Kanser hastası bir arkadaşımız için dua

Canım benim hic üzülme sabredelim bence arada bunları duymaya alışık olalım olucak boyle şeyler inşaallah Allahın izniyle hakan kardeşimiz iyileşecek ve sağ salim evine dönücek bizim size sadece desteğimiz dua ile olur ve ben size sonuna kadar destek olucam dualarımı eksik etmicem simdi herkese soylucem hakan kardeşimiz için dua etsinler bence boyle şeyler duyduğunda üzülme daha sakin ol ümitsiz olmayın ben inanıyorum rabbime herşey düzene giricek rabbim hakan kardeşimizin yardımcısı olsun en kısa zamanda şifa versin

Amin inşallah.

Söyleyene değil söyletene bakıyorum, Allah umudumuzu kaybetmeyelim diye yazdırıyor bunları sizlere, O istemeden bir yaprak bile kımıldamaz, O bahşetmeyeceği lütfü istetmez çünkü...

Duadan büyük destek olmaz kardeşim, Allah razı olsun.

500 ya şafi 100 ya muhyi okudum allah acil şifasını versin inşallah kardeşimizin

Amin inşallah sağolun, Allah razı olsun.

İki gündür buraya uğramadım, gidişat sabit.

Çorbasını içiyor, idrar tahlilleri ve tansiyonu normal.

Ama oturamıyor hiç, destekle bile oturamıyor maalesef.

Banyosunu da tekerlikli sandalyede ve iki kişiyle yapabiliyor.

İki gündür sadece tuvaleti gelince konuşuyordu bu sabah darbe hakkında sorular sormuş, cumhurbaşkanı hayatta mı filan diye yani bilinci iyi görünüyor.

Aslında bu hastalığı atlatmış birine ya da bu durumda yakını olan birinin tecrübelerine çok ihtiyacım var.

İnşallah bu kötü günlerin geçeceğini biliyorum ama en azından bu gidişatın iyi olduğunu duysam kalbime daha da kuvvet gelirdi.

İlacın işe yarayıp yaramayacağını Allah bilir ama tahlil sonuçları için bin şükür.

Allah daha iyi haberler nasip etsin inşallah.

Amin inşallah sağolun, Allah razı olsun.

İki gündür buraya uğramadım, gidişat sabit.

Çorbasını içiyor, idrar tahlilleri ve tansiyonu normal.

Ama oturamıyor hiç, destekle bile oturamıyor maalesef.

Banyosunu da tekerlikli sandalyede ve iki kişiyle yapabiliyor.

İki gündür sadece tuvaleti gelince konuşuyordu bu sabah darbe hakkında sorular sormuş, cumhurbaşkanı hayatta mı filan diye yani bilinci iyi görünüyor.

Aslında bu hastalığı atlatmış birine ya da bu durumda yakını olan birinin tecrübelerine çok ihtiyacım var.

İnşallah bu kötü günlerin geçeceğini biliyorum ama en azından bu gidişatın iyi olduğunu duysam kalbime daha da kuvvet gelirdi.

İlacın işe yarayıp yaramayacağını Allah bilir ama tahlil sonuçları için bin şükür.

Allah daha iyi haberler nasip etsin inşallah.
Bende 3 gündür banlıyım, merakta kaldım. Durumu nasıl şimdi?

Bende 3 gündür banlıyım, merakta kaldım. Durumu nasıl şimdi?

Son yazdıklarımdan bu yana pek bir şey değişmedi.

Bugün ya da yarın tekrar ilaç verilmesi planlanıyor.

Eski bir tanıdık doğal bir ilaç hazırlamayı önerdi, ben bu fikre mesafeliyim, güvenemiyorum ama ablası sıcak bakıyor biraz, çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış durumda o da ne yapsın.

Anne sütünü düşünüyoruz ama o şifa olacak inşallah.

Son yazdıklarımdan bu yana pek bir şey değişmedi.

