Karın gerginliği

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
arkadaşlar merhaba a.s. 18. haftam bitmek üzere ufaktan göbüşümde çıktı :)
ama ara sıra karnım inanılmaz gerildiğini hissediyorum sanki biraz daha şişse patlayacak gibi hani balonu şişirisinizde şiştikçe gerilir aynen öle bişey oluo özellikle akşamları ama bazen gün içinde de oluyor sizde de oluyormu böle :uhm:

olmazmıııııııı olur tabiii

bebek büyüyoo dolayısıyle karnında büyüyo ve geriliyo
sana tavsiyem bu haftadan itibaren her gün mutlaka vucudunu nemlendir gerek bebeyağı ile gerek nemlendirici losyonlarla yeterki cildin nemli olsun ben gün içinde bazn iki kere sürüyorum kurumasına izin vermiyorum

ilerleyen zamanlarda karnın gerildiğinde boğazın düğümleniyomuş gibi olucak bunlar normal şeyler
zaten gittiğin mua.de usg 4 boyutluysa doktorun sana söylüyo gerilme değilde sancı yada kasılma oldugunu korkma yanii dediğim gibi bol bol nemlendir basenlerinii kalçanı karnını kalçanıı :))

karnınızdaki gerginliğin sebebi kasılmalar olabilir. ama bunun için daha çok çok erken. mutlaka doktorunuza sorun, magnezyum kullanmıyorsanız belki başlar. ama kesinlikle ihmal etmeyin. yerimseniben

Senın dedıĞın yalancı kasılma yanı doĞuma hazırlık fakat senın ıÇın henÜz Çok erken bende hıÇ olmamıŞtı 30. Haftamdan sonra baŞlamıŞtı sert oluyo sonra ınıyor mutlaka doktoruna danıŞ ıhmal etme.

kız o bendede oluyo sonuçta karnımız büyümeye başlıyo ya.ben banyodan sonra mutlaka bebe yaı sürüyorum.gün içinde hissedersem gerginlik hamilelik için krem var onu sürüyorum.oluyo yani üzülme

benimde acayip şişiyor akşamları tıpkı balon gibi
bağırsaklarım iyi çalışmıyor magnesyum alıyorum ama
nafile..... ama öyle bir şişiyorki korkuyorum birkaç ay sonra nasıl bir karınla
karşı karşıya kalacağım offfff...:1shok::1shok::1shok:

benim karnım hiç buyumedi desem yeridir bazen gerilme kasınma hissediyorum 20. haftaya girdim

canım normal bunlar bebek büyüyor birde hamilelikle beraber kabızlık başlıyor onun içinde gerilmeler oluyor.karnını banyo yapınca eğer bebek yağıyla ovalarsan azda olsa faydası olur.kabızlık sorunuz varsada mutlaka savahları zeytin yağı yiyin,incir ve kayısıyıda tavsiye ederim

kızlar ilginize teşekkür ederim gerginlik kasılma şeklinde değil arkadaşlar doğum kasılması değil dr uma sordum gün boyu yemek yedikten ve kabızlıktanda şişer dedi.
büyümeye bağlı dedi ama ben genede sizlerle paylaşmak istedim.
göbek deliğim bile acıyo bazen o çok değişik bişey gerçekten :)

banyodan sonra yada 1-2 günde bir mutlaka bebe yağı sürüyorum ama sanırım artık hep sürmem gerekecek:) çünkü rahatlıorum sürdümmü

benimde oğlum tam göbeğimin ordan bastırınca göbeğimden fırlıcak ve göbek değiliğim yırtılcak sanıyorum :)))

birde evet artık hergün hatta sabah ve akşamları sür bebeyapını yada vücut losyonu nemli kalsınki kuruyup catlamasn

cilt kuruyken bebek birde bi yerden karnımı şişirnce çorap söküğü gibi çatlıcak sanıyorum hemen sürüyorum yine :))

göbek deliğime dokunamıyorum bile bazen :)
sanırım kabızlıktanda oluor bu şişkinlik
birde bu haftalarda bebek hareketlerini 2 -3 günde bir hissetmek normalmi :)?

ay sen ona gerılmemeı dıyonnnn sekerım:))))))))))))))))) geld ebenı gör son haftam butun damarlar ortada..heran pat sesı gelebılır..bıde tekme yıyom üstune...hele göbük deliğiiiiiiiiiiiiii aman allahım ne hale geldı bı grsenız fırladı dısarı nasıl nrmele doncek bu zavallı bılmıyomm:lepi:

Allah kurtarsın canım bebişler sağlıklı gelsinde yeter o bizlere çatlasın karnımız biyerlerimiz onları hiç takmıyorum sadece normal mi die merek ediyorum bu gerilmeler bebeğim iyi olsunda ben 2. plandayım sağlıkla gelsin annesini aşkı yeter
Allahım hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucaklamayı nasip etsin (AMıN)

evet arada hareketlerini hisetmiyosun ama o aslında içeride hep oynuyoo
bide sen çalışıyosun ya ondan ona pek vakit ayıramıyosun canım

bende bi gün sabahtan akşama kadar hiç hissetmemiştim ağlamıştım korkudan ( temizlik yapmıştım o gün ama ) sonra bi oynamaya başladıki sorma annesinin aşkısııı prensii balısı o ballısı
şimdi durmak bilmiyo inan 7. aya girene kadar herşey çok keyifliydi bide çok şişmedim ben ama 7. aya girdikten sonra artık yatmalar dönmeler oturmalar kalkmalar haram oldu hep ıhhlaya ıhhlaya hareket eder oldum
o içimde kıpırdasında dediğin gibi 2. plana atıyorum kendimi

annelik böle bişey sanırım sezencim içimizde olduğunu öğrendiğimiz andan itibaaren hep onu düşünüyoruz işte :)
aşklarımız yeterki kıpır kıpır olsun sağlıkla gelsinler annelerine yeter :)

aynısı bende yaşıyorum canım özellikle akşamları resmen yırtılacak gibi geriliyor karnım göbek deliğim acıyor benim amniyo sıvım biraz fazla buda gerginlik yapıyormuş şu an 23. haftadayım ileride nasıl olacak bilmiyorum sanırım bu sıvıyı biraz azaltmak için ilaç kullanıcam bakalım doktorum ilerleyen haftalarda söyleyecek artık senin sıvın normalse korkma bırak gerilsin napalım sağlıkla gelsinlerde herşeye razıyız dimi

çiğdem79 ilgine teşekkür ederim gerilsin tabi bi sorun belirtisi olamayan herşeye rağzıyım ben yeterki gelsinler sağlıkla :)
eğer sıvının fazla olmasının bebeğe bi sorunu yoksa bence azaltma istersen sıvı az olduğunda bebek buruşuk buruşuk oluyormuş derisi fazla suda öle bişey olmuyormuş gene de senin kararın ama bi zararı yoksa sanada bebeğe de hiç boşuna ilaç kullanma istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…