Karnımda'ki bebeğim benim yüzünden geliṣim geriliği var. Vicdan azabı çekiyorum

Sakın olun ,1 hafta gerilik öyle kötü bir şey değil doğuma az kalmış ,kendinizi gereksizce suçlamayı bırakın.Bunun lohusaligi var .burda biri suçluysa o da dün ahırdan çıkmış gibi davranan öküz kocanız.Gel tepeme bin deseniz elbet biri gelir biner müsaade eden karısını yoran düşüncesiz , merhametsiz bir adam.
Doğumdan sonra böyle gelmelerine müsade etmeyin gerekirse hepsinin ağzına mıçın.Bu ne kendini bilmezliktir doğum yaklaşmış kadının evine doluşmak nasıl bir geri zekalılıktir?????

Gelip kalinmaz o saçma tamam da sizin bebeğin geride olması ile onların ne alakası var fazla hassas davranıyor olabilirsiniz ama bu abartılı saçma yani. İki çocuğum da gerideydi beslenemiyor anne karnında dedi doktor kaynanam yüzünden demedim. Biraz daha sakin olun stresten de erken doğar çocuk altı aylık doğurdum o yüzden biliyorum

Bende de salaklık var. Ama kadın heryeri deṣiyor. Sonra da eltimin ne kadar pis bir kadın olduğunu herkese anlatıyor.
Yani şimdi kalp kırmak istemiyorum ama Allah korusun o stresle bebeğe bir şey olsa hala kaynananın ne dediğini mi düşüneceksiniz? Konuşsun. O iyi konuşunca bebek gelişmiyor ama bakın ona kızdığınız için ortaya bir sorun çıkmış

Sebep onlar mi bilmiyorum ama bu durumu full kullan. Doguma kadar yatili misafir kabul etme. Esin cok merakliysa gidip görsün. Esin temizligini esine kitle. Ya birini cagirsin yada kendi yapsin.
Aynen bu yoruma katılıyorum. İyice kendinin , bebeğinin kıymetini bil . Kendini naza çek, ağla gerekirse . Cirkeflesmeden prensesler gibi seninle hepsinin ilgilenmesini sağla. Gerekirse doktoruna da konuş oda eşinle bu yönde konuşsun.anne streslenmis , biseylere üzülmüş ve çok yorulmuş bu durumlar bebeği etkilemiş vs vs döşesin doktorun .

Bu tarz durumlar tam bu aylarda ortaya çıkabiliyor. Ben 37. Haftada 35. Haftada bebeğimin kilo alımının durduğunu öğrenmiştim. Bence denk gelmiş. Kontrollerinizi aksatmadan, kendinizi fazla strese sokmayın. Olabilir böyle şeyler.

Hamilesiniz üzmek istemiyorum ama neden işe giriştiniz? İngiltere kralı gelecek olsa 8 aylık hamileyken 6 saat ayakta durup iş yapmam. Kayın ailenize ve eşinize diyecek laf yok zaten ama gördüğünüz gibi siz kendinize ve bebeğinize öncelik vermezseniz kimse vermez. Lütfen bir daha önce bebeğinizi düşünün. Bunun daha doğumu ve lohusalığı var çünkü.

Burdakiler biraz ezbere konuşmuş. Stres her şeye sebep olabiliyor hem de gebelik gibi hassas bir dönemde. Siz sinirinizi içinize ata ata stresi çok yüksek bir seviyeye taşımış olabilirsiniz. Tansiyon sadece bu yüzden olmaz tabi ama en büyük tetikleyicilerinden biri de strestir. Olaya da ayrı bir şok geçirdim😳 nasıl bir anlayışsızlık çok afedersin ama nasıl bir çingenelik bu. Normal şartlarda bile kimsenin evine 11 kişi kalmaya gidilmez mecburi durumlar haricinde, ayıptır. Bir de 8 aylık hamilesin. Karnın burnunda, bu sıcakta eğilip yerden bi çöp almak bile zor sana şu an. Çocuklu gelmişler bi de, arkalarında bıraktıkları evi düşünemiyorum. Dök içini, ayıp olur deme. Herkes görgüyü, saygıyı öğrensin artık. Oğlumun evi deyip geliyolar ama asıl kadına gelmiş oluyolar. Adamlar zaten işte, akşam bir iki saat yanlarında oturuyo diye oğlunuza gelmiş olmuyosunuz. Kadın bütün gün ağırlıyo, uğraşıyo sizle

