Kardeşim ve Nişanlısı..

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Benim 23 yaşında bir kzı kardeşim var. Nişanlı..
O da iktisat mezunu..Okulu kazandığı sene mahalleden biriyle arkadaşlık etmeye başladı..gerçekten sevdi.ama ne sevme..kafamçokkarıştı
damat haylaz biraz.o zamanlar durumları da iyiydi.gezip tozuyordu..kızlarla filan..kardeşimin gözü resmen kör olmuştu..ne dediysek olmadı.okul devam ederken nişan istediler.babam atlatmak için okul bitsin öyle dedi.hani o dönem ayrılırlar belki diye.ama olmadı..:1no2:
çocuk 3 erkek kardeş.anneleri şehir dışında köyde.burda büyük abileri ve eşi ile yaşıyorlar.keresteciler.ve lise mezunu..
okulun bittiği hafta apar topar nişan yaptırttı kardeşim bize.ailede kimse o çocuğu istemiyor.herşeyden önce bir dükkanla 3 ev geçinirmi diye düşünülüyor..ama işin öteki tarafı çocuk ne kadar şu an borçları olsada (esnafın hali belli,malum kriz)hala o mekan senin o mekan benim geziyor..şu an ne yatığını bilmiyoruz..
gerçi bilsekde bir işe yaramıyor.kardeşimin gözü kör olmuş durumda..Çok üzgünüm çoook
bu yaza düğün istiyorlardı aslında ama yapacak durum yok.kardeşim şu an devlet bankasında memur..bütün çeyizini yaptı,sadece yatak odası kaldı.ama oğlan tarafında bir el atma yok.borçla harçla evleniriz diyormuş damat.düğündeki altınlarla bozar,kaparız borcumuzu diyormuş.
kardeşim çalışacak,evi geçindirecek,kirayı ödeyecek gibi bir durum söz konusu.o da yan gel yat..:çok üzgünüm:
diyoruz dükkandan ümidini kesti ise bir işe girsin sebat etsin çalışsın..ben yapamam diyormuş.ondaki fors kimsede yok.deli olmamak işten değil.hala gider markalı giyinir..
kardeşim nişanlı.daha kayınvalidesinden bir kırık iğne görmedi..oğluna ilgisi yokki kadının..kızı doğum yaptı.kızının yanında dururken köyden bir haber geldi inek doğurdu diye.lohusa kızı bırakıp köye gitti..:1shok:
istemiyorum..kardeşimin ziyan olmasını istemiyorum..ama elimden de bir şey gelmiyor.eşim kaç kere konuştu kardeşimle.halamlar,teyzem..nişanlısını yada ailesini eleştirdiğimiz an bizden uzaklaşıyor.senağlama

böle bi durumda ne denir bilmiyorun inş en kısa zamanda gerçeği görür çok üzücü bir durum inş aşk kimsenin gözünü kör etmez aslında akıllı bi kız galiba okumuş etmiş inş gerçekleri hayatı kararmadan önce görürr

kardeşiniz gözü kapalı aşık olmuş
peki nişanlısı bu kadar geniş olmasına karşın evlenmeye kardeşiniz kadar niyetli mi?
yani ağırdan alıyor gibi bir durum falan varmı?
gerçi varsa sizin için daha iyi o ayrı konu.
belki kardeşiniz iş uzarsayeter artık falan der bi umut.

kaynanaya da helal olsun yani.
kızına inek kadar değer vermiyor.
e tabi ineğin sütünden fayda var ama kızın ona ne faydası var.
pes yani.

düğün tarihini biraz daha ileriye atın... kardeşin de mutlaka bunları görecektir ama siz söyledikçe de kaçacak...

nişanlısı ile konuştunuz mu bunları??

Ahh işte aşk gözünü kör etmiş. Ne kadar konuşursanız konuşun, nişanlısı hakkındaki olumsuz her söz onu kendinizden uzaklaştırmaktan başka işe yaramayacakmış gibi geldi bana. İyi kararında da yanlış kararında da ne olursa olsun yanında olacağınızı belirterek olumlu şekilde eleştirirseniz, mantıklı sorular sorarak ama ayrılmasını istediğinizi düşündürmeden yaklaşırsanız belki gözünün önünü biraz açabilirsiniz.

