Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Yeni saçını güle güle kullan canım.

Yürüme işine gelince, çok güzel yapmişsin canım. Ayağına sağlık :KK54:
sağol cicim inş.pazartesi tartıda görürüm:KK16::KK16:
Radikalim diyosun yani:))acik tenli birine patlican moru mikemmel olmustur,gozumun onunde canlandirdim bi an..gule gule kullan canimcim..emmeee: bu guzel yuruyusun ustune mado olmusmu hiicc..2 gun once ne konustuk senle,hiiiimm:KK20::KK20::KK20:
]
yaa biliyom da çok yürüdüm cicim yavv..yakmışımdır bem onu:KK51::KK51:haklısın ama izmir de çok sıcak(bahanelere bak sen ..gittikçe batıyom susuyim bari):KK17::KK17:
sagolun kızlar yorumlarınıza ALLAH hepimize yardım etsın her daraldıgımızda

bu arada dunden perı bi ton çikolata kornet-mercımeklı kofte yani saçma sapan seyler toparlayamıyorum bakalım yarın sabh yuruyecekmıyım yaa:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: moralım bozuk olunca ben yıyorumm bu kadar nokta. ey hayat bozma ya moralımiiii:84::84::84::84::84::84::84:
amin canım..biz seninleyiz biliyosun..paylaşmak bir nebze de olsa rahatlatır insanı canım:KK16::KK16:
tesekurler canım teskurler su an hallolan bısey yok gıden gıdıyor eşim 1900 kredı ödemesı var 1 temmuzda gıdıp bu ısı halldecegım dıyor uzgun pişman kacıp mı gıdeyım bır b.k yedım sende benı sıkma dıyor her hafta bır muhabbet gecınce ınsanlar hata yapar dıyorum hatasının farkında. bende kötülük yapmak ıstemıyorum bı ara gelıyorlar kafaya ayrılcam dıyorum ama sevıyoruz tabıkı bu nedenlede ayrıla:KK14::KK14::KK14:mam ki tek sorunumz kaynanam ve kaynımmm:KK14::KK14::KK14::KK14:

canım ya öğretmenım ben nasıl bırakıyım işi yıllarca okuduk eşim için çalışmıyorumkı kendım için sevıyorum tabıkı. eşim şu işi hayırlısıyla bıtırsınde ınsallh vall adak adayacam yaaa
evet canım..sakın işini bırakma ..o biz kadınların en büyük güvencesi..ama sanırım eşin de çok pişman ..zararın neresinden dönülse kardır..birdaha yapmaz umarım

bugün eşim oğluş kızımla parka gittik.. Ben yeşil çay içtim. Onlar gösümün önünde dondurma yediler:KK43::KK43::KK43: Ben yemedim kıslaar:KK45:
aferin tatlım ben senin gibi olamadım yidim madoyu:KK17::KK17::KK53::KK53:
Güle güle kullan sersum'cuğum.
sağol fzgunum:KK16::KK16:

canlar nasılsınız?
tatilimden geldim,şimdide iskenderunumua geldim.
artık 1,5 ay burdayım.
bugün benım dogumgünüm.
tekrar karatayıma basladım.
sabah klasik karatay,öglen domates corbası,salata,bulgur pilavı.
aksam z.yaglı fasulye,cacık.
aksam dogumgunu pastamdan 1 dılımcık..
kendıme hedıyeler aldım,esım sagolsun..
nice mutlu ve sağlıklı yıllar canım..hoşgeldin:KK16::KK16:
[h=1]Su Zayıflama Diyetinizin Önemli Bir Öğesidir[/h]

