Kapaliyim başımi açmak istiyorum ama..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ebruebruay

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2024
26
7
35
Ben 35 yaşında 12 yıllık evli bir kadınım..Bekarken açıktim çalışıyordum..eşim kapalı sevdiğinden falan bahsetmişti ama bana baskı yapmamisti sevgiliyken.zaten namazımı falan kilardim ama kapalı degildim.işten ayrildigim bı dönem eşim de askerdeydi o zaman sevgiliydik..mukabeleye gidiyordum ramazan ayıydı o dönemin maneviyatı dan etkilendim esiminde çok mutlu olacağını biliyordum ve bı gün bir anda kapanıp ona supriz yaptim..çok huzurluydum inanarak isteyerek kapanmistim (20yas)...sonra askerden geldi ve biz önce Nişan sonra evlendik..eşimin tarafı aşırı kapalı hoca vs.insanlar..esim beni açıkken beğendi sevdi ama içten içe bana kapanmayı empoze etti..açık olsam belki ailesi kabul etmeyecekti ve ayrılacaktık bilmiyorum..evliliğimizin ilk yıllarında ara ara nefsim yokluyordu eski bakımlı hallerimi özlemeye basladim yakın arkadaşlarım hep açık kendi aile tarafım hep açık..sonra kendimi ikna edip devam ettim hep..bu isteğim her yıl biraz biraz katlandi ve ben hep kendimi ikna ettim..vee artık ikna olmuyordum basimi açmak istiyorum yani son 4yildir falan bu konuyu açıp açıp baskıyla geri kapatıyorum..çünkü eşim hiç bir şekilde kabul etmiyor..bekarken bu kadar baskısı olsaydı kapanmazdim bile çünkü baskıya gelemiyorum hele ki bu konuda..Allah ile senin aranda sen bilirsin demesini beklerken.. açılırsan bosanirim a kadar geldi iş..ve şu an 3cocugum var 10-8ve 1bucuk yaşında..bu konu dışında büyük bı sorunumuz yok iyi kötü geçinip gidiyoruz..her yıl yaz ayında baharda çok yukseliyorim artık rabbimin emri oldugi için değil eşimin boşanma resti karşısında çocuklarımı üzmemek için devam ediyorum buda hiç içime sinmiyor..nefsine ağır geliyor artık..ben rabbimin affına sığınıp basım açık uasamak istiyorum..boğuluyorum dışarda kendimi kötü çirkin hissediyorum yaşlı hissediyorum..esiminde açık kadınlara baktığına bı kaç kez şahit oldum açıkçası..çocuklarım için boşver diyorum yaş olmuş 35 imanına sığın boylede yakışıyor..duzenini bozma eşini karşına alma falan diye kendimi telkin ediyorum ama içimden bu sevdayı atamıyorum çok mutsuzum..bu konu yüzünden bosanirim demesini de unutamıyorum hiç mi birşey paylasmadik hiç mi svmedin bı örtü yüzünden nasıl terkedersin..üç cocugumuzu nasıl böyle bı kavganın içine atarsın..ben kıyamıyorum cocuklarima konuyu kapatıyorum ama o nasıl kiyabiliyor..bı akıl verinn cikmazdayim 😭yadirgamadan yargılamadan lütfen🙏

Hatayı en başından seni olduğun gibi kabul etmeyen biriyle evlenerek yapmışsın. Üstüne bir de 3 çocuk yapmışsın. Kaybolan bir hayat gördüm şuanda. Kendine çok yazık etmişsin arkadaşım.
"Kapalı seviyorum" cümlesi bana hiç iyi niyetli gelmedi ayrıca. Bana göre eşin dünyanın en saygısız insanı. Bundan sonra karar senin arkadaşım.

