Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kızlar
wc sorunum ile ilgili yorumlarınıza teşekkürler.masalın mindivandan aldım,henüz yemedim.mindivanın topiğine göre öğünlerden sonra 1 yemek kaşığı yeniyor,yani günde 3 kez.bakalım fayda edecekmi.Eğer bu da fayda etmezse bu hafta karatay diyeti benim için sondur.Yani en azından başka bir diyet yapıp,mesela kalori sayımı diyeti yapıp,eskisi gibi beslenip,bağırsaklarımı kandırmak ve çalışmalarını sağlamak gibi bir amacım var.inşallah mindivan iş görür de diyetimden olmam

kızlar hala liste gününü mü konuşuyorsunuz :KK53: 3 kez yazdım,çoğunluğun istediği olsun pazartesi olsun,en azından bir süre deneyelim eğer sevmezsek yine cuma yaparız dedim.dün kilo bildirimi yapmayanlar da kendi kendine karar alıp uygulayan arkadaşlar,çoğunlukla değil,kendileri hareket etmişler,keşke dün bildirim yapsalardı.yine çoğunluğa uyarak değil,kendi istekleri doğrultusunda yarın tekrar liste yapacaksanız da kendiniz bilirsiniz arkadaşlar.Topiğin geneli 30 undaki listeye dahil olacak,dün bildirim yapmayanların kilosu da 2 ye bölünecek ki haksızlık olmasın,çünkü 2 haftada verdikleri kiloyu yazmış olacaklar (tabi bu pazartesi liste yapılmazsa)...Yanlış anlamayın bu yazdıklarımı,kızdığım kırıldığım filan yok,herkes kendisi bilir sonuçta.Hiç kimseye hiç bir şeyi dayatamayız ki,öyle değil mi..
Hepinizi öpüyorum

Saphıracım yemeklerden önce yiyorsun 15- 30 dakika önce yiyorum ben duruma göre.
Üstüne de sıcağa yakın su içiyorum yemeği hazırlarken.
İşe yarayacağına inanıyorum ama 1 haftaya kadar işe yaramadı deme çünkü seninkisi de ciddi anlamda sorundu benimkisi gibi.

Bir de ben bildirim konusunda naasıl yapmalıyım.
Cuma yarışmalarındaki gibi son gittiğim kilo ile mi yapmalıyım hafta sayısına bölerek ?

Kızlar mesaj kutumu boşalttım.ne kadar çabuk doluyor bu kutu ya hayret birşey :KK76:

bu arada kızlar wc ye gittim :KK17: ama neler çektim anlatamam.çoğu zaman çok zor oluyor benim için ama bu seferki bir başkaydı.artık wcden sonuç alamadan,eşime diyecektim ki hastaneye götür beni :KK14: yarın önemli bir toplantım var ve tüm enerjim düştü,resmen hasta oldum yatıyorum yatağımda.tüm eklemlerim kaslarım ağrıyo.ayrıca az önce de badem kaju atıştırdım biraz,çayın yanında.son çare masalımın macunu deneyeceğim,yine olmazsa en az 1 haftalığına diyeti bırakacağım.Çünkü yılbaşı ve sonrasındaki 3-4 gün toparlanamayıp,neredeyse diyette değilmişim gibi yemiştim o dönemde bağırsaklarım yine eski düze geri geldi herhalde,o zaman bizde çalışalım dediler.Her gün düzenli wc deydim.sonra kendimi toparladım,ve wc ile yine küstük.Olmazsa kalori sayımı diyet şeklinde yaparım ki bari kilo almayayım :KK14: yarın sabah unutmazsam tartılıcam yine bakalım sonuç ne olacak,bugünkü 400 gr. ın suçlusu gerçekten wc miymiş görücem.gerçi bugün moralim arkadaşımda kek poğaça yedim sonra akşam yemeği yemedim.bilmiyorum dengelenmiş midir ya pofff :KK19:

Magnezyum eksikliğin var mı? Magnezyum destekleri alırsan bağırsaklar daha mülayim oluyor.
Oğlumun metabolik sorunları olduğu için beslenme ve metabolizma konularında oldukça fazla bilgim var.
Bazen de GABA ( nörotransmitter) eksikliğinde de bağırsakların motilite(peristaltik hareketleri ) sorunu oluyor.
Reflün de varsa 2. ihtimal daha yüksek olabilir.
Tabii başka etkenler de var olabilir. Ama aklıma ilk gelenler bunlar.
Sevgiler

Allah bagislasin canim cok tatli Maasalah :nazar::nazar:

Ben Almanyada yasiyorum...

anladım canım meyve o biliyorum onu yabanmersinin bir çeşidi aslında tazesini biliyorum kurusunuda alırım o zaman bende malum tuvalet sorunu hipotiroit hastalarının en büyük derdi.

Oy oy oy ben yerım onuuuu nasıl şeker nasıl tatlı maşallah olsun kaderide yüzü kadar güzel olsun inşallah canım.