Bugün ya da yarın tekrar ilaç verilmesi planlanıyor.

Eski bir tanıdık doğal bir ilaç hazırlamayı önerdi, ben bu fikre mesafeliyim, güvenemiyorum ama ablası sıcak bakıyor biraz, çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış durumda o da ne yapsın.

Anne sütünü düşünüyoruz ama o şifa olacak inşallah.
Ne kadar devam edecekmiş bu ilaç, belli bir süresi var mı? Belki ilaç etki ettikçe daha iyi olur bilemiyorum bende gerçi. Sizin dediğiniz gibi bu süreci yaşamış birinin Tecrübelerine ihtiyacımız var gerçekten de. O doğal ilaç neymiş iyice araştırmadan denemeyin. Şu an çok hassas bir dönemde çünkü.

Ne kadar devam edecekmiş bu ilaç, belli bir süresi var mı? Belki ilaç etki ettikçe daha iyi olur bilemiyorum bende gerçi. Sizin dediğiniz gibi bu süreci yaşamış birinin Tecrübelerine ihtiyacımız var gerçekten de. O doğal ilaç neymiş iyice araştırmadan denemeyin. Şu an çok hassas bir dönemde çünkü.

Normal kemoterapi üç kür yani üç kez oluyordu genelde.

Ama bu sefer uygulanan bu çok ağır ilaçta ilk tecrübemiz olduğu için biz de bilmiyoruz gidişat nasıl olacak.

Her gün trombosit yani kan veriliyor.

Doktorlardan şimdilik bi açıklama yok, az evvel ablasıyla görüştüm, dün bugün ilaç verilebileceğini söylemişlerdi ama bugün sadece kan verilecek gibi görünüyor.

Dualarla bekleyip göreceğiz, Allah yardımcımız olsun.

Yarın çok önemli bir gün...

Doktorlar ilacın işe yarayıp yaramadığı ve son durum hakkında hiçbir şey söylemiyorlar.

Yarın yüksek ihtimalle ya çok güzel bir haber ya da Allah korusun ve onlar öyle dese bile inanmayacak olsam da o olumsuz ihtimali duyacağız.

Meksikada kanser tedavisi görmüş bir Türkle görüştüm, dedesi emekli onkolog çok başarılı bir tedaviyle iyileşmiş.

Yurtdışını önerdi ama şu an mümkün değil maalesef...

İnşallah Allah Hakanın şifasını kendi yurdunda aldığı ilaca koymuştur ve dualarımızın hürmetine bedenini ilk yarattığı mükemmeliğe döndürür.

Dualarınıza çok ihtiyacımız var arkadaşlar... Allah razı olsun.

Canım benim dualarımız hep hakanla birlikte ben şimdi herkese söylüyorum hakan kardeşimiz içinn dua etsinler rabbim hakan kardeşimize şifa versin Allahım yar ve yardımcısı olsun rabbim onu korusun inanıyorum canım hakan kardeşimiz çok iyi olucak ve Allahın izniyle çok iyi olucak hic üzülmeyelim sabredelim olur mu

Canım benim dualarımız hep hakanla birlikte ben şimdi herkese söylüyorum hakan kardeşimiz içinn dua etsinler rabbim hakan kardeşimize şifa versin Allahım yar ve yardımcısı olsun rabbim onu korusun inanıyorum canım hakan kardeşimiz çok iyi olucak ve Allahın izniyle çok iyi olucak hic üzülmeyelim sabredelim olur mu

Amin inşallah, Allah razı olsun.

İnşallah yarın iyi haberler verebilirim sizlere...

Amin inşallah, Allah razı olsun.

