Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kızlar , hepiniz harika görünüyorsunuz , çok eğlendiğiniz belli..Fotoğrafınızı görünce tam tanışmış gibi olduk...Ben de gelecek ay hamile fotoğrafı çektiricem ( hem de stüdyoda ) Yollarım size... İnşallah kızımla olan fotoğraflarımı da göndereceğim...Öpüyorum herkesi..opuyorumnanaktan

Papatyam, pembeperi, melek, sonuyok, ravza ,dinamis, ve celenim canlarim benimle üzüntümü paylastiginiz icin hepinize cok tesekkür ederim.
Dün moralim cok bozuktu eve geldigimde hem bir taraftan ameliyatin verdigi agrilar bir yandan moral bozuklugu beni cok kötü etti.
Dün biraz internette arastirdim ve almanyadaki bazi doktorlarin bu konuda yazdiklarini okudum.
Bazen tüpler acik bile olsa yabanci madde SIKILDIGINDA tüplere , tüpler kendini kisa bir süre icin o yabanci maddeden korumak icin kapatiyormus.
Yani öyle bir ihtimalda olabilirmis. Eger ama gercekten kapaliysa özel bir ameliyatla mikro cerrahlar bu tüpleri acabiliyorlarmis tabi eger cok ileri derecede kapali degilse.
Bu kanallar sac teli kadar ince diye okudum cok sasirdim, ben cok daha kalin diye biliyordum.
Melek canim senin dedigin yere bakayim birde dogal yollardan deneyim eger gercekten kapaliysa belki bir faydasi olur.
Ama biz dün karar verdik daha fazla vakit kaybetmek istemiyoruz yani Allah nasip ederse tüp bebek yöntemine baslayacagiz.
Benim suanki bana bu igneleri yazan doktorda avrupa capinda tüp bebek merkezi önce orda yaptiracagiz eger tutmassa birde türkiyede deneriz.
Allahtan ümit kesilmez. Benim sadece korkum artik ameliyat falan olmak istemiyorum kizlar bununla birlikte tam 8 tane oldu ve ben artik narkozlara dayanamiyorum.
Tek korkum tüp bebekte yumurta toplarkende narkoz verilecekmis Allahim yardimcim olsun.

Kizlar fotografinizi gördüm hepiniz cok güzelsiniz canlarim benim inanin cok tuhaf bir duyguydu baktigimda sanki senelerden beri tanidigim arkadaslarim gibi geldiniz bana.
Insallah birgün banada sizlerle bulusmak nasip olur.
Benim esimin ailesi ankarada kaliyor yani izine geldigimde genelde oraya geliyoruz.

Papatyam, pembeperi, melek, sonuyok, ravza ,dinamis, ve celenim canlarim benimle üzüntümü paylastiginiz icin hepinize cok tesekkür ederim.
Dün moralim cok bozuktu eve geldigimde hem bir taraftan ameliyatin verdigi agrilar bir yandan moral bozuklugu beni cok kötü etti.
Dün biraz internette arastirdim ve almanyadaki bazi doktorlarin bu konuda yazdiklarini okudum.
Bazen tüpler acik bile olsa yabanci madde SIKILDIGINDA tüplere , tüpler kendini kisa bir süre icin o yabanci maddeden korumak icin kapatiyormus.
Yani öyle bir ihtimalda olabilirmis. Eger ama gercekten kapaliysa özel bir ameliyatla mikro cerrahlar bu tüpleri acabiliyorlarmis tabi eger cok ileri derecede kapali degilse.
Bu kanallar sac teli kadar ince diye okudum cok sasirdim, ben cok daha kalin diye biliyordum.
Melek canim senin dedigin yere bakayim birde dogal yollardan deneyim eger gercekten kapaliysa belki bir faydasi olur.
Ama biz dün karar verdik daha fazla vakit kaybetmek istemiyoruz yani Allah nasip ederse tüp bebek yöntemine baslayacagiz.
Benim suanki bana bu igneleri yazan doktorda avrupa capinda tüp bebek merkezi önce orda yaptiracagiz eger tutmassa birde türkiyede deneriz.
Allahtan ümit kesilmez. Benim sadece korkum artik ameliyat falan olmak istemiyorum kizlar bununla birlikte tam 8 tane oldu ve ben artik narkozlara dayanamiyorum.
Tek korkum tüp bebekte yumurta toplarkende narkoz verilecekmis Allahim yardimcim olsun.

