Kanser hastası bir arkadaşımız için dua

1000 Ya Safi - 1000 Ya Muhyi cekmis annem Rabbim kabul etsin
Kac gundur yokum giremedim siteye hastanin durumu nasil merak ediyorum?

Allah razı olsun, annenizin ellerinden öperim.

Kemoterapi verilmiş, büyük bir serum takılmış ardından.

Pek kendinde değil, ses verilince bazen tepki veriyor, bazen vermiyormuş ama o kadar ağır bir tedavide doğal görünüyor bu durum.

Yemesinde sıkıntı yokmuş bu iyi bir haber.

İnşallah doktorlardan müjdeli bir açıklama gelir, onların sessizliği de son bulur artık.

Mübarek geceye denk gelmesi iyi oldu bu seferki kemoterapinin, inşallah daha makbul olur dualarımız.

Takılan serumun gerekçesi olarak "damarları temizleyecek" denmiş, inşallah hastalığın ve kemoterapinin tüm kötü etkilerini de yok eder, Allah şifa vesilesi kılar bunu.

Allah Ganiyy sıfatıyla hepimize bol bol güzel haberler, sevinç ve şifa nasip etsin inşallah, amin...

mahperi hatun mahperi hatun
5 528mucizemmm
COLIN COLIN

"Pazartesi çıkarabilirsiniz hastanızı bizim yapacak bir şeyimiz kalmadı" demişler.

Bacakları incecik kalıp yara olmuş, kesin konuşmuş doktorlar.

Hakan hep iyilik, güzellik düşünür, Allahın rahmetinden asla ümit kesmiyorum ama ya Allah o bu dünyada daha fazla kalıp günahlara bulaşsın istemiyorsa, çocuk gibi o, melek gibi, eğer doktorlar haklı çıkarsa sırf bu sebepten olacak ama o zaman ben ne yaparım?

Nasıl affederim kendimi onu çok üzdüm, çok strese soktum, o kadar küçük meselelerden tartıştık ki ben bunları telafi edemeden nasıl yaşarım...

Birkaç gece önce adımı sayıklamış, onun adını listede en üste yazın demiş uyurken bile, onun hiç stres yaşamaması gerekirken öyle saçma şeyleri büyüttüm ki yine de hep o alttan aldı, uyurken de uyanıkken de hep beni düşündü, videolarımız, ses kayıtlarımızda hep onun sevgisi, evim onun sürpriz hediyeleriyle dolu, şimdi onun bu yaşadıklarındaki payımla ben nasıl yaşarım?

Ümidimi kesmek istemiyorum, lütfen bir şeyler yazın...

Canım benim hic üzülme Allah büyüktür Allahtan ümit kesilmez inan ki hic üzülme dualarımız hep hakanla herşey daha güzel olur eve gelince herşey daha güzel olur hiç moralini bozma senin moralin ne kadar yüksek olursa hakan kardeşimizinde morali yuksek olur bundan sonra herşey bizim için inan ki etrafımda böyle bir kaç kişiye şahit oldum hani eve götürün hasta için birşey yapamıyoruz diye şuan çok iyiler ve hasta iyileşti evdeki morali çok önemli ne kadar mutlu olursa onun icn okadar iyi hep gülümse mutlu ol güçlü dur biz hep seninleyiz dualarımız hakan kardeşimizle Allahım sizin yardımcıniz olsun rabbim yüzünüzü hep güldürsün

Canım benim hic üzülme Allah büyüktür Allahtan ümit kesilmez inan ki hic üzülme dualarımız hep hakanla herşey daha güzel olur eve gelince herşey daha güzel olur hiç moralini bozma senin moralin ne kadar yüksek olursa hakan kardeşimizinde morali yuksek olur bundan sonra herşey bizim için inan ki etrafımda böyle bir kaç kişiye şahit oldum hani eve götürün hasta için birşey yapamıyoruz diye şuan çok iyiler ve hasta iyileşti evdeki morali çok önemli ne kadar mutlu olursa onun icn okadar iyi hep gülümse mutlu ol güçlü dur biz hep seninleyiz dualarımız hakan kardeşimizle Allahım sizin yardımcıniz olsun rabbim yüzünüzü hep güldürsün

Biz aynı şehirde bile değiliz maalesef.

Sağlığım elvermez, evden çıkacak halim yok.

Dualarımdan başka dayanağım yok.

