Kararsız kaldım kızlar ...

Bionic_woman

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2014
19
1
Aslında dışarıdan bakınca çoğu arkadaşımızın sorunları kadar büyük bir sorun değil. Ama yine de anlatıp fikir almak istiyorum. Ben İstanbul'da lisans son sınıf öğrencisiyim. Haziranda mezun oluyorum. Okulumuzdaki bir araştırma görevlisinden çok hoşlanıyorum. Laboratuvar çalışmalarında ve arada sırada merhaba-merhaba konuşmalarımızdan başka diyaloğumuz yok. Lakin, aşk bu, insan senelerce tanıyıp da birine aşık da olabilir, çok derinlemesine tanımadan da. O harika bir insan. Çevresi tarafından çok sevilen ve sayılan biri. Ayrıca çok zeki ve alanında başarılı. Yani pek akranım değil ve 10 yaş büyük. Ama dedim ya hoşlanıyorum işte=) Sevgilisi falan yok :) Geçen sene laboratuvar çalışmalarında onu daha yakından görebildiğimden beri çok hoşlanıyorum. İnsanların duyguları konusunda açık olmasını ve zaman kaybetmemesinden yana olduğumdan birkaç ay önce ara tatilde ona duygularımı sosyal paylaşım sitelerinden biriyle izah ettim. Ve hesabımı dondurdum, çünkü alacağım cevaptan çok korkuyordum(saçmalık işte :) ) Sonra tekrar açtım ama bana bu zamana dek hiçbir şey demedi. Sadece öyle bakışıyoruz ara sıra. Sınavlarda başka sınıfta gözetmen olduğu halde benim sınıfıma çok saçma nedenlerden geliyor ve kendime yormak istemem çünkü kendimi kandırmak istemiyorum ama eğer öyle olsaydı hoş olurdu ya:))) 1 ay sonra doğum günü var. Kutlamalı mıyım? Lakin yine sosyal paylaşım sitesinden yazarım diye düşünüyorum. Çünkü gözlerinin içine yakından bakacak cesaretim yok. Ona bu konuyu tekrar açmalı mıyım yoksa sadece doğum gününü mü kutlamalıyım? Konuşma, demeyin desem de bana tavsiyeniz bu olacakmış gibi de geliyor kızlar=) Mantıklı olan bu çünkü. Ne yapsam bilemedim ...... Yalnız şöyle bir durum da var. Geçen sene bir hocamızın bizim okuldan son sınıftaki bir kızla beraber olması baya tartışıldı. O hoca da benim araştırma görevlisinin en en yakın arkadaşı. Bu durumdan etkilendiği için benimle konuşmuyor olabilir mi? Mezun olmayı mı beklemeliyim tekrar konuşmak için? Of of bilemiyorum. Akıl verin ablalarım ve akranlarım =) Unutmaktan başka bir çare yok mudur?

Pardon ama ona hislerini açmışsın ama adam o kadar süre geçmesine rağmen sana bir tepkide bulunmamış.Sen hala bir şeyler yapma azmindesin.Ben olsam yapmazdım valla.Üstelik akademisyenlerin burunları havada olur.Bence sana 'benden hoşlanan kızlardan biri' gözüyle bakıyor.

Doğru diyorsunuz bir şey yapmamak gerek tabii olarak. Ama asıl hata bende. Arkadaş olmayı düşünmeden direkt duygularımı izah etme çabasına girdim. Sonuçta beni çok fazla tanımıyor sadece "gel sana şu deneyin matematiksel hesabını anlatayım mı?" "olur, evet dinliyorum." diyaloglarından başka diyaloğumuz yok

Akademisyenlikten dolayı diyemeyiz de, bazı insanlar öyle burunları havada işte. Ama o gerçekten öyle biri değil. Bizim okulda öğrenciye gerçekten değer veren az sayılı ar.gör. lerden biri. Öyle egoları yoktur .

Yorum için çok teşekkür ederim =)

bence konuşma aranızda baya bi fark varmış.

