KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Herkeste farklı olabiliyor. 14 kasım çatlama..

Isviçre
Eğer randevu alip gitmezseniz ceza geliyor cüzi miktarda.

Nasıl iş ya? Bir gün önceden randevu iptal ettiğimi bilirim. Denk getiremedim ne yapalım

Hatta aile hekimine randevu alıp gitmezsen, sonraki aldığın randevuda 182 kendisi arıyor gelecekseniz 1 e , gelmeyecekseniz 2 ye basın diye kendi soruyor

Ilaç kullaniliyorsa mümkün tabi yumurta geliştirici fakat normal ni döngüde ihtimal cok az
benim de göğüs hasasiyetim oluşuyor tabi de gebeliğini öyle anlamak mümkünse ben umutlanmayım o zaman yumurtam çatladığında herhangi bir hassasiyet oluşmuyor sadece adete 1 hafta 10 gün kala bazen 2-3 gün kala oluşuyor o kadar... demek ki gebe kaldığımda yumurtam çatladığı an göğüs hassasiyeti yaşayacağım bunu öğrendim :)

Dediği herşeyi yaptın mı peki
Günlere uydun mu dvit omega3 vs
Bende denemek istiyorum da ondan sordum
evet ilk başlarda uydum harfiyen ama olacağı varsa oluyor sanırım ya ben hala d vitamini omega 3 kullanıyorum ama oluşmadı hiç ilk zamanlarda harfiyen uydum karışımı falan saati saatine yedik eşimde bende ama olmadı

Kuzu benim öyle oluyor.. Baş dönmesi ve mide bulantısı yaşıyorum.. Hemde takip yapmadıgım zamanlar daha belirgin oluyot takip yaptığımda zaten olacağını biliyorum
yok canım gebe kaldığını öyle anlıyorlarmış yoksa menstürasyon sendromu senin dediğin onun benzerleri bende de oluyor ama gebeliği anında anlıyorlarmış hassasiyetten çatladığı an hassaslaşıyormuş göğüsler bize böyle öğretmediler yani bunun döllenme rahme ulaşma süresi falan var diye biliyordum ben o yüzden şaşırdım :/

İşte insan umut ediyor haberleri de gördükçe inşallah tez zamanda nasip olur hepimize de

İşte insan umut ediyor haberleri de gördükçe inşallah tez zamanda nasip olur hepimize de
amin inşallah ama kesinlikle ilk önce kafadan atmak lazım tabi aklımıza gelecek ama her gün sabah akşam düşünmemek lazım o zaman oluyor sanırım biraz beyni boşaltmak lazım :)

Onu genelde 2.3. Gebeliği olanlar anlıyor..zaten vücutlarına alışık oldukları için.. Benim arkadaşta daha başında öğrenmişti.. Doktor erken demiş anlayamazsınız yok vücudumu tanıyorumsemiş ve test yapmış gebe ama sonra kimyasal ile sonuçlanmış..
bir de bizde vudumuzu dinliyoruz artık gebelik elde edenler genelde daha farklı tepkiler ile anlıyorlar.. Bence mümkün

maşallah onlar bordo bereli o zaman ya rahme inmeden anlıyorlar o zaman :)

maşallah onlar bordo bereli o zaman ya rahme inmeden anlıyorlar o zaman :)
Ee L Larissa 9.gün beta 6 ile öğrendi.. rahme düştüğü dk tespit etti.. biri vardı beta 1 ile öğrendi.. rugasci bat 7 kaladan başlamış test yapmaya bat 3 kala beta 5 ile öğrenmiş☺ Bordo bereli çok kuzu

ama onlar test yaparak öğrenmiş ya bizde günlük test yapsak öğreniriz bence ama yumurtanın çatladığı an döllendiğini hissetmek de ne bileyim ya çok büyük bir şey :) hem 9. gün diyorsun şekerim onlar yumurtladığı gün anlıyor :)

Bu şekilde anlaşılamaz bence. Zira salgınan hormonların seviyesi bile yetersiz o dönemde. Çok ciddi bir artış yok ki göğüste sızı şişkinlik olsun. Bence çok fazla araştırma. Herkes farklı hissediyor sonuçta. Çoğu psikolojik belirtiler onların.

Oğluma hamile kalmadan önce yumurtlamayı bile hissetmezdim. Sadece regl olacağım zaman sancı hissederdim. Doğum yaptıktan sonra her yumurtlamada illaki kasılma veya batma hissetmeye başladım. Bunu da değişen fizyolojiye bağlıyorum.

Eğer benim yumurta döllendiği anda başlasaydı göğüs şişkinliğim şu an sancıdan duramazdım.

Maalesef kahverengi lekelenmem geldi, adet oluyorum

Orası hiç belli olmuyor. Hamile de olabilirsin. Gebelik ve regl sendromları çok benzer.

Ben de o lekelere bakarak regl oluyorum dedim durdum. Doktora randevu aldım reglim ama tam sökülmedi dedim hatta doktora. Vajinal muayene oldum. O da görmedi. Yeniymiş meğer. 9 gün sonra kese göründü.

Az daha regl sökülmedi diye adaçayı içecektim 3 gün gecikince. Evde test vardı ve sürpriz..

Benim de kahve rengi olarak devam ediyo 4 gundur endiseleniyorum kanda baktirdim negatif cikti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…