Kararsızım yardım edin:(((

canım bence eşin madem gıt dedi bence gıtmelisinki senın bu kdar hafif olmadıgını bılsın aslında bunu ılk soyledıgınde yapmalıydın bak gıtmeyınce ıkıncı kere gıt dıyo yıne gozunu korkutmassan 345 der bence erkeklere onlara mahkum olmadıgını hıssettırıceksın erkekler kadınsız yapamazlar evde duzenleri yemekleri herseyı bozulur ve ozaman kıymet anlarlar ıkıncısı baban nıye odıyecekmıs osenın esın degılmı o odemesı lazım cok kucuk bı hesap bence lutfen kendıne guven guvenını yıtırme takılır yere dusersın mutsuz olursun 8 senelık evlı bırı olarak ben bunları oneriyorum .insllah tez zmnda anlasırsınız.

yok canım yaa nedemek beğenmiyorsan git hayret bişey sinirinden söylemiştir sakın gideyim deme.. ama şan sinirlidir ve ne desen boş olacağı için aranızın düzelmesini bekle ve burnundan fitil fitil getir.. hem o altınlar sadece onun değilki ne demek ödemem.. ya cok saçma br erkeğin kızın babasından para istemesi bu kadar mı aciz ki bunu söylüyor yaaa o zaman altınlarının yarısınıda babana ver bakalım ozaman ne olcak. sinir oldum valla...

canım eşin evliliğini oyun mu sanıyor her olayda çek git tavrı
o para senin geleceğin için lazım anlayışlı biri olsa zaten kendi verir babana minnet etmez bence okul parası ne yap ne et erteleme kendi ayalkarın üstünde dur
EN AZINDAN HER ÇEK GİT DEDİĞİNDE KENDİNE GÜVENİN MADDİ ÖZGÜRLÜĞÜN OLUR İLERDE DAHA AZ ÜZÜLÜRSÜN

benim eşim evliliğimizin ilk yıllarında git demekle kalmaz birde bavulumu hazırlayıp beni kapı dışarı etmeye çalışırdı.yani o derece sinirli ve dengesiz bir insandı.bende senin gibi çok düşündüm gururumu ayaklar altına almayım gidiyim diye.ama hep kaldım gitmedim.eşim hep bir anlık öfkeyle aynı hatayı yapıyordu.şimdimi tabiki o hatayı yapmıyo olgunlaştı biraz duruldu.sanada eşini seviyosan evini terketme derim
ama para konusunda eşini kınadım neden babanın senin borcunu ödemesini istiyo anlamadım.aranızda tatlılıkla halledin canım.sonuçta eşinin dilinden en iyi sen anlarsın

Sinirle söylenen sözler olarak nitendiriyorum bu kadar kolay olmamalı yasakkelime

Konuşacaksın eşini kenara çekip anlaşamamış olabilirsiniz bazı konularda bu evlilği bitirmek anlamına gelmez. Konuş bakalım istemiyormusun de ve aldığın cevap olumsuzsa demek seni sevmiyor bunda yapacağın tek şey adliye yolu olacak benneyaptımki

Zorla güzellik olmaz... Eğer hayatında başındaysan mahvetme geleceğini şimdi genciz yaşlanınca daha fazla olumsuzlukla karşılaşıcaz..
Umarım işin içinden çıkarsın hiç kolay değil bir yuva yapmak... Herşey gönlğnce olsun..
a.s.

bu erkekler neden böyleee... çok kolay çekip git demek.. haciz sana gelmeyecek ki onada gelecek mecbur ödemek zorunda... yani kimse babanın kapısını çalmaz kızınız borcunu ödememiş diye... kocanıza gelecekeler.. oda tıpış tıpış ödeyecek...işlerine gelince ailemizi hiç bir şeye karıştırmazlar işlerine gelincede baban ödesin.....hem sen eşinin gözünü korkut benceç... seni kaybetme korkusu yaşasın.... bir de afedersiniz ama havlayan köpek ısırmaz derler... canım sen evini terk etme:

kızlar dün akşam arkadaşımız geldı eve ben gidemedim ve hiç bişey konuşamadım bide üstüne üstlük aynı işyerinde çalışıyrz şuan nasıl davrancagımı bilemiyrm ona çok kızgınım evden gitmicem dediginiz gibi ama zehir edicem burnından getircem yaptıklarını bu borcu taksıtle ödeme imkanım vardı ama zamanında işim olmadıgı için ödeyemedim şimdide hepsını ödemem lazım

ne güzel çalısıyorsun işte
calıs öde birazda altınlardan bozdur
ama evi terkedeyim deme
oda hatasının farkına varacaktır
öyle herşeyde hemen ev terkedilmez

Allah Allah , baban niye ödüyormuş anlamadım...Sakın çekip gideyim falan diye düşünme ....Bence ortak ev almamakla iyi yapmışsın , yarın öbür gün yok ben oturdum sen sen oturcaksın falan bir sürü laf döner durur

bencede evi terketme babasının evindemi oturuyorsunki evden sen gidesin beyfendi kendi gitsin senden bu kadar rahatsızsa hiçte gitme arkadaşım bu ev ben varsam var de ben olmasaydım nerden bu evde olacaktın dee .... ay sinir oluyorum erkeklerin hep gitme işini kadınlardan bekliyor olmalarına rahatsız olan gitsin hiçte biryere gitmem o ev onun olduğu kadar benimde aynı şekilde seninde onun olduğu kadar...:dilcikar::dilcikar:a.s.

