Kardeşim ve Nişanlısı..

bence kardesinize lafla deil tavirlarinizla ders verin. ornegin bundan sonra karsi deiliz ama onun ailesi size bir veriorsa biz de bir vericez, gul gibi kizimizin ustune bi de para veremeyiz diyin. damat bey sizin sevginizi garantiye almis bizimkiler yapmasa da onlar yapar havasinda belli. bence kardeisniz de ayni seyi dusunuor kiyamayacaginizi saniyor. siz eger maddi anlamda desteginizi keserseniz erkek tarafinin eksiklikleri kardesinizin gozune gorunmeye baslar gururu kirilir. ama siz desteginizi ona karsi tavirmis gibi yapmamalisiniz o durumda sizin paraniza kalmadim calisir yaparim diye gurura bindirir. sanki siz erkek tarafina yapiormus gibi tavir alirsaniz kardesiniz de sesini cikaramaz artik. o kadar kisinin oldugu bir evde gerdege girecegini dusunsun bir bakalim. kaynanasindan bir bohca dahi gelmeyecek olmasi fikrini sindirsin eger sindirebilirse. ama bunlari kimsenin soylememesi lazim onun gormesi gerekior. soyledikce siz kotu olucaksiniz.

bunlar isin mantik tarafiydi... ne yazikki kardesiniz asik. cok zor bir durum ne diyim hayirlisi olsun..

canım kardeşime maddi anlamda zaten desteğimiz yok bizim..kendi çalışıyor bir bankada..maaşı gayet iyi.annemden de aldığı maaş var.herşeyini kendisi yaptı zaten.bizim ona düğünde tek desteğimiz takılar olacak..

ay canım tek dileğim kzıkardeşinin gözünü açması.o akdar zor ki onun doğruyu göröesi adını aşk koymuş ,bütün hatalraa gözğünğ yummuş.
rabbim doğruyu göremesini sağlasan tez zamanda hayırlsı ile.
yav daha sabah işyerindebir arakdaş ile görüştüm .ailesi ne kadar yok desede seviyorum demiş evlenmiş.
nele yapmış.kendi başına nikah fean bilmem ne işte.
ama şimdi öyle rezil yaşıyorum ki sevgi diye bir şey yok.aileme de dönemiyorum artık çocuğumla sığama bir eyre diyorç.
dam sorumsuz kızcağız evi geçindirmek kirayı çdemek için akla karayı seçiyor.koca ise gece yarısı eve geliyor.keyfind eçalışıp apra biriktiriyormuş güyaaaaaaaa......
allah kismenin kaderine çile yazmasın.rabbim doğru yolu göstersin.
bizde bile öyle oldu aileimn bak bunalr bunlar var deyip benim önemsemediğim herşey şu anda offffff çektiriyor.bana allah akıl verisn bütün kızlara kadınalra

bu daha aciklayici oldu cnm, bu durumda size minnetleri yok. yani destek verirseniz kardesinizi kaybetmiyceksiniz vermezseniz de zaten o kendi basinin casresine bakabilir. bu durumda ben olsam ona hayatin kendi hayati oldugunu ve bu kadar eminse yasayip deneyimlemesini soylerdim. ve ne olursa olsun kapinizin ona her zaman acik oldugunu hatirlatirdim ki siz bunu yapiorsunuz zaten anladigim kadariyla. ben ayrilsin diyemiorum cunku seviyor. bircok eksigi olan bir erkegi, bi insan ya acidigi icin sever ya da gercekten insan olarak bisey bulmustur onda. insallah damat bey kendine gelir. ama kardesiniz ne kadar gozu kara oldugunu ona hissettirdiyse, bu kiz dunden razi diye pek elini tasin altina koymaz gibi gelior. yani kardesiniz size yapiorsa bile, nisanlisina belli etmese bu kadar istekli oldugunu. adamda biraz kaybetme korkusu olsa uzerine duseni yapicaktir ama kardesiniz ipleri vermis eline galiba...:1no2: insallah kardesiniz kendine layik birsekilde gelin olarak cikar evinizden
sevgilera.s.

canim okurken benim bi arkadasim aklima geldi ayni durum ondada olmustu

kiz sevgilisini ailesiyle tanistirdi evlenmek istediklerini söyledi annesi ve babasi basindan berri karsi ciktilar cünkü cocugun düzenli bi ev hayati ailesi yoktu
anne baba bosanmis cocuk issiz öyle abisnde ablasinda falan idare ediyodu
ama arkadasim cok asik oldugu icin vazgecmedi ailesinin tepkilerine ragmen nisanlandilar
aileside kizin üstüne gitmek istemediler üstüne gidip hayir dedikce cocuga daha cok baglanir diye kendi aralarinda bi söz yaptilar kizin hata yaptigini kendisinin anlamasini istediler

ben basta kiziyodum neden bukadar negatifsiniz belki düzelir kiz okadar seviyo diye
cünkü arkadasim 23 yasinda cokta güzel bi kiz sosyal ortamida genis buna ragmen ilk defa bi erkek arkadasi oldu.. kendinden cok emin cok akli basinda biri olmasina ragmen onu secti vardir bi bildigi diyodum belki cocuk düzelir

kizin abisi cocuga 2-3 kere is buldu ise girdi ama hep 1 aydan fazla yapamadi isi birakti yok efendim o bu isi yapamazmis ona göre diilmis ayni sizinkinde oldugu gibi

arkadasimda sürekli ben seni ne kadar olursa olsun beklerim ama is bulmadan evlenemeyiz derdi cünkü maddi acidan mümkün olmadigini biliyodu
sanirim yaklasik 2 sene beraberdiler sonra kiz bakti bunun düzelmeye niyeti yok zar zor bulduklari isleride begenmiyo geri cikiyo kizinda artik bi umudu kalmadi ayrildilar
kardesinle nisanlisi ne zamandir beraber bilmiyorum ama kendisi görmesi anlamasi lazim onunla olmicani yoksa siz ne derseniz bos ask isin icine girince ne akil kaliyo ne mantik malesef :1no2:

buarada canim biraz özel olcak yanlis anlama ama kardesin ve nisanlisi belki beraber olmuslardir o yüzden kardesin kendini ona mecbur hissediyodur?
aile yapiniz nasil bilmiyorum ama türk ailelerinde genelde öyle olur korkudan ayrilmayi göze alamazlar sordun mu bunu hic :uhm:

kızkardesın ne guzel ısınde gucunde .ne ısı var ne ıdugu bellı olmayan aılesı sıze uymayan bırıyle....bır kere aılelerın anlasması cok onemlı yarın ıkı gun sonra Allah korusun Ayrıldıgı zaman cok zor bırde hemen cocuk yapar o sorumsuz nısanlısı ılerıkı donemde kı esıı dıyelım...işler sarpa sarar ...dugunu bır sekılde uzatmaya calısınnn ....zaman ıcerısınde belkı cocuk bır hata yapar vs...bırde ayrı bır hat alın sen bı mesaj at dene bakıyım kardesının yanında blkı mesaja cevab verır falan ayrılırlarr:):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…