Kararmış demlik için..

xuxlxuxfet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
258
0
Arkadaşlar içi kararmış çaydanlıklarınızın içine herhangi bir matikle kaynatırsanız pırıl pırıl oluyor. ben denedim. Çaydanlıkların dışını parlatmak içinde teli sabuna sürüp öyle cifleyin harika oluyor. yeni almış gibi parlıyor. kolay gelsin.:enbuyukkk:

ben de içini deterjanla kaynatıyorum pırıl pırıl oluyo.... dışı için teli önce sabuna sürüp üzerine cifmi dökücez?? bi deniyim bakiiimmm a.s.

ben de içini deterjanla kaynatıyorum pırıl pırıl oluyo.... dışı için teli önce sabuna sürüp üzerine cifmi dökücez?? bi deniyim bakiiimmm a.s.

arkadaşım cif dökmiceksin sadece sabun ve tel kullanacaksın umarım memnun kalırsın.

bende ülüfet gibi yapıyorum .:içelim:.bildiğimiz el sabununu bulaşık teline sürtüyosun sonra çaydanlıkları sürtüyon ,:içelim:annemde ARAP SABUNU KULLANIRDI ESKİ TÜL PARÇALARINDAN BULAŞIK SÜNGERİ DİKER ONU KULLANIR ....ALLAHA EMANET OLUN.....

büyük bir tenceren varsa canim kadesim caydanligi icine yatir camasir tozu kat kaynasin sürtmeye gerek yok al sana yeni caydanlik ben kasiklilari bardaklarida ayni sekilde yapiyorum sonuc mükemmel:dance::teytey::sm_cool:

çaydanlığın içine 2-3 yemek kaşığı matik deterjan koyun daha sonrada içine kaynamış su doldurun ,böle 1 gece bekletin sabaha pırıl pırıl bi demlikle karşılaşaksınız...

Ben de senelerdir aynı yöntemle çaydanlığımı beyazlatırım..İçine biraz matik,hatta çay kaşıklarımı falan da koyup,kaynatırım..Sonra bol su ile çok güzel bir durulama:)
Çaydanlığın altının kirecini ise içine içine attığ ve suyla kaynattığım limon tuzu hallediyor..

bende hep bu yöntemleri kullanırım sonuç mükemmel oluyor tavsiye ederima.s

Telle nasıl sürtüyorsunuz kızlar, çelikler çizilir. Süngerin sert kısmıyla yapsanız da aynı işlemi görüyor. Birde çelikleri yıkadıktan sonra hemen durulamak gerek yoksa leke oluyor.

akşamdan içine biraz matik atıp kaynar suyu da koyunca tellee sürtmeye hiç gerek kalmıyo kızlar boşuna çizmeyin çaydanlıklarınızın içlerini:))

zararlı olmazmı?
bence limon tuzu yada sıktığınız limonların kabuklarını çaydanlığa atın kaynatın
kimyasal kullanmayın bence

bence kaynatmaya hiç gerek yok kızlar ben amway in beyazlatıcısından bir çay kaşığı koyuyorum çaydanlıkta sıcak su olacak tabi 2 - 3 dk bekletiyorum pırıl pırıl oluyo hiç ovmadan harika bi sonuç... tavsiye ederim..

kızlar hani ocakta demliği unutuyoruzda su bitip çaydanlık kararıyo (allahtan ev yanmadan görüp müdahale ediyoruzda :) )
ya bu kararmayı geçiren bişey varmı çaydanliğım çok kötü oldu yaa

kizlar benim yontemimde aksamdan yatmadan once icerisine bir kapak camasir suyu ve agzina kadar su koy icerisine kasiklarinida at
sabah bir bakin inanamayacaksiniz ama ben camasir suyunu birazdaha fazla koyuyorum
sonrada bol su ile yikayip durulayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…