Kizlar fotografinizi gördüm hepiniz cok güzelsiniz canlarim benim inanin cok tuhaf bir duyguydu baktigimda sanki senelerden beri tanidigim arkadaslarim gibi geldiniz bana.
Insallah birgün banada sizlerle bulusmak nasip olur.
Benim esimin ailesi ankarada kaliyor yani izine geldigimde genelde oraya geliyoruz.

calıkusum seni bugun daha bi pozitif gördüm sanki opuyorumnanaktan inşallah bu sefer hersey yolunda gidicek bitanem :1hug: ayyyy ikizmi olucak acaba ücüz mü yaaaaaa delikafadulden cok heyecanlıııı alkisalkisalkis
canım benm kayınvalidemde ankarada oturuo.izne gidiceniz zaman bana haber et eşime söölerim bizde ankaraya gweliriz bulusuruk :dance:

merhaba kızlar, ben bu cemre zillisinin teeezesi oluyom, bakem zilloş cemrem nasıl poz vermiş die geldim, maşallah kızıma pek güzel bakıyo, anasına bakma ama kızını al :jeyyar: :roflol: bu arada celen hariç hepiniz çok şekersiniz, hamiş arkadaşım sana da hayırlı doğumlardilerim, celen hariç topunuzu öptüm :jeyyar:

merhaba kızlar, ben bu cemre zillisinin teeezesi oluyom, bakem zilloş cemrem nasıl poz vermiş die geldim, maşallah kızıma pek güzel bakıyo, anasına bakma ama kızını al :jeyyar: :roflol: bu arada celen hariç hepiniz çok şekersiniz, hamiş arkadaşım sana da hayırlı doğumlardilerim, celen hariç topunuzu öptüm :jeyyar:

tüüüü allah cezanı vermesin sen kurban ol len bana iboş karısıııı :dilcikar:

çok sağol canım inşallah Allah hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin oğlumaopuyorumnanaktan sizin kıza bayıldık zaten ailecek. Allah nazarlardan saklasın

çalıkuşum inşallah gelirsen seninle de buluşuruz. ben de seni görmesemde tanıyor gibiyim:))) kendine ii bak öptüm çok

papatyacım bekliyoruz artislik pozlarını ben oturunca acayip yayılmışım heheheh:))) ayakta ver pozu:
)

çok sağol canım inşallah Allah hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin oğlumaopuyorumnanaktan sizin kıza bayıldık zaten ailecek. Allah nazarlardan saklasın

inşallah canım benim, bebek özlemi çekn bütün insanlara allah gönüllerindekini versin, sna da şöyle yaramazzzzz ama çoook zeki bi bebe versin, sağlıklı hayırlı olsun inşallah

arkadaşlar hepinize maşallah ama küçük hanıma daha çok maşallah .
celen rabbim yavrunu sana bağışlasın çok şirin maşallah.
negüzel buluşmuşsunuz keşke bizimde imkanımız olsaydı..
bahar kız süpersin haa maşallah seni görebildiğime çok sevindim resimde olsa ...

