Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

ben sutemin bacisiyim..keske bende resim koyabilsemde görsenizde bu kim deseniz...sutem hep baka resim koy yükle diyip duruyo ama beceremiyorum..pc de resmim yok yaptirilmis resim var onu pc ye gecirmem gerek...becerememkiii..35 kilo verdimce o yüzden :))

kızlar merhabalar ben bu ün mutluyum vallahi,
tartıda çıktığım kilo beni çoook mutlu etti.

diyete 116.5 kiloyla başladım ben
cuma günü 112.5 bildirmiştim.
bu sabah 111.0 kg olmuşum

bu hafta 3 günlük büyük kaçamağımdan sonra bu çok güzel oldu.

kilo veren tüm kızlar hepinizi tebrik ederim.

hiç az çok hesabı yapmayın az verdim diye de üzülmeyin. az da olsa gitmiş ne güzel ya o verdiğinizi almış olsaydınız diye düşünün.

canım bende ilk günlerde 2 kilo birden verdim sonra durdu.nedeni salatalarda bulunan karbonhdrt ve şeker.Damdan düşenden sağlklı zayıflatan diyet ( adı komik ama ) kitabında bu yiyecekler 2 hafta yasak küçücük bir parça bile.ben biraz daha katı yapacağım .haftada bir defa da karpuz felan yerim diye düşünüyorum

aysebru canım sen ne yaptın vermişsin mi bu hafta

canım harikasın 5 kilo hafifledin ne güzel.devamı gelecek inşallah tam gaz devam

yani tavuğu tek başına yemem lazım...opuyorumnanaktan

canım harikasın 5 kilo hafifledin ne güzel.devamı gelecek inşallah tam gaz devam

canım teşekkür ederim. inan daha çok gaza geldim.
bu hafta sebze meyve yemiycem daha hızlı gidiyor sadece et peynir yumurtayla.kaydirigubbakcemile2

kilo çizelgemide yeniledim pek güzel oldu olumunekankayizsmile
inşallah her hafta çizelgemdeki koşucum ileri devam eder.

selincim yoksun tatlım yaaa,
bak bütün fıstıklar kilo verdi nerelerdesin?

kızlar pazartesi yeni yarışa başlıyoruz ya herkes ölçülerinide bildirsin olurmu?

mesela ben başladığım günden beri ölçüyorum acayip fark var.
sizde ölçün bakalım kilomu çok gidiyor yoksa inceliyormuyuz?

hadi ben şimdilik kaçtım görüşürüz

Ben geldim sen kaçıyosun Ebrucuğum. Burdaydım zaten, şifremle girmediğim için yazamıyordum bişey ama sonuçları kaydediyordum. Kızlar iyi vermiş evet, birazdan geçici sonuçları yazacağım herkes baksın. O kadar güzel bir tablo çıktı ki ortay, zaten bakınca direk kim nerde hata yapmış anlaşılacak. Ayrıntılı yani listeleri irdeleme olayına da gireceğim. Herkesin kilo bildirimi bittikten sonra.

kizlar ben bu diyette anlamadigim neden bukadar az sebze tüketiliyor? tamam karbonhidrat olabilir ama kalori degeri düsük yani vücüt cabuk yakiyor. acikcasi et yiye yiye artik kabizlik sorunu cekiyorum cünkü mide eti hazmekte daha zorlaniyo ki ben günde en az 45 dk yürüyüs de yapiyorum bagirsaklar calissin diye. ben et yemeyi biraz azaltip salataya yüklenmeyi düsünüyorum. en azindan aksamlari artik sadece salata yicem galiba cünkü kabizlik cok moralimi bozuyor Çok üzgünüm çoook. bilmiyorumkismile

slm kızlar bende bı hafta uyguladım ama gram eksılmeyınce canım sıkıldı kac gundur takmıyorum aslında spor yapsam daha ıyı olur ama tembellık edıyorum ıste 5 kılo fazlam var oda gıtmıyo. bıde kızlar bısey dıycem burda mercımegın karbonhıdrat degerı cok yuksek denıyo ama netten baktım sıfır karbonhıdrat yazıyo ya anlamadım hangısı dogru bilmiyorumkismile

