Karantina süresi

Arabana binip evine gittiğini nasıl tespit edebiliyorlar?

Bu karantina konusunda bende çok dertliyim.. 14 gün karantinam bitti 22 günü doldurmanız lazım denildi tabiki zaten evdeyim dedim ama eşim esnaf esiminde pozitif çıkmıştı 22 gün isyerimiz kapalı kaldı.. 22 günü doldurduk eşim işyerini açtı polisler gelmis sistemde adın var neden evde değilsin diye sağlık ocağı karantinaniz bitti demisti.. 22 gün geçtikten bir hafta sonra beni tekrar aradılar nasılsınız sağlık ocağından arıyoruz karantinanizin sekizinci günü görünüyor sistemden dediler yanlışlık var bir ay oldu dedik sisteme adınız düşüyor dediler yanlışlık var düzeltelim dediler.. Aradan bir hafta geçti bugün tekrar aradılar karantinaniz devam ediyor nasılsınız diye..Neredeyse 45 gün oldu benim karantina bitmiyor dışarı çıkması değilde ceza yemesi sürekli aranilmasi polislerin aniden gelmesi insanı geriyor... Tekrar test yapılmıyor bizim ilçede bir tane özel hastane var oda yapmiyor test.. Sağlık bakanlığinin hattını arıyoruz hiçbir şekilde dusuremiyoruz..Eşim geçen gün acile gitti kulak taşı oynuyor arada çok başı dönüyor galiba yine oldu acilde muayene etmemişler siz kovid görünüyorsunuz neden evden çıktınız ambulansi aramanız lazım denilmiş..Karantinamiz bitmeyecek galiba bizim..

Geçmiş olsun böyle belirtisiz atlatanlari okumak bana umut oluyor bizdede eşim pozitif temaslı karantinadayiz haftaya test vercek eşim inşallah negatiftir yada pozitif olup belirtisiz geçiririz. Konudan bağımsız bişey sorcam ekstra biseyler kullandınız mı bağışıklık güçlendirici falan tavsiye edersiniz.

Annem kanser tedavisi görüyor atlattık şükür ama koruma tedavisi devam ediyor faranjit şeker rahatsızlıkları var grip olsa bile hastanelik olur bizimle temasliydi test yapıldı pozitif çıktı anneminde ama maşallah hiç belirti yok çok şaşırdık çünkü bizde eklem ağrısı tat koku kaybı eşimde ateş öksürük oldu annem kaldıramaz derken ayakta geçiriyor galiba.. Bir yakinimiz 35 yaşlarında hiç kronik rahatsızlığı yok bir aydır yoğun bakımda bu hastalık her insanda farklı bir etkiye sahip galiba.. İnşaallah negatifsinizdir biz bol su sarımsak soğan zencefil bal kekik çayı kullandık destek olarak...

Maşallah annenize. İnşallah hiç belirtisiz sağlığına kavuştur. Kekik çayını çok duydum ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum siz nasıl tüketiniz. Bizde ek olarak propolis, zencefil, zerdeçal,çörek otu yağı kullanıyoruz. Şifayı veren Allah inşallah bütün hastalara şifa versin tedbir olarak bu şekildeyiz.

Hanimefendi nasil belirti olmadan pozitif cikmiyo bilmesek inanicaz. Konu sahibinin bile belirti vermeden pozitif cikmis. Insanların illa belirti vermesini beklersek nasıl erken tani olucak.

Hanimefendi nasil belirti olmadan pozitif cikmiyo bilmesek inanicaz. Konu sahibinin bile belirti vermeden pozitif cikmis. Insanların illa belirti vermesini beklersek nasıl erken tani olucak.
Bakın temaslılar bulaş aşamasında kuluçka döneminde yapılan testler negatif çıkıyor kuluçka süresi bittikten sonra virüsü vücutta çoğaldıktan sonra pozitif çıkıyor o da herkes de belirti vermiyor bağışıklık sistemine göre değişiyor kimde nasıl etki edeceği kimisi hiç belirti vermezken kimisi hastanede yatıyor. Hiç bir belirtisi sağlık problemi olmadan da o ilaçları kullanmak faydalı değil zararlı tıp da kar zarar oranına bakılır. Bu arada internetten okuyarak sallama değil yazdıklarım kendi bilgilerim ve etrafımdaki bu konuda çalışan sağlık çalışanlarının bilgileri

Internet bilgisi soylemediginizi biliyorum esim saglik calisani demissiniz benim annemde hemsire. Dediginiz sureyi de biliyoum ama pozitif temaslı herkese test yapilmali ki erken tani koyabilelim belirti vermesi zateb hastaligin cok .ilerledigini gosteriyo ve tukiye de korona icin sitma olaci kullaniliyor yurt disinda kullanilmazken bu da insan sagligini tehdit ediyor

Merhabalar dediğim gibi il sağlıkla görüştüm 22.gün biter dediler. ilçeyi arıyorum kimse ilgilenmiyor. Ben bu tavıra kızdım. Size döneceğiz diyorlar arayan soran yok. Evde tabiki kalirim şükür sağlıklıyım sorun yok. Ama kimsenin beni dinlememesi beni çok üzdü. Zaten zor bir dönem geçiriyorum. Sanki hiç çıkamayacakmışım gibi geliyor. Psikolojim sağlığımdan çok daha kötü

Yanlışınız var , yanlış bilgilendirmeyin.. bizzat yaşadım etrafımda yeni bulaş yaşamış pozitif çıkıp sonda semptom gösterenler oldu .. ne kadar erken tanı, müdahale, tedavi o kadar ağır geçirme riskini kaldırıyor ortadan ..
ciğerlere inmesi zatürreye çevirmesi her zaman yoğun öksürükle olmuyor .. sadece 6 Aydır hayatımızda olan bir hastalık bu yaşanarak anlaşılıyor ne yazık ..

Esimin patronu pozitif cikti. Esim de temasliydi. esimin test sonucu negatif cikti. Ama 14 gun karantina verildi. Su an karantinada 5.gunu. patronuyla temasta bulunali 10 gun oldu. Su saatten sonra esim pozitif cikar mi acaba? Esimde bir sikayet veya belirti yok. Ama gene de pozitifmis gibi dikkat ediyoruz.

Çıkmaz bence 10 gün uzun süre

Rapor aldım işe gitmiyorum. Ben sadece kaç gün daha sürecek öğrenmek istiyorum.
Merhaba öncelikle herkese ve size geçmiş olsun. Toplam kaç gün rapor aldınız bu süreçte?

Benim çalıştığım fabrikada da bir sürü çalışan covid oldu ve Karantina bitince test yapmıyorlar. Git işine başla deniyor. Şu an temaslılara bile direkt test yapmıyoralar belirtin yoksa yapmayız diyorlar. Bizde yapsınlar diye boğazım ağrıyor fln filan de diyoruz. Bazısı tutuyor yapıyorlar. Maalesef süreç bu şekilde işliyor ve covid arttıkça artıyor. Allahım korusun hepimizi,bir de hamile olduğum için daha da fazla endişelniyorum. Hiçbir tedavi ilaç vermedikleri için.

Yakın tarihte covidli biriyle temas eden biri var mı ? Test yapmayıp direkt rapor verilen?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…