Hic üzülme Allah büyüktür rabbimden ümit kesilmez hep dua edicez hakan kardeşimiz için çok iyi olucak bütün mahalleye söylüyorum şimdi hepsi dua etsinler güçlü dur

Hic üzülme Allah büyüktür rabbimden ümit kesilmez hep dua edicez hakan kardeşimiz için çok iyi olucak bütün mahalleye söylüyorum şimdi hepsi dua etsinler güçlü dur

Allah razı olsun, Allah sizlere de muradınızı versin inşallah...

mahperi hatun mahperi hatun
5 528mucizemmm
COLIN COLIN

"Pazartesi çıkarabilirsiniz hastanızı bizim yapacak bir şeyimiz kalmadı" demişler.

Bacakları incecik kalıp yara olmuş, kesin konuşmuş doktorlar.

Hakan hep iyilik, güzellik düşünür, Allahın rahmetinden asla ümit kesmiyorum ama ya Allah o bu dünyada daha fazla kalıp günahlara bulaşsın istemiyorsa, çocuk gibi o, melek gibi, eğer doktorlar haklı çıkarsa sırf bu sebepten olacak ama o zaman ben ne yaparım?

Nasıl affederim kendimi onu çok üzdüm, çok strese soktum, o kadar küçük meselelerden tartıştık ki ben bunları telafi edemeden nasıl yaşarım...

Birkaç gece önce adımı sayıklamış, onun adını listede en üste yazın demiş uyurken bile, onun hiç stres yaşamaması gerekirken öyle saçma şeyleri büyüttüm ki yine de hep o alttan aldı, uyurken de uyanıkken de hep beni düşündü, videolarımız, ses kayıtlarımızda hep onun sevgisi, evim onun sürpriz hediyeleriyle dolu, şimdi onun bu yaşadıklarındaki payımla ben nasıl yaşarım?

Ümidimi kesmek istemiyorum, lütfen bir şeyler yazın...

1000 Ya Safi - 1000 Ya Muhyi okudum Rabbim kabul etsin

Canim benim doktorlarin bir yere kadardir gucu onlarda sonucta insandir. Ama sonsuz gucte olan Allahin katinda imkansiz yoktur. Doktorlarin umutsuz konusmasi moralini bozmasin. Dualarimiz var her gun yalvariyoruz Allaha bizi duyuyor ne kadar cok istedigimizi biliyor onun sifasini. Bir haber okumustum nette. Haberde kanser hastasi kadin hamile oldugunu ogreniyordu. Doktorlar israrla aldirmasini soylemisler. Ama kadin herseyi goze almis ve bebegi istedigini belirtmis. Ne olmus biliyormusun? Bebek saglikla dunyaya gelmis annede iyilesmis. Demem o ki Allahtan umut kesilmez. Doktorlar olmaz derken Allah olmazi oldurmus iste. Canini sikma hersey insallah eskisi gibi guzel olacak.

BAHSETTIGIM HABER BIRAZ ARADIM AMA BULDUM SONUNDA :)
http://m.haberler.com/sakarya-doktorlarin-kemoterapide-duser-dedigi-7293161-haberi

Son düzenleme:
1000 Ya Safi - 1000 Ya Muhyi okudum Rabbim kabul etsin

Canim benim doktorlarin bir yere kadardir gucu onlarda sonucta insandir. Ama sonsuz gucte olan Allahin katinda imkansiz yoktur. Doktorlarin umutsuz konusmasi moralini bozmasin. Dualarimiz var her gun yalvariyoruz Allaha bizi duyuyor ne kadar cok istedigimizi biliyor onun sifasini. Bir haber okumustum nette. Haberde kanser hastasi kadin hamile oldugunu ogreniyordu. Doktorlar israrla aldirmasini soylemisler. Ama kadin herseyi goze almis ve bebegi istedigini belirtmis. Ne olmus biliyormusun? Bebek saglikla dunyaya gelmis annede iyilesmis. Demem o ki Allahtan umut kesilmez. Doktorlar olmaz derken Allah olmazi oldurmus iste. Canini sikma hersey insallah eskisi gibi guzel olacak.

BAHSETTIGIM HABER BIRAZ ARADIM AMA BULDUM SONUNDA :)
http://m.haberler.com/sakarya-doktorlarin-kemoterapide-duser-dedigi-7293161-haberi

Allah razı olsun, elbette Allah "ol" der ve olur.

Ailesi perişan halde, ablası Hakanın acılarının dinmesini istiyor artık, vücudu yara bere içindeymiş, sayıklıyor, söylenenleri duymuyormuş.

Bu olanları rüyamda görsem öleceğimi sanırdım, şimdi rüya olduğunu telkin ediyorum kendime, en zoru uykudan uyandığım anlar, o anlarda gerçek olduğunu anlıyorum, bunun tarifi yok.