Merhaba kizlar,

ben dün hastaneye yattim. Hystereskopi ve laparaslopi yapilacak diye .
Persembe günü doktorla ön görüsmem vardi gele gele salak bir asistan doktor geldi ve bana dogtu dürüst bir bilgi vermedi.Bana dedigine göre rahime alttan ve yumurta yollarina ( tüplere ) göbegi acip bakacaklardi.
Neyse gece saat 22:00 iki tane hap aldim evde. Bu hap suni sanci veriyorki rahim agzu acilsinda aletlerle rahim duvarini yaralamdan girebilirler diye.
Bu hapi ben kürtaj olmadanda veriyorlardi ve sabaha kadar sansidan agliyordum. Cok korktum yine öyle olacak diye neyseki doktorun dedigine göre bebek düsürmedigim icin bu hap agri yapmayacak sadece rahim agzi acacak Allahtan öylede oldu.
Sabah 07:00 de hastaneye yattim sakinlestirici hap verdiler ve saat 8 gibi ameliyata alinacaksin dediler.
Tam saat 12:00 bekledik esim ve ben sinirden öldük cünkü sakinlestiricinin etkisi gecti ve ben korkumdan va beklemekten moralim iyice gitti.
Ameliya aldilar anestesi bir kadindi bana ne dese begenirsiniz .
Bunu kendine niye yapiyorsun 4 defa düsük yasamissin bir kist ve bir miyom ameliyati olmussun sana yazil degilmi bir cocuk icin canina yazik.
Kendisi bundan 25 sene önce 3 düsük yasamis ve en sonunda rahimini aldirmis sonunda ortaya cikmiski rahimdeki miyomlar yüzünden kadin düsük yasiyormus.
Neyse genel anastesi yapildi ve ben saat 3 gibi uyandim ama ölüyorum sandim.
Nefes alamadim bogazimi nefes borusyla yirtmislar dudagim patlamis .
Kendime zor geldim daha öncede 7 defa oldum ben ama hic böyle olmamistim saatler sonra hafif dogrulmaya calistim ve bende ecel terleri bosaldi cok kötüydüm arkadaslar biryandan esim bir yandan ben agladik beraber.
Ben daha kendime bile gelmeden salak asistan doltor daha 24 yasinda falan herhalde gelmis basimda bana sacma sapan seyler söyledi ve bende esimde üzüntüden cöktük.
Bana anlattiklari bu: Rahime hystereskopi yapildi yani bir kamera ve makasla girildi, rahimim biraz idrar kesesine yapisikmis onun ayirmislar, onun disinda rahimde hersey normal gözüküyormus.
Ancak bana dedigine göre artik hicbir zaman normal yollardan hamile kalamayacagim cünkü tüplerimin ikiside tamamen kapalismis, yani icin bir ilac dökmüsler ve o yollardan gecmemis yani tikaliymis.
Benim dünyam karardi.
Ona sinirlenip hani tikali olan birsey olursa siz acacaktiniz diye bakirdim ben bu ameliyati bosu bosunami oldum doktorun bana dedigine göre tüpleri acmak ayri özel bir ameliyatmis ve bunu sadece bu konunun uzmanlari yapabiliyorlarmis yani bunlar sadece teshis koymak icin bana onca aciyi cektirdiler.
Peki hic sansim yokmu dedim oda sadece tüp bebek ile hamile kalbilirsin dedi.
Normalde dün hastaneden cikacaktim ama durumum cok kötü oldugu icin bir gece kaldim ve az önce eve geldim kizlar yani bu operasyon benim miyom operasyonumdan farkli degildi hala kendimde degildi.
Bende bana anlattiklari gibi cok basit birsey saniyordum, üstelik beni kandirdilar tikaniklik varda acacagiz demislerdi sadece rahimde olan yapisiklari acabiliyorlarmis tüpler böyle kolayca acilamiyormus.
Simdi esimle fertijin ve hacettepeyi aradik tüp bebek icin onlar bize 2500 Euro tutuyo ve 3 hafta buraya gelmeniz lazim diyorlar oda tutarsa tabi ilkinde tutmasi cok zor bir ihtimal.
Yani anlayacaginiz benim ümitlerim kayboldu.
Ne yapacagimi bilmiyorum. Bas hekimle görüsmek istedim adam vaktim yok diye bizi basindan atti eger onunla konussaydim agzima geleni söyleyecektim cünkü bunlari bana söylemediler ama bu isin pesini birakmayacagim hastaneyi sikayet edecegim.
Gerekirse gazeteye verecegim bana bastan söyleseydiler eger tüpler kapaliysa biz birsey yapamayiz diye ben dogrudan gider tüp bebek yaptirirdim ve bu cileyi cekmezdim.

çalıkuşum canım benim çok geçmiş olsun bitanem benim.inşallah bu yaşadığın sıkıntılar son olur.rabbim en kısa zamanda acil şifalar versin.üzme kendini inan bundan sonra herşey çok daha güzel olacak.allah kullarınja taşıyamayacağı yük yüklemezmiş.bunlar sonb olur inşallahopuyorumnanaktan

nazlım,celen,sonuyok,baharçelik ayyyyyyyy ne güzel çıkmışsınız vallahikaydirigubbakcemile3, size çok imrendim ay ne biçim kaynatmışınızdır şimdi terapi gibi gelmiştir eminim.keşke bende orda olsaydım.mafoldumben.canlarım inşallah hep mutluluğunuz fotoğraftaki gibi daim olur.opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
kızlar buraya nasıl resim ekliyorsunuz bilen varsa yazarsa çok sevinirim.galiba celen bu konuda sen kıdemlisin fotoları nasıll gönderiyorsun bende resmimi göndereyim.opuyorumnanaktan

