Kararmış demlik için..

ben çeliklere kesinlikle süngerin sert kısmını bile sürmüyorum. çiziliyor. limonla veya sirkeyle biraz cifle beraber süngerin yumuşak kısmıyla iyice bastırarak ovuyorum. çok güzel parlıyor. hemde çizilmemiş oluyor. sengözlerimebaksanab

evet matikle ben her zaman parlatıyorum pırıl pırıl oluyor kendi kendime herşeyi denerken bulmuştum saol yinede paylaştığın için

ben ayrica caydanligin üstü büyük oldugu icin cay kasiklarim ve de tezgahimi sildigim bezide koyuyorum bes dakika ya da on dakika kaynatip iyice yikiyorumki ilac kalintisi gitsin diye.

BİZ GENELDE DETERJAN BIRAKIRIZ AYNI ZAMANDA ÇAY KAŞIKLARIYLA BERABER KAYNATIRIZ TERTEMİZ OLUYOR

çaydanlığın içine 2-3 yemek kaşığı matik deterjan koyun daha sonrada içine kaynamış su doldurun ,böle 1 gece bekletin sabaha pırıl pırıl bi demlikle karşılaşaksınız...

kaynatırsanızda dasha cabuk sonuc alırsınız 1 gece beklemenıse gerek yok..yerimseniben

arkadaşlar çaydanlığınızın dışı ve çelik tencerelerinizi parlatmak içinde matik deterjan kullanabilirsiniz.pırıl pırıl oluyor.su lekesi filanda kalmıyo.

Peki kızlar içini anladım da (bende çamaşırsuyu kullananlardanım ama bunu da yaparım artık) dışını neyle parlatıyorsunuz.
Çif kullanıyorum ama baya mat oluyo ışıl ışıl parlatmanın yolunu bilenler yazsın bir zahmet.

X