Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Canderya neler yaşadığını bilemeyiz elbette ama mümkün olduğunca yaşadıklarından daha kötü olayları da düşünmeye çalış lütfen..
Düşünsene aslında dünya üzerindeki milyonlarca insana göre çok şanslıyız.. Aç değiliz, açık değiliz, okumuşuz mesleğimiz var kimseye muhtaç değiliz..
Biliyorum çok polyannacılık bu yaptığım ama ne bileyim ben çok düşünürüm kendimi kötü hissettiğimde bunları, genelde de işe yarar, sen de dene canım.

Eminim hayatında seni gülümseten olaylar, kişiler vardır, onları düşün ve silkin kendine gel.
Hem çok güzel bir mesleğin var, okula gitmek istemiyorum deme, okula gidip çocukları gençleri görüp eğlenmeye çalış onlarla birlikte.
Sen bence bunu yapabilirsin, biraz kırılmışsın bu günlerde ama kendini toparlarsın, eminim ki yaparsın canım benim.İyi şeyler düşünmeye çalış lütfen a.s.

DİNAMİSS çok saol desteğin için
tek sen değil diğer arkadaşlarada çok teşekkürederim.koşulsuz ve çıkarsız olduğunuz için yaptığınız tüm destekler kalpten ve samimi bence.
çünkü birbirini tanımayan onca kadın tek yürek olduk birbirimizi iyi ve kötü günde destekliyoruz.:gitme:
valla ağlıcam şimdi.tekrar saolun
DİNAMİSS dedikleerini aklıma getirmeye gayret edicem.tekrar saolun kızlar:teselli:

Canım benim ne demek, inşallah küçücük de olsa iyi bir yön görmene vesile olabilmişimdir.
Eminim ki geçicidir bu yaşadığın dönem, üstelik çok da normal, streslisin şimdi..
Hele bir de hamilelik haberini alınca gör bak ne ağlamalar yaşayacaksın..
Nasıl oluyor anlaşılmaz ama insanın tüm duygu dünyası alt üst olyor..Sana bişe anlatayım da gül bak.
Geçen akşam eşimle birlikte yemek yapıyorz mutfaktayız ben de yeşil biber doğruyorum, eşim dediki "sen yorgunsun istersen git içeri ben doğrarım biberleri" ayy ben bi bozuldum bi ağlamaya başladım sen beni artık güzel bulmuyorsun, göbekli oldum beni mutfakta yanında istemiyorsun diye ama nasıl ağlıyorum..
Zavallı sevgilim neye uğradığını şaşırdı...
Sonra ağlama nöbeti bitti bu sefer de kendi halime gülmekten krize giriyordum neredeyse :))

Nasıl oluyo bilinmez ama alınganlık had safhaya çıktı bende de..Allahtan bizimki okumuş bi yerlerden, bir de bana bilgiçlik yapıyor normal bu hallerin diye:)

Neyse canım benim inşallah hamilesindir de bu bunalım hallerin de hormonlarının bir oyunudur sana:)

MELEKCİM canım hemetoloji uzmanı yanlış hatırlamıyosam sana kaçlık iğne kullanıcağını söylememişti galiba dimi lütfü hocayla birlikte karar veririrz demişti sen keşke lütfü hocanın muayenesinde bir arattırsaydın hemetoloji uzmanını ikisini bir konuştursaydın. baksana hoca herşey istediğimiz gibi gidiyo demiş hemetoloji uzmanıyla kafanı karıştırmasanmı acaba diyorum ama bence git sen gittt:))) için rahatlasın ben seni engellemiyim:))
:)) Canım yaa ben çok pinpirikliyim galiba...Hemotolog 0,3 veya 0,4 m olabilir demişti.Bugün gidecektim hemotoloğa ama kongredeymiş şu an...Ne zaman geleceğini öğrenmedim , özel sekreterini arayıp randevu alıcam...Ayda bir yaptırmam gereken testleri söyleyecekti birde , ne testiymiş öğrenmek istiyorum doğrusu :)

melek 76 lütfü hocanın maili ne acaba??
Canım bilmiyorum maalesef :KK43: Hacettepenin sayfasında vardır mutlaka ama...Bu arada senin içindeki şu sıkıntı hamilelik sıkıntısı olmasın canım , hamileyken insanın canı çok sıkkın oluyorya ...Ama ne olursa olsun her şeyden önemli olan sensin , bunu unutma sakın...

