Düğün KASIM 2010 Gelinler Nerelerdesiniz

Kızlarrrrr kafayı yemek üzereyim. Ah senin ne işin olur açık renk halıyla deli misin niye aldın offff. Oturma odamda krem halı var.bu sabah kalktım bir de ne göreyim. Halının laptop büyüklüğünde bir kısmı tamamen mavi olmuş:KK36: ayağımdaki çoraplar da mavi ilk defa giymiştim onlar mı boyadı acaba diye düşünürken (ki ayağımda hep terlik olur hiç çıkarmam) dün evde öğrencim vardı ders verdiğim yere oturmuştuk onun pantolonu lacivertti ve yeni alınmışa benziyordu. offffffff kesin o boyadı. Her neyse bir saattir halı sürtüyorum çıktı sayılır ama yine de belli sanki ölcem sinirden :KK20::KK14:
nasıl bir şeyle silsem sizce kızlar ne ile çıkar acaba tamamen?

Bu arada shewall ellerine sağlık eminim güzel olmuştur çorban düdüklü çok pratik eliniz bir kere alışınca bırakamazsınız emin olun.

Benim albümümde var iki tane resim ama salondan onlar bakabilirsiniz. Stüdyo fotoğraflarını nasıl koaybilirim buraya bilmiyorum. Daha annemler bile görmedi. Bir haftadır burda resimler götürüp gösteremedim bir türlü.

Özgecim benim kocada da var azcık odunluk :KK1::KK1: hiç bir şeyi hatırlamaaaaaz kutlamaaaaz bizim de iki ay dolacak haftaya. ne çabuk geçti sanki yaaa

aokcum canım hatırladım resimlerine bakmıştım. çok zarifsin maşallah
Allah mutluluğunuzu daim etsin.

halın hakkında fikrim yok canım geçmiş olsun çok
bu arada adın neydi canım

Ayşecim bak, ' bu arada isminide öğrenmiş oldum :KK1: ''
kosla al, alırken biraz pahalı geldi bana ama gerçekten de değdi yani, Benim mutfaktaki halımda krem rengi, ve geçen gün pancar suyu döküldü, ve aynı gün eşim şarap açarken bi güzel halımızı şarapla yıkadı, malümm çok beceriklidir....
Kosla ile hemen damlattım,bez ile ovdum hiç bi şey kalmadı.
Bence denemelisin...

Ayşecim bak, ' bu arada isminide öğrenmiş oldum :KK1: ''
kosla al, alırken biraz pahalı geldi bana ama gerçekten de değdi yani, Benim mutfaktaki halımda krem rengi, ve geçen gün pancar suyu döküldü, ve aynı gün eşim şarap açarken bi güzel halımızı şarapla yıkadı, malümm çok beceriklidir....
Kosla ile hemen damlattım,bez ile ovdum hiç bi şey kalmadı.
Bence denemelisin...

offff Merve inanmıyorum seninki de fenaymış baya ama çıkardığını duymak sevindirdi beni. Kosla Halı diye mi geçiyor bir markete uğradığımda alayım hemen çok saol.

offff Merve inanmıyorum seninki de fenaymış baya ama çıkardığını duymak sevindirdi beni. Kosla Halı diye mi geçiyor bir markete uğradığımda alayım hemen çok saol.

Kosla halı şampuanı olarak mutlaka yazar, bi bak eminim çok memnun kalıcaksın.
Ben leke olduğu zaman korkuyodum ama sinmesin halıya hemen sileyim diye, şimdi döküldüğü zaman, amannnn yarın silerim bi şey olmaz diyorum :))

Kosla halı şampuanı olarak mutlaka yazar, bi bak eminim çok memnun kalıcaksın.
Ben leke olduğu zaman korkuyodum ama sinmesin halıya hemen sileyim diye, şimdi döküldüğü zaman, amannnn yarın silerim bi şey olmaz diyorum :))

Aynen ben de öyleyim şu anda, elimde ıslak mendil ıslak bezle geziyorum sanki bütün gün. Ay koltuğa bi şey mi damlamış aman halıdaki leke de ne hemen silmeliyim modundayım offfff :KK37::KK37:

Selam herkeseee. Birkaç gündür giremedim babamın aniden ameliyat olması gerekti onun yanındaydım. Şimdilik iyi allahtan bir sorun yok. Sizde ne var ne yok?
Bugün ne pişireceksiniz aklınızda bi şey var mı???

Selam kızlar, bu gün yemek için bi tek patates püresi yaptm, başka bi şey yok.
Yarın buranın pazarı, dolapta da bi şey kalmadı.
Siz ne yapıyosuunz ?

Bizim de dolap bomboştu bugün pazar vardı doldurdum artık. Ben de kızartma falan yapayım diyorum patates biber karışık. karnıbahar var çooooook önceden kalma onu falan kızartayım yoksa bozulacak artık :)))

Kızlar ben artık yemekleri akşamdan yapmaya başladım dün egce bezelye yaptım
eve gidincede hemen bi pilav yaparım olur biter
bizdede akrnıbahar var yemeğini pek sevmiyorum
üzerine sos gibi bişey yapıp kızartıyorlar ya o nasıl yapılıyo biliyomusunuz

oske.06 bizimkilerde karnabahar yemeğini yapıyolar ama bizimkiler, karnabarı güzelde birbirinden bıçak yardımı ile ayırıyolar, sonra onları düzgün bi şekilde tencereye diziyolar, bolca sos ve üstüne kıyma serpiyorlar. Soğan koyuyolar mı bilmiyorum ama :44:

Bu akşam yicek hiç yemeğim yok ve ben işten çıkıp pazara da gidemedim, bu saatten sonra pazarda kalmamıştır yaaa :KK59:
dün akşamdan kalan, fırında kaşarlı püre var, gene ona talimiz galiba :))

Anneme gülerdim ne düşünüyosun yap bişey diye ama bende bugünden yarına ne yapacağımı düşünür oldum yahuu :KK70:

hamaratt seniii :21:
tarif alalım tarifff :KK6:

bi gün önceden 1 bardak yeşil mercimeği düdüklüde 15 dakika kadar haşladım
ertesi gün çıakrdım buzluktan
salça yağ her zamanki gibi sonra 8 bardak su ekledim kaynayınca 1 çay bardağı erişteyi attım 2-3 dakika bekledikten sonra mercimeği attım
10 dakika kadar pişirdim sanıyorum sonrada azıcık yağda kırmızı pul biber kızartıp üzerine döktüm canım :)

X