img_su_zayiflama.jpg
Boya uygun beden ağırlığının korunması sağlıklı yaşamın temel koşullarındandır.
Uygun beden ağırlığını belirlemede iki pratik kriterden biri Beden Kütle İndeksi (BKİ), diğeri bel çevresinin ölçümüdür. BKİ beden ağırlığının boy uzunluğunun metre karesine bölünmesiyle bulunur. (BKİ=Ağırlık (kg)/ boy2 (m)). Örnek, boyu 160 cm. olan bir bayanın ağırlığı 70 kg. ise BKİ=70/1.6x1.6=27-28 arası. BKİ 18.9- 24.9 arası sağlık yönünden uygun ağırlığın göstergesidir. BKİ 25-29.9 arası hafif şişman, 30 üstü sağlıksız şekilde şişman (obez) olarak değerlendirilir. Yağın bedenin karın-bel bölümünde birikmesi sağlık için daha tehlikeli olduğundan bel çevresinin erkekte 93, kadında 80 santimetreyi geçmemesi önerilir.
Boya uygun beden ağırlığını dengede tutmanın temel koşulu fiziksel aktiviteyi artırmak ve harcanan kadar enerjiyi içeren besin ve içecek tüketmektir.[h=2]Uygun Ağırlığı Korumada Suyun Önemi[/h]Su organik olmadığından bedende yağa dönüşmez. Metabolizma sonucu oluşan atıkların bedenden dışarı atılmasına yardımcı olur. Su içildiğinde midede tokluk duygusu geliştiğinden yeme isteğini azaltır. Açlık duygusu oluştuğunda enerji değeri olan yiyecek, içecek atıştırma yerine su içmek daha olumlu bir davranıştır. Su, içerdiği kalsiyum, magnezyum gibi minerallerle sağlığın korunmasına yardımcı olur.Uygun ağırlığın korunmasında beden hareketini artırmak zorunludur. Günümüzde obezite sorununun yaygınlaşmasında en önemli faktörlerden biri hareketsizlik, diğeri enerjisi yoğun yiyecek ve içecek tüketmektir. Beden hareketinin artması metabolizmayı hızlandırdığından bedenden su kaybını da artırır. Kaybolan suyu yerine koymak için hareketli bireyler daha çok su içmek zorundadırlar.Günlük yaşamında mümkün olduğu kadar az oturan, daha çok hareket eden, susadığı zaman meşrubat yerine su içen, yemeklerde tatlı yerine sebze salatası yiyen, üç öğün dengeli beslenen, aralarda şekerli unlu yiyecek yerine su içen insanlar arasında şişmanlık fazla görülmez.[h=2]Zayıflama Diyetinde Suyun Önemi[/h]Uzun süre harcanandan çok enerji alımı şişmanlıkla sonuçlanır. Şişmanlık estetik yönünden daha çok sağlığı olumsuz etkilediğinden şişman bireyin uygun ağırlığına inmesi gerekmektedir. Şişmanlık kısa sürede oluşmadığına göre enerji değeri yüksek yağlı, şekerli, unlu besinler sınırlanarak ve beden hareketi artırılarak haftada 0.5-1.0 kg zayıflamak mümkündür. Beden hareketi arttığı için su ihtiyacı da artar. Günlük 2.5 litre su alımı gerekir. Zayıflamak isteyen birey yürüyüş gibi fiziksel aktivite sırasında yanında su şişesi bulundurmalı, susama isteği olmasa bile su içmelidir.
Mineral içeriği yüksek maden suyu iyi bir seçenektir. Düşük enerjili diyetle alınan maden suyu kalsiyum ve magnezyum gibi önemli minerallere olan gereksinmenin karşılanmasına yardımcı olur.
Zayıflamak isteyen bireyler şeker içeren meşrubat içmemelidirler. Bu içeceklerin 1 litresi yaklaşık 400 kalorilik enerji sağlar. Şekersiz çay, diyet kola gibi içeceklerin çok tüketilmesi de sakıncalıdır. Bunların içindeki kafein bedenden kalsiyum atımını artırarak, uzun dönemde kemiğin zayıflamasına neden olabilir.
Nane, kekik, portakal, elma, kuşburnu, ıhlamur gibi bitki çayları zayıflama diyetleri için uygundur. Bu tür içecekler kahvaltıda, yemek sırasında ve sonrasında içilebilir. Hareket halindeki insan yanında taşıdığı su şişesinden su ihtiyacını kolayca karşılayabilir. Bitki çayları da şeker katılmadan içilmelidir.
Yemek öncesi ve sırasında içilen su mideyi doldurduğundan açlık duygusunu bastırır ve bireyin daha az yemesine yardımcı olur.İnsan susamadan su içmesini öğrenmelidir. Bazı zamanlarda susama duygusunun gelişmesi gecikir. Yanında sürekli su bulunduran birey susamadan da su içmeye alışabilir.
Bazıları zayıflama diyetlerinde ılık su içilmesini önerirler. İçilen suyun sıcaklık derecesi bireyin tercihine bağlıdır. Bazıları soğutucudan yeni çıkmış soğuk suyu, bazıları ise oda sıcaklığındaki suyu sever. Hareket halinde genelde ortam sıcaklığındaki su içilir. Çok soğuk su bazı bireylerde sindirim aygıtında rahatsızlıklara neden olabildiğinden tercih edilmez.
Zayıflama diyetinde besin alımının azalmasına bağlı olarak kabızlık görülebilir. Bu gibi durumda birey yatağının başında su bulundurarak yataktan kalkınca içebilir. Bu uygulama bağırsak hareketini artırır.Suyun yemek sırasında ya da aralarda içilmesi farketmez. Sabah saat 07.00’den gece 23.00’e kadar olan zaman diliminde 2’şer saat ara ile bir bardak su içilmesi günlük su ihtiyacını karşılar.Sıcak ortamda, beden hareketinin arttığı durumlarda daha sık aralıklarla su içilmesi gerekir.Su zayıflama diyetinin önemli bir öğesidir. Gerektiği kadar yemek, hareketli olmak ve yeterli su içmek formun korunmasında en uygun davranıştır.
güzel paylaşım canım teşekkürler:KK16::KK16:

