Pınar Labne ile ... Karışık Pizza

Sabr-Sukur-Dua

inşaallah'larımızı, çok şüküre döndür Allahim👶🤲
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
4.389
10.190
Hamuru için;

• 5 su bardağı un
  • 2 su bardağı ilik su
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 1 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 yemek kasigi labne
  • Yarım yemek kaşığı tuz
  • Yarım paket yaş maya
Sosu için;

• 2 yemek kaşığı salça
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 2 yemek kasigi labne
  • 1 adet soğan
  • Birer tutam tuz kekik
  • Acmak için su
Üzeri için;

• İstenilen miktarda
  • Kasar peyniri
  • Mısır
  • Sucuk
  • Salam
  • Zeytin
  • Mantar
Hazırlanışı

1. Hamuru için yoğurma kabına elenmiş unu alalım, ortasına havuz açalım. Bir kaseye su, maya, şekeri alarak karıştıralım.
  2. Açtığımız havuza karışımı dökelim. Tuz labne ve zeytinyağı da ekleyerek 10 dakika yoğuralım. 1 saat mayalanmaya bırakalım.

1. Sosu için bir kaseye julien doğranmış soğanı alalım. Üzerine diğer malzemeleri ekleyerek su ile açalım. Kıvamlı, çok fazla akışkan olmayacak şekilde su ekleyelim.
  2. Tercih ettigimiz iç malzemeleri doğrayarak hazır halde bekletelim.

Hamurdan 2 yada 3 parça pizza elde edebilirsiniz.
  1. Bezenin birini alarak açalım. Ne kadar ince olsa o kadar iyi olur. Fırın kabına açılan hamuru alarak çatal ile delikler açalım. Üzerine hazırladığımız sosu sürerek fırına verelim.

5 dakika fırında pişmeye bırakalım. Daha sonra iç malzemelerimizi önce kaşar peyniri sonra diğerleri olacak sekilde koyalım ve tekrar fırına verelim. Peyniri alta koymazsanız malzemeler yapışmaz.

1. Pizzayı fırından almaya yakın üzerine yine kaşar peyniri serpelim. Sıcak sıcak servis edelim.

Afiyet olsun

Çok güzel görünüyor, eline emeğine sağlık bu arada bir oyunu bana vermişsin teşekkür ederim
Tesekkurler canim❤
Rica ederim, keske dilimlide cekseydin ne kacirdilar gorselerdi cok severim sende guzel yapmissin

Dilimli fotoğraflar da vardı ama bütün hali güzel görünüyor diye bunu istemiştim Teşekkür ederim, senin beğenin yeter

Varmis, sen biskuvi pastamiydin die gidip bakim dedim dilimli goremedim. Simdi var diince bida baktim bekledikce acildilar
Butun hali bi ayri guzel ztn

Hamuru cok basarili oluyo, dene mutlaka
Labneden sanirim koseler bi ayri kizardi ama olsun, fürbüzlemisim gb bakın
Masterchefte Furkan var hani pürmüz Furkan diyorlar o geldi aklıma ben de labne ile denerim beğendim kenarları güzel duruyor ilk fırsatta deniycem inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…