Nişan Karamelin nişanı böle bişi olcak :)

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

__karamel__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2011
1.665
3.544
39
Merhaba kızlarr..

8 Ekimde evde yapacağım nişan için plan yapıorum. Ne ikram edilecek , hangi şarkılar çalacak, evin süslemesi dekorasyonu nasıl olacak diye.
Bunlardan biraz bahsedeyim evde nişan yapacaklara fikir olsun istiyorum..

Öncelikle evimiz iki salon iki odalı :) Salonlardan birinde oturma grubu tv vs var. diğeri yemek odası. Koltuklu salona aile büyükleri almayı düşündüm. İkinci salonda yemek masasını duvar dibine çekerek açık büfe ikramlıkları sıralicam. İkinci salonda oturma yeri yok (sandalyeler dışında) Bu yüzden orası için oturma grubu kiraladım... (Kiralamak isteyen olursa fiyat ve yer bilgisi verebilirim)

İkinci salonda gençler için böyle bir köşe hazırlicam. bu koltuklar 3 kişilik 3 tane de tekli puflarından alıcam. yeterli oturma yerimiz olcak.

İkramlıklar için klasik şeyler: Börek, poğça, mercimek köftesi, Havuç-çikolata topları, tatlı tuzlu kurabiyeler...
Ayrıca dışarıdan cupcake ve nişan kurabiyesi siparişi verdim. nişan kurabiyesi şöyle bişi olcak tabi sepetiyle çubukların ucunda olcak . cupcake börek vb ikramlıklar için topperlar hazırladım. Şu örnekten esinlendim

Winnie bizim için bi anlam taşıo da .. o arada bi kaç tane olcak. isimli boncuklu bişiler.. diğerlerini de isteyen olursa die ekledim..

Yemek masasının sandalyelerini tül ile süslicem. masada ikramlıklar arasında naza boncukları serpiştirilecek. Pastayı aşkımla seçip yaptırıcaz Tahminen masam da şuna benzicek
Ayrıca gençlerin salonunda perdenin kornişine renkli iplerle balon bağlamayı düşünüorum. aşağı sarkacak şekilde. uçan balonun tam tersi işte :) onlarda havada kalcak. Henüz yere mi atsam havaya mı assam karar vermedim amahavada olsa daha ii sanki :26: patlarsa korkarız

Şarkılar için de

İlk anlardan itibaren özellikle yüzük takılırken vs enstrümental slow parçalar düşündüm. onları hazırlıyorum henüz bitmedi
Daha sonra büyükler için oyun havası düşünüyoruz.
Ve gençler için de pop ağırlıklı hareketli şarkılar.. Şarkı listem isim olarka hazır ama daha toplayamadım. isteyenler olursa paylaşırım ama zaten az çok akla gelen şarkılardır die düşünüorum kalabalıke tmesin die yazmıorum :82:

Nişanımız evde aile arasında daha sıcak olcak tamam ama bu da eğlenmemize engel olamaz dimi Güzel şeylerle süslemek hoş olur gibi geldi bana

çok güzel düşünmüşün bence canım. Üzerinde tarih yazan kurabiyeye ve sandalye süslerine bayıldım..kurabiyelerin fiyatları nasıl aşağı yukarı fikir olsun diye soruyorum.. Şimdiden hayırlı olsun mutluluklar dilerim..

tatlımmm çok beğendim, çok güzelll olacakkk walla, süpersinn..
bak şimdi evde nişan yapasım geldi, salonu iptal mi etsem ne

aman Allahim nasilda en ince ayrintisina kadar düsünmüssün, benim nisanimda evde olucak, evde olacagi icinde hic böyle ayrinti düsünmek gelmiyodu icimden ne yalan söyliyim, hic hevesli degilim zaten bi yüzük takilicak iste diyordum, ki sayende bi heves geldi icime bende bi senden kopya cekiyim en iyisi, tabii izninle

bide sarki listenide paylasirsan sevinirim. bi fikir olur banada. sana simdiden mutluluklar diliyorum.

Teşekkür ederim.. saçmalama bu kadar abartma dersiniz die düşünüodum :))

tatlımmm çok beğendim, çok güzelll olacakkk walla, süpersinn..
bak şimdi evde nişan yapasım geldi, salonu iptal mi etsem ne

hehe yok yok etme salon da neşeli olur eminim ben. ben evdeyiz madem güzel bişiler olsun dedim. bu kadar aklıma geldi :)

Ne güzel ayarlamışsın :) Hayırlısı olsun.