iyi geceler kızlar.....bugün hiç gelemedim çünkü moralim çok bozuk..tabi bunun yanında kaçamak da var.yürüyüşümü yaptım ama önüme ne gelirse yedim bugün:KK14::KK14::KK14:
leylakın nen var kuzum senin birkaç gündür..üzüldüm valla:26::26:..herşey hallolur canım benim..sağlık olsun yeter ki:KK16::KK16:

tesekurlr kızlar canlarımsınz gercekten her anlaömda yanyanayız :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: sevıyroum sızlerrııı

bu arad ıyınıyetlım dondurma yamamıssın ve ogluna verdıgın lahmacundan eymemıssın heralde kılo gıdecek yemedıgımz zamn vucut haınlık yapmıyor kılolar gıdıyor tebrıkler azmınden dolayı

bu arada ben bugun dur demıs bulunmaktayım gidişatıma:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

sabah 1 sata yurudum

sımdı yesıl cay ıscıyorum bırazdan yımırtalı kahvaltı zamanı

kıslar kociş yolda nöbetten gelicek aç:KK53::KK53:
ben kaçiimm kahvaltı hazıliimm..bemde açım yavv zaten:KK56::KK56:
görüşürüz:KK16::KK16:

tesekurlr kızlar canlarımsınz gercekten her anlaömda yanyanayız :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: sevıyroum sızlerrııı

bu arad ıyınıyetlım dondurma yamamıssın ve ogluna verdıgın lahmacundan eymemıssın heralde kılo gıdecek yemedıgımz zamn vucut haınlık yapmıyor kılolar gıdıyor tebrıkler azmınden dolayı

bu arada ben bugun dur demıs bulunmaktayım gidişatıma:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

sabah 1 sata yurudum

sımdı yesıl cay ıscıyorum bırazdan yımırtalı kahvaltı zamanı

biz de seviyoz seni:KK16::KK16::KK54::KK54:

Kızlar ağlamak istiyorum ya çok üzgünüm :KK43: Bir metro, bir büyük boy doritos, bir fritos shots, 1 litre kola, milka çikolata, dahasını da hatırlamıyorum bir şeyler daha yedim sanırım kendimi kaybettim :KK43: Uykum düzensiz geceleri uyuyamayınca leptin salgılayamadım sanırım herşeye saldırdım. Çok pişmanım çoook, midem çöp tenekesine döndü. Diyete uyarım diye söz vermiştim,çok üzgünüm :KK43:

