Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynen öyle en kötüsü de devlette 3 düşükten sonra araştırılıyor olması ama bakalım perşembe günü gideceğim genetik bölümüne. Ordada hemen kan almıyolarmış sanırım. Biyerde okudum gün veriyorlarmış o zaman gidiyomuşsu. Ama ben dr dan form alıp özeldede yaptırtabilirim
Bence bi tüp bebek infertilite bölümüne git. Özellikle üniversite veya araştırma hastanesinde. Ben devlette infetilite bölümüne gidiyorum. Tek düşüğüm var ve tüm testlerimi yaptı drum sağolsun. Çoğu yerde 2 düşükle artık yapıyor diye biliyorum devlet hastanesinde

Zeynep Kamil e gititm drumdan yazılı bu testleri istediğine dair imza aldım. Normaldede infertelite bölümüne gidicem ama hgs falan çektirmekten bahsediyordu dr. Bende hgs çektitmekten tırsıyorum biraz 😁

Zeynep Kamil e gititm drumdan yazılı bu testleri istediğine dair imza aldım. Normaldede infertelite bölümüne gidicem ama hgs falan çektirmekten bahsediyordu dr. Bende hgs çektitmekten tırsıyorum biraz 😁
Doğrusunu söylemek gerekirse çektirirken kasıklarım patlicak sandım 🙄 ama benim canım çok tatlıdır kan verirken bile şekilden şekile girerim 😆 bi dk falan sürüyor 😁

Çok saçma ya 3. Kere aynı acıları mı yaşamanızı bekliyolar. Ne kadar basit geliyo drlara hamile kal düşür kürtaj ol :kızgın:
Çok saçma ya 3. Kere aynı acıları mı yaşamanızı bekliyolar. Ne kadar basit geliyo drlara hamile kal düşür kürtaj ol :kızgın:
Aynen öyle canım bana da bir doktor öyle demişti 2 düşük gözünde büyütme felan bende biz 3 dusukten sonra arastiyoruz dedi bu kadar stres yapma dedi bu kadar teste gerek yok dedi bende tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum tedbir amacli yaptiriyorum dedim 3.de aynısı olursa ne olacak dedim sinir oldum doktora ya gerçekten insanların canı ne kadar ucuz böyle hersey kolay onlara göre

Aynen öyle canım bana da bir doktor öyle demişti 2 düşük gözünde büyütme felan bende biz 3 dusukten sonra arastiyoruz dedi bu kadar stres yapma dedi bu kadar teste gerek yok dedi bende tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum tedbir amacli yaptiriyorum dedim 3.de aynısı olursa ne olacak dedim sinir oldum doktora ya gerçekten insanların canı ne kadar ucuz böyle hersey kolay onlara göre
Evet hasta göre göre hissizleşmişler herlde :KK12:

Doğrusunu söylemek gerekirse çektirirken kasıklarım patlicak sandım 🙄 ama benim canım çok tatlıdır kan verirken bile şekilden şekile girerim 😆 bi dk falan sürüyor 😁

Rahim filmini neden istiyolarki tüplerde fln sıkıntı olsa zaten gebelik olmaz değil mi. Acaba farklı bir şey var mı diye falan mı bakıyorlar.

Evet hasta göre göre hissizleşmişler herlde :KK12:

Madem gerek yok o zaman başka bir sebep söylesinler şundan olabilir diye. Burda kaç tane insanın yorumlarını okudum ilk gebelikleri olumsuz olup gidip bu testleri yaptırıp kan pıhtılaşması çıktığını. Yaptırmasalardı ikincidede düşük olacaktı belki. Dr larda belirli bir prosedürü uyguluyorlar bence. Bende üç düşüğüm var dicem mecbur artık. Zeynep kamilde ali karamandı sanırım dr inşallah iyidir.

Madem gerek yok o zaman başka bir sebep söylesinler şundan olabilir diye. Burda kaç tane insanın yorumlarını okudum ilk gebelikleri olumsuz olup gidip bu testleri yaptırıp kan pıhtılaşması çıktığını. Yaptırmasalardı ikincidede düşük olacaktı belki. Dr larda belirli bir prosedürü uyguluyorlar bence. Bende üç düşüğüm var dicem mecbur artık. Zeynep kamilde ali karamandı sanırım dr inşallah iyidir.
Zaten test yaptırmak isteyen bayanlar mecbur 3 düşük diyor 3ten az düşük diyince testi gereksiz buluyorlar yapmıyorlar yapsalar bile burun kıvıra kıvıra yapıyorlar

