Kardeşim ve Nişanlısı..

valla kardeşin evlenicem dedikten sonra

sen kendini sabahtan akşama kadar yırt,

bu kızda yetişkin sonuçta senin kendini yırtmanla ne alakası var bu bir çözümmü yani

yaa bana kızma ama arkadaşım,acaba kardeşin bu çocukla evlenmeye mecbur mu kalıyor yoksa,yani gençlik ateşiyle birşeyler mi yaşadı acaba diye düşünmeden edemedim.Yoksa kendine denk olmayan biriyle bu kadar ısrarla evlenmek istemesinin bir nedeni olabilir mi? Gerçekleri görüyor ama elinden birşey gelmiyor olabilir,sonuna kadar destekçisi olduğunu hissettirmelisiniz.Zararın neresinden dönülse kardır,umarım kendini harcamaz,hayatı çilesiyle değil,güzelliğiyle yaşar...

valla hayatım benimde kuzenim var ,bizde neler yaptık ne diller döktük

hem benim kuzenim senin kardeşinden daha berbat bir yere gelin olarak gidecek

nişanlandı oda ve tam 6senedir biz ayırmaya çalışıyoruz

ama bu gibi durumlarda hiç bişey işe yaramıyor hayatını mahvedecekki öyle anlayacak canım

ne yaparsan yap boş ,bu sefer inat yapıp hiç ayrılmıyorlar emin ol,

kendi ağzıyla dediki siz böyle yaptıkça benim hiç ayrılasım gelmiyor,siz konuştukça kendinizden soğutoyrsunuz dedi

canım demin çok sevdiğim bir arkadaşım sordu özelden bana bunu..
biz okul bitmeden ille nişan diye tutturunca kardeşimin çok sevdiği b,r ablamız var alt komşumuz..araları çok iyidir.ona sordurttuk..
yemin billah etmiş annem üzerine..
geçende gene sordu o ablamız;yine annem üzerine yemin etti.
bende eminim bir birliktelik olmadığına..

aynı ya aynı bizde kuzenime bunu sorduk ,kuzenimde benden hiç birşeyi saklamaz oda yeminler etti ,doktora gidelim diyede kendi teklif etti hatta ,

hemde kuzenim 2odalı bir gece konduya,kaynana kaynata yanına gidecek
çocukta 600ytlye çalışan başka gelirleri olmayan ,
acayip sinirli kuzenime tokat bile atabilen
daha şimdiden dışarı çıkmasına izin vermeyen
gözleri fel fecir okuyan bir pislik ama
kuzenim kör oldu ya resmen kör oldu

kuzenim 20yaşında ve ilk çıktığı bu çocuktu biz onun için bu kadar körleştiğine karar verdik

böyle aşkları anlamıyorum..tamam bi insana aşık oluyorsun onunla hayatını birleştirmek istiyorsun gayet normal ama benim karşımda beni kazanmak istemeyen benim için fedakarlık yapmayan biri olursa ben ondan sogurum gibi geliyor bana eger bir yerde aşka varsa orda gerçekten iki tarafında gözü kapalı fedakarlıklar yapması gerekiyor buna aşk diyebilmem için

keşke dediğini yapabilsek canım...kafamçokkarıştı

kardesin,belliki onunu gormuyo,sonradan kafasini duvarlara vuracagini bilmiyo.........ama sen,ailen biliyosunuz.......sonradan kalkipta ,abla sen biliyodunda neden engellemedin diye sorarsaa...........evet biliyorum kolay degil,bu gibi bi durum benimde basimdan gecti,ama ben senin gibi sonrasini gorebiliyo olsaydim,yani simdiki aklim olsaydi,inanki ne yapar ,ne eder bu ise mani olurdum............belki bi sure beni kotu bilirdi,ama sonradan ne kadar dogru yaptigimi anlardi.........yerimseniben

Hayatta anneden daha değerli,daha kutsal hangi varlık varki,anlaşılan anneyede çok değer veriyor.Bence annen tavrını koymalı ve nişanı atmasını sağlamalısınız."Bir çiçekle ,bir yaz geçmez,kimse çocuğu sevmiyor,yarın birgün sende bıkacaksın,o zaman iş-işten geçmiş olacak" deyip,gerçekleri görmesini sağlayın.Veya benim anneminde 20 li yaşlarda evlenmek için ısrarım karşısında "ne ölüme-ne dirime" diye tavrını koydu mecburen vazgeçmiştim:)

