Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

KAHVELOKUM CANIM SEN HAMİLE DEĞİLSİN SANIRIM. İĞNE YAZMIŞIN NEDEN. YAHU ÇOK SORU SORUYORUM AMA BEN YENİ ALIŞIYORUM BU DURUMA VE FAZLA BİLGİM YOK...... :gitme:

Bİ DE BİZİM BU HASTALIKTAN HOMOZİGOT TÜREVLERİNDEN HANGİSİ EN MASUMU. HETEREZİGOTLAR MASUM ZATEN BİLİYORUM. AMA HOMOLAR DAN HANGİSİ :uhm:

KAHVELOKUM CANIM SEN HAMİLE DEĞİLSİN SANIRIM. İĞNE YAZMIŞIN NEDEN. YAHU ÇOK SORU SORUYORUM AMA BEN YENİ ALIŞIYORUM BU DURUMA VE FAZLA BİLGİM YOK...... :gitme:

merhaba gelevera,
evet maalesef hamile değilim. ama uygulanacak tedavi şeklim belli.. doktorum hamilelikten şüphelendiğim anda 0.2 lik clexane na başlamamı söyledi.

merhaba gelevera,
evet maalesef hamile değilim. ama uygulanacak tedavi şeklim belli.. doktorum hamilelikten şüphelendiğim anda 0.2 lik clexane na başlamamı söyledi.

ANLADIM CANIM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BAŞLARSIN O İĞNELERE. HANİ ÖNCEDEN KULLANANLARDA VAR DİYE SORDUM. ... İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BEBİŞ SANA DA HEPİMİZE DE MERHABA DER VE İĞNELER ARTIK HİÇ CANIMIZI YAKMAZ YETERKİ GELSİNLER SAĞSALİM mafoldumben :Saruboceq: :Saruboceq:

ANLADIM CANIM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BAŞLARSIN O İĞNELERE. HANİ ÖNCEDEN KULLANANLARDA VAR DİYE SORDUM. ... İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BEBİŞ SANA DA HEPİMİZE DE MERHABA DER VE İĞNELER ARTIK HİÇ CANIMIZI YAKMAZ YETERKİ GELSİNLER SAĞSALİM mafoldumben :Saruboceq: :Saruboceq:

amin canım..inş...

merhaba kızlar.nasılsınız? pazartesi günü saat 19.45 de Yağız bebeğim dünyaya gözlerini açtı. 3 g 52 cm doğdu.gayet iyi.şuanda uyuyor fırsat bu fırsat gireyim dedim az sonra uyanır.bende ayakta yazıyorum sancım var cok sızlıyor dikişlerim.biraz sıkıntılı oldu benim için tansiyonum çıkmış ameliyat sonrası ayılırken kasılmışım cok başıma toplanmışlar falan.tabi bunlar pskoloik stresten yani.
nazlı ne yaptı acaba cok merak ettim.aşağıda görüyorum şuan demekki doğum yapmamışsın.hepinizi çoook öpüyorum.fazla kalamayacağım. bu arada iğnelere devam ettirmedi doktorum gerek görmedi.

gozunaydin olsun canim cok sevindim:teytey: allah anali babali buyutsun insallah masali adi gibi yagiz bir delikanli olsun insallah
doktorun nasil ignelere devam ettirmediki ben tam iki hafta kullandim dogumdan sonra neyse bir bildigi vardir elbette tekrar tebrikler canim her ikinizide cok opuyoruz oglumla ben kucak dolusu sevgiler :1hug:

calikusu canim benim cok gecmis olsun yasadiklarina cok cok uzuldum vardir bundada bir hayir be guzelim sakin kendini cok yipratma en azindan imkanlarin var tup bebek icin yinede bircok insana gorede sanslisin oyle dusun oyle teselli ol bari onemli olan senin ve esinin sagligi yasinda bizlere gore genc zamanin daha var yani ne olur uzulme seni cok opuyorum guzel haberlerini bekliyoruz canim yanindayiz her zaman

GÜLAYCIM
bugun doktora gıttım ıgneye gec kalmayalım bana ıgneyı denemelere basladıgımızda verın dedım kabul etmedı keseyı gormeden veremeyız dedı nedenıde: allah korusun dıs gebelık olursa ıgne kanı sulandırdıgı ıcın kanamayı arttırırmıs hanı dıs gebelıkte ıc kanama oluyor ya ıgne bunu dahada arttırı dedı ben yıne hamıle kaldııgmda beta hcg degerım 2000 olduugnda doktora gıtcem keseyı gorvez hemen baslıycaz ınsallah sende ıstersen bu konuyu bı kadın dogumcunla konus derım tehlıklelı bır sey olmasın.