Saygı değer yarışmacı arkadaşlarım, kaçamaklarımızla, umutsuzluklarımızla, hırslarımızla, hayallerimizle bir haftayı geride bıraktık. :) Biraz edebi bir giriş yapayım istedim hehe.
Katılan arkadaşlarımızdan şu saate kadar kilo bildirimi yapan herkes neredeyse kilo verdiler. Verdikleri kilo kimine göre azdı, kimisi regl dönemindeydi, kimisi de gerçekten mutlu oldu. Yarışmaya katılacağını söyleyip hiç liste vermeyen arkadaşlarımız da oldu, onları malesef listeden çıkarmak zorunda kaldım, çünkü amacımız birşeyler öğrenmekti ve ben çok şey öğrendim, sizin de aynı şeyi düşüneceğinize eminim.
Ben özet çizelgeyi kopyalamadan önce şunu söylemek istiyorum. Daha önce defalarca söylediğim halde tekrarlamaktan yorulmayacağım. Bu diyet başlangıçta vücut alışana kadar mucizeler yaratmayabilir. Hatta daha önce çeşitli diyet tipleri içerisinde ondan ona zıplayan arkadaşların alışması daha uzun bir süre alabilir. Arkadaşlar, hangi diyeti yaparsanız yapın illa bu diyeti yapın diye ısrar etmiyorum, ki başka diyetler önerdiğim kızlar da oldu. Hangi diyeti yaparsanız yapın, lütfen bir hafta yapıp başka bir diyete geçmeyin, diyet listelerine, yiyeceğiniz gıdaların miktarına, cinsine göre zevkinize, bünyenize ve başarabileceğinize olan inancınıza göre bir diyette karar kılıp uzun süre bırakmadığınız sürece başarılı olabilirsiniz ancak. Diğer şekilde geçici kilo kayıpları yaşarsınız evet doğru ama bu sırada vücudunuzun ve pankreasınızın dengesini bozarsınız. Pankreası normal çalışan bir insan karbonhidrat da alsa kilo almaz, ama biz yaptığımız hatalı ve geçici diyetlerle malesef pankreasımızı mahvettik. Bir de çok önemli bir ayrıntı, kesinlikle düşük kalorili diyetlerin yanına dahi yaklaşmayın, 900 kalorilik, 1200 kalorilik örneğin. Bu tür diyetlerde vücut direnci sürekli aşağı çekiliyor ve ilerde ömür boyu sadece salata yiyerek kilonuzu koruyabilme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Diyet yaptığımızda her türlü gıdaya ihtiyacımız var, biz yediğimiz gıdaları birbiriyle aynı zamanlı aldığımız için kilo alıyoruz. Karbonhidrat gurubunu abarttığımız için kilo alıyoruz. Yurtdışında yaşayan insanların (özellikle Avrupa'da) çoğunluğunun yemek kültüründe ekmeğin yeri hiç yok. Onun yerine patates, bir iki kaşık pilav, ekmek yiyeceklerse de bir dilimi dahi bulmuyor ve beyaz ekmek yemiyorlar. Ve kesinlikle porsiyonları küçük ve çok az yiyorlar. Her gün Digiturk'te yemek programlarına bakıyorum kültürlerini çözdüm biraz, 10 çeşit yemek var mesela masalarında hepsinden birer kaşıktan daha az alıyorlar. Bir de bize bakalım, mantılar, börekler, iskenderler, neredeyse tamamı protein ve karbonhidratın aynı anda alınmasıyla oluşan gıdalar Türk yemeklerine şöyle bir göz atın. Kebap olursa yanında muhakkak pide yenir örneğin. Ve hepsini çatlayana kadar yiyoruz. Hangi misafirlikte gördünüz bir kaşık pilav versin size ev sahibi. Göremezsiniz. Yani arkadaşlar öncelikle bizim beynimizi değiştirmemiz ve çevremizden ve ailemizden gördüklerimizle değil, yapmamız gerekenle kilo vermemiz gerekiyor. Özetle pankreasımız normale dönene kadar yavaş yavaş da olsa kilo verdirebilecek bir diyette karar kılalım ve normal kilomuza, ulaşmak istediğimiz değil ulaşmak zorunda olduğumuz kiloya ulaşana kadar da bu diyetle devam edip bütün kilolarımızı verelim diyorum naçizane arkadaşlar. Pankreas normale döndükten sonra da zaten her türlü yiyecekten dengeli yendiği taktirde asla kilo alınmıyor bir daha.
Gelelim, haftanın geçici sonucuna :) Ben sonuçları beğendim, her gün tartılanların haftada bir tartılanlara göre daha az kilo verdiklerini bizzat gözlerimle görmüş oldum. Lütfen verdiği kiloları küçümseyen arkadaşlar verdikleri kilo ağırlığında patates veya domates tarzı gıdaları ellerine alıp tek tek vücutlarından çıktığını düşünsünler bu ağırlıkların. Ve bu diyete daha yeni başladıklarını hesaba katsınlar ve diyetin çok fazla kilolu insanlarda daha çok kilo verdirdiğini unutmasınlar. Pazartesi yarışmaya katılacaklar aynı günün sabahı kilo bildirimi yaparlarsa sevinirim. Şimdiden kolay gelsin hepinizi çok seviyorum.