6 yıl olmuş böcüğüm.uzun zaman
gerçekleri görse de alışkanlık olmuştur artık
varlığına alışmıştır çoktan
ayrılmak da zor gelir
ha bi taraftan da kimsenin onaylamadığı bi ilişki
zafer kazanmış olacak evlenirse
bi şeyler ispatlamış olacak kendine ve size
bakın her şeye rağmen seviyoruz evlendik
değil tabii ki
bu ısrarın, bu olmazlığa inat istemenin cezasını çekecek gibi görünüyor
mümkün olduğunca olumlu yaklaşın.çocuğu eleştirmeyi bırakın
siz kötüledikçe o savunacaktır ve savunduğu şeylere kendisi de inanacaktır
hoş kısmetten öte yol yoktur
belki boşa konuşuyoruz

Canım çok üzüldüm ya ikna etmen çok zor biliyor musun ama yola devam et sakın baskı yapmayın!
Benim dayımın kızı kendi nişan çok istediği için kızın ailesinin istemediği biriyle kız istediği için nişan yaptılar
sonra kızı ondan ayırmaya calıştılar olmadı tam da arife günü dayımın kızı evde kimse yokken bütün çeyizini ve hatta annesinin eşyalarındanda alıp kaçmış oo kroya!
bunu sana örnek olsun diye söylüyorum
keşke suan kız kardesinin etrafında dönen bir erkek daha olsaydı belki gözü kayabilirdiii..

Öyle biri bulabilirsiniz belkide sırf ayırabilmek için
kız kardesin suan farkında degil ama geç olmadan anlasa iyi olur..dayı kızı yaktı kendinide ailesinide senin kardesin inş. yapmaz

Sarı şekerim ben konuyu yeni gördüm ve üzüldüm .Çok zor bir durum .Neticede 6 yıllık bir beraberlik var.Üstelik kardeşin okumuş belli kültürde bir kız .Anladığım kadarı ile ailelerde pek denk değil .Yani kardeşin bütün bunları bile bile lades diyor .Ben sanmıyorum ki çocuğun hatalarını , sorumsuzluğunu görmesin .Bütün bunları biliyor ve kabul ediyor .Aşkın gözü gerçekten kör mü acaba ? Ben şimdiki kızların çok daha kurnaz, mantıklı geleceğini düşünen tipler olduğunu görüyorum .Senin kardeşin aslında çok iyi niyetli ve bir tarafı gerçekten çok masum kalmış.Siz ona hep doğruları göstermişsiniz ama o görmemekte ısrar etmiş .Yazık ki belki de kendi mutsuzluğunu hazırlıyor . Öyle bir şey olmali ki ona çocuğun gerçek kişiliğini göstermeli .Yani kendi vazgeçmeli .Baban önceden biraz sert çıksaydı diyeceğim ama artık olmaz.Keşke en başından bu ilşkiye onay vermeseydiniz .Belki o zaman da kendi bildiğini okurdu bilemiyeceğim .Ama en doğrusu kendi gözleriyle gerçekleri görmesi .Bence hiç karışmıyor gibi gözüküp bir açık bulmak gerekir..Eğer seviyorsa iş birazda inada biniyor, hiç bir hata görülmüyor .Ama kızkardeşin hatayı görürse kendi vazgeçecektir. Bazı şeyleri görmesi için de onu vazgeçirmek yerine , tam tersi bir şekilde bu çocuğun hata yapmasını sağlayın .Mademki sorumsuz, sırtını iyi bir aileye yaslamak istiyor yol yakınken önlem alın .Muhakkak gerçek yüzünü görmesini sağlayın .Aslında bilyormusun canım bu konuda arkadaşlar çok başarılı .Biz büyüklerin yapamadığı şeyleri onlar yapabiliyor.Yakın bir arkadaş belki gerçekleri görmesini sağlayabilir.ŞenizŞenizŞeniz

canim madem kardesin tarafindan olmuyor, sen bir sure tamammis isler yolundaymis gibi gorun. tavir takinma. hatta tanimaya calis cocugu. gelip gitsin size guvensin.

oturur cocukla konusursun, belki ne bileyim cok takiyorsundur, disardan cok havali umursamaz gorunene cocuk aslinda kardesine cok deger veriyordur ozel hissettiriyordur. boyle ise ne ala. ne yapar eder kardesine bakar.

yok hissettiniz ki bu cocuk, gezip tozayim hayatimi yasayim duusncesinde, evlenince de yan gelip yatmayi dusunuyor. bu sefer kardesin araciligi ile degil, kardesinin sizinle kusmesini bir sure goze alip cocuga carpacaksin laflari. bir dukkanla nasil gecinmeyi dusunuyormus, kendisinde evlenecek goz yokmus, dugunu bile borclarla kapatm ayi duusnuyormus, deyin yani kac senedir sizden nisanl;ilik adina bir cop gormedik deyin. dugunde bizden kurus calismaz. hatta direkt soyleyin biz senin kardesimle evlenmeni istemiyoruz ama kardesime soz gecmiyor insallah kiymetini bilirsin diye. yani sizden bir sey gormeyecegini bilsin.