Hoşgeldin canım istikrarlı olursan süper verirsin bence :)

Sabah
1 yumurta, peynir, dereotu, maydanoz

Ayran detoksu için 2 kere içebildim karışımdan çok doyurucu bakalım sonuç ne olacak pazartesi bildirim yapacağım ben o zaman görürüz sonucu.

Kızlar süt aldım pazardan ama sorum şu hiç evde yoğurt yapmadım ben evde yoğurtta kalmamış kaynatmadım sütü şimdi yarın komşudan alacağım biraz yoğurt onla mayalayacagım 2 kilo süte ne kadar yoğurt koymalıyım?

tanemcim maşallah bebeğine ne kadarrr güzelll :nazar::nazar::nazar:
ikizcim istediğin kilona ulaştın mı korumaya mı geçiyorsun artık ben tam olarak anlayamadım?mezun edelim mi o zaman seni? :KK16:

Bence de ayda 2 kg verip sonra onları korusak bile yeter :KK1:
Ama asıl kilo verip koruma döneminde işe yarar bence bu ..

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet.../298244-100-detoks-diyeti-deneyimlerimiz.html

:nazar::nazar::nazar: Maşallah ona ne kadar tatlı ..
dillekleriniz ve dualarınız için çok teşekkur kooocamammmmm amin canlarım

evetttt bayanlarrr bir daveeti daha kaçamaksız atlatmış bulunuyorummm

1 adet fırında çipura
bol salata
1 kk tahin helvası
bol limonlu çay

yok tatlım ilaç değil.çok hoş bi meyvenin kurusu.kuruyemişçilerde aktarlarda satılıyo.hem antioksiden.hemde bağırsakları çalıştırıyor.dukan diyetinin olmazsa olmazı hatta.ben her sabah 1 avuç içi tüketiyorum.mayhoş bi tadı var.bi dene derim... :KK48:
teşekkürler canım,ondan da alırım olmazsa
işte de bu günkü muhteşem menüm kızlar

sabah:2 yumurtadan menemen
4 -5 ceviz
beyaz peynir
tulum peyniri
haşlanmış brokoli
5-6 zeytin
omega 3

akşam:fırında hamsi
salata
1 kk helva

2 öğün yaptım bugün.şimdide çay içiyorum..

kızlar burdan hepinize duyrulur.64 ü görür görmez ilk işim LAHMACUN :nazar: yemek olacak :KK1::KK1:
mükemmel menü :nazar: bence o kadar bekleme lahmacun için ,zaten haftada 1 iznimiz var :KK34:

Saphıracım yemeklerden önce yiyorsun 15- 30 dakika önce yiyorum ben duruma göre.
Üstüne de sıcağa yakın su içiyorum yemeği hazırlarken.
İşe yarayacağına inanıyorum ama 1 haftaya kadar işe yaramadı deme çünkü seninkisi de ciddi anlamda sorundu benimkisi gibi.

Bir de ben bildirim konusunda naasıl yapmalıyım.
Cuma yarışmalarındaki gibi son gittiğim kilo ile mi yapmalıyım hafta sayısına bölerek ?
canım ateşsiz yemeklerden sonra yiyormuş,eşim de aktara sormamış nasıl yenecek diye ama aktar kabızlık sorunu asla olmaz bununla demiş
canım aynen takımlardaki gibi bölelim derim
Magnezyum eksikliğin var mı? Magnezyum destekleri alırsan bağırsaklar daha mülayim oluyor.
Oğlumun metabolik sorunları olduğu için beslenme ve metabolizma konularında oldukça fazla bilgim var.
Bazen de GABA ( nörotransmitter) eksikliğinde de bağırsakların motilite(peristaltik hareketleri ) sorunu oluyor.
Reflün de varsa 2. ihtimal daha yüksek olabilir.
Tabii başka etkenler de var olabilir. Ama aklıma ilk gelenler bunlar.
Sevgiler

reflüm olduğunu sanmıyorum diğerlerini bilmiyorum.hastaneye gidemiyorum,uzun zamandır tahlil yaptırmak istiyorum ama kızımı bırakamıyorum,onu da hastaneye sokmak istemiyorum.bir de şöyle bir durum var diyete ara vermiştim yılbaşı ve sonrasındaki 3-4 gün,o zaman eskiye dönmüştüm düzenim,sorunum yoktu

:nazar:Eki Görüntüle 331076 leylacığım işte kızım bu 3 aylık resmi 9 aylık resmini koyacakdım ama pc yeni olduğu için anca bunu attım
maşallah kuzuya allah nazarlardann korusun çok tatlıymış.sen de bu kuzunun yanında depresyona giriyorsan yuhhhh sana:)))))))))))))))moral deposu yanında canımmm