İnşallah yarın iyi haberler verebilirim sizlere...
Günaydın. canım.
Hergün alkımda inan. Dua ediyorum sürekli. İnşaallah şifa bulacak. Rabbim sevdiği kullar hürmetine dualarımızı kabul etsin. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Günaydın. canım.
Hergün alkımda inan. Dua ediyorum sürekli. İnşaallah şifa bulacak. Rabbim sevdiği kullar hürmetine dualarımızı kabul etsin. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Böbrek ve karaciğer enzimleri yükselmiş, gözlerinin içi çok sarıymış.

Zaten hepatit B hastası Hakan.

İyileşmesi için sağlam bi karaciğere, böbreklere ihtiyacı var, potasyum desteği veriyorlar, kemoterapiyi veremeyecekler bugün.

Allahım yardım et.

Böbrek ve karaciğer enzimleri yükselmiş, gözlerinin içi çok sarıymış.

Zaten hepatit B hastası Hakan.

İyileşmesi için sağlam bi karaciğere, böbreklere ihtiyacı var, potasyum desteği veriyorlar, kemoterapiyi veremeyecekler bugün.

Allahım yardım et.

Bu yazdığımdan birkaç dakika sonra nette araştırdım enzim yükselmesi için yapılabilecekleri...

İlaçlara bağlı da yükselebileceği yazıyordu, "o zaman ilaçla da kontrol altına alınır" der demez haber geldi.

Yarım saatlik bir ilaç verilip planlandığı gibi kemoterapiye geçilecek, belki gidişat yine değişir ama son durum bu.

Mucize gibi, Allah korkuttu ama derhal geçirdi endişemi, "Bana güven, tam teslimiyetle rahmetime inan" der gibi...

Çok utanıyorum böyle telaşlandığım anlarda, Allah bir an bile bizi bırakmazken, bizim için zor olanı yoluna koymak için onun rahmetinin bir damlası bile yeterken kötü bir şey olacak diye korkmuş olmaktan çok utanıyorum.

Oysa bir kulun eline iğne batmasının acısını gidermekle Hakanı tamamen iyileştirmek yüce Rabbimiz için aynı, Onun indinde imkansız yok çok şükür...

Arada böyle şeyler olur hiç moralinizi bozmayın ben rabbime inanıyorum hakan kardeşimiz çok iyi olucak boyle durumlar tabi olur verdikleri ilaçlar onun vücuduna agir geldiği için enzim yükselmesi de olur sabredelim Allah yar ve yardımcısı olsun rabbim şafi hurmetine hakan kardeşimize şifa versin ailesine de güç kuvvet ve dayanma gücü versin

Bu yazdığımdan birkaç dakika sonra nette araştırdım enzim yükselmesi için yapılabilecekleri...

İlaçlara bağlı da yükselebileceği yazıyordu, "o zaman ilaçla da kontrol altına alınır" der demez haber geldi.

Yarım saatlik bir ilaç verilip planlandığı gibi kemoterapiye geçilecek, belki gidişat yine değişir ama son durum bu.

Mucize gibi, Allah korkuttu ama derhal geçirdi endişemi, "Bana güven, tam teslimiyetle rahmetime inan" der gibi...

Çok utanıyorum böyle telaşlandığım anlarda, Allah bir an bile bizi bırakmazken, bizim için zor olanı yoluna koymak için onun rahmetinin bir damlası bile yeterken kötü bir şey olacak diye korkmuş olmaktan çok utanıyorum.