Okurken üzüldüm. Ablam geldi aklıma, evlilik öncesi açık, bakımlı, süslü idi evlendi kv baskısı ile kapanmak zorunda kaldı tabi eniştem de annesinden yana tavır aldı. Ablam baba evinden götürdüğü hiçbir kıyafeti giyemedi, içinde uktedir hâlâ bu. Ve kapalı hâlinde ne giyse kendine yakıştıramadı, içine sinmedi... Şu an yaklaşık 50 yaşında, geçenlerde sağlığı ile ilgili riskli bir süreç yaşadı, çok şükür testler temiz çıktı. Oturdu ağladı, yaşayamadığı her şeye.
Ve enişteme nefret kustu, oysa kocasını seven de birisi, iki tane çocuğu mutlu yuvası var.
Siz siz olun hayatı içinizden geldiği gibi yaşayın. Hepimizin hayatı biricik, kimse için yaşamaya gelmedik bu dünyaya.
Tabi evliliğiniz ve çocuğunuzu da düşünün orta yolu bulun derim. Yuva da kolay kurulmuyor.
Benim eşim de mini giymemi istemez, içime sinmese de dikkat ediyorum, bazen tartışıyoruz 'diyorum sen beni böyle gördün sevdin, aldın. Model bu'. Artık bazı şeyleri tatile saklıyorum, evde giyiyorum, kendi gönlümü de oyaliyorum.
Tabi ben de taviz veriyorum, o da veriyor bir yolunu bulup gidiyoruz. Evlilik başka türlü yürümez, her konuda orta yolu bulmaya çalışıyoruz, tavizler karşılıklı tabi ki.

Esiniz razi gelmiyorsa ya devam ,ya ayril dedigi gibi. Yani size basta baski yapmamis, kendiniz kapanmissiniz. Bunlar buyuk degisiklik aileler icin.
Benim birden fazla arkadasim acildi. Son acilan arkadasimin esi hic karismiyormus mesela.

Kendi babasinin hosuna gitsin diye kucuk yasta kapanmis. Yillarca kapali kalmis.

Yani bazi aileler boyle, kim ne derse desin der.

Bazilari icin onemlidir. O yuzden bana gore de ayrilik sebebi olabilidi sanirim. Bilmiyorum.

Bu arada ben acigim. Kapanacagim desem , istemeyebilir yani. Ben de istiyorsam ,ayrilik sebebi olabilir.

Hatayı en başından seni olduğun gibi kabul etmeyen biriyle evlenerek yapmışsın. Üstüne bir de 3 çocuk yapmışsın. Kaybolan bir hayat gördüm şuanda. Kendine çok yazık etmişsin arkadaşım.
"Kapalı seviyorum" cümlesi bana hiç iyi niyetli gelmedi ayrıca. Bana göre eşin dünyanın en saygısız insanı. Bundan sonra karar senin arkadaşım.
Eşimi seviyorum yani onunda sevdiğini düşünüyorum..büyük büyük kavgalarimiz yok..ama bu konu kırmızı çizgisi haline geldi..en başta bana bu baskıyı yapsaydı hiç kapanmazdim..kader diyelim..inşallah bu ikilemden çocuklarım uzulmeden yuvam bozulmadan çıkabilirim..yorumunuz için teşekkür ederim🙏

Okurken üzüldüm. Ablam geldi aklıma, evlilik öncesi açık, bakımlı, süslü idi evlendi kv baskısı ile kapanmak zorunda kaldı tabi eniştem de annesinden yana tavır aldı. Ablam baba evinden götürdüğü hiçbir kıyafeti giyemedi, içinde uktedir hâlâ bu. Ve kapalı hâlinde ne giyse kendine yakıştıramadı, içine sinmedi... Şu an yaklaşık 50 yaşında, geçenlerde sağlığı ile ilgili riskli bir süreç yaşadı, çok şükür testler temiz çıktı. Oturdu ağladı, yaşayamadığı her şeye.
Ve enişteme nefret kustu, oysa kocasını seven de birisi, iki tane çocuğu mutlu yuvası var.
Siz siz olun hayatı içinizden geldiği gibi yaşayın. Hepimizin hayatı biricik, kimse için yaşamaya gelmedik bu dünyaya.
Tabi evliliğiniz ve çocuğunuzu da düşünün orta yolu bulun derim. Yuva da kolay kurulmuyor.
Benim eşim de mini giymemi istemez, içime sinmese de dikkat ediyorum, bazen tartışıyoruz 'diyorum sen beni böyle gördün sevdin, aldın. Model bu'. Artık bazı şeyleri tatile saklıyorum, evde giyiyorum, kendi gönlümü de oyaliyorum.
Tabi ben de taviz veriyorum, o da veriyor bir yolunu bulup gidiyoruz. Evlilik başka türlü yürümez, her konuda orta yolu bulmaya çalışıyoruz, tavizler karşılıklı tabi ki.
Bende aynı şekilde sarışın bakımlı fön düz dışarı çıkmayan bı kızdim..sanırım benimde sonum ablaniz gibi olacak..😞