18-25 HAZıRAN 2010 HAFTASI
1. ETAP YARIŞMA ÖZET ÇıZELGESı : (GEÇıCı)

GUıDE

boy 168
kilo 92.5

Aldığı Değerler:
Cuma: 70
Cumartesi: Kaçamak (liste yazmadı)
Pazar: 28
Pazartesi: 39
Salı: 33
Çarşamba: Kaçamak (liste yazmadı)
Perşembe: Liste yazmadı.
Toplam Değer: Geçersiz
Verdiği Kilo: ınşallah haftaya verecek.

BRCHNGCR

boyum 1.63 cm
Kilo: 85,96 kg

Aldığı Değerler:
Cuma: 35
Cumartesi: 23
Pazar: 39
Pazartesi: 26
Salı: 29
Çarşamba: 34,5
Perşembe: 29
Toplam Değer: 215,5
Verdiği Kilo: 1,76
Yeni Kilosu: 84,2

RUBı

BOY: 172 CM
KıLO: 98.6

Aldığı Değerler:
Cuma: 42
Cumartesi: 140
Pazar: 15
Pazartesi: 45
Salı: 34
Çarşamba: 37
Perşembe: 34
Toplam Değer: 347
Verdiği Kilo: 800 gr.
Yeni Kilosu: 97,8

BUTTERFLY86

boyum 1 ,71
başlama kilom 74.5

Aldığı Değerler:
Cuma: 20
Cumartesi: ınternet sorunluydu, giremedi
Pazar: ınternet sorunluydu, giremedi
Pazartesi: 21
Salı: 32
Çarşamba: 28
Perşembe: 30
Toplam Değer: 191 (giremediği iki güne ortalama 30’ar değer verdim)
Verdiği Kilo: 2,2
Yeni Kilosu: 72,3

SARıZ

boy: 1.65
kilo 67

Aldığı Değerler:
Cuma: 35
Cumartesi: 39
Pazar: 17
Pazartesi: 16
Salı: 27
Çarşamba:
Perşembe:
Toplam Değer:
Verdiği Kilo:
Yeni Kilosu:

SELıNTEPE

Boy:1.71
Kilo:70

Aldığı Değerler:
Cuma: 139
Cumartesi: 31
Pazar: 29
Pazartesi: 36
Salı: 45,5
Çarşamba: 52
Perşembe: 31
Toplam Değer: 363,5
Verdiği Kilo: 900 gr.
Yeni Kilosu: 69,1 (60’lı rakamı gördüm ya, daha ölmem  )

AYLıN90

boy:168cm
kilo: 88,4

Aldığı Değerler:
Cuma: 26
Cumartesi: 50
Pazar: 22
Pazartesi: 29
Salı: 23
Çarşamba: 40
Perşembe: 12,5
Toplam Değer: 202,5
Verdiği Kilo: 600 gr.
Yeni Kilosu: 87,8

DARKOLıVE

boy 1.67
kilo 72.900

Aldığı Değerler:
Cuma: 28
Cumartesi: 23
Pazar: 111
Pazartesi: 35
Salı: 29
Çarşamba: 32
Perşembe: 22
Toplam Değer: 280
Verdiği Kilo: 1,9
Yeni Kilosu: 71

GÜLSARI

boy 160
kilo 75.8

Aldığı Değerler:
Cuma: 45
Cumartesi: 51
Pazar: 94
Pazartesi: 46
Salı: 55
Çarşamba: 45
Toplam Değer: 366
Verdiği Kilo: 600 gr.
Yeni Kilosu: 75,2

AYSEBRU

boyum 1,65
şimdiki kilom 112,5

Aldığı Değerler:
Cuma: 24,5
Cumartesi: 28,2
Pazar: 64
Pazartesi: Kaçamak Liste vermedi (Evini su bastı)
Salı: Kaçamak Liste vermedi (Evini su bastı)
Çarşamba: 26
Perşembe: 13
Verdiği Kilo: 1,5
Yeni Kilosu: 111

YARIŞMA DIŞI LıSTEMDEKıLER

LıFETıME

BOY:173
KıLO:70

Aldığı Değerler:
Pazartesi’den itibaren kilo- boy bildirimi ve diyete başladı.