Kafamda hep hatalarım dönüyor, Hakanla kavgalarımız, onu üzdüğüm zamanlar, o zamanlar haklı olmak çok önemliydi, her zaman bana hak verirdi zaten, herkese karşı takındığı dik duruşunu benim için hep bozardı, şimdi görüyorum ki stresin şiddetle yasak edildiği biriyle tartışıp haklı bulunmak insanın vicdanına verebileceği en büyük zarar, ben o zaferlerin bedelini ömür boyu onu üzdüğüm için pişman olarak ödeyeceğim.

Allaha karşı da suçluyum.

Hem Onun yarattığı bu kadar dertli, yaralı birini üzüp ağlattığım zamanlar hem de ibadetlerimdeki aksaklıklar için.

Hakanla ara ara kılardık namazlarımızı, kıldığımız zaman da birbirimize haber verir sevinirdik, geçen yıl bu zamanlar aksatmadan kılmaya başladık, beni bu dünya ve ahiret için iyi biri yapma gayretine sevk eden hep o oldu ama ben onun için layıkıyla dua etmeyi bilemedim ki o bunları yaşıyor, tabi ki Allahın takdiri kısmı da var ama kaderi dua ve sadaka değiştirebilir derler, inşallah Allah onu hayata tutunduracak duaların ilhamını verir bana.

Hala ümit ediyorum ama artık sesim kısıldı Allah biliyor, o bu zor zamanlarında bile Allahı bol bol anmamı sağlayarak yine beni öteler alemine hazırladı tıpkı günlük hayatta saçımdan kılık kıyafetime, arkadaşlarımdan öğrencilerime kadar her konuda yardım ettiği gibi, ağrıdan kıvrandığı zamanlarda bile oje seçerdi bana, kendi hayatı yoktu, benimkini yaşardı, ben de onun zor zamanlarında bir şeyler yapmaya çalıştım, annesinin vefatının her yıl dönümünde onun hayrına bir iyilik yapmaya çalışacaktık, bir kez beraberdik hatta çok sevinmişti oysa bu yıl doktorlar annesinin ölüm yıl dönümünde yani 8 ağustosta hastanızı alın dediler bize, Hakanım evinde olacak o gün...

Nasıl anlatsam bilemiyorum, binlerce şey yazabilirim buraya, yazarım da yine anlatamam onun ne kadar mükemmel bir insan olduğunu...

Yine de sizlerin bunu anladığınızı biliyorum, ne olur, Allah rızası için gözüne ilişen dua etmeden geçmesin Allah Hakanımızı sağlıkla bize bağışlasın inşallah, amin...

Canım akşam giremedim, yeni görüyorum yazdıklarını.
Öncelikle sakin ol. Kemoterapiye cevap vermemesi onu kaybedeceğimiz anlamına gelmez. Tek tedavi de kemoterapi değil bana göre. Rabbimin öyle güzel lütufları var ki, bazen dermanı hiç ummadığımız bir şeyde verebiliyor bize. Biz onun kaderinde yazanı bilemeyiz ama kul olarak bize düşen Allahtan ümidi hiçbir zaman kesmemektir. Allahtan ümidi kestiğimiz anda hem kaybederiz hem günaha düşeriz.
Sen güçlü bir kadınsın gerçekten. Hep diyorum sana bizler olsak senin gibi güçlü duramayız. Lütfen bu duruşunu bozma. Gidebiliyorsan yanına git. Bu onun için çok güzel bir süpriz olur. Pişmanlıklarını da bir kenara bırak. Çünkü kimseye bir fayda vermiyor pişmanlık. Kendini üzüp üzüp hasta edersin Allah korusun. Hakanın sana ihtiyacı var. Sağlıklı ve güçlü olmak zorundasın.
Diğer taraftan eve geçince istediğiniz gibi besinlerini verin. Şifanın nerden nasıl geleceği bilinmez. Bizim dua etmekten başka yapacağımız birşey yok. Hep ümit edeceğiz, hep dua edeceğiz. Ama sen üzülme nolur. Bak aynı süreci en yakın arkadaşım yaşadı, Şu an bende onun yanında olup destek olamadığım için çok üzgünüm. Lütfen sende üzülme. Keşke elimde olsa da ikinizin de yanında olabilsem diyorum ama imkansızlıklar var hep. Manen hep yanınızdayım, hep dua ediyorum. Başka da birşey gelmiyor elimden.