Ama bir müsibet bin nasihatten evladır demişler. Kişi kendi tecrübe etmeden anlamıyor bazen yanlışı doğruyu. Böyle büyük bir yanlışla kardeşinizin kendi hayatını mahvetmesini istememenizi anlıyorum, fakat kardeşinizi itmeden, uzaklaştırmadan, her ne olursa olsun destek olacağınızı belirterek kendinizi dinletecek bir yol mutlaka bulmalısınız bence. Ama durum öyle zor ki, size kolaylık ve bol sabır diliyorum. Umarım herşey güzel gider. Sevgiler.

hayır o da çok oralı değil..rahat bir tavrı var..olsada olur olmasada olur havasında görünürde..ama bizim gördüğümüz bu..yani ona ne diyor tam bilmiyoruz..
kardeşim aptal aşık rolünde..
future görmüyor canım..neler dedik.ne örnekler verdik..6 yıl..koskoca 6 yıl..ailenin içinde..onları yaşıyor.eleştiriyor da ama gel görki bir çaba yok..nişanlısıyla konuşmak ne haddimize.kardeşim karıştırtmıyor.diyorum ya tek bir söz duysa anında uzaklaşıyor bizden..

Bence kardeşinin üzerine gitmeyin siz gittikçe o daha çok bağlanacak. Çünkü yasaklar her zaman tatlıdır. Şuanda görmüyor ama sabır lazım benim fikrim de tarihi biraz daha ertelemeniz.
Zamanla sorunlar çıkacak ve görmeye başlayacaktır. Yeterki siz destek olun ayırmaya çalışmayın. Yanlışları uygun dille anlatın. Yaşadım çükü bunları teyzemde U dönüşü yaptık ailecek :)
Size de sabır diliyorum. Baktınız ki olmayacak bırakın kendi haline er geç yanlışını görecektir üzülür ama doğruyu bulur diye umut ediyorum. Sevgiler...

belki arkadaşlarından biriyle siz konuşsanız durumları o da kardeşinizle konuşsa.
çünkü sonuçta böyle konularda arkadaşların görüşleri daha geçerli oluyor bazen.

ne biliyim aklıma bu geldi şimdi

peki siz ona yanlış yaptığını söylediğinizde size ne cavep veriyor..nasıl savunuyor nişanlısını?

offff ki ne offf
benim kardeşimde aynı daha 18 yaşında hanfendi ama nişan istermiş yaza
bizim haberimiz yoktu alt komşudan duydum
hele babamın haberi hiç yok
çocuk okumamış ilköğretim mezunu
vekardeşimde okuldan atıldı bu sene
2 yıl üst üste kaldığı için
kesin diyorum çocuk dedi bizim safa okuma boşver okucanda nolcak demiştir
kendi okumamış yaa ondan istemedi kesin
yoksa napar eder verirdi derslerini okuldanda atılmamış olurdu
şuan tabi benim kardeşimde ilköğretim mezunu ama ise 2 terk diyor bi de hanfendi çok bi marifet yaa
kendi hayatını karartcak anlatıyoruz anlamıyor
o kadar fevri ki şuan hele bide 18 yaşında yaa!!
bi de bu aralar hastalık numarası yapıyor çok fazla yalanı var
offf bende senin gibi dertli işte
ama ben artık karar aldım hiiiiiççç karışmıcam
niye mi çünkü sonra ben fesat oluyorum !!!

kardeşin okumuş, bir meslek sahibi olmuş, eğriyi doğruyu bilecek, ayırt edecek, aklının başında olması gereken yaşlarda. her ne kadar inanmasam da böyle şeylere acaba büyü falan yaptırmış olabilirmi karşı taraf??

eğer böyle değilse de hakikaten kardeşinin gözünü açacak birşeyler olmalı bir an evvel.. Ama ne?????

böcüğüm oğlan bulmuş kardeşin gibi kızı bırakırmı ayol
koparmak zor gibi baksana yıllar yıllar geçmiş yinede değişen bişey yok
evlenmeden önce gözü kör oluyo insanın sonra tabiri caizse maymun gözünü açıyo iş işten geçtikten sonrabenneyaptımki
seninde abla olarak telaşını anlıyorum bende kardeşlerime aynı hisle bakıyorum
hakkında hayırlısı olsun:Saruboceq:
aşk müesesesine saygım derin acaba erkekde bu kadar aşıkmı kardeşine:uhm:

peki siz ona yanlış yaptığını söylediğinizde size ne cavep veriyor..nasıl savunuyor nişanlısını?