SıDO canım benim bende papatyasüreyyaya katılıyorum çünkü bebek yeteri kadar beslenemediği için geri kalabiliyor.kan akışına baktır belki iğnenin dozu az gelebilir.çünkü 30.haftalara girdin iğnen yetmiyoor olabilir.birde şekerden dolayı diyet yaptığın için buda etkilemiş olabilir bebişini.önemli olan sağlıklı olması ki,loyu doğduktan sonrada alır..inşallah önemli bişey değildir moralini bozma rahat ol.herşey düzelecek.opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
GELGİT canım bewnim allahın izniyle büyük gün geldihihoyyythihoyyythihoyyyt.ay ben çok heycanlıyım:dance::dance::dance: seni hiç düşünemiyorum.yarın rabbim kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin de bebişini kucağına sağsalim al.bizi merakta bırakma güzel haberlerini bekliyoruz.hatta eşine talimat ver bize o yazsın yoksa meraktan ölürüz ha.kaydirigubbakcemile5

kızlar bugün ve yarın dua edelim gelgite kolayca doğuruversin bebişini.:CüvCüv::ecrin_bebek:

NAZLIM sırada sen varsın sonrada ben ay çok heyecanlı bazen hayal gibi geliyor bu kadar stres ve zorlu 9 aydan sonra bebişlerimizi allahın izniyle kucağımıza alacak olmanın mutluluğunu yaşayacağız .rabbim herkeze sağlıklı sorunsuz doğumlar nasip etsin.duaya çok ihtiyacımız var.BOL BOL DUA EDELİM BİRBİRİMİZE.opuyorumnanaktan

kızlar çok tatlı çıkmışsınız resimde diğer arkadaşlarında dediği gibi sanki eski bi dostumu görmüş gibi oldum bende sizleri öyle içten samimi görünce çok tatlı bi duygu :)
hele o cemre böcüğü ayy tam ısırımlık çıkmış 41 kere maşallah sübhanallah diyelimde nazar etmeyelim
istanbuldaki arkadaşlar bizde buluşak inşallah :)

saa takılıom yavrum benım. sevdıgımden senı yerden yere calasım gelıo kaydirigubbakcemile3
he ayı yavrusunu severken öldürürmüş kaydirigubbakcemile3
arkadaşlar hepinize maşallah ama küçük hanıma daha çok maşallah .
celen rabbim yavrunu sana bağışlasın çok şirin maşallah.
negüzel buluşmuşsunuz keşke bizimde imkanımız olsaydı..
bahar kız süpersin haa maşallah seni görebildiğime çok sevindim resimde olsa ...
tskr ederim ebrarcım.allahım isteyen gherkese nasip etsin bu yuce duyguyu :Saruboceq:
[COLOR="
[COLOR="Red"]nazlım,celen,sonuyok,baharçelik [/COLOR]ayyyyyyyy ne güzel çıkmışsınız vallahikaydirigubbakcemile3, size çok imrendim ay ne biçim kaynatmışınızdır şimdi terapi gibi gelmiştir eminim.keşke bende orda olsaydım.mafoldumben.canlarım inşallah hep mutluluğunuz fotoğraftaki gibi daim olur.opuyorumnanaktan
canım benm keske hepiniz olsaydınız ama gün yetmezdi heralde kaydirigubbakcemile3 4 kişiyken bile yarıda kaldı coğu sey :bbo: inşallah bigün hepberaber bebiş buluşması yaparız alkisalkisalkis
kızlar çok tatlı çıkmışsınız resimde diğer arkadaşlarında dediği gibi sanki eski bi dostumu görmüş gibi oldum bende sizleri öyle içten samimi görünce çok tatlı bi duygu :)
hele o cemre böcüğü ayy tam ısırımlık çıkmış 41 kere maşallah sübhanallah diyelimde nazar etmeyelim
istanbuldaki arkadaşlar bizde buluşak inşallah :)

ben istanbula gelince yapın bak darılırım yoksaaa :umursamaz:

X