Düğün KASIM 2010 Gelinler Nerelerdesiniz

Kızlar melemen nasıl yapılıyor yahuu :)
bu akşam kahvaltılık bişiler yiyelim dedik
eşim varidyalı çalıştığı için hiiç kaffaltı yapamıyoruz hepsi küfleniyoo

Haklısın valla benim kahvaltılıkların içinde öylece duruyo, peynirler bi tuhaf olmuş geçen, içim acıdı valla ama ne yapıyım yenmez ki attım bende.
Melemeni ben teflon tavada yapıyorum, önce biberleri doğruyorum yağın içinde biraz çeviriyorum,
bazen tereyağda koyuyorum içine,
bu aralar domates almıyorum malüm hem pahalı hemde hormonlu. o yüzden domates sosu göz kararı teflonun içine döküyorum.
Eğer tek menemen yiceksek 4 yumurta kırıyorum ama öylesine ortadan yiyelim bi kaç kaşık diyosam 3 tane kırıyorum yuvarlak bi kabın içine çırpıyorum, domatesle biberler tam kıvama gelince yumurtayıda ekliyorum.
Ama her seferinde tuzu unutuyorum :))

Evin gerçektende de çok güzel miş, çok beğendim...
Allah sağlıkla bereketle mutlulukla oturmak nasip etsin
Allah nazardan korusun canım.

Mervecim tarif için teşekkürler bende bu akşam yapayım diyorum
hafta sonu okadar şey döktümki çöpe
4 kişilik 1 aile sanırım 1 haftada yerdi onları
dolap şimdi tam takır

shewall canım link yapısı değişmiş diyo göremiyorum ben fotoları :S

oskecim seni arkadaş olarak ekledim sanırım bakabilirsin.

aok1986 canım nasıl yapıosun kağıt kebabını ?

Mervecim walla bana da eşim öğretti askerde yemiş beyfendi :)) Kuşbaşı eti tencerede biraz yağla kavuruyorum. Sonra küp doğranmış havuç ve patatesleri atıyorum kavurmaya devam. Biraz salça ekliyorum sonra az su üstüne tekrar pişirr. Sonra hazır garnitürler var onlardan ekliyorum ben hatta mantar da ekledim canın ne isterse koy. Pişmeye yakın baharatını tuzunu atıp tam da pişmeden altını kapatıyorum. Sonra yağlı kağıtlardan laptop büyüklüğünde kesiyorum. Ortalarına bir kepçe (istediğin kadar) yemekten koyup kağıdı katlıyorum. Kaç kişiyseniz ona göre porsiyonarı ayarla. Sonra fırına atıp 15-20 dk da fırında pişiriyorum.

Kaç kere yaptın dersen bi kerecik yaptım daha ama yiyenler çok beğendi :))) Ben de bugün etli nohut yapıcam sabahtan ıslattım nohutu bikaç saat sonra pişiririm.

Cnm evin çok güzel huzur içinde oturun. Oturma odanı çok sevdim çok rahat görünüyor.

Bu arada kızlar ben de geçenlerde evimin fotoğraflarını ekledim link vereyim bakın bakalım beğenecek misiniz? http://www.kadinlarkulubu.com/evim-guzel-evim/415146-evim.html#post17297457

kızlar günaydınnn
aokcum tarif için teşekkürler mutlaka deneyeceğim.
ev yorumlarına da çok teşekkürler.
hepimizin evliliği huzurlu olsun inşallah bakıcam canım evine senin.
öptüm

aok1986 tarif basit ve kolaya benziyo, çok uğraştırıcak bi şey değil herhalde.
Bi ara denicem.
Bende bu gün ıspanak börekine soyundum :))
Hazır yufka ile tabii, bilmem hamur tutmasını bile yapmadım hiç.
Evde 1 kg ıspanak var, ne yapıcamı bilemedim, ıspanak yemeğinide istemedim.
Ispanağı ayıklaması yıkaması bi dert zaten, ama aldım 6 tane yufka.
Bakalaım nasıl yapabilicekmiyim, tabii herşeyden önce işten ne zaman çıkıcam eve gidicm de yapıcam
günaydın bu arada

Mervecim günaydın

Aokcum evin çok güzel canım.