Evet zor bir surec ama prosedure gore 2 yada 3 dusuk normal sayiliyor cunku sagliksiz embriyo tutunamaz duser. Benim ilk gebeligimde 8 haftada kalbi durdu doktorum saglikli degilmis demekki dedi. Ki tup bebek ve kan ilaclarinida kullaniyorum.. ama o dusuklerden sonra hala problem varsa o zaman annede bir problem var mi diye aramaya basliyolar. Bu testler cok pahali ve devlet bunlarin uygulanmasi icin bir prosedur koymus durumda. Doktorlarda o proseduru uyguluyor. Her gelene o testi isterlerse eger bu sefer donup doktora sen neye dayanarak istedin bu testleri prosedur disi islem yapamazsin deniyor

Aynen öyle benim gebelik geç oldu sebepsiz infertilite dedi dr. Hsg çekelim tüpler açıksa aşılamaya başlayalım dedi hsg çekildiğim ay hamile kaldım. 7+3 te kalp atımı durdu. Testlerimi bekliyorum şimdi inşallah temiz gelir 🤲🏻

Bende sadece mthfrc677 heterozigot mutasyon çıktı,genetik doktoru coraspin yeterli dedi.Benim de 2 düşüğüm var.Şimdi yine hamileyim, ancak kadın doğum doktorum clexan iğne de başladı kalp atışını duyar duymaz.

Bende de iki heterezigot var 3 ölü Doğum yaptım sonuncusunu coraspin kullanmama rağmen kaybettim . İğne ve coraspin kullanmalısın . . İğne ve coraspini beraber kullanarak kullanarak sağlıklı bir gebelik geçirdim . Aksatırsan yine kaybetme ihtimalin var. Malesef bunların hepsini yaşadım .
Ben de aynısını yaşadım malesef. Bazen doktorların aklına şaşıyorum. Benim doktorun biri gerek yok dedi bıraktırdı ve kaybettim üstelik :KK43: en son hamileliğim sağlıklı geçti çünkü iğne ve coraspin beraber kullandım doğuma kadar. S Selmak46 doktorunu değiştir arkadaşım.

Rahim filmini neden istiyolarki tüplerde fln sıkıntı olsa zaten gebelik olmaz değil mi. Acaba farklı bir şey var mı diye falan mı bakıyorlar.
Merhaba, rahim filminde rahimde bir şekil bozukluğu, perdr gibi bir durum varsa o da tespit ediliyor, bu tür durumlar gebelik oluşsa da embriyonun gelişmesi için alan dar ise düşüklere de sebep olabiliyor. Bende hsg’de şekil bozukluğu görülünce histeroskopi ile düzeltilmiş ve rahim genişletilmişti.
Bir de İstanbul’daki özel lab. larda kendi isteğinizle de doktor muayenesi olmadan trombofili paneli testi yapılabiliyor, sonuçları da bit hafta sonra almıştım ben. İnşallah hayırlı haberlerle gelirsiniz.

Ben de aynısını yaşadım malesef. Bazen doktorların aklına şaşıyorum. Benim doktorun biri gerek yok dedi bıraktırdı ve kaybettim üstelik :KK43: en son hamileliğim sağlıklı geçti çünkü iğne ve coraspin beraber kullandım doğuma kadar. S Selmak46 doktorunu değiştir arkadaşım.
Zaten ben Maraşin ilçesinde yaşıyorum bu başımdan geçen olay ankara etlik zübeyde hanımda oldu o dediğinde sonrada hiç gitmedim zaten oraya en son düşük yapınca gittim 2 ay sonra gel dedi kafam almadı gitmedim daha da gitmem zaten

Hamilelik olunca bende iğne ile ecopirine başlamayı düşünüyorum gerçekten tekrar aynı şeyi yaşamak çok kötü birsey insanın gözünü korkutuyorlar gereken önlemi almıyor doktorlar sonradan yok ondan düştü yok bu sebeple düştü kesin bir tanı da koymuyor:kızgın:

Merhaba, rahim filminde rahimde bir şekil bozukluğu, perdr gibi bir durum varsa o da tespit ediliyor, bu tür durumlar gebelik oluşsa da embriyonun gelişmesi için alan dar ise düşüklere de sebep olabiliyor. Bende hsg’de şekil bozukluğu görülünce histeroskopi ile düzeltilmiş ve rahim genişletilmişti.
Bir de İstanbul’daki özel lab. larda kendi isteğinizle de doktor muayenesi olmadan trombofili paneli testi yapılabiliyor, sonuçları da bit hafta sonra almıştım ben. İnşallah hayırlı haberlerle gelirsiniz.

Kaç tane lab aradıysam dr un istediği test isimlerini sordular. bende yok öyle bişe. o yüzden genetik dr una yönlendiriyorlar onam formu gerekliymiş

Rahim filmini çektirmeli miyim sizce.

Ven genetik testlerin hepsini değil sadece kan pıhtılaşması kısmını yaptırmak istiyorum. Karyotip analiz tümünü içermiyor mu.
Karyotip ayrı bi test sanırım drun bana verdiği kağıtta karyotipin haricinde başka şeyler yazıyodu. Onlar pıhtılaşma testleri

X