkür ederim canım benim

Bu ne güzellik böyle hemşom,paket servis var mı? Ellerine sağlık,yarışmada bol şanslar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…