Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

heyecan dorukta kızlar ilk kilo bildirimi

başlangıç 01.11.2012

başlangıç kilo 76.800
bu sabah kilo 74.300
fark -2.500 kg
kilo veren herkezi tebrik ederim

tartı yüzünüzü hep güldürsün
:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar: ne kadar çok vermişsin hekate:KK9:
Sersum, iyiniyetlim, akrep, nazfiliz, melexin... Hepinizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir hafta olmuş. Unuttuğum kimse varsa affola... Kendim vermiş kadar oldum inanın ki...
Bu haftanın yüzkarası benim galiba:KK43:

Başlangıç tarihi: 21 mart2012
Başlangıç kilo: 93,1kg
Geçen hafta:76,9kg
Bu hafta:77,3 kg
Fark:+0,4kg
Fark %:%0,52

Sersum, ben 75 olamıycam yılbaşına. Senin olman şart. Bu azimle de olacaksın zaten:KK54:

Ficans, Allah kabul etsin canım. Bugün biz maaile tutuyoruz inş. Çocuklar okulda napıcak bakalım...

Canım sen ilaca mı başlamıştın sanki öyle hatırladım:KK23::KK23: sen bizim bidenemizsin kıss o da ne demek:KK19::KK19:

Canlarım selam , herkesleri&herşeyleri "beğene-beğene" okudum , geldim.Maaşallah herkes çok güzel kilolar vermiş , Tebriks&Takdirs...Çabalar boşa gitmemiş , devamı dileğiyle...
Ben de malumunuz yedim-içtim , spor yapmadım , bi 200 gramcık daha almışım.Sanırsam ki bu haftanın da galibi yine benim.Buna göre :

Geçen hafta : 43.2
Bu hafta : 43.4
Boy : 1.50

Selamlar , sevgiler , esenkalın :KK16:

merhabalar, aranıza yeni katıldım. Eski bir dukanistim, ancak uzun süre yaptığım dukandan sıkılınca saldım çayıra ama mevla kayıramadı:KK43: Daha çok çeşitlilik olan ve daha sağlıklı olan karataya başlamayı düşünüyorum. Hoş dukanın sağlığı bozduğunu kesinlikle düşünmüyorum çünkü hem kendimi hem de başka diyet verdiğim kişileri her ay kan tahlilleri ile takip ettim ve bir olumsuzluk olmadığı gibi genelde de iyiye gidiş oldu. Sadece saç dökülmeleri yaşandığını gördüm, tahılsız oluşu nedeniyle B grubu vit eksikliği oluşuyor. Karatay hakkında bazı merak ettiğim şeyler vardı, forumun başından bir kaç sayfaya baktım ama yanıt alamadım ya da biraz kolayına kaçayım işin diye size sormaya karar verdim. Dukan grubunda son sayfada bu nasıl bir diyet soranlara sinir olurken ben aynı duruma düşmek istemem, kitabı biraz okuduktan sonra birine verdiğimden kalakaldım, şimdiden kusura bakmayın soracaklarım için. Dukanda neler yeneceği çok açık belli idi, karatayda yenecekler; et,tavuk,balık,yumurta,süt,yoğurt,peynir,işlenmemiş şarküteri yani pastırma gibi, sebze, meyve ve tahıllar, yenemeyecek olanlar un, şeker,nişasta, patates olarak anlıyorum. Yanlışım var mı? Sorularım şunlar:
1-tahılları(kuru fasülye, nohut,mercimek,kuru bakla, kuru börülce) istediğimiz miktarda yiyebiliyor muyuz?
2-bulgur ve buğday yiyebiliyor muyuz? yeme sıklığı ve miktarı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
3-buğday yiyebiliyorsak onun öğütülmüş hali olan işlenmemiş unla yiyecek hazırlayabiliyor muyuz?
4-ev yapımı çorbalar serbest diye bişey okudum bir yerde ya da karataydan dinledim, tarhana da vardı içinde , undan yapılırken yine de serbest mi?
teşekkürler,şimdiden..