kızlar benim hemotoloji doktorum ayda bi gelip kan vereceksin dedi kanına bakacagız sizlerde hae ay kan veriyormusunuz tam kan sayımı birde ayak parmaklarda morluk olursa burundan bi damla bile olsa kan gelirse ve vucudumun herhangi bi yerinde morluk olursa hemen geleceksin dedi vucuttaki morluk eyer biryere vurmadıysan çarpmadıysan tabiki kendiliginden oluşan bi morluksa dedi sizlere söylendimi

Canım benimkide bazı testlerden bahsetti ama benim iğne kullanacağım yeni netleşti .Hocayla görüşüp öğrendikten sonra ayrıntıyı yazarım...

:))

Canım bilmiyorum maalesef :KK43: Hacettepenin sayfasında vardır mutlaka ama...Bu arada senin içindeki şu sıkıntı hamilelik sıkıntısı olmasın canım , hamileyken insanın canı çok sıkkın oluyorya ...Ama ne olursa olsun her şeyden önemli olan sensin , bunu unutma sakın...

melekcim buldum lütfü hocanın mailini ve derdimi anlattım.
bilmem ne zaman cevap atar.
canım adetimin şuan 17. günündeyim.
çalışmaları ise
8.9. 11.12. ve 15. günlerde yapabildik bilmem hamileyim mi
??

bebişi olan kızlar size bir sorum var: bebişim 3 günlükken sarılık testi yapıldı ve sonuç 10 çıkmıştı 5.gün tekrar test istendi ve yaptırdığımda değer 12.4 çıktı dr.bir daha test yaptırmana gerek kalmadı dedi ama bebişimin yüzünde sarılık var özelikle göz çevresinde içim rahat değil herkes normal diyooo bilgisi olanlar lütfen bana yazsın napmalıyımmm

İyiyiz sanırım canım, bakalım önümüzdeki hafta sonu kontrolümüz var inşallah iyiyizdir merakla bekliyorum bebişi görmeyi ben de:)

Sen içini ferah tut canım benim, senin için edilen dualar da en kısa zamanda kabul olacak inşallah.

artık önümüzdeki hafta cinsiyetide tam olarak belli olur hayırlısıyla maşallah bizim güzel kızımıza diyorum ben hala bak nasıl direndi yaşamak için :nazar::nazar::nazar: şimdi daha bir büyümüş kocaman görürsün fıstığını. sayenizde içim rahat gibi canım canı gönülden beni düşünen ve dua eden arkadaşlarım var çünkü iyiki varsınız güzelimkaydirigubbakcemile5a.s.

Merhaba kızlar…
Artık doğumuma saatler kaldı,Allah kısmet ederse sabah 07:00 de sezeryan başlayacak..
sabah 05:30 da çıkıcaz evden hastaneye gidicez..
yarın hastanede kalıcam..orda fırsat bulursam tlf dan internete girer sonucu yazarım size ..
olmazsa cumartesi eve döndükten sonra yazarım..