Seni çok iyi anlıyorum müstakbel koca adayımla da seninle aynı durumdaydık o hiç dersimize girmiyordu ama koridorda falan görünce içimde kelebekler uçuşurdu :) hiç muhabbet de yoktu sadece slm slm :) bende belki kendini beğenmiş biridir diye hiç adım atmadım ondan geldi :) bence sende adım atma artık dediğin gibi diğer olay yüzünden mezun olmanı bekliyor olabilir saygınlığını kaybetmemek için ama istersen doğum gününüz kutlu olsun hocam vb türden bir mesaj at her öğrenci gibi bakalım muhabbeti uzatmaya çalışacak mı hissedersin artık :)

Yoksa nick name inizdeki Murat , onun adı mı =) Onun da adı Murat da, dikkatimi çekti :) İçime su serptiniz. Esasen ben de aynı şekilde düşünüyorum. Doğum gününü kutlamamak olmaz. Madem seviyoruz dedik, bu kadarını yapmak zorundayız =) Sizin olayınız hakkında -tabii ki özel değilse- biraz daha anlatabilirseniz çok sevinirim:) İlişkiniz nasıl başladı acaba? Okuldayken mi başladı?

YOk canım özel değil diğer mesajda da anlatıyordum ne yapıyorum dedim kendi kendime kız akıl danışıyor sen ne anlatıyorsun diye geri sildim :) evet murat onun adı muràdım :) face de bazı zamanlar yaptığım anlamlı bir paylaşımı beğenirdi ona karşılık bende onunkini beğenirdim o kaç tane beğendiyse o kadar fazla yok :) o bir şarkı paylaşırdı aynı sanatçının başka bir şarkısını ben paylaşırdım :) ama hiçbir zaman ne gerçekte ne de sanalda muhabbet etmedik. DErken bir zaman sonra bölümümüzun sosyal topluluğu gezi düzenliyordu tabi bizim ve onun da çalışmaları neticesinde işte aynı ortamda çok bulunduk yine sohbet yok :) okuldaki kızlar bunun peşinde bu da kimseye umut vermemek için herkese soğuk davranıyor canım benim :) anlattığına göre okulumun bitmesini bekleyecekmiş ama bu organizasyon sayesinde bana aşırı ilgi duymuş bekleyememiş 3. sınıfın 2.döneminde başladı beni hiç yalnız yakalayamadığı için odasına da çağırmaya çekinmiş tabi hiç gitmedim odasına o ne kadar soğuksa bende öyleyim burnumdan kıl aldırmıyorum :) face de yazdı işte direk ben senden çok hoşlanıyorum allah nasip ederse evlenmeyi düşünüyorum çok ciddiyim filan konuştuk işte başladı 19 Nisan da 2. Yılımıza gireceğiz allahın izniyle ağustosta da evleneceğiz :) yakın olduğu bazı hocalara bahsetti işte bir laf duyarlarsa korusunlar ciddi olduğumuzu bilsinler diye ama çok çektim kıskanç öğrencilerden gittiğimiz gezide görenler olmuş koca okul öğrendi durumumuzu sınavlarda filan laf sokanlar olurdu sen niye çalışıyorsun torpillisin vs diye oysa hiçbir zaman öyle birşey olmamıştı selam bile vermemeye başladılar çoğu arkadaşlarım onlara ne oluyorsa kıskanç şeyler :)

ben fazlaca organizasyonlarda değilim,olsam da onunla çalışmıyoruz zaten... Çok sevindim ve özendim vallahi :) İnsanlar çok saçma konuşabiliyorlar. Üstelik dersine bile girmiyormuş, niye torpilli olasın ki? Bu sene Murat da benim lab.larıma girmiyor. O benim paylaşımlarımı hiç "beğen"medi. Ben de senin gibi aynı sanatçının başka şarkısını paylaşıyordum =) Bir keresinde , ona sevdiğimi söylemeden önce, ona bir soru sormuştum. netten de anlatılabilecek bir şeydi ama odama gelirsen anlatırım demişti bana :) İnsan böyle küçük, belki anlamsız şeylerden bile umutlanıyor işte. Çok fazla dikkat çeken biri değilim okulda. öyle ahım şahım güzel de sayılmam. Eğer başka birini tercih ederse, benden daha iyi birini, onun mutlu olmasını istemekten başka bir tepkim olamaz. Dilerim siz çok mutlu olursunuz. Özeniyorum ama benim başıma böyle şeyler hiç gelmiyor işte... Kader... Bu arada aranızda kaç yaş var acaba? Kusura bakmayın çok soru sordum ama çok güzel anlatıp içimi rahatlattınız :)