Canım akşam giremedim, yeni görüyorum yazdıklarını.
Öncelikle sakin ol. Kemoterapiye cevap vermemesi onu kaybedeceğimiz anlamına gelmez. Tek tedavi de kemoterapi değil bana göre. Rabbimin öyle güzel lütufları var ki, bazen dermanı hiç ummadığımız bir şeyde verebiliyor bize. Biz onun kaderinde yazanı bilemeyiz ama kul olarak bize düşen Allahtan ümidi hiçbir zaman kesmemektir. Allahtan ümidi kestiğimiz anda hem kaybederiz hem günaha düşeriz.
Sen güçlü bir kadınsın gerçekten. Hep diyorum sana bizler olsak senin gibi güçlü duramayız. Lütfen bu duruşunu bozma. Gidebiliyorsan yanına git. Bu onun için çok güzel bir süpriz olur. Pişmanlıklarını da bir kenara bırak. Çünkü kimseye bir fayda vermiyor pişmanlık. Kendini üzüp üzüp hasta edersin Allah korusun. Hakanın sana ihtiyacı var. Sağlıklı ve güçlü olmak zorundasın.
Diğer taraftan eve geçince istediğiniz gibi besinlerini verin. Şifanın nerden nasıl geleceği bilinmez. Bizim dua etmekten başka yapacağımız birşey yok. Hep ümit edeceğiz, hep dua edeceğiz. Ama sen üzülme nolur. Bak aynı süreci en yakın arkadaşım yaşadı, Şu an bende onun yanında olup destek olamadığım için çok üzgünüm. Lütfen sende üzülme. Keşke elimde olsa da ikinizin de yanında olabilsem diyorum ama imkansızlıklar var hep. Manen hep yanınızdayım, hep dua ediyorum. Başka da birşey gelmiyor elimden.

Yanına gidemem maalesef zaten tedavi sürecinde gidemedim diye affedemiyorum kendimi bir de şimdi gidememek çok ağır ama gerçekten dayanamam.

Az önce ablasına "sen kimsin" diye sormuş, o da ablası olduğunu söyleyince sessizce kapatmış gözlerini.

Canım benim artık hiçbir şeyin farkında değil, yanlış dua etmekten korkuyorum ama her şeyin farkında olmaya dayanamıyorum, geride kalan olmak istemiyorum.

Rabbim safi ismiyLe sifasini verir insaaLLah bazen dua oyLe dertLere hastaLikLara sifa oLuyor ki mucizevi birsey ve onunda duaya tam ihtiyaci oLduqu zaman simdi duaLarimiz uzerine oLsun rabbim korusun kotu seyLer dusunmeyin Lutfen :KK43: duaLarim sizinLe aLLah im yardimciniz oLsun ..

Rabbim safi ismiyLe sifasini verir insaaLLah bazen dua oyLe dertLere hastaLikLara sifa oLuyor ki mucizevi birsey ve onunda duaya tam ihtiyaci oLduqu zaman simdi duaLarimiz uzerine oLsun rabbim korusun kotu seyLer dusunmeyin Lutfen :KK43: duaLarim sizinLe aLLah im yardimciniz oLsun ..

Pazartesiyi beklemeye gerek görmemiş doktorlar, hastanızı götürebilirsiniz demişler.

Ağrısı acısı olur diye ağrı kesici vermişler, bir daha hastaneye getirilmesine gerek yokmuş.

Ambulans ayarlanamamış, il sağlık müdürlüğünden haber bekliyorlar, oradan bulunursa bugün ablasının evine götürecekler Hakanımı.

Kendi evleri başka bir ilde, yıllarca sobalı evde dondu Hakanım, bu yıl doğalgazlı bir eve geçtiler ama oraya geçecek can yok Hakanımda, ablasına götürecekler.

Ya Cebbar sen eksiklikleri tamamlar dilediğini zorla yaptırırsın, Hakanımın tedavisinde ne eksikse sen tamamla, onu iyi et, bize bağışla ne olur, ya Metin dirayet ver ona ve ya Şafî, şifa ver.

Allah razı olsun kardeşim, dualarınıza muhtacız.

Pazartesiyi beklemeye gerek görmemiş doktorlar, hastanızı götürebilirsiniz demişler.

Ağrısı acısı olur diye ağrı kesici vermişler, bir daha hastaneye getirilmesine gerek yokmuş.

Ambulans ayarlanamamış, il sağlık müdürlüğünden haber bekliyorlar, oradan bulunursa bugün ablasının evine götürecekler Hakanımı.

Kendi evleri başka bir ilde, yıllarca sobalı evde dondu Hakanım, bu yıl doğalgazlı bir eve geçtiler ama oraya geçecek can yok Hakanımda, ablasına götürecekler.