İyi kötü ne günler ne paylaşımlarımız oldu burada..iyiki varsınız…
çünkü en güzel en rahat paylaşımlarım sizlerle oldu..
yanıbaşımdakine bile iğne kullandığımı kan pıh. olduğunu söylemedim çoğu zaman..
çünkü beni en iyi anlayacak kişiler buradaydı..hepinizi çok seviyorum..

bize dua edin..
inşallah sağlıklı bir doğum geçiririm..
dualarımda hepinizi tek tek sayıyorum..sabah anesteziden öncede sayıcam dua edicem :)
şimdilik hoşçakalın,oğlişimle birlikte döneriz size inşallah…

sabah çok erken,akşamda işimiz olur hazırlık felan belki fırsat bulamam diye şimdiden yazmak istedim

meryem güzelim inan bana beni ağlattın desemmafoldumbenya bu aralar biraz sinirlerim gergin ondanmıdır bilmiyorum ama en yakın arkadaşımı doğuma gönderirmişcesine çok duygulandım bu sefermafoldumbenbende seni ve burdaki kızları çok yakınımdaymış gibi en can dostummuş gibi hissettim. dualarım seninle canım allahım inşallah sana heyecan bile yaşatmadan bir çırpıda ne olup bittiğini bile anlamadan bebeğini kucağına almayı ve o hastaneden bir an önce sağlıklı bir şekilde oğlunla çıkmanı diliyorum. bak ben narkoz aldım sakın gerilme olurmu hiç bir şey duymayacaksın ve bu narkozun sonucu çok güzel olucak seni ç okk kkk seviyoruz bütün kızlarkaydirigubbakcemile5:1hug:bir an önce aramıza dön olurmu

Aybala , ben MTHFR de homozigot , paı-1 gen mutasyonunda heterozigotum. Metionin diyetini bana hiçbir kadın-doğumcu da önermedi , hematolog da. Haftada 1 gün balık yiyorum , cevizi , fındığı ise her gün yiyorum. Bebeği çok yoksun bırakmanın da bi anlamı yok bence. Homosistein seviyen nasıldı , yüksekse uyabildiğin kadar , çok sıkmadan yapmaya çalış bence , yüksek değilse gerek yok denmişti bana. Bi araştır istersen , sen bilirsin canım..

Canım inanır mısın sadece genetik testler yapıldı.test sonucu mthfr heterezigot çıktı.Diğer tüm değerlerim normAL.PROTEİN C VE S DE NORMAL SINIRLARDA.Ama bu homosistein yapılmadı heralde.ayrı bir test mi? yoksa protein c ve s ile aynı mı bu test.yoksa nasıl yaptıracağım.üniversite hastanelerinde yapılıyor mu?bir de ben clexan 4 vuruluyorum her gün.Ama doktorum 3 aydan sonra dozu clexan 0.2 ye düşürmek istiyor.sinan beksaç da hetero için yeter demiş 0.2 ye.valla omega alamadığım için çok üzülüyorum.

:))

melekcim buldum lütfü hocanın mailini ve derdimi anlattım.
bilmem ne zaman cevap atar.
canım adetimin şuan 17. günündeyim.
çalışmaları ise
8.9. 11.12. ve 15. günlerde yapabildik bilmem hamileyim mi
??

Mail atanlar hemen cevap yazdığını söylüyorlar...Canım çalışma günlerin bence çok ideal , inşaallah bebişin gelmiştir...

arkadaşlar benimde 1 ikiz olmak kere 2 düşüğüm var doktorum hiç bir şey önermedi ama ben araştırılması için bi özel hastaneye gittim bütün araştırmaların yapılmasını istedim ve kürtaj oldum kan ve patolojik araştırma yapılmış ve protein s eksikliği cıktı testleri sürekli gittiğim doktoruma götürdüm genetik testler yapılmamış buda kesin bi sonuç değil dedi 1 senedir beride hamile kalamıyorum birazda korkuyorum yine düşecek diye
mafoldumbenmafoldumben

Arkadaşlar acil!

Bugün ilk kez iğnemi yapıcam...nasıl yapılıyodu bu şey :KK43: Büyükmüş şırınga :KK43: Ben daha küçük bekliyodum...

Bildiklerim şunlar :

Göbeğin 4 parmak sağına yada soluna ,

ığneyi dik olarak batırıcam( yatay değil , Prospektüsünde dik diyor )(ayrıca iğnenin ucu 1,5 cm var , hepsinimi batırıcam :KK43: ,

Elimle deriyi sıkıcam ,

ılacı verene kadar deriyi sıkmaya devam edicem ,

ığneyi çekince kolanyalı pamukla ovucam .