Canım sen önce o altınlarla borcunu bi öde. Evine haciz gelmesinden iyidir inan ki.. Nasılsa çalışıyosun o altınları yavaş yavaş yerine koyarsın. Şimdilik evinden gitme ama eşin bunu alışkanlık haline getirirse onu gönder evden. Bu erkek milletine noldu yaa mertlik falan hiçbişey kalmadı..Bİ de karısını evden kovuyo..

Eşin ayıp ediyor. Çek git denir mi ya... Niye evlendi o zaman senle.Canım benim artık maaşınızdan ödeyemiyosanız elinizde ne varsa onunla ödeme yapmak zorundasınız. Ki baban senin bu borcunu ödemek zorunda değil. Hadi baban ödedi diyelim babana sonra borcunu ödemelisin bence. Ben böyleydim yani. Çünkü artık maaş alan bir bireysin, eşin var, evlisin.Ben olsam eşim de beni anlıyorsa alıp kendisini karşıma konuşurum sakince. Birbirinize küs kalırsanız daha da sinir olabilirsiniz birbirinize karşı.

Bi de ortak ev alma bence. Oğlundan belli kusura bakma ama sonra babası da çıkıp eve ortağım ben, paraya sıkıştım satmamız lazım falan der, senin eşinde babasına hak verir falan, emekler boşa gider. Harcanabilirsin de bu şekillerde. Anladığım kadarıyla eşin seni hiiiiç düşünmüyo. Hiç. Gidişattan haber verirsen sevinirim.

Son düzenleme:
öyle çekip gitmek kolay mı nereye gidiyon evlilik bu mu yani zora gelince çekgit mi demek eşinle sakin bir kafayala konuş haciz gelmesi iyi olmaz iyisi mi önce borcunuzu ödeyin ev kaçmıyo ya herzaman alınabilir

Alla alla babnım borcumu ki babn ödesin
valla benimde öğrenim kredisi borcum vardı,daha son taksidini yeni yatırdım,az bişey daha kaldı bitmedi bile
eşim bir kere olsun laf etmedi
hatta ben şaka yaptım borcumla geldim sana diye
siz artık tek kişisiniz canım
olaylara ayrı ayrı bakmak niye
eşyeler ikinizin,para ikinizin
hiçbir şey tek başına senin veya eşinin değil
önce eşine bunu anlatmaya çalış
her fırsatta dile getir
bir de sert çıkma hemen
ne demişler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış
sakın evini terk etme
çok basit birşey yüzünden kavga etmişsiniz bence eşini ikna edebilirsin
eşin gitr dese bile bu ev ikimizin
kimin evinden kimi kovuyorsun desene
hemen tamam mı diyorsun sende....

evlilik bu kadarda pamuk ipliğinde olurmu ya? :1shok: kanım dondu resmen. :kızgın: ne kolay öyle git demek. :1no2: pes doğrusu. Allah yardımcın olsun canım.

şu baban ödesin baban yapsın diyen kocalara gıcık oluyorum.bu nasıl bir haysiyetsizliktir evlendiği kadına sadece yatakta kocalık yapmak gibi bir niyeti var heralde.diğer konular onu ilgilendirmiyor.utanmaz.aslında sap gibi bırakıp gideceksin böylesini.ama kararlı olduğunu anlayacak.belkide asla bırakıp gidemez beni diye düşünüyor.çocuğunuzda yok sanırım.sanki terkedilmeyi hakediyor gibi ama,yinede siz bilirsiniz,böyle sürekli insanın onuru gururu sınanmaz biryerde patlar.Allah sabır versin cnm

şu baban ödesin baban yapsın diyen kocalara gıcık oluyorum.bu nasıl bir haysiyetsizliktir evlendiği kadına sadece yatakta kocalık yapmak gibi bir niyeti var heralde.diğer konular onu ilgilendirmiyor.utanmaz.aslında sap gibi bırakıp gideceksin böylesini.ama kararlı olduğunu anlayacak.belkide asla bırakıp gidemez beni diye düşünüyor.çocuğunuzda yok sanırım.sanki terkedilmeyi hakediyor gibi ama,yinede siz bilirsiniz,böyle sürekli insanın onuru gururu sınanmaz biryerde patlar.Allah sabır versin cnm

Sana katılıyorum. Ben mesajı yanlış anlamışım ilk okuduğumda. Pardon cnm

herkese çok tşkkür ederim bu saat oldu ben hala konuşamadım işyeri malum beni o kadar yanılttı ki eşim onun bu şekılde davrandıgına inanamıyrm 6 yıllık beraberlıkten sonra ne zorluklarla evlenmıştık aileler istemedigi halde daha 1,5 yıllık evlıyız ve bana tavrına bak demekki hiç tanıyamamışım bunca sene çok kötüyüm ya napcamı bilmiyrm

X