Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Misafirlerimi gondereli 2 gun oluyor. Ve sunu anladimki evde yatili misafir varken karatayda kacamaklar olabiliyor :)) neyseki kilo degisimine yol acacak kadar degil. 2 gundurde sizlerden gaza geldim kislik yiyecek hazirliklarina girdim. Su an fasulyelerim kavruluyor onlarida posetleyip kaldirinca rahatlayacagim:))

Sabah karatay kahvaltisi yaptim ama kaymak ve bal yedim 1 dilim ekmek kadarcik :))
Aksam: yayla corbasi,kabak bagi kaldirik kavurma ( karedenizliler bilir) ve semizotu salata birazdanda cayla azicik kuru kaysi badem falan atistiracagim.

Kizlar ben bazen kahvaltida cesit olsun diye ceviz yerine kavrulmamis kaju yiyorum cok lezeetli :)) problem olur mu sizce yaa???

güne başlarken
meyve salatası(erik,şeftali)

kahvaltı
peynir,zeytin,2 yumurta,3 ceviz,1 omega3,domates,salatalık

ara
incirli cevizli kurabiye,antepfıstıklı kek,2 kupa şekersiz açık çay

öğle
bol tavuklu dövme pilavı,yoğurt,acı antep biberi

ara
limonlu,vişneli,vanilyalı dondurma:131:

akşam
3 büyük bardak ayran,2 çatal tereyağlı makarna,2 kaşık türlü

2,5 litre su

spor:80 dk yürüyüş,koşu karışık//60 dk yüksek tempolu zumba fitness

afiyet olsun ama neeee dondurma mı :KK53:

ayyy kızlar sormayın bu aralar bende bir yorgunluk hep uykum geliyor galiba hava serinleyince bir rahatlama çöktü bize pazartesi okul açılıyor sabah 7 de ders var ve dersler blok uygulanacakmış biz üniversitede sıkılırdık blok dersten 5 sınıf öğrencisi ne yapsın . neyapacak kesin uyuyacak öğrencileri uyanık tutmak için formül bulmalıyım aklına fikir gelen varsa haber versin

zorr çok zor allah kolaylık versin artık 20-25 dk sonraya kafa dağıtıcı bir etkinlik koyabilirsin resim,şarkı,fıkra vesaire ama bunları yapıncada bir yandan müfredatı yetiştirebilme derdi olcak offff :KK43:

kizlar bal yasak biliyorum ama size müthis bir dondurma tarifi verecegim...

ev yapimi yogudru kücük kaseye koyun icine ufaltilmis ceviz ekleyin ve tatlandirmak icin bir cay kasigi bal..
bunlari güzelce karistirip buzluga koyun 1-2 saatlik.. sahane bi tat.
ben malesef cok tatliciyim :KK43:((

eline sağlık bana pek bi masum geldi ne yalan söyliyim ideal kiloya varınca yapabilirim :KK9:

sabah kalktığımda bir şey yemek istemiyorum ama okulda uyduruk uyduruk şeyler yemek istemiyorum yanımda götürsem okulda yumurta kokar taşımakta zor ne yapsam ki yemessem uygun değil sanki hııı?
kuruyemişlerinin yanına muz ekleyebilirsin arada değişiklik olması açısından sütte içilebilir :)

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar,bugunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (13 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün (ıkındı)domates yemegı,bulgur pılavı(2kasık),ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

kocişimle yarım saat yürüdüm geldim:KK76::KK76:..ve hala yediklerimi sindiremedim yaww:KK53::KK53:
bidaha böyle abartmıycam ..sanırsam 1. ve 2. öğünümün arası7 saat kadar olduğu için çok acıkmıştım..
çok rahatsız etti beni...midemiz artık fazlasını almıyor kısslar..:KK52::KK52:

Selam kızlar ben geldiiiim :)) bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım ve çok mutluyum, şekerim kolesterolum kan değerlerim ve tiroidlerim çok iyi. Karatay diyeti sayesinde. Tam gaz devam. doktor hamile kalabilirsin dedi çok şükür :))) Ama daha kilo vermem gerek 6 rakam var

Bugün sabah bir avuç badem,ceviz bir avuç tatlı lor domates,salatalık,2 tereyağına kırılmış yumurta,8 adet tuzsuz zeytin

Öğlen biraz zeytinyağlı semizotu,3 adet bulgurlu yaprak sarma ve keten tohumlu yoğurt

Akşam topçata çorbası bir kase yoğurt ve yine biraz bulgurlu yaprak sarma.

Az önce limonlu yeşilçay,bugün bol yürüyüş.. Umarım tartıda yarın yüzümüz güler.

Özledim hatunlar sizi :*

PAPADİYA canım ..zayıflama sürecinde aksam yemeklerini hep 6 civarımı yedin?Biz bu rejimi esimle beraber yaptığımız için biz malesef aksam 7.30-8 arası yiyebiliyoruz.. Bu konuda huzursuzum ama yemeklerimizi esimle ayrı yemek istemiyorum.. O saatte yemem kilo vermeme engel olur mu acaba?Ama gece 1 civarı yatıyorum yemekle uyku arasında mesafem oluyor..

selam canım ben 1 senedır esımle ayrı yıyorum malesef cunkı o geldıgınde masaya oturdugunda saat 7,5 oluyo ben o saatte yeseydım bu kadar kg veremezdım.ıkıncı ogunumun saatı 5 i gecmemıstır hıc.kendın bılırsın canım ıstersen bır hafta esınle yıyerek 1 haftada 5 i gecmeden yıyerek dene ve karar ver belkıde bırsey farketmıycektır.denemekte fayda var:KK34:

Nasilsiniz kizlar

Sabah kahvaltim

Klasik karatay kahvaltisi

Aksam yemegim

Biraz patlican yemegi ve biraz nohut yemegi

Menum yazdigim gibi ama eksik,kızım ne zamandir tahinli kurabiye istiyordu,yaptim ve gunduz ondan yedim,beni yoldan cikardi malesef

Son düzenleme:
Selam kızlar ben geldiiiim :)) bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım ve çok mutluyum, şekerim kolesterolum kan değerlerim ve tiroidlerim çok iyi. Karatay diyeti sayesinde. Tam gaz devam. doktor hamile kalabilirsin dedi çok şükür :))) Ama daha kilo vermem gerek 6 rakam var

Bugün sabah bir avuç badem,ceviz bir avuç tatlı lor domates,salatalık,2 tereyağına kırılmış yumurta,8 adet tuzsuz zeytin

Öğlen biraz zeytinyağlı semizotu,3 adet bulgurlu yaprak sarma ve keten tohumlu yoğurt

Akşam topçata çorbası bir kase yoğurt ve yine biraz bulgurlu yaprak sarma.

Az önce limonlu yeşilçay,bugün bol yürüyüş.. Umarım tartıda yarın yüzümüz güler

Özledim hatunlar sizi :*

Ne guzel kan degerlerin iyi cikmis. Bende bi tahlil yaptirmak istiyorum aslinda, dogumdan sonrada hic kan degerlerime falan baktirmadim ne alemdeyim acaba... Bu arada sanirim yakin zamanda cocuk planliyorsun. Belki duymussundur ama sana bisey tavsiye edeyim hamile kalmadan en az 3 ay oncesine kadar hergun bir tablet folik asit almani oneririm, zaten hamileligindede kullanmaya devam edeceksin. Bir cok kadin dogum doktoru bunu oneriyor
Sevgiler

Ne guzel kan degerlerin iyi cikmis. Bende bi tahlil yaptirmak istiyorum aslinda, dogumdan sonrada hic kan degerlerime falan baktirmadim ne alemdeyim acaba... Bu arada sanirim yakin zamanda cocuk planliyorsun. Belki duymussundur ama sana bisey tavsiye edeyim hamile kalmadan en az 3 ay oncesine kadar hergun bir tablet folik asit almani oneririm, zaten hamileligindede kullanmaya devam edeceksin. Bir cok kadin dogum doktoru bunu oneriyor
Sevgiler

evet canım biliyorum,sağol teşekkür ederim bilgi için. İçicem nasipse zaten karatayda omega 3 te alıyoruz. Hamileyken de bu karatay beslenmesini uygulayıp bebeğimle sağlıklı olucaz ALLAHımın izniyle inşallah.

selam canım ben 1 senedır esımle ayrı yıyorum malesef cunkı o geldıgınde masaya oturdugunda saat 7,5 oluyo ben o saatte yeseydım bu kadar kg veremezdım.ıkıncı ogunumun saatı 5 i gecmemıstır hıc.kendın bılırsın canım ıstersen bır hafta esınle yıyerek 1 haftada 5 i gecmeden yıyerek dene ve karar ver belkıde bırsey farketmıycektır.denemekte fayda var:KK34:

ben de eşimden ayrı yemek yiyenlerdenim :)) başta biraz kızdı,istemedi ama şimdi alıştı hiç karışmıyor. Anlayışla karşılıyor. ben de 7yi geçirmeden bitiriyorum yemek işini.
Arada bazen geçiyor 7yi.

sabah haşlanmış yumurta ceviz az peynir çay
öğlen çılbır
akşam 4 köfte az yoğurt salata 3 hurma çay

yarına 86 beklentisiyle yatıyorum bakalım ne olacak yarın listeyi kim yapıyor

Bu kadar kiloyu verdiğine göre mutlaka en doğrusunu yapmissindir canım.. Bende erken yemeye çalışacağım.Hiç olmazsa dediğin gibi denemekte fayda var.Tecrübeleriniz çok önemli.. Çok merak ediyorum sendeki degisimi bambaşka biri olmussundur.Sana bı kez demiştim tekrar söyleyeyim senin hayatta başaramayacağın bir şey yoktur..alkışlıyorum seni hemide ayakta:)))))

başlangıç tarihi: 1 temmuz 2012
başlangıç kilo: 95.800
geçen hafta: 87.800
bu hafta:86.900
fark:900 gr
boy:167
hedef:70

evet bu sabah itibariyle 86 yı gördüm mutluyum ama 86 nın en yüksek değeri bu hafta işi sıkı tutmazsam bayrama 82 olamayacağım

EVET KIZLAR VEREN VEREMEYEN HERKEZE SELAMLAR OLSUN LEPTİNİNİZ BOL GÜNÜNÜZ GÜZEL HAYATININIZ MUTLULUK DOLU OLSUNNN

Kızlar 3 gün nete giremeyeceğim kayın validemin köyüne düğüne gidiyorum bakalım yine kilolarıma laf söyleyecekmi

benim kilo istediğim gibi olmadı :KK5: :KK22::KK22:

Bildirim:14.09.2012
Rumuz:ne_yazcam_ya
Başlangıç tarihi:10.08.2012
Başlangıç kg:62
geçen hafta:61.2
Bu hafta:61
Fark:-200 gr
%:0.3
Spor: yok

GÜNAYDIN HAYIRLI CUMALAR...

HAYIRLI SABAHLAR (✿◠‿&#9696:KK66:❤