Teşekkür ederimmm darısı başına dielim :)

hehe sevdim seniii Ne demek takalım yüzüğü bitsin gelinsin sen gelinn dokunduğun yer güzelleşir ben eminim. Ben çocuk doğum günleri dizayn ediodum bi dönem ordan kalma bi heves bu. çocuksu buldular bazıları saçma gelmiş ama yapcam bennn inat diil mi

İkramlar için ayrıntılar :

cupcake ve nişan kurabiyelerinin fiyatı tane başına belirlenio. cupcake Tanesi 5 TL özel fotolu vs yaptırırsanız 6 Tl sanırım.
Kurabiyeler de çeşitli modelleri var içiniz açılıo seçemez oluosunuz Tane fiyatı 3 TL.
Her ikisi içinde minimum sipariş adeti 15 Adet. zaten 15 ten az kime yetcek dimi

Şarkılar için ayrıntılar:

Oyun havaları: Çiftetelli / Roman havası / Misket / Horon / Harmandalı
(Abe kaynana - Ankaralı namık - izmirli taylan - Arabada 5 evde 15 böle şeyler isteyenlere msnden gönderirim )

Slow müzikler:
Glenn Medeiros - Nothing's gonna change my life For you
Oscar Harris - alta Gracia
Stratovarius - Forever
Natacha Atlas - gafsa
James Blunt - Good bye my lover & You're beautiful
Cher - Dove L'amore -> böle mi yazılıoduuu :26:
enrique Iglesias - Hero
Robbie williams Feel & Eternity
Shayne Ward - No promises
Priscilla Ahn - Dream
Atomic Kitten - Eternal Flame

Hareketli müzikler:
Hande yener - Atma
Tarkan - adını kalbime yaz (buydu galibaaa)
Demet akalın - evli mutlu çocuklu
Ajda - Çerçeve
Yüksek sadakat - haydi gel içelim.
Katy Pery - I kissed a girl
Slumdog millionaire - Ringa ringa
Gülben ergen - Lay la lay la lay
Sıla - Bana biraz renk ver
James Brown - I feel good
spice girls - wanna be
Gökçe - tuttu fırlattı
Leona Levis - Bleeding love

Aklımda kalanlar burda canlarım akşam evden bakar yazarım eksik varsaa

Ayrıca o zamana kadar aşkıma öğretebilirsem bi de bachata yapmayı düşünüyorum :26: Gençlerle çıkacağımız eğlencede tabi evde olmaz o dans ayıplar annelerim beni

inşallah beğenirsiniz bakalımmm:26:

valla karamel süpersin
:81:
benimkide evdee olacak ama hiç bu kadar ayrıntı düşünmemiştim :44:
ama şöyle bişeyde varki bizim aileler çok kalabalık yemekli olması çok zor fakat ikramlıklar harika,bayıldım valla
karamelcim biey soracağım,ikramlıkları kendiniz mi alacaksınız veya yapacaksınız?
bizde nişanda erkek tarafı alır gelirken kuru pastasını,tatlısını falan.
evde de bişey yapmayı düşünmüyor annem çünkü çok kalabalık o kadar çok ikramlık(kek,poğaça,börek...) yapamayız onca telaşın arasında diyor.
kimseye yetiremezmişiz,haklıda biyerde çünkü sadece bayanlar 30un üzerinde olacak.erkelerde bir o kadar olacak,çocuklarda cabası
haliyle tüm misafirler erkek tarafının getirdiği ikramlıklarla idare etmek zorunda kalacak.
siz nasıl ayarladınız tüm bunları?

teşekkür ederim ama utanırım ki benn
İkramlıkları erkek tarafının getireceğini sanmam zira hiçbi adetten haberleri yok Pastayı sözlümle birlikte alıcaz işte. onlar aldı sayılır. kalanı bizim. çok da kalabalık değiliz doymalık değil tadımlık olcak.

ikramlıklardan evde yapılacak olanlar var (Mercimek köftesi ve börek gibi)
Dışardıcan, tatlı tuzlu kurabiyeler, nişan pastası, cupcake ve nişan kurabiyem alınacak.