Selam kızlar. Kimseye derdimi anlatamıyorum çok yanlızım eṣim'e anlatığım zaman herṣeyi hafife alıyor.
Bebeğim çok sağlıklıydı 2 hafta önden gidiyordu. Ne olduysa kaynamgilin evimize yatılı gelmesiyle oldu. Ben 8 aylık hamileydim. Geldiler torunlarıyla beraber. Tabii ben evi toparladım eṣim'le birlikte, yemek yaptım. En az 6 saat ayakta kaldım. Onlar yetmezmiṣ gibi gittiler kızlarını aradılar bize gelsinler diye. Onlar da bize yatılı kaldı 4 çocuklarıyla. Çünkü kayınbabam çok ısrar etti kalsınlar diye.
Ben o gün aṣırı strese girdim neredeyse sinir krizi geçirdim. Eṣimle onlar duymadan kavga ettim. Dedim ki baban ne diye bizim evimize karıṣıp birde ablangili çağrıyor ben 8 aylık hamileyim. Çocuklar durmuyor. Küçücük evde 11 kiṣi, 1 tuvalet var onu da dakkika baṣı kullanmam lazım.
Neyse yataklarını kurduk ettik.
Ben o gün ağrıdan ve sıkıntından uyuyamadım.
Bir-iki hafta sonra kontrole gittiğimizde herṣey tepetaklak olmuṣtu. Bebeğim 1 hafta geride, bende de tansyon çıktı. Bebeğim artık plasenta yüzünden iyi beslenemiyor büyümüyor.
Erken doğum riskim çok yüksek.
Ve ben vicdan azabından geberiyorum.
Ben yiyip içiyorum bebeğim beslenemiyor.
Kayınbabamgili de Allah'a havale ediyorum.
Lütfen beni teseli edin çok ihtiyacım var. Kendimi çok kötü hisediyorum.
Stresten tansiyon etkilenebilir, tam haftanızı yazmamışsınız ama 8 aylık bebekler rahatlıkla doğabilir ve gayet sağlıklı çıkarlar hastaneden. üzmeyin kendinizi, ilk gebelikler hep böyle saçma şeylerle zehir oluyor. Doktorunuz ne derse onu yapın bol bol dinlenin, bu saatten sonra da misafir kabul etmeyin. Bebeğiniz sağlıkla doğacak, emin olun

Bebeginiz kac haftalik tam olarak?
Su an kac kilo?
1 haftalik gelişim geriligi derken, organ mi iskelet sistemi mi, bas mi, bacak boyu gibi gerilikler mi, kilo mu almamis ne olmus?

Ayrica tansiyonunuz kaca cikti?

Sakin olun lütfen.Yaptiklari çok çok ayıp.Ama sizin sinir krizi geçirmenizden değildir o.Zaten anlattığıniz kadarıyla sinir krizi geçirmemişsiniz.Cunku imkanı yok sessizce kocanizla kavga etmezdiniz.Cumle alem duyardı.Nerden biliyorum.Kendimden.Hamileyken 1 , emzirirken de 3 günde 2 kere sinir krizi geçirdim.Ne hamileligimde bebeğime zarar geldi ne de sütüm kesildi.Kaldi ki öyle olsa bile,bu sizin elinizde olan birşey değil.Siz kendinize ve bebeğinizw odaklanın.Kalan günlerinize yazık etmeyin.Benim kız 21 aylık oldu nerdeyse.Ben hala hamile olduğum günleri çoook özlüyorum.

Evet cok dusuncesizlik yapmislar, strese girmissiniz ama durumunuzun bununla ilgisi yok. Bende de ayni durum oldu. 35. Haftaya kadar harika bir hamilelik geciriyordum. Bebegimin gelisimi ondeydi. Fakat sonra gebelik tansiyonu cimti. Gebelik tansiyonu cok riskli bir durum. 37. Haftaya kadar sıkı doktor kontrolunde kaldim ve 37. Hafta hemen bebek alindi. Cok sukur sorunsuz atlattik. Oglum simdi 5 yasinda. Siz de sakin olun ve tansiyonunuzu her gun mutlaka olcun. Yuksek ciktigi an acile gidin. Doktorunuz zaten soylemistir. Evde yalniz kalmayin. Kendinizi de stresli durumlardan uzak tutun. Doktorum bana haber bile okuma demisti.

Hamilelik abartılacak bir olay değil diye saçmalayan kadınları dinlememek gerekiyor. Kendini geri çekmedikçe bebek riske giriyor; hamilelik gayet abartılacak bir olay. Sonu ölüm bile olan bir durumda kadınlar kendisinin kıymetini bilip başkalarından hizmet beklemeli.

Yok ne temizlemesi. Evin içine edip gittiler. Koltuklarım halılarımın bile ṣimdi yıkanması lazım. Biz onlara gidemiyoruz (3 saat uzaklıktalar ) diye onlar bize gelmiṣ. Kayınvalidem sağ olsun heryeri deṣer ve sonra öbür eltimin ne kadar pis olduğunu anlatır. O yüzden dip köṣe temizlik yaptım.
Doktor tansyon ve stres yüzünden dedi daha geçmezmiṣ damarlar daralmıṣ 😔
kan sulandırıcı baslıyolar gelısım gerılıgı damarlarda bi sorun oldugunda doktorunzla gorusun stres yapmayın

merhaba. 8 aylik hamilelikte 1 hafta gelisim geriligi pek ciddiye alinacak bir sey degil, tansiyon da hamileligin son aylarinda kilo alimi, vucuttaki sivi artimina bagli ola bilecek bir durum. kendinizi bu kadar uzmeyin.

