Karantina süresi

Aynen katılıyorum bizim aileden covid olanlarada bu şekilde davranıldi ve asla ilgilenmediler üstelik yanlış tedavi uygulayarak teyzemin mide kanamasi geçirmesine sebep oldular şuan yoğunbakimda asla bilgi verilmiyor e nabizdan bakıyoruz durumuna.. covidli olduğu için insan yerine koymuyorlar hastane geçtiğimiz aylar sürekli alkışladigimiz sağlıkcilarin aslında işlerini hiçte iyi yapmadığını en yakından gördük...

Saglik personelinin de sucu yok ki artik. Insanlar dikkat etmiyor virüs saçıyorlar. Sağlikcilarin isi su an delik kovaya su doldurmaya calismak gibi. Esim gece gündüz hastanede yüzünü göremiyorum . Sistem çöktü hasta cok, personel yetersiz.

Düzenleme: bugün aradım 14 gün daha uzamış. 5+14+14 toplam 33 gün. Ben artık ruh sağlığımı kaybedeceğim Allahim yardım et bana

Düzenleme: bugün aradım 14 gün daha uzamış. 5+14+14 toplam 33 gün. Ben artık ruh sağlığımı kaybedeceğim Allahim yardım et bana
Testi yaptırdığınız hastaneyi arayıp, evinize ambulansla gelip testlerin yenilenmesini talep edin.
Sonuç negatif bile olsa 5 gün sonra tekrar yinelesinler testi, ona göre artık yavaş yavaş normal yaşamınıza dönersiniz.

Benim de eşim pozitifti hamileyim üstelik 22 gün evdeydik yani o kadar da kendinizi bırakmayın neden ruh sağlınığınızı kaybedeceksiniz ki?Evet insan bunalıyor ama 1 ay evde kalmakla ruh sağlığı kaybedilmez.Sağlığınız yerinde yatın kalkın şükredin.Şimdi hastanede yoğun bakımda da olabilirdiniz.

Geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

Bi belirtiniz yoksa test yapmıyoruz demelerinin sebebi var aslında herkes zannediyor ki ne haliniz varsa görün diye bırakıyorlar gibi bulaş aşamasında testler pozitif çıkmıyor belirti vermeden test yapılsada pozitif olmuyor kısaca o yüzden temaslıları karantinaya alıyorlar belirti verene kadar test yapmıyorlar yapılsa da negatif olacağı için. Artı çocuklarda çok bi belirti olmuyor kronik bi hastalığı yoksa fark etmiyor bile belli bi yaşın altına da ilaç vermiyorlar. Karantinanızı neye göre uzattılar anlamadım ama bence şükredin sağlıklısımız kimseye bişey olmadı evinizde karantinadasınız
Eşim pozitif geldi ben test yaptırdım negatif ama bütün herşeyi yaşadım eşim pozitif olduğu ben negatif olduğum için kendi isteğiyle ayrı bi evde yanlız karantinaya girdi bayramda da karantinadaydık negatif aonuç olmasına rağmen ben ve çocuklarda karantinaya girdik bi 1,5 bi 5 yaş iki çocukla 16 gün ev karantinası artı hastaydım yerimden kalkamıyordum ateşim vardı çocuklar yemek bekliyor ilgi bekliyor tam kabus. Sonrasında eşim sağlık çalışanı hastaneye gidemediği günler yerine nerdeyse üst üste gitti 1,5 aydır eşimi iki günde bir 2 saat anca görüyorum ondan başka kimseyi de görmüyorum evde kapalıyız kimseyle görüşmüyoruz duvarlarla konuşacak duruma geldim bence her zaman beterin beteri vardır buna da şükür çocuğunuzdan ayrı olabilirdiniz siz hastanede o evde olabilirdi yada eşiniz hastanede olabilirdi psikolojinizi bozmayın geçmiş olsun tez vakitte bide geçirilecek birşeydi ve siz zararsız geçirdiniz bu yönden bakın

Kolay değil haklısınızz,çok geçmiş olsun. Ama lütfen olumlu yanından bakmaya çalışın.Aynı süreci Allah korusun hastanede ve yoğun bakımda da geçiriyor olabilirdiniz.Semptomlar hafifmiş ve geçmiş şükür,kalan süreyi kendinize zehir etmeyin.

