Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar bebeğimin kalbi durup kürtaj olmuştum . Test sonucun çıktı. Genetik doktoru kadın doğumcunuza kalmış tekrar hamile kaldığınızda herhangi bi ilaç yada iğne kullandırıp kullandırmamak dedi. Doktoruma göndermedim sonuçları daha. Sizce durum nedir ? Böyle aynı durumda olan arkadaşlar var mı aramızda ?? Bu arada eşimdede bende de kromozom analizi testi temiz çıktı problem yok yani..
Bir degerde homozigot görunuyor bende iki gende vardi kan sulandirici kullaniyorum ama doktorum eger birtane olsaydi bu cok önemli olmazdi demisdi

Kızlar merhaba sonucum çıktı.
Şimdi bu ne anlama geliyor bu şekilde sonucu çıkanlar var mı
2263461

Kızlar merhaba sonucum çıktı.
Şimdi bu ne anlama geliyor bu şekilde sonucu çıkanlar var mı
Eki Görüntüle 2263461
Merhaba, yalnız MTHFR’de heterozigot çıkmış, diğer önemli faktör genlerinde mutasyon olmaması güzel, bende de MTHFR A1298 homozigot çıkmıştı, coraspin kullanıyorum yaklaşık 6. haftamdan beri, henüz iğneye geçirmedi perinatolog ve hematolog.

herkese merhaba.

7-8 ay sürdüğü yazılmış bazı testlerin.

MTHFR A1298C,
MTHFR C677T,
FII (Protrombin) G20210A,
FV (Leiden) G1691A Mutasyon Analizi testlerini yaptırmıştım ben de. istanbul genetikte 20 günde mi ne çıktı. fiyatı da makuldü, fahiş değildi. hatta anadolu john hopkins'in 10'da biri falandı.keza acıbademin de... baya ünlü laboratuvar zaten sadece genetik üzerine çalışıyor. bahçeci grubu, esra erol mu müge anlı mı ne babalık testi için onlarla anlaşmalı. yaptıracaklara fikir olması için yazmak istedim.

mthfrc677t heterezigot çıkmıştım. corasprin alıyordum ama geçenlerde kanamam olunca corasprini de kesti dr. yarın kontrolüm var. yine soracağım. gerçi onun için verdiğini sanmıyorum çünkü önemsiz demişti tedaviye başlarken. hiç dikkate almamıştı. estrofemle beraber veriyorlar genelde. progestan iğne de oluyorum bir yandan. herhalde bunlar nedeniyle verdi.

neyse ben genede yarın yine sorucam...

7 kez gebelik geçirdim ilk karnım da öldü daha sonra bir sağlıklı kiz daha sonra tekrar öldü genetik yaptirdim kan pihtilasmasi ignesi tedavi dediler tekrar gebelik 6.aya geldim nöral tup defekti sonlandı tekrar gebelik 35 haftaya geldi yer daralması su azalmasi şuan 5 yaşında oglum işitme engelli sensoriel tipi tekrar gebelik kimyasal ve tekrar yine 16 nisanda 8 haftalik kese iyi bebek küçük kalp atisi durmuş ben ne yapmalıyım neden her şeyi düzenli yapmama rağmen bunları yaşadım oğlum için 1 evlâdım daha olsa yeter hasimato hastasiyim bu arada

7 kez gebelik geçirdim ilk karnım da öldü daha sonra bir sağlıklı kiz daha sonra tekrar öldü genetik yaptirdim kan pihtilasmasi ignesi tedavi dediler tekrar gebelik 6.aya geldim nöral tup defekti sonlandı tekrar gebelik 35 haftaya geldi yer daralması su azalmasi şuan 5 yaşında oglum işitme engelli sensoriel tipi tekrar gebelik kimyasal ve tekrar yine 16 nisanda 8 haftalik kese iyi bebek küçük kalp atisi durmuş ben ne yapmalıyım neden her şeyi düzenli yapmama rağmen bunları yaşadım oğlum için 1 evlâdım daha olsa yeter hasimato hastasiyim bu arada
çok geçmiş olsun. çok zor şeyler yaşamışsınız. allah kolaylık versin.

Merhaba bende faktör v Leiden mutasyonu hastasıyım korunma yöntemi olarak ne kullanılıyor hiç bir hemetalog yeterli bilgiyi vermedi çok çaresizim yardım edebilir misiniz

Bende de iki heterezigot var 3 ölü Doğum yaptım sonuncusunu coraspin kullanmama rağmen kaybettim . İğne ve coraspin kullanmalısın . . İğne ve coraspini beraber kullanarak kullanarak sağlıklı bir gebelik geçirdim . Aksatırsan yine kaybetme ihtimalin var. Malesef bunların hepsini yaşadım .
Hangi genlerde heterozigot çıktı sizde

Net bilmiyorum ama bana söyleneni söyliyim, heterozigot olduğunda çok önemsemiyolar ihtimali var ama oranı düşük. Homozigot olduğunda kesin olarak iğneye başlıyolar. Benimde 5 değerim heterozigot çıkmıştı önlem olarak hap başladık hafif bişey
Hangi genlerinizdeydi acaba

X