Ya Cebbar sen eksiklikleri tamamlar dilediğini zorla yaptırırsın, Hakanımın tedavisinde ne eksikse sen tamamla, onu iyi et, bize bağışla ne olur, ya Metin dirayet ver ona ve ya Şafî, şifa ver.

Senden de razi oLsun canim duaLarim sizinLe insaaLLah daha da iyi oLur hep iyi haberLer aLiriz bizLeri habersiz birakma aLlaha emanet oLun

Nerde tedavi görüyordu hangi hastanede? Ben hiç öyle birşey de duymadım. Neden şu durumda taburcu ediyorlar? O hastane de bir tuhafmış.

Nerde tedavi görüyordu hangi hastanede? Ben hiç öyle birşey de duymadım. Neden şu durumda taburcu ediyorlar? O hastane de bir tuhafmış.

Daha evvelki hastanelerde de böyle oldu, yanında yatan, umut kesilen hastalar eve gönderildi.

Şubattan bu yana tedavi görüyor, bir ay evvel ameliyat oldu, sayısız kemoterapi, en sonunda çok ağır bi ilaç.

Tedaviye cevap vermeyen hastaları eve gönderiyorlar yenisine yer açmak için.

Hep o eve gönderilen hastalar için üzülürdük, yıllardır konusu geçer...

Bugün biz, Allahım yardım et.

Daha evvelki hastanelerde de böyle oldu, yanında yatan, umut kesilen hastalar eve gönderildi.

Şubattan bu yana tedavi görüyor, bir ay evvel ameliyat oldu, sayısız kemoterapi, en sonunda çok ağır bi ilaç.

Tedaviye cevap vermeyen hastaları eve gönderiyorlar yenisine yer açmak için.

Hep o eve gönderilen hastalar için üzülürdük, yıllardır konusu geçer...

Bugün biz, Allahım yardım et.
Bunu yapan hastaneleri duymuştum ama anlam veremiyorum bir türlü buna. Bence hastanede kalması gerekiyor. Tam tersini yapan hastaneler de var ama. Eşimin dedesi 93 yaşında hastalandı, hastaneye kaldırılmış. Durumu kötüye gidince kp çıkarmak istemiş dedeyi. Doktor izin vermemiş. Ben tedaviyi sonlandırmayı hiçbir zaman doğru bulmuyorum demiş doktoru. Sağolsun.
Ama Belki de Hakan hakkında böylesi daha hayırlıdır. Belki de şifası evdedir. Rabbimin mucizeleri çok. Neden Hakan da onlardan biri olmasın. İçini ferah tutmaya çalış. Neden biilmiyorum ama ben bu çocugun iyleşeceğini düşünüyorum hep. Gerçekten. Hep aklıma Eyyüb As. geliyor. Vücüdunda iğne ucu kadar hastalıksız yeri kalmayan Eyyüb As. Rabbim her şeye kadir değil mi? Şüphesiz Kadir.

Hazret-i Âişeradıyallahu anha-’dan rivayete göre Nebiyy-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi :

اللهم رب الناس اذهب الباس اشفي انت الشافي لا شفاء الا شفاءك شفاء لا يغادر سقما

Allümme Rabbe'n-nasi! Ezheb'el-be'se, veşfihi, ve ente'ş-şafi. La şifae illa Şifauke. Şifaen la yüğadiru sekame.

Allah'ım ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak Sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki hiçbir hastalık bırakmasın. (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

Bunu yapan hastaneleri duymuştum ama anlam veremiyorum bir türlü buna. Bence hastanede kalması gerekiyor. Tam tersini yapan hastaneler de var ama. Eşimin dedesi 93 yaşında hastalandı, hastaneye kaldırılmış. Durumu kötüye gidince kp çıkarmak istemiş dedeyi. Doktor izin vermemiş. Ben tedaviyi sonlandırmayı hiçbir zaman doğru bulmuyorum demiş doktoru. Sağolsun.
Ama Belki de Hakan hakkında böylesi daha hayırlıdır. Belki de şifası evdedir. Rabbimin mucizeleri çok. Neden Hakan da onlardan biri olmasın. İçini ferah tutmaya çalış. Neden biilmiyorum ama ben bu çocugun iyleşeceğini düşünüyorum hep. Gerçekten. Hep aklıma Eyyüb As. geliyor. Vücüdunda iğne ucu kadar hastalıksız yeri kalmayan Eyyüb As. Rabbim her şeye kadir değil mi? Şüphesiz Kadir.

Allah bin kere razı olsun, inşallah Allahım söyletiyordur bunları.

Ya Şafî son ana kadar ümidimi kesmeyeceğim inşallah.

X