Selam kızlar. Kimseye derdimi anlatamıyorum çok yanlızım eṣim'e anlatığım zaman herṣeyi hafife alıyor.
Bebeğim çok sağlıklıydı 2 hafta önden gidiyordu. Ne olduysa kaynamgilin evimize yatılı gelmesiyle oldu. Ben 8 aylık hamileydim. Geldiler torunlarıyla beraber. Tabii ben evi toparladım eṣim'le birlikte, yemek yaptım. En az 6 saat ayakta kaldım. Onlar yetmezmiṣ gibi gittiler kızlarını aradılar bize gelsinler diye. Onlar da bize yatılı kaldı 4 çocuklarıyla. Çünkü kayınbabam çok ısrar etti kalsınlar diye.
Ben o gün aṣırı strese girdim neredeyse sinir krizi geçirdim. Eṣimle onlar duymadan kavga ettim. Dedim ki baban ne diye bizim evimize karıṣıp birde ablangili çağrıyor ben 8 aylık hamileyim. Çocuklar durmuyor. Küçücük evde 11 kiṣi, 1 tuvalet var onu da dakkika baṣı kullanmam lazım.
Neyse yataklarını kurduk ettik.
Ben o gün ağrıdan ve sıkıntından uyuyamadım.
Bir-iki hafta sonra kontrole gittiğimizde herṣey tepetaklak olmuṣtu. Bebeğim 1 hafta geride, bende de tansyon çıktı. Bebeğim artık plasenta yüzünden iyi beslenemiyor büyümüyor.
Erken doğum riskim çok yüksek.
Ve ben vicdan azabından geberiyorum.
Ben yiyip içiyorum bebeğim beslenemiyor.
Kayınbabamgili de Allah'a havale ediyorum.
Lütfen beni teseli edin çok ihtiyacım var. Kendimi çok kötü hisediyorum.
Gebeliğinizin erken döneminde olsaydı evet olabilir derdim fakat siz 8 aylık hamilesiniz . 1 günde veya 1 haftada bu kadar stresten kaynaklı asla gelişim geriliği olmaz. 6 ve 7 aylık bebekler doğup küveze alınıyor sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamladıklarında taburcu ediliyor. Ben altında yatan tek bir problem olduğunu sanmıyorum. Doktorunuz sizi yeteri kadar bilgilendirmemiş

Bende de salaklık var. Ama kadın heryeri deṣiyor. Sonra da eltimin ne kadar pis bir kadın olduğunu herkese anlatıyor.
Siz bu durumu kullanıyor gibi geldiniz. Yani es annesi ailesi geldi bebeğim gelişmiyor diye onlara koz kullanacaksiniz ve eşinize. Bu yaşadığınız sorun bebeğinizi bu kadar etkilenmez emin olun. Daralmayin ve bekleyin hepsi geçecek üzülmeyin daha fazla

1 hafta gerilimle alakası yok bunun. Plesenta eskimistir. Besleyemiyordur bebeği. Veya ölçümde öyle çıkmıştır. 1 ay desen neyse.
Merak ettim kaç gün kaldılar? 1 hafta ise evet sinir bizucu ama 1-2 günde cümbür cemaat güzel geçirmek istemişler.
Evet zor olmuş olabilir ama yani eşinin hatri hiç mi yok?
Sana sormaları gerekirdi ama kayınbaban hep beraber olun istemiş.
Bu kadar stresli olma. Herkes hamile kaldı, doğurdu. Eşine de ailesinden dolayı dırdır etme. Evliliğinden ve tahammülden yersin. Yani ben evliliği bir ipe benzetiyorum. Her tartışmada bir lif kopuyor. Omurluk olmalı o ip.

Geçmiş olsun. Vicdan yapmayn düzelir bir şey olmaz 1 haftadan
Baştan " ben karnı burnunda kadınım kimseyi ağırlayamam" diyecektiniz. Ayıp olur mu hayır. 8 aylık hamile kadına yatılı gelen üstüne bir de başkasını yatılı çağıran utanmazlara ayıp falan olmaz. Hayır demeyi öğrenmelisin yoksa bebeğini de lohusalığını da her şeyini burnundan getirir kursağında bırakırlar.

Bana biraz bedel ödetmek istiyor vicdan azabı çeksinler istiyorsunuz gibi geldi. Hani sizin yüzünüzden bu haldeyim falan gibi. Bunlara hiç gerek yok evinizde 10 kişi istemiyorsanız bunu söylemeyi öğrenin. Bebek gelişimi 1 hafta geriden gelir ileriden gider olabilir. Rahim damarları daralır zaten doğuma hazırlanıyor belki ondandır ama tehlikeli olsa direkt yatış verirlerdi size. Eşinizle konuşun bunu bir daha yaşamak istemiyorum deyin. Üzülmeyin bebeğiniz çok güçlü inşallah sağlıkla kucağınıza gelecek

X