KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ben hemşireyim canım. Gebelikte yüksek kilo ile hamile kalınca gebelikte daha az kilo alırsın fakat tansiyon gebelik şekeri riskin daha fazla. Basit karbonhidrat tüketmemeye çalış. Kepekli ekmek ye. Doktorunla konuş bir sorun yoksa gebelikte en iyi spor yürüyüş. Bir diyetisyene de gidebilirsin gebelikte en azından sağlıklı beslenmen için

Canim bende ilk gebeligim de 22 kg almıştım vermesi kolay doğumdan sonra gidiyor ama tabiki gebelik sürecin rahat geçsin istiyorsan mutlaka diyetisyen eşliğinde ilerlemeni tavsiye ederim

Yaa tamam pazartesi gideceğim ilk kez doktora.. Gitmeden grubada sormak istedim. Bilgi için çok teşekkür ederim inşallah tansiyon şeker gibi sorunlar yaşamam ama çarpıntı sorunum var 2-3 gündür böyle kalbimin sesini duyuyorum arada nabzım yükseliyo nefes egzersizi yapıyorum. Kiloya mı bağlı diye kafama takıldı açıkcası korktum

Sizin BAT 1 kasım değil mi test yapmadın mı canım
Benim duzensiz adet dongum bi onceki ay 52. Gun gecen ay 28. Gun adet oldum uygulamada ortalama bi tarih veriyo ya beklenen adet icin ben ordakine gore yazdim 29 ekimde sanirim yapmistim negatifti

Benim duzensiz adet dongum bi onceki ay 52. Gun gecen ay 28. Gun adet oldum uygulamada ortalama bi tarih veriyo ya beklenen adet icin ben ordakine gore yazdim 29 ekimde sanirim yapmistim negatifti
Aynı sorunu ben de yaşıyorum maalesef önceki döngülerim şu şekilde 48,51,37,34,33,38. Düzensiz olunca daha zormuş bu işler onu anladım. Burada birkaç okumadan sonra pko dan şüphelenmedim değil. Randevu aldım doktora gitmeyi planlıyorum.

Peki düzeltimi değerleri birde ücret ne vermiştiniz gebelik olmadimi
Özel oda içinde 7 bin maalesef olmadı doktorumuz iyi bir doktordu ama biz başka hiç bir hastaneye gitmedik ilk oraya gittik ameliyat dedi çift taraflı oldu 1 sene olucak değerler hala aynı ileri hareketi daha da düştü hatta tabi benim eşim takviyeyi düzenli olarak kullanmadı keşke ameliyat yerine direkt tüp bebek yapsaydık yıl sonuna kadar doğal yolla olmazsa tüp bebek çalışmalarına başlıcaz

Maalesef o yuzden cok umitlenemiyorum da benimde denemeye basladigimizdan beri 39-28-51-27 suanda dongumun 34. Gunundeyim

Evet gormustum sahi evet bozuk gibi gozukuyor ama insallah vardir canim bi belirtin var mi
İnşallah. Kasık ağrım ve beyaz akıntım var. Adet dönemi belirtileriyle aynı. Normalde hep göğüslerim şişer ve ağrı yapardı, hatta adet olacağımı oradan anlardım. Bu sefer sadece o olmadı. Ama bunu da belirtiden sayamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…