Bende aynı şekilde sarışın bakımlı fön düz dışarı çıkmayan bı kızdim..sanırım benimde sonum ablaniz gibi olacak..😞
Olmasın, öyle düşünmeyin. Yavrularınız var.. Allah kimseyi sağlığından etmesin. Ablam çok stresli birkaç hafta yaşadı, kimse yaşasın istemem o süreçleri.
Kendi isteğiniz ile kapanmissiniz aslında, şu an acilmaniza da karisilmamasi lazım. Boşanma, ayrılma kolay işler değil. Bunun hükmünü verecek kişiler de biz değiliz. En güzel, en doğru kararı siz verirsiniz. Ekonomik durumunuz ne, çocuklarının düşüncesi ne, aileniz bu duruma ne diyecek...
Dilediğiniz hayatı yaşamak isterken de daha beterine de düşmeyin, iyi ölçüp biçin. Ekonomik özgürlüğünüz vardır umarım.

Olmasın, öyle düşünmeyin. Yavrularınız var.. Allah kimseyi sağlığından etmesin. Ablam çok stresli birkaç hafta yaşadı, kimse yaşasın istemem o süreçleri.
Kendi isteğiniz ile kapanmissiniz aslında, şu an acilmaniza da karisilmamasi lazım. Boşanma, ayrılma kolay işler değil. Bunun hükmünü verecek kişiler de biz değiliz. En güzel, en doğru kararı siz verirsiniz. Ekonomik durumunuz ne, çocuklarının düşüncesi ne, aileniz bu duruma ne diyecek...
Dilediğiniz hayatı yaşamak isterken de daha beterine de düşmeyin, iyi ölçüp biçin. Ekonomik özgürlüğünüz vardır umarım.
Kuzenim düğününde kayın aile kapalı istiyor diye supriz yaparak kapandı. Yani bizim kızlarda da suç var. Niye birilerini memnun etmeye çalışıyorsunuz ki

Bende aynı şekilde sarışın bakımlı fön düz dışarı çıkmayan bı kızdim..sanırım benimde sonum ablaniz gibi olacak..

Bile bile lades, birisi için kapanırsan açılma isteğinin bir gün patlak vereceğini biliyordun…
Üç çocuk…
Boşanmak için evlenilmedigi gibi açmam artık dogrusu bu diye kapandım aslında..bilseydim pişman olacağımı en baştan kapanmazdim..o şekilde kabul ediyorsa ederdi..ama cahillik mi artık kader mi bilmiyorum..

Yaşı küçük değildir umarım, ilerde pişman olmasın da.
Bir tavsiyem de, içinizi ferah tutun, önce güzel dille konuşun eşinizle, diretince iş inada biniyor bu kez olacaksa da olmuyor.
Hâlâ olmuyorsa, ailelerle, büyüklerle konuşun arayı, ortayı bulurlar. Eşinizin sevdiği, sözünü dinlediği bir büyüğü varsa o girsin araya, bir de o konuşsun eşinizle...
Aile baştan aşağıya muhafazakarmış. Zor brom zor

Bir tavsiyem de, içinizi ferah tutun, önce güzel dille konuşun eşinizle, diretince iş inada biniyor bu kez olacaksa da olmuyor.
Hâlâ olmuyorsa, ailelerle, büyüklerle konuşun arayı, ortayı bulurlar. Eşinizin sevdiği, sözünü dinlediği bir büyüğü varsa o girsin araya, bir de o konuşsun eşinizle..