Bildiklerim bu kadar , varmı yanlış bildiğim bişey yada başka püf noktalar...

:KK43: ağlamak istiyorummmmm...

Birde iğnenin havası nasıl alınıyo , şırıngayı ilaç sınırına kadar ilerimi iticem...

Arkadaşlar birde koluma vuracak olursam , tam olarak kolun neresine vurucam...Valla cevap yazarsanız çok sevinicem...

Arkadaşlar birde koluma vuracak olursam , tam olarak kolun neresine vurucam...Valla cevap yazarsanız çok sevinicem...

kıyamam sana yaaa :asigim: korkma bitanem :1hug: bebek i.in önemli olan iğnenin deri altına girmesi.senin içinde önemli olan yani canın yanmasın die beze olusmasın ve kanama olmasın:teselli: karnından anlattıkların doru.aynen ööle yapıcaksın.havayı aldırma.o zaten ayarlı.bide benm doktorum iğneden sonra ovalama demişti.ama bende cok beze olustu son zamanlarda.acaba ovalasamıydım diyorum hep :uhm:
karnın içindik vururken kolunda yatay giriceksin.yoksa kasa gelme olasılığı yüksek.onada omzundan 4 parmk dirseğinden dört parmak tutup kalan ortaya vurucaksın.ve yine karnındaki gibi derini parmaklarınla kıstırıcaksın.benm koldan cok ama cok acımıstı.bacaktanda vurabiliosun melekcim :teselli: benm o biraz daha iiyiydi kola göre.ondada yine kasıktan 4 parmak dizden 4 parmak ayarlayıp kalan boşluğa dik vuruluo.ve yine parmaklarınla sıkıstırıyosun yerimseniben bu 3 bölgden en rahat göbekti bana göre.hatta son iğnemi bile göbekten vuruldum ben şakkıdı hadi bakalım rastgele melekcim yerimseniben son iğnemi yapıyorum msjlarınıda görürüz inşallah :Saruboceq:

buarada feysbıkı olanları ekleyebülürüm.burdan bahar ın sonuyok un ve fransiyumun var bende..baska isteyen varsa ekliim zemuszemus ya buarada sonuyok nerelerdeki :hulya:

kıyamam sana yaaa :asigim: korkma bitanem :1hug: bebek i.in önemli olan iğnenin deri altına girmesi.senin içinde önemli olan yani canın yanmasın die beze olusmasın ve kanama olmasın:teselli: karnından anlattıkların doru.aynen ööle yapıcaksın.havayı aldırma.o zaten ayarlı.bide benm doktorum iğneden sonra ovalama demişti.ama bende cok beze olustu son zamanlarda.acaba ovalasamıydım diyorum hep :uhm:
karnın içindik vururken kolunda yatay giriceksin.yoksa kasa gelme olasılığı yüksek.onada omzundan 4 parmk dirseğinden dört parmak tutup kalan ortaya vurucaksın.ve yine karnındaki gibi derini parmaklarınla kıstırıcaksın.benm koldan cok ama cok acımıstı.bacaktanda vurabiliosun melekcim :teselli: benm o biraz daha iiyiydi kola göre.ondada yine kasıktan 4 parmak dizden 4 parmak ayarlayıp kalan boşluğa dik vuruluo.ve yine parmaklarınla sıkıstırıyosun yerimseniben bu 3 bölgden en rahat göbekti bana göre.hatta son iğnemi bile göbekten vuruldum ben şakkıdı hadi bakalım rastgele melekcim yerimseniben son iğnemi yapıyorum msjlarınıda görürüz inşallah :Saruboceq:
Canım benim , Allah razı olsun senden , beni rahatlattın...Hemen yazdıklarını not alıyorum ve iğnemi vuruyorum...İnşaallah dediğin gibi son iğnemi vuruyorum diye yazarım sizler...Tekrar çok çok teşkkür ederim...