öncelikle hoşgeldin....hemen sorularına cevap vermeye çalışayım,
evet tahılları istediğimiz kadar yiyebiliyoruz,sadece nohutu daha seyrek ve az miktarda yiyiyoruz
bulgur ve buğday serbest
işlenmemiş un hakkında bişey diyemiycem ne derece sağlıklı yada kg aldırmıyo bilmiyorum.bunu hocamıza sormamız lazım
evet ev yapımı çorba serbest,tarhana da dahil

öncelikle hoşgeldin....hemen sorularına cevap vermeye çalışayım,
evet tahılları istediğimiz kadar yiyebiliyoruz,sadece nohutu daha seyrek ve az miktarda yiyiyoruz
bulgur ve buğday serbest
işlenmemiş un hakkında bişey diyemiycem ne derece sağlıklı yada kg aldırmıyo bilmiyorum.bunu hocamıza sormamız lazım
evet ev yapımı çorba serbest,tarhana da dahil

çok teşekkürler yanıtlar için, hocamız kim? bi de bu kadar kiloyu karatayla mı verdin ve ne kadar zamanda?

Leylakım , İyiniyetlim günaydın , nasılsınız güzeller.Ben aşureye giriştim.Nohut-fasulye pişti , sıra buğdayda.Allah düdüklü tencereyi bulandan razı olsun ...

çok teşekkürler yanıtlar için, hocamız kim? bi de bu kadar kiloyu karatayla mı verdin ve ne kadar zamanda?

rica ederim...canan karatay hoca dan bahsediyorum canım:KK34::KK34:hepsini karatayla ve yaklaşık 10 ayda falan verdim...

Leylakım , İyiniyetlim günaydın , nasılsınız güzeller.Ben aşureye giriştim.Nohut-fasulye pişti , sıra buğdayda.Allah düdüklü tencereyi bulandan razı olsun ...

günaydın birdycim..kolay gelsin sana:KK16::KK16:
düdüklüyü ben de çok kullanırım ama evlendiğimde ilk defa kullanmıştım ve ilk düdüğü ötüp bağırdığında korkudan yatak odasına kaçtığımı hatırlarıp hep:KK9::KK9::KK9:

birdy aşureyi ev halkına mı yapıyorsun? yoksa tatlandırıcı mı kullanıyorsun?

Canım , kocamla-bana yapıyorum bu sefer.Geçen hafta annemlere ve bizim aşağıdaki güvenlikçilere verince bize az kaldı , o yüzden bu sefer sadece kendimize.Komşulardan gelirse de tekrar yapıcam dağıtılmak üzere.Ben başlatıp da mecbur bırakmiiim kimseyi diye bekliyorum...
Normal şeker koyuyorum hayatım ama ben de kocam da tatlıyı az şekerli seviyoruz , bugünkünü öyle yapıcam.Geçen hafta başkaları da yiyecek diye ortalama damak tadına göre yapmıştım.
Bu arada tatlandırıcı konusu açıldı , bi bilgi paylaşiim : Ben çok yakın zamana kadar şeker olarak fruktoz kullanıyodum.Meyve şekeri yani.GI 19 , çok düşük sofra şekerine nazaran.Ama artık eşim normal yemeye başlayınca tekrar sofra şekerine döndüm.Fruktoz tabi pahalı bişey , yarım kilosu 11-12 TL ama zaten az kullandığım için uzun zaman gidiyodu.

rica ederim...canan karatay hoca dan bahsediyorum canım:KK34::KK34:hepsini karatayla ve yaklaşık 10 ayda falan verdim...

düdüklüyü ben de çok kullanırım ama evlendiğimde ilk defa kullanmıştım ve ilk düdüğü ötüp bağırdığında korkudan yatak odasına kaçtığımı hatırlarıp hep:KK9::KK9::KK9:

Herkesin vardır benzer bi anısı , ben ilk 13 yaşımda denemiştim ve o kadar çok su koymuşum ki tencere düdüğü fırlatıp suyu tahliye etmeye (Melexin'in kulakları çınlasın) başlamıştı.Ürkütücüydü ama beni vazgeçirecek kadar diiil tabe :KK37::KK37::KK37:

Kolay gelsin canım sağol iyiyim :KK34:
aşureyi çok ama çok severim hele çeşit çok güzel olunca accayip güzel oluyor:KK34: Ellerine sağlık

ben aslında temmuzda 83 ile başlayıp eylüle kadar 77 ye inmiştim,sonra 2 aylık aşırı semirme sonucu bu pazartesi 91.7 ile :KK53::KK53::KK53:başladım bugün sabah 88.2 geldim(bunları yazarken utançtan yüzüm kızardı emin olun ama acı da olsa gerçeği yazmak zorundayım)...tabiki bu gerçek kilo verimi değil,çizelgeme de 85 diye bi başlangıç koymuşum..şimdi ben ne yapayım sence,85 e gelince mi listeye dahil olayım,19 kasımda başlamış gibi 2 hafta sonra yani önümüzdeki hafta mı listeye gireyim..liste sırasına da dahil olabilirim..bana fikir ver nolur:KK16:
canım bence 85 e gel ve lısteye gırmeye basla:KK34:
Papişim 55.6 olmuşum:KK53::KK53::KK53:
Kolay gelsin canımmm:KK54:

Bu hafta yürüyüş sadece bir kere 1 saat
sagol canım gecen haftakı kg tıckerında yazandı dımı ona gore hesapladım cunku

heyecan dorukta kızlar ilk kilo bildirimi

başlangıç 01.11.2012

başlangıç kilo 76.800
bu sabah kilo 74.300
fark -2.500 kg
kilo veren herkezi tebrik ederim

tartı yüzünüzü hep güldürsün

canım gecen cumu gunkı kg lazım yanı 16.11.2012 dekı

hımmm annen sana yemek yaptırmamış leylakım :KK60::KK60:
ben yürüyüşümü yapıp geleyim:KK55::KK55:

:nazar::nazar::nazar::KK9::KK9:

merhabalar, aranıza yeni katıldım. Eski bir dukanistim, ancak uzun süre yaptığım dukandan sıkılınca saldım çayıra ama mevla kayıramadı:KK43: Daha çok çeşitlilik olan ve daha sağlıklı olan karataya başlamayı düşünüyorum. Hoş dukanın sağlığı bozduğunu kesinlikle düşünmüyorum çünkü hem kendimi hem de başka diyet verdiğim kişileri her ay kan tahlilleri ile takip ettim ve bir olumsuzluk olmadığı gibi genelde de iyiye gidiş oldu. Sadece saç dökülmeleri yaşandığını gördüm, tahılsız oluşu nedeniyle B grubu vit eksikliği oluşuyor. Karatay hakkında bazı merak ettiğim şeyler vardı, forumun başından bir kaç sayfaya baktım ama yanıt alamadım ya da biraz kolayına kaçayım işin diye size sormaya karar verdim. Dukan grubunda son sayfada bu nasıl bir diyet soranlara sinir olurken ben aynı duruma düşmek istemem, kitabı biraz okuduktan sonra birine verdiğimden kalakaldım, şimdiden kusura bakmayın soracaklarım için. Dukanda neler yeneceği çok açık belli idi, karatayda yenecekler; et,tavuk,balık,yumurta,süt,yoğurt,peynir,işlenmemiş şarküteri yani pastırma gibi, sebze, meyve ve tahıllar, yenemeyecek olanlar un, şeker,nişasta, patates olarak anlıyorum. Yanlışım var mı? Sorularım şunlar:
1-tahılları(kuru fasülye, nohut,mercimek,kuru bakla, kuru börülce) istediğimiz miktarda yiyebiliyor muyuz?
2-bulgur ve buğday yiyebiliyor muyuz? yeme sıklığı ve miktarı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
3-buğday yiyebiliyorsak onun öğütülmüş hali olan işlenmemiş unla yiyecek hazırlayabiliyor muyuz?
4-ev yapımı çorbalar serbest diye bişey okudum bir yerde ya da karataydan dinledim, tarhana da vardı içinde , undan yapılırken yine de serbest mi?
teşekkürler,şimdiden..

hoşgeldn canım..aslında bu karaty bır dıyet deyıl.turk halkının yeme sitili olması gerktgnı duşunuyr karaty hocm..yemeklerınn arasnda 4veya 5saat ra vermn gerekıyo insulın calışsn dıye.ara ögun yok meyve gunde 1tane.patats ekmk pirnç un yok kesnlkle bıde şeker.dıger istedgn hersydn catlayna kadr yıyebılrsn ekmeksz=)

amiboid
reyhan-55
eddoras
kaneel

kızlar bır sız kaldınız bıldırım yapmayan pamuk eller klavyeye:KK1:

kahvaltım:
tereyağında kaşarlı 1 yumurta
zeytin
peynir
domates
ceviz
çay

kahve içmeye misafirlerim vardı.1 türk kahvesi yanında da 2 çatal kedidilli muhallebili tatlı yidim:KK43:(

merhaba kızlr herkz kg vermiş şukur.moraller iyi . ben diyete baslıyalı bugun tam 15gun oldu.94.1le basladım. bugun ise 93.3üm. 8oo grammı mı vermişim=( cok yavas gıdıyrm yaaa=( aclık şekerimde var ben tam sınırda 109..ondanmı yavas verıyrm acaba. dıyete basldm dıyede ilacıda bırktm

X