GELEVERACIM
bende folıcplus kulllanıyorum gunde 3 kere.

slm arkadaşlar...bugün düşükten (4 ay sonra) doktora(serdar oğuz) ilk gidişim.yaklaşık 2 bucuk aydır folik asit ,b12 dodex ,elevit vitamin ,zinco(çinko),coraspin kullanıyorum.artık bebek düşündüğümüz için doktora gittik.doktora 2 bucuk aydır hap tedavisi oluyorum
yetmez mi dedim yetmez 3 ayı gecmen lazım dedi yeniden bir üzüntü yasamak mı istiyosun dedi biz seni bu 3 ay içinde bu ilaçlarla yeniden yapılandırıyoruz sonrasında hamileyken iğneye bile gerek kalmıcak dedi.ama ben homozigotum hamile kaldığımda heparin iğneleri kullanmayacak mıyım dedim,benim hastalarım hep bu hastalıktan
yüzde 80 iğnesiz sonuç alıyorum dedi.bir arkadaşım aynı dr hastası şuan 22 haftalık hamile.iğne kullanmıyor.kafam çok karışık arkadaşlar böyle bişey duyan var mı daha önce .kendisi riskli gebeliklerde yurtdışında ihtisas yapan bir doktor.gebelik öncesi 3 aya çok önem veriyor.ne yapmam lazım.lütfen bu konuda fikir sahibi olan ark varsa yardımcı olsun.bir de kist çıktı bugün 4 cm büyüklüğünde ,doktor onun için bir ilaca gerek duymadı ,zaten yeteri kadar kullanıyosun dedi ,doğal olarak 2 adet döngünde vücut atar dedi.yani özet olarak 2 ay daha ben hap tedavisine devam edeceğim,sonrasında korunmayı bırakacağız.hayırlısı bakalım.arkadaşlar haberlerinizi bekliycem siz ne tavsiye ediyorsunuz.ben kan pıhtılaşması olup ta iğnesiz hamilelik tamamlayan görmedim.ama doktorum kendisine bu konuda çok güveniyor..

Esraben canım öncelikle geçmiş olsun. ınşallah en kısa zamanda sağlıkla bebeğini alırsın kucağına.

Canım benim de değerlerim MTHFR A1298AC heterozigot, ve bir de homozigot. Bana da genetik uzmanı olan bir doktor iğne kullanımına gerek yok, aspirin yeterli dedi. Ancak kendi doktorum kabul etmedi ve 0.2 lik clexane başlayalım, düşük doz zararı olmaz dedi.
ıki farklı şey söylenince tabii bizim de aklımız karıştı, bir doktora daha gittik, o da aslında aspirin ile bir hamilelik daha denenebilir ama kendi doktorunuz 0.2 lik iğne dediyse başlayın, zararı olmaz dedi.

Yani demek istediğim her doktorun farklı bir görüşü olabiliyor maalesef. Sen doktoruna gerçekten güveniyorsan devam et, yok içinde bir şüphe varsa en azından bir doktor görüşü daha al.
şahsen ben doktoruma çok güveniyordum, çünkü ilk düşükten sonra hemen pıhtılaşma testlerini yaptırmıştı. Ve bu normalde 2-3 düşükten sonra yapıldığı için benim güvenimi kazanmıştı. Ama aynı hastanedeki genetikçi grerek yok deyince aklım karışmıştı.
Ama sonuçta yine de kendi doktorumun dediğine uydum, iğneye başladım.

Bu konuda burada biizm yazdıklarımız da yanıltıcı olabilir, hepimizin o kadar çok değerine bakılıyorki haliyle uygulanan tedavi de farklı oluyor.
Sen ikinci bir doktor görüşü al istersen canım.

Esraben canım öncelikle geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda sağlıkla bebeğini alırsın kucağına.