Bende dün mantarlı tavuklu sote ve bulgur pilavı yaptım. Akşam da salata yaparım..

Kızlar ikinizin evinede baktım maşallah çok güzel
yeni döşenen ewlerin hepsi çok güzel yahuu :)
güle güle kullanıp güzel günler geçirrisiniz inşallah

Kızlar yaa moralim çok bozuk babamı dün bir daha acil ameliyata aldılar 9 saat sürdü ameliyatı :18: sonra da yoğun bakıma aldılar uyutuluyor şimdi göremiyoruz allahım inş. bir an önce iyileşir
cnm ben de çok severim ıspanaklı böreği. Hatta annem yufkaları rulo halinde sarıp sıra sıra dizer tepsiye o da çok güzel olur.
Mervecim günaydın

Aokcum evin çok güzel canım.

Bende dün mantarlı tavuklu sote ve bulgur pilavı yaptım. Akşam da salata yaparım..

Kızlar ikinizin evinede baktım maşallah çok güzel
yeni döşenen ewlerin hepsi çok güzel yahuu :)
güle güle kullanıp güzel günler geçirrisiniz inşallah

Ayşe özge çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Özgecim senin evini de merak ediyorum mutfağını özellikle bordo olacaktı heralde yanlış hatırlamıyorsam

aok tatlım babana Allahtan acil şifalar diliyorum inşallah biran önce sağlığına kavuşur :9
bende her temizlikten sonra fotoğraf cekiim diyorum sonra bişiler cıkıyo bi ankaraya gidip geliimde eklerim işşallah :)

Kızlar yaa moralim çok bozuk babamı dün bir daha acil ameliyata aldılar 9 saat sürdü ameliyatı :18: sonra da yoğun bakıma aldılar uyutuluyor şimdi göremiyoruz allahım inş. bir an önce iyileşir
[/B]

ayşecim acil şifalar dilerim
dua edicem babana.
rahatsızlığı ne canım.

Kızlar napıyosunuz ne var ne yok:88:

Oskecim ve diğer kızlar selamlar

Ben geçen cumadan beri foruma giremedim çok yoğundum.
Eşim grip oldu ona baktım şefkatli şefkatli çorbalar yaptım.
Neyseki iyileşti.

3 gün sonra 3 ay oluyor evleneli inanamıyorum zaman nasıl geçiyor
Ayşecim baban nasıl oldu canım

Merhaba kızlarr. Ne zamandır ben de uğrayamadım. Saolun babama iyi dilekleriniz için. Bağırsaklarında yapışma vardı Ayşecim o yüzden ameliyat oldu. Buraya yazdıktan sonra 2 ameliyat daha geçirdi aynı sepepten dolayı bağırsaklarının büyük bölümü kesilip alındı şu anda bağırsak uçları torbalara bağlı. Ne zaman normale dönecek, dönecek mi bilmiyoruz...Şuan hala hastanede yatıyor ama inş. iyileşecek.
Ayşecim eşine de geçmiş olsun bu arada.
Bugün nihayet evdeydim ev zaten berbat durumda, biraz cam sildim çamaşır yıkadım ortalığı toparladım hemen yoruldum. Şimdi de yemek yapıyorum. İlk defa et yapıcam ızgarada. Buzlukta vardı çıkardım erisin diye, az önce de zeytinyağı süt rendelenmiş soğan karışımına koydum bir saat falan kalsın marine için. Sonra grill'de pişiricem bakalım nasıl olcak???

shewall sorma benimkide hastaydı :S neyski iileşti

Aok canım tekrar tekrar geçmiş olsun baban inşallah biran önce toparlar

bende bugünü temizlikle geçirdim baya yorulmuşum yahuu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…