Karın germe ve göğüs küçültme ameliyatı olcam liposuction ile birlikte bu süreci geçirenler bilgilendirme yaparmisiniz. Korkuyorum

Evet 3. Ayım dolduğunda spora başlamamı önerdi ama ağırlık sporu için henüz erken demişti kaslarda dikiş olduğu için. İç dikişlerinin zorlandığını hissettiğinde bırak dedi.
Ben koşu yapmak istiyorum zaten öncesinde de sürekli yapardım,alışkanlık olduğu için yapamadığım zaman iyi hissetmiyorum.Ağırlıksız functional antrenmanlar yapılabilir o zaman o bile bazen kasları zorluyor ben de çok erken dönemde başlamayı düşünmüyorum.Üst vücut,koşu ve yavaş yavaş yogaya başlamak istiyorum.Önceki ameliyatımda çok erken başlamıştım hala pişmanım.Şu anki doktorum 3. Aydan sonra her şey serbest dedi ama yine de tutucam kendimi inşallah.Cevap için teşekkür ederim 🙏

Ben koşu yapmak istiyorum zaten öncesinde de sürekli yapardım,alışkanlık olduğu için yapamadığım zaman iyi hissetmiyorum.Ağırlıksız functional antrenmanlar yapılabilir o zaman o bile bazen kasları zorluyor ben de çok erken dönemde başlamayı düşünmüyorum.Üst vücut,koşu ve yavaş yavaş yogaya başlamak istiyorum.Önceki ameliyatımda çok erken başlamıştım hala pişmanım.Şu anki doktorum 3. Aydan sonra her şey serbest dedi ama yine de tutucam kendimi inşallah.Cevap için teşekkür ederim 🙏
Aynen öyle birden ağır şekilde spor yapmak uygun olmayabilir. Birde her vücudun iyileşme süresi farklı olabilir. Bende evde egzersizlere başladım ama onun bile bazı hareketlerinde üst karnımda dikişleri hissediyorum. Koşu 2. Aydan sonra rahatlıkla yapılabilir bence

Birşey sorabilir miyim.ben karın germe ameliyatı oldum ya pansuman yapıyorum yumuşak geliyor karnım sertleşiyor mu acaba sarkık gibi yumuşak birde tuaf geliyor
Hissiyat olarak dokunduğunuzda ya da başkası dokunduğunda farklı hissettiriyor sanki sizin değilde başkasının karnıymış gibi ama onun haricinde ilk ay pek yumuşak olmadı bende. Karnınıza lipo yapıldı mı

Hissiyat olarak dokunduğunuzda ya da başkası dokunduğunda farklı hissettiriyor sanki sizin değilde başkasının karnıymış gibi ama onun haricinde ilk ay pek yumuşak olmadı bende. Karnınıza lipo yapıldı mı
Liposuction yapıldı ve gevşek geliyor bilmiyorum hiç hoşuma gitmiyor bu sertlesirmi

Ödemim çok yok bacak kısmında var göğsüm şiş ama karnımdan biraz menmun değilim yumuşak gibi
Hımm bende çok bilmiyorum ki canım süreç nasıl ilerliyor
Yumuşaması belkide normaldir canını sıkma şimdiden
Benim halâ taş bağlamışlar gibi sırtım ve karnım taş gibi sert :KK43:

Aynen öyle birden ağır şekilde spor yapmak uygun olmayabilir. Birde her vücudun iyileşme süresi farklı olabilir. Bende evde egzersizlere başladım ama onun bile bazı hareketlerinde üst karnımda dikişleri hissediyorum. Koşu 2. Aydan sonra rahatlıkla yapılabilir

Ödemim çok yok bacak kısmında var göğsüm şiş ama karnımdan biraz menmun değilim yumuşak gibi
Benim de ilk bir ay çok sertti taş gibi gevşek hissetmiyordum o sıkılık hissi vardı

Hımm bende çok bilmiyorum ki canım süreç nasıl ilerliyor
Yumuşaması belkide normaldir canını sıkma şimdiden
Benim halâ taş bağlamışlar gibi sırtım ve karnım taş gibi sert :KK43:
Sen açmıyorsun degilmi korseyi hiç benim açık olduğu için açıyorum kapatıyorum hep

Deri gergin kalkarken ama pansuman yaparken elliyorum yatarken yumuşak gibi inşallah düzelir
Pansuman yaparken yatış pozisyonunda olunca karın haliyle içe çöküyor o zaman eline yumuşak gelmesi normal. Önemli olan ayaktaki hali. Normalde ödemler falan ilk zamanlar sert oluyor sonra ödemler iniyor deri yeni halini alıyor ve esniyor.

X