Canım benim de değerlerim MTHFR A1298AC heterozigot, ve bir de homozigot. Bana da genetik uzmanı olan bir doktor iğne kullanımına gerek yok, aspirin yeterli dedi. Ancak kendi doktorum kabul etmedi ve 0.2 lik clexane başlayalım, düşük doz zararı olmaz dedi.
İki farklı şey söylenince tabii bizim de aklımız karıştı, bir doktora daha gittik, o da aslında aspirin ile bir hamilelik daha denenebilir ama kendi doktorunuz 0.2 lik iğne dediyse başlayın, zararı olmaz dedi.

Yani demek istediğim her doktorun farklı bir görüşü olabiliyor maalesef. Sen doktoruna gerçekten güveniyorsan devam et, yok içinde bir şüphe varsa en azından bir doktor görüşü daha al.
şahsen ben doktoruma çok güveniyordum, çünkü ilk düşükten sonra hemen pıhtılaşma testlerini yaptırmıştı. Ve bu normalde 2-3 düşükten sonra yapıldığı için benim güvenimi kazanmıştı. Ama aynı hastanedeki genetikçi grerek yok deyince aklım karışmıştı.
Ama sonuçta yine de kendi doktorumun dediğine uydum, iğneye başladım.

Bu konuda burada biizm yazdıklarımız da yanıltıcı olabilir, hepimizin o kadar çok değerine bakılıyorki haliyle uygulanan tedavi de farklı oluyor.
Sen ikinci bir doktor görüşü al istersen canım.

dinamiss cim öncelikle bu konuyla ilgilenip cevap yazdığın için çok teşekkür ederim.aslında bende aynı şeyi düşünüyorum bir doktora daha görünmek.şuan gittiğim doktorum arkadaşım tavsiyesi üzerine zaten başka riskli gebeliklere bakan doktor şuan bilmiyorum.(ankaradayım) burada okuduğum kadarıyla lütfü bey var,o da 250 tl istiyor ,ayrıca her kontrolde extra para.bana külfetli geldi açıkcası.ama bebek daha önemli tabi eğer gerekirse ona devam ederim. bir de sinan bey var sanırım(yanlış hatırlıyor olabiliri m) burda tavsiye edilen.onunda muaynanesi olmadığı için herzaman ulaşılamıyor muş.senin tavsiye edebileceğin bir dotor var mı ankarada.şimdiden teşekkürler canım ilgine

Canım test sonuçların elindedir zaten. Bence bu sonuçları bu kadar para harcamadan da gösterebilirsin, neticede denemekten zarar çıkmaz.
Ankara da Özel Özkaya Tıp Merkezi'nde ( emekli sandığını bağlı isen ücret ödemeden, ssk'lı isen de sanırım 10 lira gibi bir fark alıyorlar) Günseli hoca var, soyadını hatırlamıyorum ama Günseli hoca diye randevu alırsan verirler. (tel no: 417 85 85)
Ben ona gitmiyorum ama bir arkadaşım gidiyor, ve memnun kaldığını söylemişti. Test sonuçlarını alıp gider, bir fikir alırsın.

Bir de benim doktorum var, test sonuçların ile ona da gidebilirsin diye düşündüm.
Ama kendi hastanesinde yapılmayan teste ne der tam bilemedim açıkçası.
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doktor Hilmi Yıldırım. Ben çalıştığı kliniğe gidiyorum, adı Kurtulmuşoğlu Tıp Merkezi (482 38 28), ama eğer istersen hastaneye gidip orada da kendisinden randevu alabiliyorsun.

Açıkçası sana şunu söylim şatafatlı yerler değiller dediğim yerler, ama ben her iki doktorunda iyi olduğunu çok duydum. Tercih senin tabii ki canım.

ınşallah bundan sonra herşey hepimiz için yolunda gider.

dinamis esraben yahu kızlar siz ankaradasınız ya biz ne yapalım. :dilcikar: artık bizim doktorların ordakilerle arasını yapmak var. başka çare yok kaydirigubbakcemile3 azıcıkta keyif olsun dimi hep üzüntü hep üzüntü sositososito

Alemsin valla gelevera :))
Ama benim dediğim doktorların ikisi de evli, yaşını başını almış insanlar valla üzgünüm :)

GÜLAYCIM
bugun doktora gıttım ıgneye gec kalmayalım bana ıgneyı denemelere basladıgımızda verın dedım kabul etmedı keseyı gormeden veremeyız dedı nedenıde: allah korusun dıs gebelık olursa ıgne kanı sulandırdıgı ıcın kanamayı arttırırmıs hanı dıs gebelıkte ıc kanama oluyor ya ıgne bunu dahada arttırı dedı ben yıne hamıle kaldııgmda beta hcg degerım 2000 olduugnda doktora gıtcem keseyı gorvez hemen baslıycaz ınsallah sende ıstersen bu konuyu bı kadın dogumcunla konus derım tehlıklelı bır sey olmasın.