bir anlasam işte dersime girmiyor soruları o hazırlamıyor ne torpiliyse artık saçmalık :)
Olmazsa da şöyle düşün benim hayat felsefem de bu yöndedir her zaman hz. Mevlana nın bir sözü var üzülme kaybettiğin herşey başka bir suretle sana geri gelir diye bir de hep olmayan ters giden birşey de allah hayırlısını versin demek ki nasibimde bundan daha iyisi var derdim gerçekten de öyle oldu o 2011 de başladı göreve onu ilk gördüğüm an aşık oldum ve hissettim sen benimsin dedim içimden ama sonra onu nişanlısıyla birlikte gördüm bir daha asla o gözle bakmadım ne hikmetse okulda da hiç karşılaşmadık o dönem allahım sen hayırlısını ver diye dua ettim herzaman sonra ayrıldıklarını öğrendim ve yine hiçbirşey yapmadım zaten çok soğuktu herkese karşı bana da kendisi geldi yani anlatmak istediğim herşey nasip kısmet murat nişandan dönüp beni buldu ve 4 ay sonra evleneceğiz inşallah... Ben 23 o 28 yaşında 5 yaş var:) Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eylesin ve hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin inşallah (amin)

bence okuldakiler, hocalar falan rahatsız olur dedikodu çıkarır diye çeknimiş olabilir. okulun bitmesini bekleyin bence gidin konuşun ondan sonra ben olsam öyle yapardım. bence cevap vermemesi bu yüzden.

Yaş farkı çok uygunmuş :) Bazen bir insanın gerçekten kaderiniz olduğuna inanıyorsunuz. Ben tesadüflere hiç inanmam. Örneğin, kendi üniversiteme lisede ilk kez gezi maksadıyla geldiğimde, ben bu okulda asla okumam demiştim. Pek etkileyici bir görünüşü çok açıkçası =) Sonra, birine aşık oldum ve sırf o İstanbul'da diye, ben de İstanbul'u tercih ettim. Son gün gittim tüm tercihlerimi istanbul yaptım. Ama o insanla olmadı tabii... sanki kaderimde murat ile karşılaşmak, ona aşık olmak varmış gibi hissediyorum. O kişiye aşık olmasaydım, kocaeline veya karadenize gidecektim. tercihimi buna göre yapmak yanlıştı lakin bir yönden iyi oldu işte =) Ama Murat diğer aşık olduğumu sandıklarım gibi değil. Bazen birine aşık olduğunuzu sandığınızda içten içe bilirsiniz ki, bu işte bir sorun var, bu iş olmayacak diye. Murat, böyle hissetmediğim tek erkek. Sanki o, hayatımda var olması gereken biri. Bu hisler açıkçası beni korkutuyor ve deli olduğumu düşünmeme ramak kaldı. Onu asla rahatsız etmiyorum. Bir şeyler için zorlamıyorum. Çünkü gerçekten değer veriyorum. Ve ona susmasının da bir tercih olabileceğini yazmıştım. O bunu seçti. Saygı duymam gerek. İnşallah doğum gününü kutladığımda birazcık daha konuşma imkanı bulabilirim. Bir arkadaşım, geçen gün onun bana bakıp gülümsediğini söyledi ama bilemiyorum=) Zaten gözetmen olmadığı , benim sınıfta olduğum sınavlara garip nedenlerle girmesi, "üzgünüm ama bunu burada yapmam lazım," diyerek elindeki kağıtlarla falan ilgilenmesi de bir garip:)Kafamı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor gıcık =) Yalnız geçen gün girdiğim sınav kağıtlarını esas hocayla beraber o okuyacak. Umarım yanlışlarımdan dolayı aptal olduğumu düşünmez:) Neyse, her şeyin hayırlısı tabii... Kusura bakmayın çok yazdım böyle =) Çok teşekkür ederim umarım evlilik hayatınız harika ,musmutlu olur :))))

bence okuldakiler, hocalar falan rahatsız olur dedikodu çıkarır diye çeknimiş olabilir. okulun bitmesini bekleyin bence gidin konuşun ondan sonra ben olsam öyle yapardım. bence cevap vermemesi bu yüzden.

evet ben de öyle düşünüyorum demek ki pek yanlış düşünmüyormuşum=) çünkü geçen sene o tarz bir vaka yaşandı. en güzeli, doğum gününde sadece doğum gününü kutlarım, eğer o tarz konulara girmezse, sadece sağ ol falan derse, ben de girmem=) okul bitince de son kez şansımı denerim=) olmazsa da kaderim değil derim geçerim artık ne yapayım...

yorum için çok teşekkür ediyorum=)

Siz sonuçta açılmıştınız bir tepki vermediyse yapacak birşey kalmamış, bence rahat olun ve umursamıyormuş gibi yapın, akışına bırakın.