canım hiç bişi yememişsin gibi yola devam et üzülme oluyo hepimiz yapıyoruz..ben kaçamak yapınca eskisi gibi amann olmuyo demiyorum daha bi hırsla kendimi kontrol ediyorum zaten vucutta alıştı bazı şeyleri hiçç canım istemiyo yukarıda saydıklarını 2 ay önce terkettim çok zararlı yemiyorum sende dogal kaçamaklar yap yapıcaksan mesela 1dilim ev böreği ev keki vb..arada tabi abartma kolay gelsin:nazar:
ha birde patak sanaa:KK4::KK4::KK22::KK22:

kahvaltım 9:45 bitti
1 yumurtadan taze soğanlı limonlu piyaz
biraz peynir
2-3 zeytin
1 çeri domates
maydonoz dereotu
1 ceviz
biraz fıstık
1 incir
çay..
herkese iyi pazarlar kızlar..

gunaydin kislar,sinaw gorewlisiyim bugn,hatta sinawdayim su anda..bu arada sinaw bursluluk sinawiymis ogrendim daha yeni..ay amanin mini minnacik bu cocuklar ya,nasi da masum bakiyolar..bizim ogrenciler gibi cingoz bakmiyolar..:KK9::KK9::KK9:

Kahvaltimi yazam:
2 adet koy yumurtasi
2 adet omega
12 adet zeytin
1 ince belli badem ve findik
domates
kasar ve ew peyniri
ve bol miltarda cay..
nasssilim ama..:21::21::21:

Akşam ki menüm;
Kanat ızgara
Ayran ve azcık kavun :KK17::KK17::KK17:

Dün misafirliğe gittik baya kaçamak yaptım :KK14::KK14::KK14:

Sabah kahvaltım klasik karatay kahvaltısı :KK56::KK56::KK56:

Dun hic giremedim kizlar..ama kacamakta yapmadim..sadece aksam yemeginde disardaydik o yuzden biraz gec oldu..

sabah:
omletli klasik kahvalti

ögle:
1 biber dolmasi
2 patlicanli kofte

aksam:
yarim levrek
bolca salata
birazda karides, kalamar, balik mezeleri..

bir arkadasimizin dogumgunuydu saat 21 gibi yedik bunlari..

bu sabah tartya ciktim cok mutluydum..sonra esimle kavga edince kahvaltida 1 pogaca 1 dilim borek yedim..

bu hafta cok guzel kilo vermis olacaktim..ooofff yaaa...

Sağlıklı kaçamak dersen: kuru yufka böreği, akıtma(krep sanırım), otlu tava böreği,peynirli ıspanaklı börek
Yumurta dersen: çılbır, soğanlı mıhlama, kıymalı mıhlama, yumurtalı tirit,fırında domatesli yumurta
Menü geniş hangisini denemek istersin?:KK1:
Aman Allahim,agzindan bal damliyo canimcim.hocanin son kitabini hemmen almam lazim..

İyi geceler kızlar, bol bol leptinler:KK16:
Ben yarın sabah erken kalkıp Beypazarı Festivaline gideceğim. Kaçamaksız güzel bir gezi olacak diye umut ediyorum. Akşam gelince yazarım size.
Haftanın son günü herkes için kaçamaksız ve çok güzel geçsin En Büyük KK
iyi gesmeler sana da canim,bak kacamak yapiym dime haa,şaplagi yirsin ona gore:)) buarada beypazarini ben cok sewerim,benim yerime de gez kiisss:)()

kızlar ben kendime engel olamıyorum 1ay boyunca gayet iyidim ama şimdii kendime ne garezim varsa artık.... gün de yaptığım pasta oğluma az kalınca bugün yine yaptım ve yine cazibesine yenik düştüm ..ben bu durumda artık sizi okumakla yetineceğim herhalde.. habire kaçamak haberi de çekilmez dimi ..sizlere kaçamaksız günler kızlar ..ben de denemeye devam edeceğim ruhuma söz geçirmeyi
canim biliyosunki kacamaaklari ac oldugumuz ucin yapmiyoruz,tamamen psikolojik..sen bi an once psikolojine soz gecirmeye bak..bde karatayda kacamaklar kilo aldirmiyo ama werdirmiyo da.eger tartida ++ cikarsan hic uzulme cunku bi iki gune eski kilona donuyosun ok..