GELEVERACIM
bende folıcplus kulllanıyorum gunde 3 kere.

çok teşekkür ederim canım bayagı önemli bi konuymuş yahu bunu mutlaka görüşmem lazım sagol

Sevgili melekcim , iyiyim canım teşekkür ederim , buralardayım ama birkaç gündür giremedim ..Bugün bir üzücü bir güzel haberle karşılaştım ..Bu arada gelgitciğimi tebrik ediyorum..Allah anneli babalı büyütsün inşallah..Darısı önce Nazlının sonra hepimizin başına...

Sen neler yapıyorsun melekcim ? Şu an sanırım deneme dönemindesin , fazla kilolarını vermeye çalışmak iyi fikir , hem spor kafanı da dağıtacaktır ..İnşallah en kısa zamanda güzel haberler verirsin , sen de çok sıkıntılar çekmişsin , Allah üzüntülerini güzel haberlerle unuttursun inşallah..Çok öpüyorum...

Canım , benim doğumumun üzerinden 4,5 ay geçti...Aslında sezeryan olduğum için en az 6 ay beklemem gerekiyor ama çevremde sezeryan sonrası 2,5 ay ve 3 ay sonra hamile kalıp doğum yapan bir çok kişi var...Bende daha fazla beklemedim , çalışmalara devam ediyorum...Belkide büyük bir risk alıyorum yada fazla cesur davranıyorum ama içimden gelen bu...Zaten hep diyoruz bebek geleceği zamanı biliyor diye...Ayrıca sezeryan sonrası kendime çok iyi baktım ...Hem spor yaptım...Hem bitkisel tedaviler uyguladım...Hiç ağrım sızım olmadı...Belki 4,5 ay geçti ama belkide iyileşme açısından 6,7 ay öndeyim diye düşünüyorum...Beslenmemede çok dikkat ettiç...Günde 3 porsiyon meyve , sebze vs...

Ben bebeğimi kan pıhtılaşmasından kaybetmedim , benimde doktorum lütfü bey...İğne önermeyebilirmiş bana...Ben ısrar etmelimiyim bilmiyorum...Benim ısrarlarım sonucu iğneye başlarsam ve bu sefer iğneden dolayı kanım çok sulanıp bebeğimi kaybedersem kendimi affetmeyebilirim...Önceki hamileliğim bahsetmiştim iğnesiz , ilaçsız sonuna kadar gidebilmişti...Ama bebeğim karnımda kakasını yapmış , doktorda bunu farkedemediği için kaybettim...

Zaten 7 aylıkken kan alınmıştı kolumdan , resmen kan fışkırmıştı...Ne akışkan kan demiştik hemşireyle...

Kafam çok karışık canım sen benim yerimde olsan ne yapardın ? Ya da siz arkadaşlar ne yapardınız ?

Ben şu an asprin ve folbiol kullanıyorum...Bakalım bebeğim olcakmı bu ay , çalışmalar bu ay için bitti ... Son adette 14 ağustos...

Ne çok konuştum... Çok dolmuşum...

kizlar cok uzun oldugu icin baslari okuyabildim sadece, hepinize cok gecmis olsun Allah en kisa zamanda saglikli hamilelikler nasip etsin. ben de gecen hafta 10 haftalik bebegimin kalbi durdugu icin alindi, acim cok taze...ben yurtdisindayim burda devlet odedigi icin gonlunuze gore test yaptirilmiyor ne yazikki. ama su kan pihtilasmasi testini yaptirmayi cok istiyorum, 22 ay sonra hamile kalabilmistim dogal yoldan. kan pihtilasmasi sorununun herhangi ufak da olsa bir belirtisi oluyor mu ya da ailede varsa genetik mi? boyle bir yalan soyleyip doktorumu test icin zorlamayi dusunuyorum da. yardimci olabilirseniz cok sevinirim. en kisa zamanda kollarinizin bebislerle dolmasi dilegiyle, amin.

X