tatlı tuzlu kurabiyeler : Komşufırından,
Cupcake ve nişan kurabiyem : Fatoş pastadan.. İstanbul Butik Pasta | Pasta Siparişi İstanbul | İstanbul Doğum Günü Pastaları | Özel Pasta | Hoşgeldin Bebek

İçecek: Coca cola - Fanta- Şeftali - vişne suyu - Meyveli soda (Bunları da toptan satan yerlerden alarak ekonomi yapabilirsiniz ) Benim sayım az olduğu için marketten de alabilirim bakalım. Bardak doldur kaldır olmasın derseniz Kutu meyve suları ve kutu kolalar da tercih edebilirsiniz ama kutu kola içen kaynana görüntüsü göze garip geliooo

Ayrıca o kadar süslemeye plastik tabak olmaz diorum. cam ve porselen karışımı bişiler düşünüorum. Bu arada pasta servis takımı (Bıçağı vs) elbisenizin renginde kurdele ile süsleyebilirsiniz. onu eklemeyi unutmuşum :26:

çok güzel ayarlamışsın canım maşallah valla nzar değmesin
ama dediğim gibi biz çok kalabalık olacağımız için yetiştiremeyiz yemek veya ikramlıkları.
sözlüm tarafı alacak hepsini.
inşallah sorunsuz atlatırız :97:

her ayrıntıyı düşünmüşsün, böyle bi ev nişanını hiç görmedim de duymadım da, senden çok iyi organizatör olur walla tatlım

inşallah canım sizde alnınızın akıyla tamamlarsınız o günü inşallah.

bizim sayımız az. aynı gün kuzenim doğum yapabilir. o durumda daha da az olacak gibi bakalım. cupcake vs olmasa da olur ama süslemelerim kesin olcak belki hatıra olsun die bişi verebilirim diorum ama hem kadına hem erkeğe hitap eden bişi bulamadım henüz.. dün gittiğimiz nikahta minik el aynası verdiler nikah şekeri olarak. yani şekeri ona yapıştırmışlar çok şık metal bişeydi. şekeri yok edip kullanmayı düşünüorum mesela böle bişiii

her ayrıntıyı düşünmüşsün, böyle bi ev nişanını hiç görmedim de duymadım da, senden çok iyi organizatör olur walla tatlım

hehe teşekkür ederimmm seviyorum böle şeyleri ben izmirde yaşarken de çocuklara ücretsiz doğum günü partisi düzenliodum ben. aileleri malzemeleri alıodu ben dizayn süsleme vs yapıodum. hobi işte herkesin bi zararlı alışkanlığı var

canım fotosunu yollayabilir misin o aynalı nikah şekerinin,banada fikir olur çok merak ettim
dedğim gibi biz çok kalabalık olacağız.kaldıki sadece yakın akraba olmasına rağmen böyle oldu :44:
benim 4 amcam,3 halam,2 teyzem,1 dayım var,onunda öyle aşağı yukarı.bide bunların aile olarak geldiğini düşün,ayrıca dedeler babaanneler,anneannelerde olacak,bide yakın arkadaşlar olacak 5er tane
o kalabalığa ikram mı dayanır,acıdım sözlüme

okurken nefesim kesildii
Dayanmaz tabi bi an bende acıdım sözlüne
Ofisten çıkmak üzereyim sayfada olduğunu görünce cevabını bekledim. eve gider gitmez foto yüklerim, aynanın fotosunu yani. şimdilik hoşçakal diorum civcivvvvcim :80:

çok sağol karamelcim
görüşürüz :80:

Her yazdigin ayrintiyla beni iyice sasirtiyosun valla, catal bicaga elbisenin renginde kurdelalar mi bencede sen bu is icin yaratilmissin. ayrica cocuksu buldu bazilari demissin ya, hangisini cocuksu bulmuslar cok merak ettim. yazdiklarinda cocuksu bulunacak hicbisey bulamadim ben valla, hatta tekrar okudum bunun icin bakiyim cocuksumu diye. bilakis ne kadar özeniyorsun, bence cok güzel bisey. ben bile begendiysem ve sacma bulmadiysam 10 numara demektir (yani normalde cok satafati sevmem ondan diyorum, ama seninki abarti degil, sadece önem verdigini ve o günü güzellestirmeye calistigini gösteren belirtiler)