iyi geceler kızlar.....bugün hiç gelemedim çünkü moralim çok bozuk..tabi bunun yanında kaçamak da var.yürüyüşümü yaptım ama önüme ne gelirse yedim bugün:KK14::KK14::KK14:
kuzum tayinle alakali bi durummu sıkıntılar..insallah hemen duzelir hersey,cunku senin kacamak yaptigini okuyunca bi tuhaf oluyorum..:KK53::KK53::KK53::KK53:
Kızlar ağlamak istiyorum ya çok üzgünüm :KK43: Bir metro, bir büyük boy doritos, bir fritos shots, 1 litre kola, milka çikolata, dahasını da hatırlamıyorum bir şeyler daha yedim sanırım kendimi kaybettim :KK43: Uykum düzensiz geceleri uyuyamayınca leptin salgılayamadım sanırım herşeye saldırdım. Çok pişmanım çoook, midem çöp tenekesine döndü. Diyete uyarım diye söz vermiştim,çok üzgünüm :KK43:
Aman Allahim benim kadar kacamak yapan biri cikti sonunda,ama tek farkimiz: ben koladan,cipsten ve cukularadan nefret ederim,kacamak yaptigm zaman sadece azcik nutella yiyorum..sakin motivasyonunu kaybetme canim,bide bi iki gun tartida ++ cikarsan hic uzue cunku bu gecici bi durum..kendine bi soz wer we tam gaz diwaam et ok..
Kızlar tartı bana oyun yapmazsa yarın kilo vermişim ben :KK8::KK8::KK8: reglim bittiydi dün..
Sabah bi tartıldım :KK52::KK52::KK52:
:119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:
ee artik foto gormeyi hakettik galiba bis..cok cok tebrik ediyorum canim,ben de tık yok maalesef gene..ee okadar kacamaga olacak kkadar..ama asyaatese soz werdim artik kacamak macamak yok insallah..

Dun hic giremedim kizlar..ama kacamakta yapmadim..sadece aksam yemeginde disardaydik o yuzden biraz gec oldu..

sabah:
omletli klasik kahvalti

ögle:
1 biber dolmasi
2 patlicanli kofte

aksam:
yarim levrek
bolca salata
birazda karides, kalamar, balik mezeleri..

bir arkadasimizin dogumgunuydu saat 21 gibi yedik bunlari..

bu sabah tartya ciktim cok mutluydum..sonra esimle kavga edince kahvaltida 1 pogaca 1 dilim borek yedim..

bu hafta cok guzel kilo vermis olacaktim..ooofff yaaa...
didemcim sıkma canini taklim..cok iyi gidiyosun massallah..cunku daha once hergun kacamak yapiyodun simdi haftada bir..olsun okadr da demi ama..

gunaydin kislar,sinaw gorewlisiyim bugn,hatta sinawdayim su anda..bu arada sinaw bursluluk sinawiymis ogrendim daha yeni..ay amanin mini minnacik bu cocuklar ya,nasi da masum bakiyolar..bizim ogrenciler gibi cingoz bakmiyolar..:KK9::KK9::KK9:

Kahvaltimi yazam:
2 adet koy yumurtasi
2 adet omega
12 adet zeytin
domates
kasar ve ew peyniri
ve bol miltarda cay..

evet canım dunde ben görevlıydım sbs ıdı bızımkı bende hep nette gezındım ve ınan sınavdaymıısm gıbı basım agrıdı halada agrıyor mıgrenım gecmedı sımdı ılac aldım. bugunde kocam görevlı sınavda. bızım mınıkler cok tatlıdır masumdurlar ya höööttt dıdınmı örtmenım dıye susuverırler amann lıse cok zor öğretmenlık ıcın bence yanı belkı sınf öğr oldugum ıcındır sunu dusunurum öğretmensen mınıklere olmalı bu zamnda ergenlerle ugrasmak coook zor