Cuma: -
Cumartesi: -
Pazar: -
Pazartesi: 49
Salı: 48,5
Çarşamba: 28
Perşembe: 26
Verdiği Kilo: 500 gr.
Yeni Kilosu: 69,5

AAYLıN

boy 167
kilo da 85

Pazartesi: 32
Salı: 46,5
Çarşamba: 18
Verdiği Kilo:
Yeni Kilosu:

GÜLHATUN

boy: 1.65
kilo: 93

Pazartesi: 61
Salı:
Çarşamba:
Perşembe:
Verdiği Kilo:
Yeni Kilosu:

çarşamba perşembeyi yazmıştım ama görmemişsin sanırım şimdi bulup kopyalayım

Pazartesi başlıyoruz tekrardan hayatım, sloganımızı unutma, ne yersen ye geri gel, bin defa da bozsan rejimini yine gel. Asla moralini bozma, başaracaksın kesinlikle.

23 haziran çrşmb

sabah:1 lavaş(5p), 10 zeytin(2p), maydonoz-dere otu(2p), yarım domates(3p)
öğle :haşlanmış tavuk
akşam: fırın tavuk, 1bardak diet kola, 2 dilim patates(5P), 1 kaşık pilav(5p)

toplam:22 puan

4 litra kadar su
50 dk tempolu spor

Geçici birincimiz Butterfly'in listelerini kopyalıyorum arkadaşlar :

BuTTeRfLy86

boyum 1 ,71
başlama kilom 74.5
1 hafta sonra: 72.3
Verdiği kilo: 2 kilo 200 gr.

18.06.2010 – 20 PUAN

sabah - 2 yumrtalı kaşarlı omlet biraz peynir 2 zeytin "2p"

öğlen - canım hiç bişey istemedi 4 tane yeşil erik yedim bende "2"

akşam -tavuklu yoğurtlu çorba "7"
birazda peynir "1"

akşama 2 dilimde karpuz yerim 8

kızlar 2 gündür net sorunluydu giremedim kusura bakmayın lütfen ..

21.06.2010 – 21 PUAN

Sabah = 5-6 tane sosis 1 puan
kaşar peynirli omlet 1

öğlen
yine 2-3 sosis 1 p
1 kaşık mayonez 1p
3 küçük salatalık turşusu bunada 1 p yanlışsa düzeltin lütfen

ara 1 sütlü şekersiz kahve 4 p

akşam
2 tavuk baget o
1 kaşık mayonez 1
3 turşu .. 1

akşama 2oo gram karpuz veya o değerde kiraz yerim ..

22.06.2010 – PUAN 32

Sabah =
sucuklu yumurta - 1 p

öğlen

sosis ,kaşarpeynir 1 t.kaşı mayonez ve 2 küçük turşu - 4p

ara
şekersiz sütlü kahve -5p

akşam
hiç açıkmadım biraz kiraz ve 6 erik yedim -12p

+ 22

akşama açıkırsam biraz peynir ve 2 dilim karpuz yerim -10 puanda burdan

32 günü kapatmış olurum

23.06.2010 – PUAN 28

Sabah =
sosis-haşlanmış yumurta ve peynir -2p

Öğlen =
10 kiraz - 6 erik 10p

Akşam=

6 ekmeksiz köfte- 2p
mayonez -1p
2 salatalık turşusu 1p

+ 16 p

akşama arkadaşa misafiriz .12p meyve dışında bişey yemeyi düşünmüyorum şimdilik .umarım istediğim gibi olur .değişme olursa yazarım size ..

24.06.2010 – PUAN 30
sabah =

2 tam ceviz o,5
1 bardak form plus
1 t.kaşığı keten tohumu ?

arada
biraz dil peyniri 1p

öğlen
kabak yemeği 7p
1 kaşık yoğurt 3p
çok az haşlanmış tavuk eti 0p

ara
şekersiz sütlü kahve5p
1 avuç kabak çekirdeği 1p

akşam
kabak yemeği 7p
2 kaşık yoğurt 3p
ve tavuk but 0p

+ 32 yanlış 30

akşama form çay ve 4 puanlık kiraz yerim +36

sariz, tartıldın mı hayatım, bilgisayarım çok yavaş bugün o yüzden buraya yazabilir misin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…