Yaşı küçük değildir umarım, ilerde pişman olmasın da.
Hâlâ olmuyorsa, ailelerle, büyüklerle konuşun arayı, ortayı bulurlar. Eşinizin sevdiği, sözünü dinlediği bir büyüğü varsa o girsin araya, bir de o konuşsun eşinizle...
Ben böyle bı karar alırsam herkesi karşıma almış olucam..annem vefaat etti..bı babam var oda karışmaz yani en kotu kızım bunun için yuvani bozma der..eşimin etrafındaki insanlar abi dedillerimiz hep tutucu insanlar..eşimi değil beni ikna etmeye çalışırlar

yani ilk basta bir nebze de olsa onu memnun etmek için kapandınız. gercekten isteyerek kapanmadığınızda olacak olan bu zaten. esiniz de saçmalamış ama. bu tamamen kişisel bir tercih yani. sizin açık veya kapalı olmanız onu nasıl etkiliyor? ama dediğim gibi sanırım ilk basta bu konuda onun istediği yöne meylettiğiniz için su an bu kadar hak görüyor kendinde. ben açılırdım eğer içime sinmiyorsa açıkcası. içine sinmeyen bir seyin basinda durması dinen de ne kadar kabul edilebilir olabilir ki?

Acaba örtündünüz diye evde bakımlı olmayı da mı bıraktınız. Ben bazı kadınlar biliyorum örtünüp kuaför manikür evde makyaj özenli ve güzel giyinmeyi bırakıp salıyorlar. Bu değişiklik de boğuyor.
Eşinizin tavrı yanlış ve gerçek değil bence. Sizi bırakacağını düşünmüyorum ama sizin içinize sinecek mi böyle bir ultimatom veren kişi bilemiyorum.

Ulan tesettürlüler daha kokoş diil mi yav (ben hariç)

Öncelikle eşin rızası için kapanılmış. Tabi ki bir miktar da içten gelmiş ama büyük pay sevgili memnun etmek Allah değil. O yüzden de şeytan kolay dürtüyo bence. Bence açma kardeşim. 3 günlük dünya çirkin olsan nolur güzel olsan nolur cüzzamlı olsan nolur yani. Nefsine yenilme. Benim de bazı kabul etmeyeceğim günahlar var. Ben zaten bi şöyle bi böyle yarım yamalak da olsa bi iman tesis etmeye çalışıyorum. Beni aşağı çeken birini istemem. Herkesle arkadaş olabilirim ama Allah ile kendi arasında da olsa belli günahları olan adamı istemem yani. Bu fikir uyumu aramak gibi.

Ve dini konu açmak yasak.

Acaba örtündünüz diye evde bakımlı olmayı da mı bıraktınız. Ben bazı kadınlar biliyorum örtünüp kuaför manikür evde makyaj özenli ve güzel giyinmeyi bırakıp salıyorlar. Bu değişiklik de boğuyor.
Eşinizin tavrı yanlış ve gerçek değil bence. Sizi bırakacağını düşünmüyorum ama sizin içinize sinecek mi böyle bir ultimatom veren kişi bilemiyorum.
Evdede olabildiği kadar malum iş güç çocuk derken dikkat etmeye çalışıyorum saçlarımı yine boyatiyorum kadinlar içi ortamda açık duruyorum ama kesmiyor artık..mesala çocukların bı veli ortamında 2.sinif insan gibi hissediyorum ezik hissediyorim öyle değil belki kimse öyle düşünmüyor ama ben kendimi öyle hissediyorum..birine bakıyorum mesela nasıl bakımlı sade şık..bir kot bir tişört ya..birde kendime bakıyorum ne kadar dikkat etsemde olgun 45+50yas gibi bakımsız gibi göründüğumu düşünüyorum..yani ozguvenim sıfır..basım açık olsa öz guvenim yerine gelecek ama kocam terkedicek..ne komik degilmi 12yillik eşim bir kalemde silecek..benim hissettiğinim mutlumuyum mutsuzmuyum hiç önemi yok..yeterli onun prensibi etrafa karşı duruşu bozulmasın..onun eside açıldı aaaa demesinler...😭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X