Selam kızlar
wc sorunum ile ilgili yorumlarınıza teşekkürler.masalın mindivandan aldım,henüz yemedim.mindivanın topiğine göre öğünlerden sonra 1 yemek kaşığı yeniyor,yani günde 3 kez.bakalım fayda edecekmi.Eğer bu da fayda etmezse bu hafta karatay diyeti benim için sondur.Yani en azından başka bir diyet yapıp,mesela kalori sayımı diyeti yapıp,eskisi gibi beslenip,bağırsaklarımı kandırmak ve çalışmalarını sağlamak gibi bir amacım var.inşallah mindivan iş görür de diyetimden olmam

kızlar hala liste gününü mü konuşuyorsunuz :KK53: 3 kez yazdım,çoğunluğun istediği olsun pazartesi olsun,en azından bir süre deneyelim eğer sevmezsek yine cuma yaparız dedim.dün kilo bildirimi yapmayanlar da kendi kendine karar alıp uygulayan arkadaşlar,çoğunlukla değil,kendileri hareket etmişler,keşke dün bildirim yapsalardı.yine çoğunluğa uyarak değil,kendi istekleri doğrultusunda yarın tekrar liste yapacaksanız da kendiniz bilirsiniz arkadaşlar.Topiğin geneli 30 undaki listeye dahil olacak,dün bildirim yapmayanların kilosu da 2 ye bölünecek ki haksızlık olmasın,çünkü 2 haftada verdikleri kiloyu yazmış olacaklar (tabi bu pazartesi liste yapılmazsa)...Yanlış anlamayın bu yazdıklarımı,kızdığım kırıldığım filan yok,herkes kendisi bilir sonuçta.Hiç kimseye hiç bir şeyi dayatamayız ki,öyle değil mi..
Hepinizi öpüyorum

canım bu kabızlık sorunuyla ilgili merak ettim diyete başladıktan kaç ay sonra başladı?hoca bu diyetle kabız olmazsınız diyor 2.kitapta anlayamadım biyerlerde bi yanlışlık mı var

Orada nasıl havalar iyi mi ?
Yok canim ya gerci su an Türkiyedeki gibi sogukta yok ama yagmurlu. Gecenlerde don vardi..Ama gecen seneki kadar kar yok. Hatta sadece 3 gün yerde kaldi ve eridi...

evetttt bayanlarrr bir daveeti daha kaçamaksız atlatmış bulunuyorummm

1 adet fırında çipura
bol salata
1 kk tahin helvası
bol limonlu çay
Tebrikler canim :KK9::KK9::KK9:

Merhaba kızlar ben de aranıza katıldım. Ama tartım bozuk ama yrn alcam ben de şu çizelgeden yapıcam. İşteyken diyet çok daha rahat yapılıyor ama haftasonu ailecek kahvaltılarda dayanamayıp bal yiyorum. Bal çok ama çok şifalı ve ben gerçek balı buldum ve bana iyi geliyor tek o sorunum var gerisinde çok zorlanmıyorum bir haftadır yapıyorum.

tanemcim maşallah bebeğine ne kadarrr güzelll :nazar::nazar::nazar:
Ikizcim istediğin kilona ulaştın mı korumaya mı geçiyorsun artık ben tam olarak anlayamadım?mezun edelim mi o zaman seni? :KK16:

evet canım bu yaptığım detoksla hedefime ulaştım...:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:..mezun olabilirim:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:..ama koruma sürecindede sizinle olmak istiyorum..:KK17:.listede olmasamda menülerim ve sohbetlerinizle burda olmayı çok isterim...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

evet canım bu yaptığım detoksla hedefime ulaştım...:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:..mezun olabilirim:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:..ama koruma sürecindede sizinle olmak istiyorum..:KK17:.listede olmasamda menülerim ve sohbetlerinizle burda olmayı çok isterim...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

İkizcim tartıldın mı kaç kilo çıktın ne kadar gitti detoks ile ?

1.100 gitti canım 58 kiloyum.:KK76:....ama wcye çıkmadım henüz...:KK17:
SEN TARTILDIN MI ,NEKADAR GİTMİŞ...:26:

Harikasınn ..
Tebrik ederim seni.
Gerçekten iyi geldiğine de sevindim detoksun.
İkizcim biliyorsun ben tartılamıyordum korkudan.
1.5 ay oldu nerdeyse 2 hafta kendim saçmaladım sonra sevdiceğim gelince sabah gece demedik ne bulduysam yedim.
Bugün tartıldım sonunda yüzleşme zamanı geldi diye.
61.8 çıktım.
Çok kilo almışım ama umarım yerleşmemiştir de çabuk gider.
Karataya dönmeden biraz başka şeyler yapıp şu yeni kiloları vermeyi düşünüyorum.

mutlu pazarlar karataydaşlarııımmm :KK3::KK3:

sabah tartıda 65 leri görmüş birisi olaraktan mutluluğumu tarif edecek kelime bulamıyorum :KK76::KK76::KK76::KK76:

mükellef bi pazar kahvaltısı yaptım.hadi söyleyim 65 lerin şerefine 1 kk helvada yedim :KK53:

X