bu arada sarki listesi ve ayrintilar icin sagol. aklina baska ayrintilar gelirse buraya yazmayi unutma ayrica senin nisanin benimkinden önce olucak, nisandan sonrada bizi unutmazsin insallah, anlatirsin artik nasil gecti diye

bide ben seni sevdim beni heveslendirdigin icin ama, sanirim annem-babam seni pek sevmicek, ee malum bende nisan kurabiyesi istiyorum, bende topper istiyorum, karamelin nesi varsa bende istiyorum :76: saka saka herseyinden istemiycem söz, zaten o kadar ayrinti düsünecek kadar sabrim yok ki benim

ama nisandan sonra eglenmek icin nerelere gidilebilir onu söylersen fena olmaz yani ben uzun uzun yillardir yurtdisindayim, memleketteki arkadaslarimda hep evlendi gitti baska sehirlere, nisanimda teyze hala bilmem ne kizi disinda oynicak kimse yok, tek basima da oynayamiycagima göre belki duruma göre diyorum, evde hic oyun faslina girmeyiz, yüzükler takildiktan sonra biz yakin arkadaslarim nisanlim falan disari cikariz diyorum, ama oralarda nerelere gidilir onuda bilmiyorum öfffffffffff en iyisi ben seni nisanima organizatör olarak atayayim

Merhabalar... Öncelikle civcivvvvime söz verdiğim ayna fotosunu eklemek istiyorumm

ve ve ve.. Aslım aslımcım yurtdışından geldim demişsin şimdi nerdesin bakim sen :97: istanbul olmanı ümit ediyorum, eğer istanbuldaysan 7/24 nişanına hizmet etmekten onur duyarım aileler genelde gençlerden daha çok oyun istiyo. biz oyun yapmicaz dedik dışarda eğleniriz dedik. büyükler e biz ? dedi yani gerçekten açın bi müzik diyebilirler sen CD ni hazır tut derim. Biz her şartta dışarı çıkıcaz . hem arkadaşlarla eğlenmeye devam ederiz dioruz kimse gelmese evdeki genç kadro yine çıkarız dedik. Mekan konusunda dans etmek için mi sakin kafe yada yemek ağırlıklı mı düşünüyosun ona göre bi konsept seçeriz. ve en önemlisi şehir. istanbulda isen gerçekten herşeyinle seve seve ilgilenirim. Topperlarını da ben yaparım. ama uzaktaysan kafe seçimine vs yardımcı olabileceğimi sanmıyorum. (Topperlarını yine yaparım, kago denen bişi var :82: )

ben saka demistim ama, yardim ederim demen bile yeter cnm, sagolasin valla, utandim bak simdi ama maalesef hala yurtdisindayim ben. kasim gibi gelicem kismetse araliktada nisan yapicaz insallah. ve Bursaliyim. Bursada olucak malesef Istanbul degil
ben dedigin gibi ne olur ne olmaz bi CD yapicam zaten, ama duruma göre oyun olmayabilir yani, bayadir ortamlardan uzagim hic bilemiyorum ne olur nasil olur:44: ya aslinda müzikli bi yer daha güzel olur fikrimce ama, müzikli bi tek disco gibi yerlermi vardir acaba, cok cahilim bu konuda cok
Topperlarini kendinmi yapicaktin bu arada, nasil yapiyosun, ben hazir alicaksin sanmistim.

ya neyse hayirlisiyla senin nisani bi atlatalim da, sen burada nisan resimlerinide paylasirsin belki, sonra ben senin basini cok agritirim benim nisan yaklasinca :93::93:

hımmm :44:
Türkiyeye mi gelin geliosun sen şimdi.. bende inşallah yurtdışına gelin gidicem Bursadan başkaları mutlaka vardır sanırım mekan konusunda yardımcı olamicamm :26: Topperları almak istersen tanesini 1TL den yapıyorlar. + kargo tabi. Ben kendim yapıyorum çok profesyonel olmuo belki ama maliyet 1/3 oranında düşüo :82:
çevirmekle zaman kaybetmiim.. mesela bu var.. sade isimli olanları renkli taşlarla süslicem

bnm nişanı atlattığımızda her karemle burda olcammm sonra seninkine başlarız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…