Bence virüs bulaştığı için kötü hissediyorsunuz. Neredeyse kızlarımla beraber 3 ay hiç dışarı çıkmadık hiç ruh sağlığımız gitmedi şükür. Bence sakin olun birde neye göre uzadı süre

benim yasadigim ulkede, sebebini cok anlamadim ama, 10 gune indirdiler karantina suresini,
yani 10 gun sonra test yaptirmadan isinize / okula geri donebiliyorsunuz.

bilimsel aciklamalar oldugu icin net anlamadim ama, bir sure sonra bulasiciligi kalmiyormus diye anladim.

Semptom olmadan yapılmıyor. Ben de yaptırmak istedim bi belirtin yok niye burdasın gibi tepki verdiler. Ya belirtisz pozitifsem? Sürekli dışardayım işim gereği bunu kimse düşünmüyor çok şükür bir şeyim yok ama insan hakkı gereği bir test bile yaptıramıyorsun. Bu kaadar test bu kadar zamandır kimlere yapılıyor acaba??

Ya arkadaslar nasıl boyle hafif atlatabildiniz. Olursak Allah korusun biz de inşallah hafif ataltiriz. Normal yazan insanlar hafif kulaktan dolmalar ağır geçirildiğini söylüyor
Bende bunu merak ediyorum.
O kadar kişi nefes alamıyorum diye öldü Çinde nasıl hafif geçirilebilinir? Hadi çocukşar neyse daha tazeler

Hastalığın bulaş süreci hastalık boyunca devam etmiyor. Yani bir yerden sonra + olsanız bile bulaştırmıyorsunuz. O yüzden belli gün karantina sonrası semptom yoksa - kabul ediliyorsunuz.

Muhatap bulamamanız çok normal. İnsan işin içine girdikçe anlıyor ne olduğunu. Ben öğretmenim, filyasyon ekibine yazmışlar. Telefonla hastaları arayıp evde olup olmadıklarını, karantinaya uyup uymadıklarını ve karantina sürelerinin ne zaman biteceğini söylüyorum. Ben ve arkadaşlarım bu görüşmeleri okuldan yapıyoruz, hastaneyle falan bir alakamız ya da iletişimimiz yok.
Aradığımız zaman doktor ya da sağlıkçı sanan oluyor, bir sürü soru soruyorlar haklı olarak, ama cevap veremiyoruz ‘ biz sadece takip yapıyoruz bu tarz sorularınız için lütfen hastaneyle iletişime geçin ‘ diyoruz demesine ama nasıl iletişime geçecekler?? Telefon numarası yok olsa da zaten kimse açmıyor( bizde de böyle bir numara yok verebileceğimiz ) Hastaneye gitmek isteseler sokağa çıkmaları yasak. Ben böyle saçma bir sistem görmedim, biZim ulaşabileceğimiZ bir yetkili de yok, sadece listeleri okul idaresine teslim ediyoruz onlar da milli eğitime gönderiyor, en son il sağlık müdürlüğüne ulaşıyor sanıyorum ki.
O kadar lüzumsuz bir iş ki yaptığımız, arıyorum amca diyor ki yavrum ben daha ne kadar duracağım alışveriş yapmam lazım,( testi negatif çıkmış ama karantinada) e ben ne diyeyim bu adama? Not alıp idareye bildiriyorum inşallah birileri ilgileniyordur. İçim kıyıldı kaç gündür şu duyduğum çaresizliklere.

Allahım tüm hastalara acil şifalar versin inşallah. Allahım yardımcınız olsun inşallah.

il sağlıkla görüştüm sizin 22 günde bitmesi gerekiyor dedi. Ama toplam 33 gün olacak dedim. Hata olmuştur,22.gün ara dedi kapattı

Gercekten basa gelinmeden anlasilmiyomus kizkardesim gripoldugu ve kotu hissettigi icin covid olabilirim kendini kotu hissettigini soylemis onlarda film kan tahlili falan yamislar bisey olmadigini soyleyip eve gondermisler 2 gun sonra koku ve tad kaybiyla tekrar hastaneye gitmis zorla test yaptirmislar ve pozitif esi negatif karantinadalar 5 gunluk ilac vermisler hastalarin cok yogun oldugunu bi problem varsa kendilerinin aramasini soylemisler aramis karantina bittikten sonra kendi imkanlarinizla hastaneye gideceksiniz ambulans yok demis otobusle gitse vebal israr edin test icin yoksa yapmiyolar demis sonumuz ne olcak bilmiyoruz hepimiz yakalanacagiz bu gidisle hafif atlatmayi nasip etsin ne diyelim bir an once tedavinin bulunmasi dilegiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…