Oysa bir kulun eline iğne batmasının acısını gidermekle Hakanı tamamen iyileştirmek yüce Rabbimiz için aynı, Onun indinde imkansız yok çok şükür...
Konudan bağımsız olacak ama, senin ne güzel bir teslimiyetin var. Hiç utanma sakın. Ben senin bu özelliğine gıpta ediyorum hep. Yanlış anlama beni ama Hakanın hastalıgını, senin teslimiyetine sebep eylemiş rabbim.
Denilir ki, Eyyüb As. tam 80 sene sağlıklı bir hayat sürmüş. 80 senenin ardından hastalanmış. Ama hiç dua etmemiş, Allahım bana şifa ver diye. Birgün karısı sitem etmiş.
-'' Neden Allaha dua etmezsin seni bu hastalıktan kurtarması için?''
Eyyüb As. demiş ki,
-'' Ben tam 80 yıl sağlıkla yaşadım. Şimdi bir süredir bu hastalığı çekiyorum diye, nasıl dua ederim ben. Vallahi utanırım rabbimden, 80 sene dolmadan dua edemem.'' demiş. (Sübhannallah)
Ve 80 senenin ardından Eyyüb As. dua etmiş.
''Rabbehû ennî messeniyed durru ve ente erhamur râhimîn.''
Ve şifa buyurmuş rabbim.
Yanlış hatırlamıyorsam Hakan için 37 yaşında demiştin. 19 yaşından beri bu hastalıkla mücadele ediyor. Neden şimdi onun şifa zamanı olmasın ki. Bu bir kıyas değil elbet.(Haşa) Ama bu zamanların benzerliği bana bunu hatırlatıyor hep. Allahım Eyyüb As. şifa verdiği gibi Hakan kardeşimize de şifa verşin İnşaAllah. (Amin)

Arada böyle şeyler olur hiç moralinizi bozmayın ben rabbime inanıyorum hakan kardeşimiz çok iyi olucak boyle durumlar tabi olur verdikleri ilaçlar onun vücuduna agir geldiği için enzim yükselmesi de olur sabredelim Allah yar ve yardımcısı olsun rabbim şafi hurmetine hakan kardeşimize şifa versin ailesine de güç kuvvet ve dayanma gücü versin
Sizden de Allah razı olsun. Kaç zamandır görüyorum, kendi derdiniz gibi sahiplendiniz Bu konuyu. Allah razı olsun. :dua: Sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var bu dünyanın. :KK52:

Konudan bağımsız olacak ama, senin ne güzel bir teslimiyetin var. Hiç utanma sakın. Ben senin bu özelliğine gıpta ediyorum hep. Yanlış anlama beni ama Hakanın hastalıgını, senin teslimiyetine sebep eylemiş rabbim.
Denilir ki, Eyyüb As. tam 80 sene sağlıklı bir hayat sürmüş. 80 senenin ardından hastalanmış. Ama hiç dua etmemiş, Allahım bana şifa ver diye. Birgün karısı sitem etmiş.
-'' Neden Allaha dua etmezsin seni bu hastalıktan kurtarması için?''
Eyyüb As. demiş ki,
-'' Ben tam 80 yıl sağlıkla yaşadım. Şimdi bir süredir bu hastalığı çekiyorum diye, nasıl dua ederim ben. Vallahi utanırım rabbimden, 80 sene dolmadan dua edemem.'' demiş. (Sübhannallah)
Ve 80 senenin ardından Eyyüb As. dua etmiş.
''Rabbehû ennî messeniyed durru ve ente erhamur râhimîn.''
Ve şifa buyurmuş rabbim.
Yanlış hatırlamıyorsam Hakan için 37 yaşında demiştin. 19 yaşından beri bu hastalıkla mücadele ediyor. Neden şimdi onun şifa zamanı olmasın ki. Bu bir kıyas değil elbet.(Haşa) Ama bu zamanların benzerliği bana bunu hatırlatıyor hep. Allahım Eyyüb As. şifa verdiği gibi Hakan kardeşimize de şifa verşin İnşaAllah. (Amin)

Biz kendimizi bıraksak Allah bizi bırakmıyor çok şükür.

Ya hastaneden gelen güzel bir haber ya burada yazılan ümit dolu satırlar...

İlk duyduğumdan bu yana Hz. Eyyüp'ün yaşadıkları çok etkilemiştir beni.

O devasız sanılan yaraları hikmetiyle iyi eden Allahım bizler Onun sabır derecesinde olmasak da bizi de güldürecektir, O hiçbir kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemez çok şükür.

Allah razı olsun kardeşim.

X