Kan sulandırıcı ile hamile kalan var mı ?

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Kızlar merhaba,
Beni az çok tanıyanınız vardır.
Adetlerim düzenli,yumurtlamam da oluyor. Rahim filmi de çekildim. Çatlama sonrası duphaston da kullandım ama yok. 1 seneyi geçti hala gebelik haberi bekliyorum…
İlk kez doktorum kan sulandırıcı yazdı. Yarın başlayacağım. Burada çok okudum ama inanın ne işe yarar bilmiyorum. Fikri tecrübesi olan var mıdır ? Kan sulandırıcı hamile kalmayı kolaylaştırır mı

Pıhtılaşma olmaması için veriliyor, sanırım pıhtılaşma olursa gerekli oksijen taşınamıyor, doktorum böyle şeyler söylemişti. Bende 2 ay kullandım, işe yaramadı. Bıraktırdı.

Pıhtılaşma olmaması için veriliyor, sanırım pıhtılaşma olursa gerekli oksijen taşınamıyor, doktorum böyle şeyler söylemişti. Bende 2 ay kullandım, işe yaramadı. Bıraktırdı.
Aslına bakarsanız olay tamamen “bir de bunu deneyelim” den ibaret. Belki pıhtılaşma sorunu vardır. “Belki…”

Olay tamamen nasip işi. Acele ediyoruz. Hemen olsun istiyoruz ama yok.. ben kovaladıkça o kaçıyor benden.

Hiteroskopi denedinmi birde onu sorsan çünkü bende rahîm filmi falan çekilmiştim her şey normal dedi kaç doktor en son tüp bebek merkezinde ki ünlü bir doktor rahim girişinde et gibi kemik gibi birşey var ondan olmuyor diyip iki gün önce hiteroskopi oldum inşallah işe yarar

Birde şöyle bir şey diye biliyorum kan sulandırıcı içen işe yarayan kisiler geneelde düşük yapan yada dış gebelik yaşayanlar ama sizin hiç düşük falan olmadı diye biliyorum

O kadar doktor gezdim hiç bu şüpheden bahsetmedi. Neyden şüphelenip yaptılar peki histeroskopiyi?
Benim arkadaşım yaptırdı ve dediğin gibi rahim girişinde polip varmış sperm geçişini önlüyormuş. İşlem sonrası hamile kaldı inşaAllah sana da fayda eder

Birde şöyle bir şey diye biliyorum kan sulandırıcı içen işe yarayan kisiler geneelde düşük yapan yada dış gebelik yaşayanlar ama sizin hiç düşük falan olmadı diye biliyorum
Aynen olmadı
Doktor femara başladı. Bu biraz daha iyi güçlü dedi. Sanırım riske atmak istemedi. Tutunursa diye.

Canim biliyorsun bende bir buçuk senedir beş doktor gezdim nerdeyse ve bir doktor pko yok diyip iki kere iğne yaptı herşey guzelken olmadı hsg çekti herşey normal dedi başka doktora geçtim oda baktı pko dedi ee bende hiç pko belirtisi yok yumurtam kendi çatlıyor büyüyor adetim günü gününe oluyor dedim hayır pkosun dedi mecbur inandım oda iki iğne yaptı oda olmadı hatta oda baktı hsg sonucuma temiz dedi bulamadılar sonra tüp Bebek merkezine gittim güzel bir doçent doktor metini duymuştum anlattım böyle böyle dedim rahim filmini verdim temiz dedi alttan muayene etti pko yok dedi bir hafta sonra gel gittim adetten sonra 9. Gün yumurtam 19 mm olmuş pko kesinlikle yok yanlış teşhis dedi alttan muayene de rahim girişinde et gibi kemik gibi parça var bebeğin tutunmasını engelleniyor tüp bebek bile yapsam tutmaz sen düşün dedi ee dedim rahim filminde nasıl gözükmüyor orda herşey gözükmez dedi ama ultrasonda dikkatlice bakınca gördüm aama bazen gozukmeyedbiliyor dedi ve hemen hiteroskopi oldum 6 ay içinde kendiliğinden olucak inşallah dedi hayırlısı canım demek istediğim herkes doktor olmayabiliyor iğneyi dayayıp yolluyorlar ben tüp bebek bile yapsam tutmazmis iyiki aşılama yaptırmadım

Şüphelenmiş demek ki. Bende hiç öyle bir ihtimalden bahsetmedi ama belli de olmaz.
Bu arada ben de yumurtluyorum,çatlıyor,adetlerim de düzenli hormonlarım temiz ama ultrasonda bakınca pco görüntüsü var diyor. Küçük küçük kistlerden dolayı. Ama engel olacağından bahsetmedi.