Siz sonuçta açılmıştınız bir tepki vermediyse yapacak birşey kalmamış, bence rahat olun ve umursamıyormuş gibi yapın, akışına bırakın.

evet haklısınız, zorla güzellik olmaz sonuçta. İnsan değer verdiği birini rahatsız etmemeli. gelecek gösterecek bakalım. umarım güzel şeyler olur=)

yorum için teşekkür ediyorum =)

Biliyor musun ben daha önce hiç gitmediğim o okulu rüyamda görmüştüm dua etmiştim kazanacağım okulu görmek için öss ye yakın gezmek için gitmiştim her köşesi rüyamdaki gibiydi çok şaşırdım ilk tercihlerde orayı yazmadım ve kazanamadım sonra herkese formasyon verileceği haberi üzerine tekrar çalışmak istemediğim için ek kontenjan ile 3 kişilik yer vardı dedim olmayacak ama yazdım ve ilk sıradan girmişim :) sonradan yalan oldu tabi formasyon hayali:) murat desen o da buna benzer bir durumla girmiş araştırma görevliliği için son anda başvurmuş bütün durakları son anda kabul edilmiş ve sadece 1 kişi alınıyor rabbim ona nasip etmiş :) dedik artık kader :) ama gerçekten onu ilk gördüğümde hissettim benim kaderim olduğunu tarifsiz bir histi çok da güzel... Rabbim inşallah gönlüne göre verir şimdi bekleme zamanı sabırla :) ayrıca aptal olduğunu filan düşünmez herkes herşeyi doğru yapmıyor ki iyi dileklerin için de çok teşekkür ederim :) allah herkese mutlu huzurlu ve ömür boyu bir evlilik nasip etsin inşallah :)

benzer bir durumu yaşadım aslında, ben okula ilk girdiğimde muratın bulunduğu dalda değildim. kurumiçi yatay geçişle 2. sınıfta o alana geçtim. ve 3 kişi alıyorlardı =) 2. olarak girdim :) yoksa murat ile az diyaloğumuzun olması bile imkansızdı. fen-edebiyat çıkışlı mısınız çünkü formasyon bir ara baya sorun olmuştu.

anlaşılan hayat serendipity filmi gibi :) tesadüfler yok ve bir şeyin olacağı varsa oluyor :)

Evet canım edebiyat fakültesi tarih mezunuyum formasyon hala sorun malesef o filmi izlemedim ama kesinlikle tesadüfler yok yaşanan herşey kader herşey olacağına varıyor :)

Evet canım edebiyat fakültesi tarih mezunuyum formasyon hala sorun malesef o filmi izlemedim ama kesinlikle tesadüfler yok yaşanan herşey kader herşey olacağına varıyor :)

ben de fenciyim, moleküler biyoloji :) bence filmi izleyin=) sizin olayınıza biraz benziyor =) aslında umutluyum, umarım cevap vermemesi tipsizliğimden kaynaklanmıyordur bakımlı biriyim yine de

tüm yorumlar için çok teşekkür ediyorum yine. açıkçası dün içimde epey umutsuzluk vardı. sağ olun =)

Canım ilişkisi olmadığına eminsin değilmi yani benim bir arkadaşımın nişanlısı da araştırma görevlisi ve sanırım öğrencileri durumu bilmiyo mu ne çok samimi davranmışlar adama..arkadaşım geçen çıldırma modundaydı da..bu arada onun doğum günü de gelecek ay diye biliyorumm...ay bide aynı kişi çıkarmış...ben masumum ben masumum :) :26:

ayyyy çok pardon canım diğer yorumları okudum şimdi o adamin adi murat değil ve bölümü farklı...kusura bakma bian aklıma direk arkadaşım geldi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…