Merhaba kızlar…
Artık doğumuma saatler kaldı,Allah kısmet ederse sabah 07:00 de sezeryan başlayacak..
sabah 05:30 da çıkıcaz evden hastaneye gidicez..
yarın hastanede kalıcam..orda fırsat bulursam tlf dan internete girer sonucu yazarım size ..
olmazsa cumartesi eve döndükten sonra yazarım..

İyi kötü ne günler ne paylaşımlarımız oldu burada..iyiki varsınız…
çünkü en güzel en rahat paylaşımlarım sizlerle oldu..
yanıbaşımdakine bile iğne kullandığımı kan pıh. olduğunu söylemedim çoğu zaman..
çünkü beni en iyi anlayacak kişiler buradaydı..hepinizi çok seviyorum..

bize dua edin..
inşallah sağlıklı bir doğum geçiririm..
dualarımda hepinizi tek tek sayıyorum..sabah anesteziden öncede sayıcam dua edicem :)
şimdilik hoşçakalın,oğlişimle birlikte döneriz size inşallah…

sabah çok erken,akşamda işimiz olur hazırlık felan belki fırsat bulamam diye şimdiden yazmak istedim

canım evet vakit çok çabuk geçiyor ben seni takip ediyordum aramızda az zaman var. ayy çok heyecanlı yaa allah sağ sağlim bebişini kucağına almayı nasip etsin çok çok az kaldı . darısı bize inşallah. canım bu gece inan dualarım seninle ne olur sende bizim için dua et. allaha emanet ol. sonuçlardan çabucak bizleri haberdar et. güzel haberlerini duymak dileğiyle öpüldünüz.

kızlar bu arada bugün kontrolüm vardı kızım kocaman olmuş:) 2kilo 500 gram. yaa ama ultrasyonu bu kız hiç sevmiyor her girdiğimizde suratı asık:KK43: üstelik bugün tam üç kere bize dil çıkardı eşim lütfü hoca falan koptuk gülmekten.allah herkese bu duyguları yaşatsın inşallah çok güzel birşey. zaman az kaldı bende çok heyecanlıyım. hepinizi öpüyoruza.s.

celencim iğneyi vurdum :) bacağımdan:) Tahminimden kolaydı ...
Canım birde sana şunu soracaktım.Bizim değerlerimiz aynıya , sen kaç ml vurulmuştun iğneyi...Benimki 0,3 ml fraxiparine...100 mg asprin birde...Birde aspirini 30. haftadan sonra bırakmışmıydın...Canım yaa iğnenin prospektüsünde hamileler için önerilmemektedir diye yazmışlar ? Kesin zararı yok değilmi bebişlerimize:KK43:

kızlar bu arada bugün kontrolüm vardı kızım kocaman olmuş:) 2kilo 500 gram. yaa ama ultrasyonu bu kız hiç sevmiyor her girdiğimizde suratı asık:KK43: üstelik bugün tam üç kere bize dil çıkardı eşim lütfü hoca falan koptuk gülmekten.allah herkese bu duyguları yaşatsın inşallah çok güzel birşey. zaman az kaldı bende çok heyecanlıyım. hepinizi öpüyoruza.s.

aman da maşallah kızımıza :nazar: büyümüş de bir de dil çıkarıyormuş.. gözün aydın canım...

celencim iğneyi vurdum :) bacağımdan:) Tahminimden kolaydı ...
Canım birde sana şunu soracaktım.Bizim değerlerimiz aynıya , sen kaç ml vurulmuştun iğneyi...Benimki 0,3 ml fraxiparine...100 mg asprin birde...Birde aspirini 30. haftadan sonra bırakmışmıydın...Canım yaa iğnenin prospektüsünde hamileler için önerilmemektedir diye yazmışlar ? Kesin zararı yok değilmi bebişlerimize:KK43:

ilk iğneni de vurmuşsun, hadi hayırlı olsun canım.. :) zararı yok canım merak etme sen..

X