hayat benim hayatım diyor..
sadece bu cümle..
zamanında çıkarlarken uyarırdım günlerce konuşmazdı benimle..bekardım ozaman..
ben sana yorum yaptım mı sevgilin hakkında sen neden müdahale ediyorsun derdi..

böcüşüm nekadar inanmasamda nekadar nefret etsemde benimde aklıma büyü geldi yaa (((

yoook be canım akılları ona basmaz.o kadar akıllı değiller.saf tarafları var yani onu biliyorum..
o gözünü açacak şeyi bulmam lazım.iş sarpa sarıyor çünkü..

bu arada dükkanın borcu için abisi kardeşimin nişanlısına demişki;seninki bize kredi çekse 35000 ytl..:1shok:
ben bunu bugün duydum ve koptum iyice..

offf aynı işte yaa
bu konuda benim artık beynim durdu laf anlamıyor benim kardeşimde
aslında ne kadar uysal bi çocuktu
sonra ben üni.de ilen meydanı boş buldu tam da zaten deli çağıydı
şimdi böyle oldu

bu arada dükkanın borcu için abisi kardeşimin nişanlısına demişki;seninki bize kredi çekse 35000 ytl..:1shok:
ben bunu bugün duydum ve koptum iyice..

yok artıkkkkk bunlar nekadarda uyanıkmış yaa.güzelim resmen kullanıcaklar kardeşini hem beynini hemde prasını kullanıcaklar​

kaynanaya da helal olsun yani.
kızına inek kadar değer vermiyor.
e tabi ineğin sütünden fayda var ama kızın ona ne faydası var.
pes yani.

hay ağzından öpeyim senin,denir böyle cuk oturtulan lafa
ama hay alnında öpeyim senin diye düzeltiyorum canımcım :lepi:

Saruboceq
benimde böyle bi tecrubem oldu
ailem,herkes bana bu işin olmayacağını söyledikçe ben daha kıymet verdim
inadına daha fazla sevdim,en son annem babam evlatlıktan reddederiz seni diye korkutsalarda ben hiç tınmadım...
ailem de tamam diyerek kabullendiği an,benim gözlerim başladı açılmaya
onlar haklı desemde gördükçe gerçekleri,hani ben kaybettim olmayım diye yediremedim ayrılmayı...
en son dank etti yaşadıklarım ve inan bana 6 seneyi bir gecede sildim,çıktı hayatımdan...
canım,üzgünüm ama bu durumda sizin yapacağınız allahtan hayırlısını istemek
dilerim benim farkettiğim gibi kardeşinde ne yaptığının farkına varır bir an evvel...
durumumu örnek vermemdeki maksatta bu canım ,çok üzerine gitmeyin.....

Bence işi kullanmaya döküyor öbür taraf sanki. Bunu teklif edebilmeleri ve sizin kulağınıza kadar gelmesi çok vahim. Kardeşiniz gerçek anlamda körleşmiş sanki. Yasaklasanız, istemiyoruz deseniz kaçıp evlenir mi? Ya da mesela kardeşiniz nişanlısına ben işten çıkıp ev kadını olacağım dese nişanlısı ne der? Kabul eder mi? Bunu nişanlısına sormasını söyleseniz? Ne bileyim bazı şeyleri nişanlısından duysa düşünceleri değişebilir mi acaba? Üzüldüm çok gerçekten.

anlamıyorlar ki biz ne desek onların iyiliği için onları düşündüğümüz için diyoruz
ama sonra ne oluyor biz kötü oluyoruz haksız oluyoruz dimi??
biraz düşünse benim kardeşimde ben onun kötülüğünü istermiyim o bana 7 kat el mi ki??
o benim kardeşim ben onun iyiliği için diyorum ne diyorsam
ama aynı tas aynı hamam
aslında ne yapmak gerek biliyormusun bırakıcaksın kendi haline sonra zaten çoook pişman olcak çok keşke dicek
ama yapamıyor insan koyveremiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…