Kan pıhtılaşması

Gecmis olsun. Ben 2 kez bos gebelk gecirdim. Doktor genetik test vesaire istemeden ecopirin basladi. Basladigim donemdede hamileymisim zaten. Suan 8 haftalik oldu. Kullanmaya devam ediyorum. Belki sizede igne vermez sadece ecopirinle devam eder🙏
Aynen balım banada yazdılar ama gebe kalınca kullanmaya başlıyacakmışım hayırlısı inşallah sağlıkla kucağınıza alın❤️

Prothrombin Factor II 20210 G>A Heterozigot
MTHFR 1298 A>C Homozigot

Tecrübesi olanlar yorumlayabilir mi? Doktor gebeliğe engel değil ama olabilir de gibi yorumlar yaptı, tam anlayamadım. Kontrol gerekiyormuş, ilaç baslanabilirmiş, dahiliye veya kardiyolojiye yönlendirdi ama başka doktor da hematolojiye yonlendirdi. Kime gideceğimi de şaşırdım artık. Tüp bebek yüzünden hastanenin tüm bölümlerini gezdim galiba. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İki negatif sonucum var bu arada.

MTHFR 1298 A>C Homozigot

Tecrübesi olanlar yorumlayabilir mi? Doktor gebeliğe engel değil ama olabilir de gibi yorumlar yaptı, tam anlayamadım. Kontrol gerekiyormuş, ilaç baslanabilirmiş, dahiliye veya kardiyolojiye yönlendirdi ama başka doktor da hematolojiye yonlendirdi. Kime gideceğimi de şaşırdım artık. Tüp bebek yüzünden hastanenin tüm bölümlerini gezdim galiba. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İki negatif sonucum var bu arada.
Benim de iki değerde sıkıntı var, sanırım iki ve daha fazla değerde sorun olunca iğne ya da ilaç başlatıyorlar,

Fakto r V R2 MutasyonuHeterozigot
MTHFR 1298 A>C PolimorfizmiHomozigot

MTHFR 1298 A>C Homozigot

Youtube da dinledim sen de dinle bence, link aşağıda,

Kızlar gebelik kayıplarım var bebeğimin kalbi durdu genetik test verdik

MTFHR c.677C>T: HETEROZİGOT

PAI 4G/5G : 5G/4G

MTFHR c.1298A>C: HETEROZİGOT

FXII p.V34L NORMAL

Protrombin g.20210G>A: NORMAL

FV(Leiden) c.1691G>A: HETEROZİGOT

Birde ANTİ BETA-2 GLİKOPROTEİN 1 IGG Pozitif

Ecopirin diye kan sulandırıcı verdiler doktor bu sonki pozitif çıkanı tekrarladı bugün yeniden bakalım yine pozitif çıkarmı diye sonra eğer çıkarsa romotolojiye yönlendirelim dedi ordaki ANTİ NÜKLER NEGATİF çıkmıştı yani şimdi 2. Adetimi görüyorum korunmayı bırakacağım aspirin içeceğim iğne vs gerklimi hamile kalırsam ozamanmı kan sulandırıc iğne vs başlarlar ?
Geçmiş olsun Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🤲
Benimde gebelik kayıplarım var mhtfr genleri heterezigot çıktı kan pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı kan sulandırıcı kullandığım halde 8 haftalıktı kalbi durdu bende bahsettiğiniz anti beta testini yaptırdım sonucum çıkmadı henüz

X