ya her iste bir hayir vardir derler ama yanlis anlama ama su krizde kardesini isten falan cikarsalar valla belki sevinirsiniz. cocuk bakar kardesinden yana is yok belki vazgecer. kendi gecindirmesi gerektigini anlar veya dugun ertelenir. canim eger kardesin vasitasiyla olmuyorsa bence onun omur boyu uzulmemesi icin simdi uzulsun daha iyi.

cnm böyle konularda kimse kimseyi dinlemez ama bak gör ah ablacım ben seni neden dinlemedim diyecek birgün.?bu kızlara üzülüyorum ablan bişe görüyorki konuşuyor dimi ama?

canım benim kardeşim gerçekten çok güzel çok alımlıdır.çok da bakımlıdır.
okurken bile çok aklı başında insanlar oldu hayatına girmek isteyen..yani biz bulmadan onlar geldiler..
amcamın yazlığında kaldı bir dönem o zaman bile komşuları ille olsun diye yengeme baskı yapmışlardı..
olmadı..
şimdi sürekli eğitimleri sınavları dolayısıyla şehir dışına çıkıyor.yükselme sınavlarına giriyor.uzman,şube müdürü olmak için.her gittiğinde aşık olsa diye gözünün içine bakıyoruz..
ama yok..yok..:bbo:

ablacım:1hug:
kardeşimin çevresindeki tüm arkadaşları ortak arkadaşları..sen çalışırsın,o da ne getiriyorsa gül gibi geçinir gidersiniz..çul çaput önemli değil mantığındalar..
elbette çul çaput önemli değil ama birde denklik var..okumakla adam olunmaz diyoruz biz hep..ama diğer anlamda da geliştirememişlerki kendilerini aile olarak..
hayatta bazı nezaket kuralları vardır hiç değişmeyen çok önem taşıyan..onu bilse yada bilseler..bir dünür olarak daha bir bayram babama gelmemişlerdir..gerçi kimi bekliyoruz aile yokki ortada..:çok üzgünüm:

böcükk sen kardeşini anlatırken ben kendimi gördüm,
ailem eşimi tanımadığı ve başka şehirde yaşadığı için ona karşı önyargılıydı,
okuluda bitmemişti,
bende ozamanlar ki hala öylee laf getirmezdim asla eşime,
o ne dese doğrudur derdim
ama ben yanılmadım,eşim hakkında...
sizde bence çok üstüne gitmeyin,ters tepebilir benimki gibi,
o yanlışları görmeden asla anlatamassınız,çok zor gerçekten...
ama arası iyi olan biryle dertleşirken o kişi anlatsa sanki daha etkili olur,
o anlık da olsa kardeşin yanlışın bir kısmını görür diye düşünüyorum

Kardeşinde olsa kendi hayatı böcüğüm....
Senin onun için istediklerini o kendi için istemiyor demek ki...
Siz elinizden geleni yapmışsınız....
Bırakın şimdi daha fazla üstüne gitmeyin...
Ziyan olur diye düşünme hiç yanlış düşünmüş olursun....
Hepimiz bir şeyler yaşıyoruz, istediğimiz gibi gitmediğinde bedellerini ödüyoruz...
Kardeşin 23 yaşında artık çocuk değil...
Başkalarının seçimleriyle mutlu olmaktansa kendi seçimlerinle mutsuz olmak daha iyidir inan...
Fazla koruyucu davranmanız onu sıkacaktır, bırakın yürüsün yolunda...
Siz yine her şartta yanında olduğunuzu hissettirin ona...

Böcüğüm siz şu an nişanlısını ne kadar kötülerseniz kötüleyin, birde onun gözü ile bakmak lazım. Tamam sende haklısın herşey aşk sevgi değil ama demek ki çok seviyor.
Yarın öbür gün çok pişman olabilir yada tam tersi. Demek istediğim kardeşinin kaderinde bu insan varsa siz ne yaparsanız yapın önüne geçemeyeceksiniz. İnşallah birşeyleri kendi görür ve sizin neler anlatmak istediğinizi anlar. Kardeşin için endişeleniyorsun ve haklısında yanlız kardeşinde küçük ve cahil bir insan değil. Biraz daha ılımlı yaklaşmaya çalışsan, destekçisi olsan daha kolay açılabilir belki sana tam anlamıyla.
İnan aklıma başka birşey gelmiyor Allah yardımcısı olsun. Sende kendine dikkat et bu arada :1hug:

çok kötü ya
bir zman sonra belki o da sizlerin haklı olduğunu görüp
kafasını duvarlara vurur ama iş işten geçmiş olur
napıp edin bu evlılıge musade etmeyın dıcem ama
ozmanda sizler kötü olursunuz madem çok istiyor
kaderini yaşasın yapcak birşey bırakmamış ki kimseye
dua edelim de herşey iyi güzel olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…