Gebeliğe Hazırlık Kasımda "Hamilelik " başkadır.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cnm benimde solda kistim vardi korkmana gerek yok hemde hamilelikte simdi yok dogumda sonra gecti benide bi hafta sonra kalp atisi icin cagirmislardi kan degerlerine cok takma kesenin olusmasi basla basina bir sey bence gozun aydin

Allah c.c razı olsun. teşekkür ederim çok. bugün bir hanım bana bebeğin annenin hastalığını temizlediğini söyledi çok şaşırmıştım. içimden tabi :) ama hayırlısı olsun hakkımızda inşaAllah burada hepimiz hayırlı haberlerle döneriz birbirimize belki tanışıp bebişlerimizi kaynaştırırız bile. Pek arkadaşım olamıyor yıllarca okul vs musait olamadım şimdi buraya uye olduktan sonra hepinize ayrı ayrı kardeşim ablammışsınız gibi tanıdık tanımadık acayip bir sevgi besliyorum. Allah c.c hepinizden iki cihanda da razı olsun

13.gün yapıyım diyorum bi daha..bana hala ignenin etkisi gibi geliyo:KK43:

Merhabalar, insaAllah bu düşüncelerinizden arındırsın yerine gönül ferahlığı doldursun Rabb'imiz size. gerçekten de çok büyük bir nimet evlat. Allah c.c hepimize sağlıkla hayırla kucağımıza alıp güzelce yetiştirbileceiğimiz evlatlar nasip etsin. güzel haberlerinizi bekliyorum inşaAllah

Allah c.c razı olsun. teşekkür ederim çok. bugün bir hanım bana bebeğin annenin hastalığını temizlediğini söyledi çok şaşırmıştım. içimden tabi :) ama hayırlısı olsun hakkımızda inşaAllah burada hepimiz hayırlı haberlerle döneriz birbirimize belki tanışıp bebişlerimizi kaynaştırırız bile. Pek arkadaşım olamıyor yıllarca okul vs musait olamadım şimdi buraya uye olduktan sonra hepinize ayrı ayrı kardeşim ablammışsınız gibi tanıdık tanımadık acayip bir sevgi besliyorum. Allah c.c hepinizden iki cihanda da razı olsun
Sendende razi olsun Allah c.c bebek sagda olunca genelikle erkek oluyo cevremde cogu insanda test etik benim soldaydi kiz oldu bi arkadasim sagda oglan oldu hakkinda hayirlisi

Sendende razi olsun Allah c.c bebek sagda olunca genelikle erkek oluyo cevremde cogu insanda test etik benim soldaydi kiz oldu bi arkadasim sagda oglan oldu hakkinda hayirlisi

Aminn çook teşekkür ederim bilgilerin için. cinsiyet konusunda Rabb'imiz hakkımızda hayırlısı hangisi ise inşaallah onu nasip etsin. Dil ile kız çocuğuna hevesim var desem de kalben erkek çocuğu nasıl bakılırki? diye kendimi sorarken yakaladım. Sanırım kızdaki şeyler bende de var onu eğitebilirim ama bir erkek nasıl yetiştirilir ondan korkuyorum galiba. Ama Allah-u Alem en iyisini ve hayırlısını bilir. Bakalım ne yazmış bizlere. Neylerse güzel eyliyor hakkımızda cümleten hayırlısı inşaAllah

Ovü testi dışında yumurta üretip üretemediğinizi nasıl anlıyorsunuz

Ovü testi dışında yumurta üretip üretemediğinizi nasıl anlıyorsunuz

ben şahsi söylleyeyim; önce sızısını hissediyorum ufak aralıklarla sızısı oluyor o gün ve bir süre sonra da saydam uzayıp kopmayan bir akıntım oluyor. ben o şekilde anlıyorum çünkü bu sızlamalar bende çok keskin oluyor o ay hangi yumurtalıktansa artk bazen ayda iki kez olduğu oldu çok şaşırmıştım, ama bu benim de yeni öğrendiğim bir şey. Tabii ki en doğrusunu Allah c.c bilir bu sadece benim tahminim.

ben şahsi söylleyeyim; önce sızısını hissediyorum ufak aralıklarla sızısı oluyor o gün ve bir süre sonra da saydam uzayıp kopmayan bir akıntım oluyor. ben o şekilde anlıyorum çünkü bu sızlamalar bende çok keskin oluyor o ay hangi yumurtalıktansa artk bazen ayda iki kez olduğu oldu çok şaşırmıştım, ama bu benim de yeni öğrendiğim bir şey. Tabii ki en doğrusunu Allah c.c bilir bu sadece benim tahminim.
Peki yumurta oluştu.çatlayıp çatlamadığı akıntıdan mı belli oluyor

Selam kızlar nasılsınız? iyisinizdir inşaAllah Rabb'imiz hepimizin hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Günü geçenlere gün bekleyenlere Allah teala'dan sabır ve şükür diliyorum. İnşaAllah hayırlı haberlerinizi Ekim'in çıkmasıyla birlikte alacağım...

Ve bilen tecrübesi olan arkadaşlara da bir soru sormak istiyorum; bugün doktora gittim tekrar bir b-hcg ve progesteron diye bir hormona filan baktılar. 9 gün önceki b-hcg sonucum 254't,ü bugünkü 14,148 ayrıca progesteron hormonu da 18,7 çıktı. Rahimde ultrasonla keseyi gördü, sol tarafta 2,5 cm kistin var dedi sağ taraftan bakınca da bebek kesesini gördü. bu kisti izleyelim dedi. Bir hafta sonra da kontrole çağırdı kalp atışlarını duyalım dedi. tahlil sonuçlarımın güzel olduğunu söyledi ve çok ilgilendi Allah razı olsun. Devlet hastanesine gide gele en az 4-5 kez ultrasonla baktılar ki illa ki daha önce de ultrasona girmişimdir bekarken filan hiçkimse bana sende kist var bilmem ne dememişti. hep sağ taraftan bakıyorlardı ben de rahmim sağda sanıyordum artık ciddi ciddi ne cahillik ya... velhasıl kızlar tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum ben üstelemeye çekindim progesteronum düşük mü diye sormaya çekindim. bilenler bir yazabilir mi biri 14.000 lerdeyken birinin 18lerde çıkması bunlar normal midir? Şimdiden teşekkürler Allah c.c razı olsun hepimizden inşaAllah O'na layık evlatlar yetiştirmemizi nasip etsin hepimize hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin :anneadayı::KK200::emir_bebek:
A.selam cnm iyi diyelim iyi olsun inşaallah..
Masallah değerin çok güzel..tahlillerinden herşeyin yolunda gittiği belli çok şükür..
Kist kaybolabilir cnm eğer doktorun sıkıntı olmaz dediyse güven ve kendini rahatlat.. allahın izniyle güzel bi gebelik geçirirsin insaallah

Merhabalar, insaAllah bu düşüncelerinizden arındırsın yerine gönül ferahlığı doldursun Rabb'imiz size. gerçekten de çok büyük bir nimet evlat. Allah c.c hepimize sağlıkla hayırla kucağımıza alıp güzelce yetiştirbileceiğimiz evlatlar nasip etsin. güzel haberlerinizi bekliyorum inşaAllah
Amin amin amin rabbim hepimize ferahlık nasip etsin inşalalh..

X