İnşaAllah bu son adım olur senin için. Bu ay hayırla sağlıkla gelsin bebiş

Aynen olmadı
Doktor femara başladı. Bu biraz daha iyi güçlü dedi. Sanırım riske atmak istemedi. Tutunursa diye.
Hiteroskopi yi de 8 bine oldum tabi ağrım iki gün çok oldu iki gün kanamam olup durdu ve bu işlemde rahimide yıkıyorlar diye biliyorum yani ihtimal artıyor aşılama ucretide ortalama bu fiyatlarda zaten bence sende enazindan ofis hiteroskopi su yani tanı amaçlı hiteroskopi yaptır o anestezisiz oluyor enazindan için rahat eder ben zaten 4 iğneden sonra aşılama bin tutacağına gram ihtimal vermemiştim bence hiteroskopi yi bir araştır ve sor

Bu ay da bi geçsin zaten her ay görüşüyoruz doktorla. Bir sonraki gidişimde de onu sorarım.

Hamile kalmayı kolaylaştırır mı bilmiyorum ama kullandığın vitaminlerin etkinliğini artırır kanda daha hızlı taşındığı için. Bir de gebelik olursa bebeğin daha iyi beslenmesini sağlar.

Canım benimde adetim günü gününe yumurtam çatlıyor büyüyor eşimin tesleri temiz benim temiz bu en son iğne yapan doktor sana dediği gibi ultrasonda pko görüntüsü var dedi ama kist yoktu ama meğersem pko yokmuş bak inşallah hepimizin olur ben senin için anlatmak istedim kendim gezdim bir sene boyunca her ay hüzün yaşadım bende bu doktora gitmeseydim hiç bir doktor görmemişti ve suphelenmemisti

Hamile kalmayı kolaylaştırır mı bilmiyorum ama kullandığın vitaminlerin etkinliğini artırır kanda daha hızlı taşındığı için. Bir de gebelik olursa bebeğin daha iyi beslenmesini sağlar.
Ay inşaAllahhh çok güzel yazmışsın bu ay döllensin,tutunsun hayırlısıyla. Göstersin bana çift çizgiyi

İnşaAllah ona gerek kalmaz ya. Maddi manevi yoruldum gerek kalmasın ona

Pıhtılaşma sorunum yok ama hamile kalmadan kan sulandırıcı değil de coraspirin kullanmaya başlamıştım , hamile kalınca da bırakmadım .

Birde şey canım arkadaşının kaç ay sonra kaldı gebe

Ben de coraspirin başladım o da kan sulandırıcı aslında. Bildiğim kadarıyla bende de yoktu puhtılaşma ama doktor önlem almak istedi herhalde. İlk kullandığınız ay mı hamile kaldınız
Belki de tutunmasına yardımcı oldu
Pıhtılaşma sorunum yok ama hamile kalmadan kan sulandırıcı değil de coraspirin kullanmaya başlamıştım , hamile kalınca da bırakmadım .

Bir kaç ay çok rahat kullandım diye hatırlıyorum, siz benim kadar bile beklemezsiniz İnşallah.

Bir de günde en az 45 dakika mümkünse iki defa yürüyüşü, kahvaltıda avokado ve haşlanmış köy yumurtasını ve mümkünse yeşil yemeyi ihmal etmeyin

Yaaaa çok iyisiniz evet spora yazılmayı düşünüyorum. Elimden geleni yapıcam bu ay. Köy yumurtasından başka da kullanmıyorum. Haklısınız aslında beslenmenin de çok etkisi var. Dikkat edicem çok teşekkür ederim çookk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…