evet canım dunde ben görevlıydım sbs ıdı bızımkı bende hep nette gezındım ve ınan sınavdaymıısm gıbı basım agrıdı halada agrıyor mıgrenım gecmedı sımdı ılac aldım. bugunde kocam görevlı sınavda. bızım mınıkler cok tatlıdır masumdurlar ya höööttt dıdınmı örtmenım dıye susuverırler amann lıse cok zor öğretmenlık ıcın bence yanı belkı sınf öğr oldugum ıcındır sunu dusunurum öğretmensen mınıklere olmalı bu zamnda ergenlerle ugrasmak coook zor
Ay o migren ben de war.ama sekerli seler yada yuksek Gi li yiyecekler yemedigin zaman daha az tutuyo sankim,zaten hoca da kitapta bahsediyo ya..ben de ilkogretim de calistm daha once canim,hakkaten masumlar,ama lise de guzel kis,e tabi basarili bi liseyse..bizimkiler iyi biras,agzimiza bakiyolar hoca bise soylese de yazsak diye massallah..
ama okuldan okula degisebilir tabi bu durum..

Tünaydınlarrrr misss gibi güzel bir istanbul sabahı herkes iyidir umarımmm

Dün akşam ki yemeğim 1 karnıyarık salata yoğurt

Sabah normal kalvaltı akşamada bakıcaz artık

Kahvaltimi yazam:
2 adet koy yumurtasi
2 adet omega
12 adet zeytin
domates
kasar ve ew peyniri
ve bol miltarda cay..

züpperrr:KK16::KK16::KK51::KK51:

kısslarrrss..selam:KK16::KK16:
ilk menüm:KK56::KK56:
salçalı omlet
peynir
tulum loru
zeytin
4-5 ceviz
omega 3
çay çay limonlu form çay:KK66::126:

tesekkurler canim,ama sen de cok guzel dewam ediyosun,kacamak yapmiyosun massallah..once 6 ogun,sonra 3 ve sonra da 2 ye dondurdun ogunleri..sporlarin da cok guzel massallahh..:KK9::KK9::KK9::KK9:

..

Evet 3 ten 2 ye indirdim sayenizde hep bakıp örnek alıyorum :)
sevgiler

Arada moral bozukluğu oluyor e buda yediklerimizi etkiliyor maleseff umarım sorunlar halledilir sende düzene geri önersin Leylak

Denizcim sadece 1 kaç gün tartıda durgunluk olacak o kadar inan ki yeniden başlarsan kaldığın yerden devam ediyorsun bu diyette gerçi bu bi diyet değil :KK3:
Kızlar tartı bana oyun yapmazsa yarın kilo vermişim ben :KK8::KK8::KK8: reglim bittiydi dün..
Sabah bi tartıldım :KK52::KK52::KK52:
:119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

Tebrikler:KK16::nazar::nazar:

kaç kilosun şimdi :KK53:

günaydın kızlar , güzel ve keyifli bir gün geçirmenizi diliyorum:KK3:
Günaydın Lacey teşekkürler sen de mutlu bir pazar geçirirsin umarım :):KK16:

Kahvaltimi yazam:
2 adet koy yumurtasi
2 adet omega
12 adet zeytin
domates
kasar ve ew peyniri
ve bol miltarda cay..

:KK34:Doyurucu harika bir menü olmuş kolay gelsin

kızlaar.. yaşasın 2 gündür tartı beni 69 gösteriyo :21::21::21:
70 direnci benim azmim karşısında aciz kaldı :KK33:
bende dün gittim kendime kuzenin düğünü için kıyafet aldım gaza gelip, temmuza kadar 3 kilo daha verirsem cillop gibi olacak :KK9::KK9: :KK52::KK52:
çok umutlandım çookkkkk :nazar:
he bu arada artık akşamları canım kendiliğinden yemek yemek istemiyo , galiba 69'u görmemde etkili oldu bu durum :21:
1 ayda 4 kilo vermiş oldum Karatay'la hemde ölçülerim accayip azaldı... :KK52: :KK52:

hocaaammm seni seviyoruuuuummmm duy beniiiiii..... :KK16: :KK16: :KK54:

bebeğim 9. aya girdi ama regl olmadım henüz(sütten galiba), bu arada bi de regl olursam oohhh daha da incelecek şişlikler :KK52: :KK52:

X